Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

921 stemmen
Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

De komst van Ardon Jashari naar Club Brugge zorgde aanvankelijk voor scepsis, vooral bij analist Hein Vanhaezebrouck, die de Zwitser een "grote tegenvaller" noemde. Maar na een moeizame start toonde Jashari zijn klasse met sterke prestaties in de Champions League en de competitie. Hij combineert agressie met finesse en heeft inmiddels een sleutelrol op het middenveld veroverd. Vanhaezebrouck moest zijn kritiek inslikken en roemde zijn grinta en focus.

LEES OOK: Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

Rigaux’ eerste succestransfer: mix van Bellingham en Xhaka

Met zijn techniek en spelinzicht werd hij door Sky Germany vergeleken met Jude Bellingham, terwijl anderen parallellen trokken met Granit Xhaka. De komst van Ardon Jashari markeerde de eerste transfer van Dévy Rigaux als de nieuwe Director of Football van Club Brugge.

Met de transfer van Jashari wist blauw-zwart grote Europese concurrenten zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, Feyenoord en ook Anderlecht af te troeven. Het binnenhalen van Jashari werd daarom als een grote overwinning gevierd in het Jan Breydelstadion.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. De Zwitser met Noord-Macedonische roots werd aanvankelijk aangetrokken als vervanger voor Raphael Onyedika, maar de sterke Nigeriaan bleef in extremis toch bij de club.

Na Jashari’s eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt leek nog niet iedereen binnen de club volledig overtuigd van hem.

Vanhaezebrouck noemde Jashari tegenvaller: “Twijfel aan hem”

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn bezorgdheid over de prestaties van de middenvelder en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verloor en in balbezit traag oogde.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Als verdedigende middenvelder twijfel ik aan Jashari”, zei Vanhaezebrouck enkele weken later. De Zondag omschreef hem als een nieuwkomer die op zijn zachtst gezegd nog niet veel indruk heeft gemaakt:

“Op het uur greep Hayen in. Jashari, weer geen punten gescoord, eruit”, na de match tegen KV Kortrijk.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”

Eind september begon de motor van Ardon Jashari eindelijk aan te slaan bij Club Brugge. Samen met Raphael Onyedika was hij de drijvende kracht in de Champions League-overwinning tegen Sturm Graz. Jashari toonde toen voor het eerst wat hij in z’n mars had.

“Je ziet dat kwaliteit altijd komt bovendrijven”, zei Nicky Hayen daarover. Zelfs Hein Vanhaezebrouck moest zijn oordeel over Jashari aanpassen.

“Enkele weken geleden zei ik nog dat die jongen energie miste. Dat was tegen Graz niet het geval. Nu had hij een enorme drive, zat er kort op. Die jongen heeft dat heel goed gedaan", aldus HVH.

Jashari maakte de juiste keuzes aan de bal en was heel stabiel voor de verdediging. “Goeie voeten in combinatie met een dosis pit en veel drive”, zag Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck: “Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen”

Ook na Sturm Graz bleef Ardon Jashari indruk maken. Hij speelde Hugo Vetlesen uit de ploeg en Tomas Taecke stelde vast dat de Zwitser op alle vlakken meer te bieden heeft dan de Noor.

Met zijn balvastheid en energieke speelstijl werpt hij zich op tot een vaste waarde op het middenveld. Onvermoeibaar en zuiver. “Waardevol in balbezit, een pitbull in balverlies. Blijkt met enige vertraging een goeie zomeraankoop”, aldus Het Laatste Nieuws.

“Jashari deed zelfs de beste Onyedika vergeten”, schreef Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, na de match tegen Aston Villa. Ook Hein Vanhaezebrouck sloeg nog eens mea culpa over Jahari.

“Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen: ik vond hem na zijn eerste optreden op Standard vooral tam spelen. Maar wat ik nu al weken van hem zie, is echt top. Grinta, focus, drive... echt heel goed”, aldus de analist in Het Nieuwsblad. “Superalert, supervinnig.”

Club Brugge krijgt vroeg of laat een bod dat ze niet meer kunnen weigeren

Ardon Jashari ontpopt zich tot de man in vorm bij Club Brugge. Hij laat de ploeg van achteruit beter voetballen en zorgt bij momenten voor drang naar voor. De Zwitser koppelt agressie aan goede voeten én speelt bijna altijd vooruit.

