Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

door
Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

De komst van Ardon Jashari naar Club Brugge zorgde aanvankelijk voor scepsis, vooral bij analist Hein Vanhaezebrouck, die de Zwitser een "grote tegenvaller" noemde. Maar na een moeizame start toonde Jashari zijn klasse met sterke prestaties in de Champions League en de competitie. Hij combineert agressie met finesse en heeft inmiddels een sleutelrol op het middenveld veroverd. Vanhaezebrouck moest zijn kritiek inslikken en roemde zijn grinta en focus.

LEES OOK: Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

Rigaux’ eerste succestransfer: mix van Bellingham en Xhaka

Met zijn techniek en spelinzicht werd hij door Sky Germany vergeleken met Jude Bellingham, terwijl anderen parallellen trokken met Granit Xhaka. De komst van Ardon Jashari markeerde de eerste transfer van Dévy Rigaux als de nieuwe Director of Football van Club Brugge.

Met de transfer van Jashari wist blauw-zwart grote Europese concurrenten zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, Feyenoord en ook Anderlecht af te troeven. Het binnenhalen van Jashari werd daarom als een grote overwinning gevierd in het Jan Breydelstadion.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. De Zwitser met Noord-Macedonische roots werd aanvankelijk aangetrokken als vervanger voor Raphael Onyedika, maar de sterke Nigeriaan bleef in extremis toch bij de club.

Na Jashari’s eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt leek nog niet iedereen binnen de club volledig overtuigd van hem.

Vanhaezebrouck noemde Jashari tegenvaller: “Twijfel aan hem”

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn bezorgdheid over de prestaties van de middenvelder en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verloor en in balbezit traag oogde.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Als verdedigende middenvelder twijfel ik aan Jashari”, zei Vanhaezebrouck enkele weken later. De Zondag omschreef hem als een nieuwkomer die op zijn zachtst gezegd nog niet veel indruk heeft gemaakt:

“Op het uur greep Hayen in. Jashari, weer geen punten gescoord, eruit”, na de match tegen KV Kortrijk.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”

Eind september begon de motor van Ardon Jashari eindelijk aan te slaan bij Club Brugge. Samen met Raphael Onyedika was hij de drijvende kracht in de Champions League-overwinning tegen Sturm Graz. Jashari toonde toen voor het eerst wat hij in z’n mars had.

“Je ziet dat kwaliteit altijd komt bovendrijven”, zei Nicky Hayen daarover. Zelfs Hein Vanhaezebrouck moest zijn oordeel over Jashari aanpassen.

“Enkele weken geleden zei ik nog dat die jongen energie miste. Dat was tegen Graz niet het geval. Nu had hij een enorme drive, zat er kort op. Die jongen heeft dat heel goed gedaan", aldus HVH.

Jashari maakte de juiste keuzes aan de bal en was heel stabiel voor de verdediging. “Goeie voeten in combinatie met een dosis pit en veel drive”, zag Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck: “Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen”

Ook na Sturm Graz bleef Ardon Jashari indruk maken. Hij speelde Hugo Vetlesen uit de ploeg en Tomas Taecke stelde vast dat de Zwitser op alle vlakken meer te bieden heeft dan de Noor.

Met zijn balvastheid en energieke speelstijl werpt hij zich op tot een vaste waarde op het middenveld. Onvermoeibaar en zuiver. “Waardevol in balbezit, een pitbull in balverlies. Blijkt met enige vertraging een goeie zomeraankoop”, aldus Het Laatste Nieuws.

“Jashari deed zelfs de beste Onyedika vergeten”, schreef Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, na de match tegen Aston Villa. Ook Hein Vanhaezebrouck sloeg nog eens mea culpa over Jahari.

“Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen: ik vond hem na zijn eerste optreden op Standard vooral tam spelen. Maar wat ik nu al weken van hem zie, is echt top. Grinta, focus, drive... echt heel goed”, aldus de analist in Het Nieuwsblad. “Superalert, supervinnig.”

Club Brugge krijgt vroeg of laat een bod dat ze niet meer kunnen weigeren

Ardon Jashari ontpopt zich tot de man in vorm bij Club Brugge. Hij laat de ploeg van achteruit beter voetballen en zorgt bij momenten voor drang naar voor. De Zwitser koppelt agressie aan goede voeten én speelt bijna altijd vooruit.

Tegen Celtic FC dicteerde Jashari samen met Hans Vanaken het spel. “We zagen hem geen enkele slechte pass geven. Beresterk. Hij domineerde het middenveld. Is niet meer uit de ploeg te denken”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schreef dat Jashari elke week belangrijker wordt voor Club Brugge en dat Raphael Onyedika al lang niet meer de grote man op het middenveld is.

Hans Vandeweghe benadrukte in zijn column voor De Morgen dat Club Brugge, voor Jashari maar ook voor spelers als Seys, Tzolis, De Cuyper, Onyedika en Talbi, vroeg of laat een aanbod krijgt dat ze niet meer kunnen weigeren.

Jashari wordt een uitgaande toptransfer voor Club Brugge

Meest recent

'Kompany helemaal verloren: monstertransfer in de maak'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

0
0
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

829
829
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

46
46
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

115
115
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

127
127
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

319
319
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

342
342
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

197
197
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

245
245
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

87
87
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

193
193
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

890
890
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

203
203
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

52
52
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

43
43
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

329
329
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

293
293
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

168
168
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

402
402
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

355
355
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

236
236
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

69
69
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

397
397
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

134
134
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

77
77

Meer sportnieuws