Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

door
Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

Anderlecht haalde Ludwig Augustinsson vorig seizoen binnen als betrouwbare basisspeler, maar blessureleed en de opkomst van Moussa N'Diaye hebben zijn basisplaats zwaar onder druk gezet. Coach David Hubert geeft de voorkeur aan de aanvallender ingestelde N'Diaye, die zich als meest regelmatige verdediger ontpopt. Terwijl Augustinsson ooit als "Mister Sober" werd geprezen, lijkt zijn rol nu uitgespeeld. Tijdelijk?

LEES OOK: Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

“Mister Sober” speelde cruciale rol bij Anderlecht

Vorig seizoen haalde Anderlecht Ludwig Augustinsson op huurbasis weg bij Sevilla FC. De Zweedse linksachter vervulde de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers nam Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeide gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toonde hij gecontroleerd en beheerst spel.

“Mister Sober”, omschreef Het Nieuwsblad hem. Hij koos zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties bleek hij bijzonder efficiënt te zijn. Augustinsson bood een directe versterking voor de ploeg, en Anderlecht was sterker mét hem dan zonder hem.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden, want hij zet zich altijd vol in. In het moderne voetbal moet je weten hoe je duels moet aangaan.”

De meest betrouwbare zet van de zomermercato

Ludwig Augustinsson was ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team en het was niet verrassend dat Jesper Fredberg hem in het tussenseizoen definitief wilde houden in het Lotto Park.

Op 30-jarige leeftijd heeft de Zweed al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, duwde Anderlecht serieus door om hem definitief aan te trekken. Ook Augustinsson zelf hoopte dat hij zijn verblijf in Brussel kon verlengen.

Anderlecht beschikte echter niet over een aankoopoptie, waardoor de Brusselaars met Sevilla FC én Augustinsson rond de tafel moesten zitten. Anderlecht beschikte over een beperkt budget en was volgens Het Laatste Nieuws verrast door Augustinssons stevige looneisen.

Het dossier Augustinsson was knap lastig, maar uiteindelijk slaagde Fredberg in zijn doel. “De meest betrouwbare zet van de zomermercato”, stelde Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, over de transfer.

Niemand praat meer over Augustinsson

Ludwig Augustinsson startte het huidige seizoen als de vaste basisspeler op de linksback bij Anderlecht, maar door een hersenschudding, knie- en ribblessure zat hij veel langs de zijlijn.

Bovendien werpt zijn jongere concurrent Moussa N’Diaye(22) zich op tot een serieuze concurrent van de Zweed, wat de speelkansen van Augustinsson bijzonder zwaar hypothekeren.

De Morgen stelt dat N’Diaye zich een uitstekende wissel op de toekomst toont bij Anderlecht. “Ludwig Augustinsson, zelf een zeer degelijke linksachter, zal zijn basisplaats niet zomaar opnieuw kunnen claimen.”

L’Avenir claimt dat N’Diaye ondertussen de meest regelmatige verdediger van Anderlecht is geworden. “Niemand praat meer over Augustinsson”, aldus de Franstalige krant. Bovendien lijkt coach David Hubert een boontje te hebben voor de aanvallender ingestelde N’Diaye.

Wie moet spelen op de linksachter?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

32
32
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

93
93
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

196
196
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

65
65
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

322
322
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

82
82
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

587
587
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

209
209
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

179
179
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

63
63
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

241
241
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

118
118
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

470
470
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

272
272
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

361
361
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

825
825
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

375
375

Meer sportnieuws