Tegen Celtic FC dicteerde Jashari samen met Hans Vanaken het spel. “We zagen hem geen enkele slechte pass geven. Beresterk. Hij domineerde het middenveld. Is niet meer uit de ploeg te denken”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schreef dat Jashari elke week belangrijker wordt voor Club Brugge en dat Raphael Onyedika al lang niet meer de grote man op het middenveld is.

Hans Vandeweghe benadrukte in zijn column voor De Morgen dat Club Brugge, voor Jashari maar ook voor spelers als Seys, Tzolis, De Cuyper, Onyedika en Talbi, vroeg of laat een aanbod krijgt dat ze niet meer kunnen weigeren.

Jashari wordt een uitgaande toptransfer voor Club Brugge

Meest recent

Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

11
11
SK Beveren verrast met statement over verkoop

SK Beveren kende een topseizoen in de Challenger Pro League. De club werd ongeslagen kampioen en zal ...

18
18
Deschamps gooit olie op het vuur voor Frankrijk-Spanje

De halve finale tussen Frankrijk en Spanje staat op het programma. Didier Deschamps gaf een ...

34
34
Onrust bij Rode Duivels door Courtois? “Zoals bij Tedesco”

Thibaut Courtois kende een sterk WK en was weer belangrijk voor de Rode Duivels. De doelman van Real ...

126
126
‘Tielemans wees deze clubs af: Aston Villa perplex’

Youri Tielemans is op weg naar Manchester United. The Mancunians zijn bereid de afkoopsom van 41 ...

224
224
Laastse duwtje Arsenal? 'Nieuwe club duikt op in dossier-Tzolis'

Hoewel hij inmiddels weer aan het trainen is bij Club Brugge, blijft het de bedoeling dat Christos ...

254
254
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

104
104
'Van WK naar toptransfer: Diego Moreira vindt akkoord'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

91
91
Grove borstel Sibierski: deze spelers mogen/moeten nog weg

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie ...

785
785
'Extra aanvaller Genk: Zuid-Amerikaanse parel in vizier'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

172
172
'Kompany schrikt zich rot: transfergesprekken Harry Kane'

Harry Kane is momenteel op een missie om Engeland naar de tweede wereldtitel uit zijn geschiedenis ...

230
230
Club Brugge stunt: internationale topper tekent tot 2029

Club Brugge heeft voor een serieuze stunt gezorgd op de transfermarkt. Als opvolger van Simon ...

316
316
Bizar: Gianni Infantino publiceert dankwoord voor Belgen

Gianni Infantino heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij voetbalminnend België. De ...

256
256
Ontknoping WK 2026: één halve finalist aanzienlijk benadeeld

Dinsdagavond is het zover, dan worden de halve finales op het WK 2026 op gang getrapt. Bij de vier ...

174
174
Courtois speelt hard: Mannaert moet buigen of breken

Thibaut Courtois leek bij zijn terugkeer naar de Rode Duivels één duidelijke afspraak ...

459
459
'Club krijgt het heet: Tresoldi al rond met nieuwe ploeg'

Club Brugge zal deze zomer cashen op verschillende sterkhouders, maar is niet van plan om al zijn ...

409
409
'Stunttransfer Youri Tielemans: één laatste struikelblok'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

199
199
Witte rook rond Trossard, makelaar Lukaku haalt uit

Nu hun WK erop zit kunnen de Rode Duivels niet enkel met een welverdiende vakantie, een aantal van ...

159
159
Courtois vs. Garcia: insider Rode Duivels doet boekje open

Wat als ... Thibaut Courtois toch gewoon was blijven staan tegen Spanje? Na het foutje van zijn ...

1080
1080
'Club laat miljoenen rollen: opvolger Tresoldi onderweg'

Club Brugge schakelt stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt. Vorige week werd met Cheveyo ...

358
358
'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

393
393
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

554
554
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

442
442
'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Een jaartje geleden verkocht KRC Genk zijn speerpunt Tolu Arokodare voor een recordsom aan ...

577
577
'Club Brugge zet zich schrap: toptransfer Seys vlak na WK'

Nu hun wereldkampioenschap achter de rug is, kunnen de Rode Duivels eindelijk op adem komen na een ...

1898
1898

Meer sportnieuws