Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

door
Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

Anderlecht haalde Ludwig Augustinsson vorig seizoen binnen als betrouwbare basisspeler, maar blessureleed en de opkomst van Moussa N'Diaye hebben zijn basisplaats zwaar onder druk gezet. Coach David Hubert geeft de voorkeur aan de aanvallender ingestelde N'Diaye, die zich als meest regelmatige verdediger ontpopt. Terwijl Augustinsson ooit als "Mister Sober" werd geprezen, lijkt zijn rol nu uitgespeeld. Tijdelijk?

LEES OOK: Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

“Mister Sober” speelde cruciale rol bij Anderlecht

Vorig seizoen haalde Anderlecht Ludwig Augustinsson op huurbasis weg bij Sevilla FC. De Zweedse linksachter vervulde de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers nam Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeide gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toonde hij gecontroleerd en beheerst spel.

“Mister Sober”, omschreef Het Nieuwsblad hem. Hij koos zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties bleek hij bijzonder efficiënt te zijn. Augustinsson bood een directe versterking voor de ploeg, en Anderlecht was sterker mét hem dan zonder hem.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden, want hij zet zich altijd vol in. In het moderne voetbal moet je weten hoe je duels moet aangaan.”

De meest betrouwbare zet van de zomermercato

Ludwig Augustinsson was ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team en het was niet verrassend dat Jesper Fredberg hem in het tussenseizoen definitief wilde houden in het Lotto Park.

Op 30-jarige leeftijd heeft de Zweed al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, duwde Anderlecht serieus door om hem definitief aan te trekken. Ook Augustinsson zelf hoopte dat hij zijn verblijf in Brussel kon verlengen.

Anderlecht beschikte echter niet over een aankoopoptie, waardoor de Brusselaars met Sevilla FC én Augustinsson rond de tafel moesten zitten. Anderlecht beschikte over een beperkt budget en was volgens Het Laatste Nieuws verrast door Augustinssons stevige looneisen.

Het dossier Augustinsson was knap lastig, maar uiteindelijk slaagde Fredberg in zijn doel. “De meest betrouwbare zet van de zomermercato”, stelde Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, over de transfer.

Niemand praat meer over Augustinsson

Ludwig Augustinsson startte het huidige seizoen als de vaste basisspeler op de linksback bij Anderlecht, maar door een hersenschudding, knie- en ribblessure zat hij veel langs de zijlijn.

Bovendien werpt zijn jongere concurrent Moussa N’Diaye(22) zich op tot een serieuze concurrent van de Zweed, wat de speelkansen van Augustinsson bijzonder zwaar hypothekeren.

De Morgen stelt dat N’Diaye zich een uitstekende wissel op de toekomst toont bij Anderlecht. “Ludwig Augustinsson, zelf een zeer degelijke linksachter, zal zijn basisplaats niet zomaar opnieuw kunnen claimen.”

L’Avenir claimt dat N’Diaye ondertussen de meest regelmatige verdediger van Anderlecht is geworden. “Niemand praat meer over Augustinsson”, aldus de Franstalige krant. Bovendien lijkt coach David Hubert een boontje te hebben voor de aanvallender ingestelde N’Diaye.

Wie moet spelen op de linksachter?

Meest recent

‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

22
22
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

15
15
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

93
93
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

108
108
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

169
169
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

236
236
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

269
269
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

157
157
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

359
359
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

801
801
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

88
88
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

776
776
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

191
191
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

515
515
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

640
640
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

74
74
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

169
169
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

172
172
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

63
63
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

158
158
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

90
90
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

180
180
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

81
81
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

152
152
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

38
38

Meer sportnieuws