Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

921
Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

De komst van Ardon Jashari naar Club Brugge zorgde aanvankelijk voor scepsis, vooral bij analist Hein Vanhaezebrouck, die de Zwitser een "grote tegenvaller" noemde. Maar na een moeizame start toonde Jashari zijn klasse met sterke prestaties in de Champions League en de competitie. Hij combineert agressie met finesse en heeft inmiddels een sleutelrol op het middenveld veroverd. Vanhaezebrouck moest zijn kritiek inslikken en roemde zijn grinta en focus.

LEES OOK: 'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Rigaux’ eerste succestransfer: mix van Bellingham en Xhaka

Met zijn techniek en spelinzicht werd hij door Sky Germany vergeleken met Jude Bellingham, terwijl anderen parallellen trokken met Granit Xhaka. De komst van Ardon Jashari markeerde de eerste transfer van Dévy Rigaux als de nieuwe Director of Football van Club Brugge.

Met de transfer van Jashari wist blauw-zwart grote Europese concurrenten zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, Feyenoord en ook Anderlecht af te troeven. Het binnenhalen van Jashari werd daarom als een grote overwinning gevierd in het Jan Breydelstadion.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. De Zwitser met Noord-Macedonische roots werd aanvankelijk aangetrokken als vervanger voor Raphael Onyedika, maar de sterke Nigeriaan bleef in extremis toch bij de club.

Na Jashari’s eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt leek nog niet iedereen binnen de club volledig overtuigd van hem.

Vanhaezebrouck noemde Jashari tegenvaller: “Twijfel aan hem”

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn bezorgdheid over de prestaties van de middenvelder en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verloor en in balbezit traag oogde.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Als verdedigende middenvelder twijfel ik aan Jashari”, zei Vanhaezebrouck enkele weken later. De Zondag omschreef hem als een nieuwkomer die op zijn zachtst gezegd nog niet veel indruk heeft gemaakt:

“Op het uur greep Hayen in. Jashari, weer geen punten gescoord, eruit”, na de match tegen KV Kortrijk.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”

Eind september begon de motor van Ardon Jashari eindelijk aan te slaan bij Club Brugge. Samen met Raphael Onyedika was hij de drijvende kracht in de Champions League-overwinning tegen Sturm Graz. Jashari toonde toen voor het eerst wat hij in z’n mars had.

“Je ziet dat kwaliteit altijd komt bovendrijven”, zei Nicky Hayen daarover. Zelfs Hein Vanhaezebrouck moest zijn oordeel over Jashari aanpassen.

“Enkele weken geleden zei ik nog dat die jongen energie miste. Dat was tegen Graz niet het geval. Nu had hij een enorme drive, zat er kort op. Die jongen heeft dat heel goed gedaan", aldus HVH.

Jashari maakte de juiste keuzes aan de bal en was heel stabiel voor de verdediging. “Goeie voeten in combinatie met een dosis pit en veel drive”, zag Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck: “Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen”

Ook na Sturm Graz bleef Ardon Jashari indruk maken. Hij speelde Hugo Vetlesen uit de ploeg en Tomas Taecke stelde vast dat de Zwitser op alle vlakken meer te bieden heeft dan de Noor.

Met zijn balvastheid en energieke speelstijl werpt hij zich op tot een vaste waarde op het middenveld. Onvermoeibaar en zuiver. “Waardevol in balbezit, een pitbull in balverlies. Blijkt met enige vertraging een goeie zomeraankoop”, aldus Het Laatste Nieuws.

“Jashari deed zelfs de beste Onyedika vergeten”, schreef Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, na de match tegen Aston Villa. Ook Hein Vanhaezebrouck sloeg nog eens mea culpa over Jahari.

“Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen: ik vond hem na zijn eerste optreden op Standard vooral tam spelen. Maar wat ik nu al weken van hem zie, is echt top. Grinta, focus, drive... echt heel goed”, aldus de analist in Het Nieuwsblad. “Superalert, supervinnig.”

Club Brugge krijgt vroeg of laat een bod dat ze niet meer kunnen weigeren

Ardon Jashari ontpopt zich tot de man in vorm bij Club Brugge. Hij laat de ploeg van achteruit beter voetballen en zorgt bij momenten voor drang naar voor. De Zwitser koppelt agressie aan goede voeten én speelt bijna altijd vooruit.

Tegen Celtic FC dicteerde Jashari samen met Hans Vanaken het spel. “We zagen hem geen enkele slechte pass geven. Beresterk. Hij domineerde het middenveld. Is niet meer uit de ploeg te denken”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schreef dat Jashari elke week belangrijker wordt voor Club Brugge en dat Raphael Onyedika al lang niet meer de grote man op het middenveld is.

Hans Vandeweghe benadrukte in zijn column voor De Morgen dat Club Brugge, voor Jashari maar ook voor spelers als Seys, Tzolis, De Cuyper, Onyedika en Talbi, vroeg of laat een aanbod krijgt dat ze niet meer kunnen weigeren.

Jashari wordt een uitgaande toptransfer voor Club Brugge

Meest recent

Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

14
14
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

64
64
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

74
74
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

942
942
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

33
33
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

169
169
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

42
42
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

351
351
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

548
548
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1202
1202
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

383
383
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

327
327
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

435
435
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

249
249
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

216
216
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

158
158
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

122
122
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

61
61
'Cercle houdt been stijf voor bankzitter'

Cercle Brugge zag deze zomer al Nazinho en Warleson mooie transfers versieren en er lijken in het ...

93
93
'Antwerp moet stevige transferdomper slikken'

Antwerp wist deze week de terugkeer van Mauricio Benitez eindelijk af te ronden en hoopt in de ...

298
298
Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Het is een belabberde start van het seizoen geworden voor Patro Eisden Maasmechelen. De Limburgse ...

414
414
'Man City verbaast en kaapt klepper weg bij Liverpool'

Het is in de Premier League een zeer bewogen transferzomer en ook in de laatste dagen van de mercato ...

147
147
'Verrassende transferoptie voor Saelemaekers'

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat mag ook Alexis Saelemaekers ondervinden. Vorig seizoen was hij ...

81
81
Anderlecht, Union, AA Gent en STVV kennen Europese kalender

Eerder op de dag raakte de kalender van Club Brugge in de Champions League al bekend. De UEFA heeft ...

140
140
Nieuwe afgang Tottenham, pijnlijke avond voor Bornauw

Maar weinig clubs gaven deze zomer zoveel uit als Tottenham, maar dat heeft desondanks zijn start in ...

74
74

Meer sportnieuws