Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

door
Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

De winterstop staat voor de deur, maar op de Belgische velden is daar eigenlijk amper sprake van. Door de overvolle kalender hebben de clubs en spelers amper rust. Het Belgische voetbal is woest en de Pro League blijft niet bij de pakken zitten.

De winterstop in de Jupiler Pro League duurt amper een week terwijl dat in het verleden telkens twee weken was. De spelers hebben zo amper tijd om te rusten of hun gezin. Volgens Het Nieuwsblad heeft de Pro League een klacht ingediend bij de FIFA.

LEES OOK: Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

Ongeziene kalender

De clubs die de kwartfinale van de Croky Cup bereikten moeten al op 7, 8 of 9 januari in actie komen, dat is drie dagen voor de competitie hervat wordt in 2025. Onder meer Anderlecht-doelman Colin Coosemans was al niet te spreken over de ingekorte winterstop. “Dat noem ik geen winterstop meer”, zei hij eerder al.

De Pro League moest een overvolle kalender zien samen te stellen. Doordat de Europese competitie werden hervormd en er ook meer interlands zijn door de Nations League was het een helse job voor de kalendermanager. De enige optie was om de winterstop in te korten voor de kwartfinale van de Beker van België.

Klacht ingediend

De meeste clubs zullen zelfs niet op winterstage kunnen gaan. De Pro League heeft een klacht ingediend bij de FIFA. “Zowel via European Leagues als in het overleg met FIFPRO ijveren we voor een ander beslissingsproces in het vastleggen van de internationale voetbalkalender, waarbij ook spelers, competities en clubs aan tafel zitten. Om dat te veranderen hebben we samen met de spelers en veertig nationale competities een klacht ingediend tegen FIFA bij de Europese Commissie.”

Een midweekspeeldag in België is amper nog haalbaar door de Europese kalender. “De voorbije jaren zorgden we steeds voor een goeie spreiding, met occasioneel een midweekspeeldag, en konden onze clubs tijdig aan het seizoen beginnen, waardoor ze competitief aan de start van de Europese voorrondes kwamen, was er nog ruimte voor een winterstop en bouwden we vervolgens op naar de climax in het voorjaar. De vier extra internationale slots in de kalender hebben nu als effect dat er geen ruimte meer is voor midweekspeeldagen in het najaar, met ook een kortere winterstop tot gevolg.”

🚀

Vind jij de voetbalkalender in België te vol?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

13
13
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

18
18
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

162
162
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

52
52
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

146
146
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

146
146
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

57
57
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

157
157
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

503
503
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

109
109
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

61
61
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

565
565
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

380
380
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

70
70
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

94
94
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

536
536
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

430
430
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

152
152
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

124
124
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

125
125
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

405
405
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

302
302
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

391
391

Meer sportnieuws