Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

2015 stemmen
Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

De winterstop staat voor de deur, maar op de Belgische velden is daar eigenlijk amper sprake van. Door de overvolle kalender hebben de clubs en spelers amper rust. Het Belgische voetbal is woest en de Pro League blijft niet bij de pakken zitten.

De winterstop in de Jupiler Pro League duurt amper een week terwijl dat in het verleden telkens twee weken was. De spelers hebben zo amper tijd om te rusten of hun gezin. Volgens Het Nieuwsblad heeft de Pro League een klacht ingediend bij de FIFA.

LEES OOK: Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Ongeziene kalender

De clubs die de kwartfinale van de Croky Cup bereikten moeten al op 7, 8 of 9 januari in actie komen, dat is drie dagen voor de competitie hervat wordt in 2025. Onder meer Anderlecht-doelman Colin Coosemans was al niet te spreken over de ingekorte winterstop. “Dat noem ik geen winterstop meer”, zei hij eerder al.

De Pro League moest een overvolle kalender zien samen te stellen. Doordat de Europese competitie werden hervormd en er ook meer interlands zijn door de Nations League was het een helse job voor de kalendermanager. De enige optie was om de winterstop in te korten voor de kwartfinale van de Beker van België.

Klacht ingediend

De meeste clubs zullen zelfs niet op winterstage kunnen gaan. De Pro League heeft een klacht ingediend bij de FIFA. “Zowel via European Leagues als in het overleg met FIFPRO ijveren we voor een ander beslissingsproces in het vastleggen van de internationale voetbalkalender, waarbij ook spelers, competities en clubs aan tafel zitten. Om dat te veranderen hebben we samen met de spelers en veertig nationale competities een klacht ingediend tegen FIFA bij de Europese Commissie.”

Een midweekspeeldag in België is amper nog haalbaar door de Europese kalender. “De voorbije jaren zorgden we steeds voor een goeie spreiding, met occasioneel een midweekspeeldag, en konden onze clubs tijdig aan het seizoen beginnen, waardoor ze competitief aan de start van de Europese voorrondes kwamen, was er nog ruimte voor een winterstop en bouwden we vervolgens op naar de climax in het voorjaar. De vier extra internationale slots in de kalender hebben nu als effect dat er geen ruimte meer is voor midweekspeeldagen in het najaar, met ook een kortere winterstop tot gevolg.”

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken
147

Vind jij de voetbalkalender in België te vol?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

47
47
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

48
48
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

103
103
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

49
49
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

407
407
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

109
109
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

137
137
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

155
155
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

53
53
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

182
182
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

929
929
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

76
76
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

337
337
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

778
778
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

119
119
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

661
661
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

362
362
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

297
297
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

251
251
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

49
49
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

211
211
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

359
359
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

714
714
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

468
468
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

438
438

Meer sportnieuws