Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

door
Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

Anderlecht haalde Ludwig Augustinsson vorig seizoen binnen als betrouwbare basisspeler, maar blessureleed en de opkomst van Moussa N'Diaye hebben zijn basisplaats zwaar onder druk gezet. Coach David Hubert geeft de voorkeur aan de aanvallender ingestelde N'Diaye, die zich als meest regelmatige verdediger ontpopt. Terwijl Augustinsson ooit als "Mister Sober" werd geprezen, lijkt zijn rol nu uitgespeeld. Tijdelijk?

LEES OOK: Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

“Mister Sober” speelde cruciale rol bij Anderlecht

Vorig seizoen haalde Anderlecht Ludwig Augustinsson op huurbasis weg bij Sevilla FC. De Zweedse linksachter vervulde de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers nam Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeide gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toonde hij gecontroleerd en beheerst spel.

“Mister Sober”, omschreef Het Nieuwsblad hem. Hij koos zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties bleek hij bijzonder efficiënt te zijn. Augustinsson bood een directe versterking voor de ploeg, en Anderlecht was sterker mét hem dan zonder hem.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden, want hij zet zich altijd vol in. In het moderne voetbal moet je weten hoe je duels moet aangaan.”

De meest betrouwbare zet van de zomermercato

Ludwig Augustinsson was ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team en het was niet verrassend dat Jesper Fredberg hem in het tussenseizoen definitief wilde houden in het Lotto Park.

Op 30-jarige leeftijd heeft de Zweed al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, duwde Anderlecht serieus door om hem definitief aan te trekken. Ook Augustinsson zelf hoopte dat hij zijn verblijf in Brussel kon verlengen.

Anderlecht beschikte echter niet over een aankoopoptie, waardoor de Brusselaars met Sevilla FC én Augustinsson rond de tafel moesten zitten. Anderlecht beschikte over een beperkt budget en was volgens Het Laatste Nieuws verrast door Augustinssons stevige looneisen.

Het dossier Augustinsson was knap lastig, maar uiteindelijk slaagde Fredberg in zijn doel. “De meest betrouwbare zet van de zomermercato”, stelde Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, over de transfer.

Niemand praat meer over Augustinsson

Ludwig Augustinsson startte het huidige seizoen als de vaste basisspeler op de linksback bij Anderlecht, maar door een hersenschudding, knie- en ribblessure zat hij veel langs de zijlijn.

Bovendien werpt zijn jongere concurrent Moussa N’Diaye(22) zich op tot een serieuze concurrent van de Zweed, wat de speelkansen van Augustinsson bijzonder zwaar hypothekeren.

De Morgen stelt dat N’Diaye zich een uitstekende wissel op de toekomst toont bij Anderlecht. “Ludwig Augustinsson, zelf een zeer degelijke linksachter, zal zijn basisplaats niet zomaar opnieuw kunnen claimen.”

L’Avenir claimt dat N’Diaye ondertussen de meest regelmatige verdediger van Anderlecht is geworden. “Niemand praat meer over Augustinsson”, aldus de Franstalige krant. Bovendien lijkt coach David Hubert een boontje te hebben voor de aanvallender ingestelde N’Diaye.

Wie moet spelen op de linksachter?

Meest recent

DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

3
3
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

57
57
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

99
99
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

69
69
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

231
231
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

94
94
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

250
250
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

49
49
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

54
54
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

386
386
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

67
67
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

476
476
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

253
253
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

431
431
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

360
360
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

340
340
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1379
1379
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

443
443
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

745
745
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

324
324
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

413
413
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1114
1114
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

479
479
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

492
492
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

102
102

Meer sportnieuws