Ongelooflijke fase in CPL: rode kaart zorgt voor ophef

door
Ongelooflijke fase in CPL: rode kaart zorgt voor ophef

Het is nooit saai in de Challenger Pro League. Tijdens de wedstrijd tussen Lierse en RFC Luik was er een erg opmerkelijk moment. Na 38 minuten spelen kreeg Zakaria Atteri plots een rode kaart onder zijn neus geduwd.

De Luikenaar kreeg een rode kaart na een confrontatie met tegenstander Glenn Claes. Beide spelers hielden elkaar vast in de zestien. Op de beelden is te zien dat Claes meermaals op de tenen van Atteri ging staan die vervolgens reageerde. Enkel laatstgenoemde kreeg een rode kaart.

Géén VAR

In de Belgische tweede klasse is er voorlopig nog geen videoref. Scheidsrechter Matonga Simonini kon dus niet rekenen op de hulp van de VAR en gaf zonder verpinken enkel Atteri een rode kaart. De verbijstering bij Luik was enorm. Overigens trok Simonini maar liefst negen gele kaarten en aldus één rode.

Op sociale media wordt gesproken van ongelooflijke matennaaierij. Claes gaat dan ook erg opvallend tegen de grond terwijl er op de beelden niet veel te zien is. Atteri protesteerde echter amper op zijn rode kaart. “Hij duwde me en nadien gaf hij me nog een stoot in de lever. Er zijn grenzen. Dat hoort niet thuis op een voetbalveld. Het was een terechte rode kaart”, zei Claes.

Lierse wint

Uiteindelijk won Lierse met 2-1 van Luik. Atteri had al vroeg in de wedstrijd geel gepakt, maar kreeg even later aldus een rechtstreekse rode kaart. Het werd een bitsige partij tussen de twee middenmoters van de Challenger Pro League. Lierse staat nu zevende met negentien punten uit veertien matchen en RFC Luik negende met zestien punten.

Vind jij dit een terechte rode kaart?

Meest recent

'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

3
3
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

14
14
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

118
118
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

87
87
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

94
94
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

98
98
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

105
105
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

98
98
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

71
71
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

229
229
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

363
363
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

152
152
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

192
192
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

258
258
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

449
449
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

271
271
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

89
89
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

810
810
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

234
234
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

268
268
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

240
240
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

109
109
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

71
71
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

575
575

Meer sportnieuws