Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

door
Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

De winterstop staat voor de deur, maar op de Belgische velden is daar eigenlijk amper sprake van. Door de overvolle kalender hebben de clubs en spelers amper rust. Het Belgische voetbal is woest en de Pro League blijft niet bij de pakken zitten.

De winterstop in de Jupiler Pro League duurt amper een week terwijl dat in het verleden telkens twee weken was. De spelers hebben zo amper tijd om te rusten of hun gezin. Volgens Het Nieuwsblad heeft de Pro League een klacht ingediend bij de FIFA.

LEES OOK: Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

Ongeziene kalender

De clubs die de kwartfinale van de Croky Cup bereikten moeten al op 7, 8 of 9 januari in actie komen, dat is drie dagen voor de competitie hervat wordt in 2025. Onder meer Anderlecht-doelman Colin Coosemans was al niet te spreken over de ingekorte winterstop. “Dat noem ik geen winterstop meer”, zei hij eerder al.

De Pro League moest een overvolle kalender zien samen te stellen. Doordat de Europese competitie werden hervormd en er ook meer interlands zijn door de Nations League was het een helse job voor de kalendermanager. De enige optie was om de winterstop in te korten voor de kwartfinale van de Beker van België.

Klacht ingediend

De meeste clubs zullen zelfs niet op winterstage kunnen gaan. De Pro League heeft een klacht ingediend bij de FIFA. “Zowel via European Leagues als in het overleg met FIFPRO ijveren we voor een ander beslissingsproces in het vastleggen van de internationale voetbalkalender, waarbij ook spelers, competities en clubs aan tafel zitten. Om dat te veranderen hebben we samen met de spelers en veertig nationale competities een klacht ingediend tegen FIFA bij de Europese Commissie.”

Een midweekspeeldag in België is amper nog haalbaar door de Europese kalender. “De voorbije jaren zorgden we steeds voor een goeie spreiding, met occasioneel een midweekspeeldag, en konden onze clubs tijdig aan het seizoen beginnen, waardoor ze competitief aan de start van de Europese voorrondes kwamen, was er nog ruimte voor een winterstop en bouwden we vervolgens op naar de climax in het voorjaar. De vier extra internationale slots in de kalender hebben nu als effect dat er geen ruimte meer is voor midweekspeeldagen in het najaar, met ook een kortere winterstop tot gevolg.”

🚀

Vind jij de voetbalkalender in België te vol?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

19
19
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

33
33
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

76
76
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

101
101
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

107
107
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

81
81
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

194
194
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

207
207
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

445
445
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

633
633
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

354
354
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws