Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

2015
Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

De winterstop staat voor de deur, maar op de Belgische velden is daar eigenlijk amper sprake van. Door de overvolle kalender hebben de clubs en spelers amper rust. Het Belgische voetbal is woest en de Pro League blijft niet bij de pakken zitten.

De winterstop in de Jupiler Pro League duurt amper een week terwijl dat in het verleden telkens twee weken was. De spelers hebben zo amper tijd om te rusten of hun gezin. Volgens Het Nieuwsblad heeft de Pro League een klacht ingediend bij de FIFA.

LEES OOK: Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Ongeziene kalender

De clubs die de kwartfinale van de Croky Cup bereikten moeten al op 7, 8 of 9 januari in actie komen, dat is drie dagen voor de competitie hervat wordt in 2025. Onder meer Anderlecht-doelman Colin Coosemans was al niet te spreken over de ingekorte winterstop. “Dat noem ik geen winterstop meer”, zei hij eerder al.

De Pro League moest een overvolle kalender zien samen te stellen. Doordat de Europese competitie werden hervormd en er ook meer interlands zijn door de Nations League was het een helse job voor de kalendermanager. De enige optie was om de winterstop in te korten voor de kwartfinale van de Beker van België.

Klacht ingediend

De meeste clubs zullen zelfs niet op winterstage kunnen gaan. De Pro League heeft een klacht ingediend bij de FIFA. “Zowel via European Leagues als in het overleg met FIFPRO ijveren we voor een ander beslissingsproces in het vastleggen van de internationale voetbalkalender, waarbij ook spelers, competities en clubs aan tafel zitten. Om dat te veranderen hebben we samen met de spelers en veertig nationale competities een klacht ingediend tegen FIFA bij de Europese Commissie.”

Een midweekspeeldag in België is amper nog haalbaar door de Europese kalender. “De voorbije jaren zorgden we steeds voor een goeie spreiding, met occasioneel een midweekspeeldag, en konden onze clubs tijdig aan het seizoen beginnen, waardoor ze competitief aan de start van de Europese voorrondes kwamen, was er nog ruimte voor een winterstop en bouwden we vervolgens op naar de climax in het voorjaar. De vier extra internationale slots in de kalender hebben nu als effect dat er geen ruimte meer is voor midweekspeeldagen in het najaar, met ook een kortere winterstop tot gevolg.”

Vind jij de voetbalkalender in België te vol?

Meest recent

'Waanzin bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen?'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

24
24
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

111
111
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

3
3
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

35
35
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

168
168
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

55
55
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

118
118
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

816
816
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

60
60
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

288
288
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

174
174
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

105
105
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

159
159
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

109
109
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

245
245
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

183
183
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

78
78
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

432
432
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

161
161
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

425
425
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

91
91
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

307
307
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

347
347
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

336
336

Meer sportnieuws