Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

door
Keiharde Hubert knikkert ‘sleutelfiguur’ uit de ploeg

Anderlecht haalde Ludwig Augustinsson vorig seizoen binnen als betrouwbare basisspeler, maar blessureleed en de opkomst van Moussa N'Diaye hebben zijn basisplaats zwaar onder druk gezet. Coach David Hubert geeft de voorkeur aan de aanvallender ingestelde N'Diaye, die zich als meest regelmatige verdediger ontpopt. Terwijl Augustinsson ooit als "Mister Sober" werd geprezen, lijkt zijn rol nu uitgespeeld. Tijdelijk?

LEES OOK: Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

“Mister Sober” speelde cruciale rol bij Anderlecht

Vorig seizoen haalde Anderlecht Ludwig Augustinsson op huurbasis weg bij Sevilla FC. De Zweedse linksachter vervulde de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behield, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid had om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers nam Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeide gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toonde hij gecontroleerd en beheerst spel.

“Mister Sober”, omschreef Het Nieuwsblad hem. Hij koos zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties bleek hij bijzonder efficiënt te zijn. Augustinsson bood een directe versterking voor de ploeg, en Anderlecht was sterker mét hem dan zonder hem.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden, want hij zet zich altijd vol in. In het moderne voetbal moet je weten hoe je duels moet aangaan.”

De meest betrouwbare zet van de zomermercato

Ludwig Augustinsson was ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team en het was niet verrassend dat Jesper Fredberg hem in het tussenseizoen definitief wilde houden in het Lotto Park.

Op 30-jarige leeftijd heeft de Zweed al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, duwde Anderlecht serieus door om hem definitief aan te trekken. Ook Augustinsson zelf hoopte dat hij zijn verblijf in Brussel kon verlengen.

Anderlecht beschikte echter niet over een aankoopoptie, waardoor de Brusselaars met Sevilla FC én Augustinsson rond de tafel moesten zitten. Anderlecht beschikte over een beperkt budget en was volgens Het Laatste Nieuws verrast door Augustinssons stevige looneisen.

Het dossier Augustinsson was knap lastig, maar uiteindelijk slaagde Fredberg in zijn doel. “De meest betrouwbare zet van de zomermercato”, stelde Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, over de transfer.

Niemand praat meer over Augustinsson

Ludwig Augustinsson startte het huidige seizoen als de vaste basisspeler op de linksback bij Anderlecht, maar door een hersenschudding, knie- en ribblessure zat hij veel langs de zijlijn.

Bovendien werpt zijn jongere concurrent Moussa N’Diaye(22) zich op tot een serieuze concurrent van de Zweed, wat de speelkansen van Augustinsson bijzonder zwaar hypothekeren.

De Morgen stelt dat N’Diaye zich een uitstekende wissel op de toekomst toont bij Anderlecht. “Ludwig Augustinsson, zelf een zeer degelijke linksachter, zal zijn basisplaats niet zomaar opnieuw kunnen claimen.”

L’Avenir claimt dat N’Diaye ondertussen de meest regelmatige verdediger van Anderlecht is geworden. “Niemand praat meer over Augustinsson”, aldus de Franstalige krant. Bovendien lijkt coach David Hubert een boontje te hebben voor de aanvallender ingestelde N’Diaye.

Wie moet spelen op de linksachter?

Meest recent

'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

82
82
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

29
29
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

180
180
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

61
61
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

123
123
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

108
108
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

95
95
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

286
286
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

114
114
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

505
505
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

172
172
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

177
177
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

208
208
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

127
127
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

303
303
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

198
198
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

245
245
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

360
360
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

252
252
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

427
427
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

181
181
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

194
194
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

120
120
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

257
257

Meer sportnieuws