Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

921
Vanhaezebrouck zwaar op z'n bek met Club Brugge-topper

De komst van Ardon Jashari naar Club Brugge zorgde aanvankelijk voor scepsis, vooral bij analist Hein Vanhaezebrouck, die de Zwitser een "grote tegenvaller" noemde. Maar na een moeizame start toonde Jashari zijn klasse met sterke prestaties in de Champions League en de competitie. Hij combineert agressie met finesse en heeft inmiddels een sleutelrol op het middenveld veroverd. Vanhaezebrouck moest zijn kritiek inslikken en roemde zijn grinta en focus.

LEES OOK: Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Rigaux’ eerste succestransfer: mix van Bellingham en Xhaka

Met zijn techniek en spelinzicht werd hij door Sky Germany vergeleken met Jude Bellingham, terwijl anderen parallellen trokken met Granit Xhaka. De komst van Ardon Jashari markeerde de eerste transfer van Dévy Rigaux als de nieuwe Director of Football van Club Brugge.

Met de transfer van Jashari wist blauw-zwart grote Europese concurrenten zoals Sevilla, Atalanta, Bologna, Feyenoord en ook Anderlecht af te troeven. Het binnenhalen van Jashari werd daarom als een grote overwinning gevierd in het Jan Breydelstadion.

“Eentje waar men bij blauw-zwart over in de wolken is”, schreef Het Laatste Nieuws. De Zwitser met Noord-Macedonische roots werd aanvankelijk aangetrokken als vervanger voor Raphael Onyedika, maar de sterke Nigeriaan bleef in extremis toch bij de club.

Na Jashari’s eerste wedstrijden in het blauw-zwarte shirt leek nog niet iedereen binnen de club volledig overtuigd van hem.

Vanhaezebrouck noemde Jashari tegenvaller: “Twijfel aan hem”

Hein Vanhaezebrouck uitte zijn bezorgdheid over de prestaties van de middenvelder en noemde hem in Het Nieuwsblad zelfs een grote tegenvaller. Vanhaezebrouck merkte op dat Jashari veel duels verloor en in balbezit traag oogde.

“Bij zijn vroegere ploegen lukte dat vast wel, omdat er dan meer ruimte lag. Maar in België ligt de intensiteit hoger”, verklaarde de analist. Vanhaezebrouck stelde ook dat Jashari moeite heeft met snelheid op de eerste meters en zijn recuperatievermogen is niet zo groot.

“Als verdedigende middenvelder twijfel ik aan Jashari”, zei Vanhaezebrouck enkele weken later. De Zondag omschreef hem als een nieuwkomer die op zijn zachtst gezegd nog niet veel indruk heeft gemaakt:

“Op het uur greep Hayen in. Jashari, weer geen punten gescoord, eruit”, na de match tegen KV Kortrijk.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”

Eind september begon de motor van Ardon Jashari eindelijk aan te slaan bij Club Brugge. Samen met Raphael Onyedika was hij de drijvende kracht in de Champions League-overwinning tegen Sturm Graz. Jashari toonde toen voor het eerst wat hij in z’n mars had.

“Je ziet dat kwaliteit altijd komt bovendrijven”, zei Nicky Hayen daarover. Zelfs Hein Vanhaezebrouck moest zijn oordeel over Jashari aanpassen.

“Enkele weken geleden zei ik nog dat die jongen energie miste. Dat was tegen Graz niet het geval. Nu had hij een enorme drive, zat er kort op. Die jongen heeft dat heel goed gedaan", aldus HVH.

Jashari maakte de juiste keuzes aan de bal en was heel stabiel voor de verdediging. “Goeie voeten in combinatie met een dosis pit en veel drive”, zag Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.

“Dat nu zelfs Vanhaezebrouck is bijgedraaid, zegt veel”, stelde Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck: “Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen”

Ook na Sturm Graz bleef Ardon Jashari indruk maken. Hij speelde Hugo Vetlesen uit de ploeg en Tomas Taecke stelde vast dat de Zwitser op alle vlakken meer te bieden heeft dan de Noor.

Met zijn balvastheid en energieke speelstijl werpt hij zich op tot een vaste waarde op het middenveld. Onvermoeibaar en zuiver. “Waardevol in balbezit, een pitbull in balverlies. Blijkt met enige vertraging een goeie zomeraankoop”, aldus Het Laatste Nieuws.

“Jashari deed zelfs de beste Onyedika vergeten”, schreef Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, na de match tegen Aston Villa. Ook Hein Vanhaezebrouck sloeg nog eens mea culpa over Jahari.

“Over Jashari zal ik het nog één keer zeggen: ik vond hem na zijn eerste optreden op Standard vooral tam spelen. Maar wat ik nu al weken van hem zie, is echt top. Grinta, focus, drive... echt heel goed”, aldus de analist in Het Nieuwsblad. “Superalert, supervinnig.”

Club Brugge krijgt vroeg of laat een bod dat ze niet meer kunnen weigeren

Ardon Jashari ontpopt zich tot de man in vorm bij Club Brugge. Hij laat de ploeg van achteruit beter voetballen en zorgt bij momenten voor drang naar voor. De Zwitser koppelt agressie aan goede voeten én speelt bijna altijd vooruit.

Tegen Celtic FC dicteerde Jashari samen met Hans Vanaken het spel. “We zagen hem geen enkele slechte pass geven. Beresterk. Hij domineerde het middenveld. Is niet meer uit de ploeg te denken”, aldus Het Nieuwsblad.

Het Laatste Nieuws schreef dat Jashari elke week belangrijker wordt voor Club Brugge en dat Raphael Onyedika al lang niet meer de grote man op het middenveld is.

Hans Vandeweghe benadrukte in zijn column voor De Morgen dat Club Brugge, voor Jashari maar ook voor spelers als Seys, Tzolis, De Cuyper, Onyedika en Talbi, vroeg of laat een aanbod krijgt dat ze niet meer kunnen weigeren.

Jashari wordt een uitgaande toptransfer voor Club Brugge

Meest recent

Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

2
2
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

14
14
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

19
19
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

13
13
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

135
135
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

52
52
Erling Haaland laat monden weer openvallen: “Onverklaarbaar”

Erling Haaland blijft een fenomeen. De Noorse goalgetter scoort bij Manchester City het ene doelpunt ...

46
46
Direct enorme twijfels in Italië: "Geldt ook voor België"

Italië miste het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en het succes van het EK ...

41
41
Jonge Duivels hebben nog werk: Brughmans waarschuwt

Lucca Brughmans is één van de grootste keeperstalenten ter wereld. De doelman werd al ...

44
44
Van Bommel genadeloos: 5 afvallers bij Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië namens de Nations League. Eerder werd al ...

281
281
Van Gucht flikt het weer: Nieuwe Charlotte duikt op

Ruben Van Gucht blijft iedereen verbazen. De presentator werd nog maar pas (op TV dan) uit het ...

66
66
Infantino zweet peentjes: topcompetities slaan op tafel

Volgens Het Laatste Nieuws begint de druk op Gianni Infantino ferm te stijgen. De FIFA-baas kwam na ...

69
69
Congolese bondscoach doet boekje open over Mokio en co

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren heel wat grote talenten met dubbele nationaliteit door de ...

99
99
'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

84
84
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

187
187
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

44
44
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

106
106
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

271
271
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

56
56
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

147
147
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

92
92
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

163
163
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

106
106
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

570
570

Meer sportnieuws