Ongelooflijke fase in CPL: rode kaart zorgt voor ophef

89 stemmen
Ongelooflijke fase in CPL: rode kaart zorgt voor ophef

Het is nooit saai in de Challenger Pro League. Tijdens de wedstrijd tussen Lierse en RFC Luik was er een erg opmerkelijk moment. Na 38 minuten spelen kreeg Zakaria Atteri plots een rode kaart onder zijn neus geduwd.

De Luikenaar kreeg een rode kaart na een confrontatie met tegenstander Glenn Claes. Beide spelers hielden elkaar vast in de zestien. Op de beelden is te zien dat Claes meermaals op de tenen van Atteri ging staan die vervolgens reageerde. Enkel laatstgenoemde kreeg een rode kaart.

Géén VAR

In de Belgische tweede klasse is er voorlopig nog geen videoref. Scheidsrechter Matonga Simonini kon dus niet rekenen op de hulp van de VAR en gaf zonder verpinken enkel Atteri een rode kaart. De verbijstering bij Luik was enorm. Overigens trok Simonini maar liefst negen gele kaarten en aldus één rode.

Op sociale media wordt gesproken van ongelooflijke matennaaierij. Claes gaat dan ook erg opvallend tegen de grond terwijl er op de beelden niet veel te zien is. Atteri protesteerde echter amper op zijn rode kaart. “Hij duwde me en nadien gaf hij me nog een stoot in de lever. Er zijn grenzen. Dat hoort niet thuis op een voetbalveld. Het was een terechte rode kaart”, zei Claes.

Lierse wint

Uiteindelijk won Lierse met 2-1 van Luik. Atteri had al vroeg in de wedstrijd geel gepakt, maar kreeg even later aldus een rechtstreekse rode kaart. Het werd een bitsige partij tussen de twee middenmoters van de Challenger Pro League. Lierse staat nu zevende met negentien punten uit veertien matchen en RFC Luik negende met zestien punten.

Vind jij dit een terechte rode kaart?

Meest recent

Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

96
96
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

36
36
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

46
46
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

31
31
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

96
96
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

57
57
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

42
42
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

264
264
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

169
169
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

191
191
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

364
364
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

95
95
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

224
224
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

75
75
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

402
402
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

188
188
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

171
171
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

74
74
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

293
293
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

297
297
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

100
100
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

350
350
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1076
1076
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

520
520
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

445
445

Meer sportnieuws