Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

1990 stemmen
Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

Anderlecht haalde Ludwig Augustinsson vorig seizoen binnen als betrouwbare basisspeler, maar blessureleed en de opkomst van Moussa N'Diaye hebben zijn basisplaats zwaar onder druk gezet. Coach David Hubert geeft de voorkeur aan de aanvallender ingestelde N'Diaye, die zich als meest regelmatige verdediger ontpopt. Terwijl Augustinsson ooit als "Mister Sober" werd geprezen, lijkt zijn rol nu uitgespeeld. Tijdelijk?

LEES OOK: Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

“Mister Sober” speelde cruciale rol bij Anderlecht

Vorig seizoen haalde Anderlecht Ludwig Augustinsson op huurbasis weg bij Sevilla FC. De Zweedse linksachter vervulde de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers nam Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeide gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toonde hij gecontroleerd en beheerst spel.

“Mister Sober”, omschreef Het Nieuwsblad hem. Hij koos zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties bleek hij bijzonder efficiënt te zijn. Augustinsson bood een directe versterking voor de ploeg, en Anderlecht was sterker mét hem dan zonder hem.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden, want hij zet zich altijd vol in. In het moderne voetbal moet je weten hoe je duels moet aangaan.”

De meest betrouwbare zet van de zomermercato

Ludwig Augustinsson was ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team en het was niet verrassend dat Jesper Fredberg hem in het tussenseizoen definitief wilde houden in het Lotto Park.

Op 30-jarige leeftijd heeft de Zweed al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, duwde Anderlecht serieus door om hem definitief aan te trekken. Ook Augustinsson zelf hoopte dat hij zijn verblijf in Brussel kon verlengen.

Anderlecht beschikte echter niet over een aankoopoptie, waardoor de Brusselaars met Sevilla FC én Augustinsson rond de tafel moesten zitten. Anderlecht beschikte over een beperkt budget en was volgens Het Laatste Nieuws verrast door Augustinssons stevige looneisen.

Het dossier Augustinsson was knap lastig, maar uiteindelijk slaagde Fredberg in zijn doel. “De meest betrouwbare zet van de zomermercato”, stelde Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, over de transfer.

Niemand praat meer over Augustinsson

Ludwig Augustinsson startte het huidige seizoen als de vaste basisspeler op de linksback bij Anderlecht, maar door een hersenschudding, knie- en ribblessure zat hij veel langs de zijlijn.

Bovendien werpt zijn jongere concurrent Moussa N’Diaye(22) zich op tot een serieuze concurrent van de Zweed, wat de speelkansen van Augustinsson bijzonder zwaar hypothekeren.

De Morgen stelt dat N’Diaye zich een uitstekende wissel op de toekomst toont bij Anderlecht. “Ludwig Augustinsson, zelf een zeer degelijke linksachter, zal zijn basisplaats niet zomaar opnieuw kunnen claimen.”

L’Avenir claimt dat N’Diaye ondertussen de meest regelmatige verdediger van Anderlecht is geworden. “Niemand praat meer over Augustinsson”, aldus de Franstalige krant. Bovendien lijkt coach David Hubert een boontje te hebben voor de aanvallender ingestelde N’Diaye.

Wie moet spelen op de linksachter?

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

473
473
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

88
88
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

239
239
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

120
120
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

90
90
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

353
353
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

117
117
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

214
214
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

20
20
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

128
128
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

433
433
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

414
414
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

260
260
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

327
327
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

90
90
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

195
195

Meer sportnieuws