Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

921
Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

De komst van Ardon Jashari naar Club Brugge zorgde aanvankelijk voor scepsis, vooral bij analist Hein Vanhaezebrouck, die de Zwitser een "grote tegenvaller" noemde. Maar na een moeizame start toonde Jashari zijn klasse met sterke prestaties in de Champions League en de competitie. Hij combineert agressie met finesse en heeft inmiddels een sleutelrol op het middenveld veroverd. Vanhaezebrouck moest zijn kritiek inslikken en roemde zijn grinta en focus.

LEES OOK: Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Rigaux’ eerste succestransfer: mix van Bellingham en Xhaka

Met zijn techniek en spelinzicht werd hij door Sky Germany vergeleken met Jude Bellingham, terwijl anderen parallellen trokken met Granit Xhaka. De komst van Ardon Jashari markeerde de eerste transfer van Dévy Rigaux als de nieuwe Director of Football van Club Brugge.

Met de transfer van Jashari wist blauw-zwart grote Europese concurrenten zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, Feyenoord en ook Anderlecht af te troeven. Het binnenhalen van Jashari werd daarom als een grote overwinning gevierd in het Jan Breydelstadion.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. De Zwitser met Noord-Macedonische roots werd aanvankelijk aangetrokken als vervanger voor Raphael Onyedika, maar de sterke Nigeriaan bleef in extremis toch bij de club.

Na Jashari’s eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt leek nog niet iedereen binnen de club volledig overtuigd van hem.

Vanhaezebrouck noemde Jashari tegenvaller: “Twijfel aan hem”

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn bezorgdheid over de prestaties van de middenvelder en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verloor en in balbezit traag oogde.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Als verdedigende middenvelder twijfel ik aan Jashari”, zei Vanhaezebrouck enkele weken later. De Zondag omschreef hem als een nieuwkomer die op zijn zachtst gezegd nog niet veel indruk heeft gemaakt:

“Op het uur greep Hayen in. Jashari, weer geen punten gescoord, eruit”, na de match tegen KV Kortrijk.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”

Eind september begon de motor van Ardon Jashari eindelijk aan te slaan bij Club Brugge. Samen met Raphael Onyedika was hij de drijvende kracht in de Champions League-overwinning tegen Sturm Graz. Jashari toonde toen voor het eerst wat hij in z’n mars had.

“Je ziet dat kwaliteit altijd komt bovendrijven”, zei Nicky Hayen daarover. Zelfs Hein Vanhaezebrouck moest zijn oordeel over Jashari aanpassen.

“Enkele weken geleden zei ik nog dat die jongen energie miste. Dat was tegen Graz niet het geval. Nu had hij een enorme drive, zat er kort op. Die jongen heeft dat heel goed gedaan", aldus HVH.

Jashari maakte de juiste keuzes aan de bal en was heel stabiel voor de verdediging. “Goeie voeten in combinatie met een dosis pit en veel drive”, zag Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck: “Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen”

Ook na Sturm Graz bleef Ardon Jashari indruk maken. Hij speelde Hugo Vetlesen uit de ploeg en Tomas Taecke stelde vast dat de Zwitser op alle vlakken meer te bieden heeft dan de Noor.

Met zijn balvastheid en energieke speelstijl werpt hij zich op tot een vaste waarde op het middenveld. Onvermoeibaar en zuiver. “Waardevol in balbezit, een pitbull in balverlies. Blijkt met enige vertraging een goeie zomeraankoop”, aldus Het Laatste Nieuws.

“Jashari deed zelfs de beste Onyedika vergeten”, schreef Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, na de match tegen Aston Villa. Ook Hein Vanhaezebrouck sloeg nog eens mea culpa over Jahari.

“Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen: ik vond hem na zijn eerste optreden op Standard vooral tam spelen. Maar wat ik nu al weken van hem zie, is echt top. Grinta, focus, drive... echt heel goed”, aldus de analist in Het Nieuwsblad. “Superalert, supervinnig.”

Club Brugge krijgt vroeg of laat een bod dat ze niet meer kunnen weigeren

Ardon Jashari ontpopt zich tot de man in vorm bij Club Brugge. Hij laat de ploeg van achteruit beter voetballen en zorgt bij momenten voor drang naar voor. De Zwitser koppelt agressie aan goede voeten én speelt bijna altijd vooruit.

Tegen Celtic FC dicteerde Jashari samen met Hans Vanaken het spel. “We zagen hem geen enkele slechte pass geven. Beresterk. Hij domineerde het middenveld. Is niet meer uit de ploeg te denken”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schreef dat Jashari elke week belangrijker wordt voor Club Brugge en dat Raphael Onyedika al lang niet meer de grote man op het middenveld is.

Hans Vandeweghe benadrukte in zijn column voor De Morgen dat Club Brugge, voor Jashari maar ook voor spelers als Seys, Tzolis, De Cuyper, Onyedika en Talbi, vroeg of laat een aanbod krijgt dat ze niet meer kunnen weigeren.

Jashari wordt een uitgaande toptransfer voor Club Brugge

Meest recent

‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

13
13
‘La Louvière hakt knoop door over Edward Still’

La Louvière ging afgelopen speeldag met 2-0 onderuit tegen rechtstreekse concurrent ...

15
15
Code rood bij KRC Genk: Jess Thorup in de problemen?

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De formatie van Jess Thorup is ...

60
60
Anderlecht en Vitor Bruno krijgen ferme waarschuwing

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een 3-0 zege tegen Zulte Waregem. Paars-Wit sprong daardoor ...

86
86
'Club Brugge incasseert ferme tegenslag Joel Ordonez'

Joel Ordonez werd al verschillende keren in verband gebracht met een knaltransfer, maar de ...

175
175
'KV Mechelen zet druk op Vanderbiest: twee opvolgers''

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Vorig seizoen was Malinwa nog de grote revelatie ...

159
159
Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

278
278
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

135
135
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

94
94
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

65
65
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

344
344
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

172
172
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

132
132
Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

226
226
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

433
433
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

289
289
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

368
368
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

237
237
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

359
359
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

385
385
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

398
398
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

238
238
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

425
425
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

706
706

Meer sportnieuws