Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

door
Belgisch voetbal woest, Pro League dient klacht in bij FIFA

De winterstop staat voor de deur, maar op de Belgische velden is daar eigenlijk amper sprake van. Door de overvolle kalender hebben de clubs en spelers amper rust. Het Belgische voetbal is woest en de Pro League blijft niet bij de pakken zitten.

De winterstop in de Jupiler Pro League duurt amper een week terwijl dat in het verleden telkens twee weken was. De spelers hebben zo amper tijd om te rusten of hun gezin. Volgens Het Nieuwsblad heeft de Pro League een klacht ingediend bij de FIFA.

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

Ongeziene kalender

De clubs die de kwartfinale van de Croky Cup bereikten moeten al op 7, 8 of 9 januari in actie komen, dat is drie dagen voor de competitie hervat wordt in 2025. Onder meer Anderlecht-doelman Colin Coosemans was al niet te spreken over de ingekorte winterstop. “Dat noem ik geen winterstop meer”, zei hij eerder al.

De Pro League moest een overvolle kalender zien samen te stellen. Doordat de Europese competitie werden hervormd en er ook meer interlands zijn door de Nations League was het een helse job voor de kalendermanager. De enige optie was om de winterstop in te korten voor de kwartfinale van de Beker van België.

Klacht ingediend

De meeste clubs zullen zelfs niet op winterstage kunnen gaan. De Pro League heeft een klacht ingediend bij de FIFA. “Zowel via European Leagues als in het overleg met FIFPRO ijveren we voor een ander beslissingsproces in het vastleggen van de internationale voetbalkalender, waarbij ook spelers, competities en clubs aan tafel zitten. Om dat te veranderen hebben we samen met de spelers en veertig nationale competities een klacht ingediend tegen FIFA bij de Europese Commissie.”

Een midweekspeeldag in België is amper nog haalbaar door de Europese kalender. “De voorbije jaren zorgden we steeds voor een goeie spreiding, met occasioneel een midweekspeeldag, en konden onze clubs tijdig aan het seizoen beginnen, waardoor ze competitief aan de start van de Europese voorrondes kwamen, was er nog ruimte voor een winterstop en bouwden we vervolgens op naar de climax in het voorjaar. De vier extra internationale slots in de kalender hebben nu als effect dat er geen ruimte meer is voor midweekspeeldagen in het najaar, met ook een kortere winterstop tot gevolg.”

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer
28

Vind jij de voetbalkalender in België te vol?

Meest recent

'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

17
17
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

57
57
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

30
30
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

28
28
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

38
38
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

28
28
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

395
395
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

137
137
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

334
334
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

35
35
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

326
326
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

198
198
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

166
166
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

305
305
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

194
194
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

472
472
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

142
142
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

250
250
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

462
462
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

49
49
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

134
134
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

560
560
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

295
295

Meer sportnieuws