Leekens ziet drie titelkandidaten: “Zij zijn dé favoriet"

1455 stemmen
Leekens ziet drie titelkandidaten: “Zij zijn dé favoriet

De titelstrijd in België ligt nog helemaal open. Door de halvering van de punten staat alles op dit moment virtueel nog op een zakdoek bij elkaar. Georges Leekens gaf zijn titelkandidaten prijs aan De Krant van West-Vlaanderen.

Als we de halvering nu al zouden toepassen, dan staat KRC Genk aan de leiding met twee punten meer dan Club Brugge, en vier meer dan Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht. Al deze vier ploegen hebben hun lot dus in eigen handen.

LEES OOK: PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

Club Brugge

Voor velen is Club Brugge uiteraard de grote titelfavoriet. Leekens wil daar nog niet in meegaan. “December is nog veel te vroeg. Januari zal al wat meer richtinggevend zijn met onder andere de wedstrijd op Anderlecht. Zoals altijd zullen de play-offs beslissend zijn", zei Leekens.

"Voor de titel kijk ik naar Club Brugge, Genk en Anderlecht. Genk is uitstekend gestart, maar ik verwacht van hen nog wel een terugval”, zegt Leekens. Al hebben de Limburgers geen drukke kalender omdat ze geen Europees spelen. Dat speelt in hun voordeel. 

KRC Genk en Anderlecht

Leekens ziet Anderlecht, waarvan bepaalde media in september nog aanhaalden dat Fredberg de ‘kern had verzwakt’, ook als een grote kandidaat. Daar valt wel wat voor te zeggen. Zeker door de terugkeer van een aantal geblesseerde speelders.

"Bij Anderlecht begint de mayonaise stilaan te pakken. Coach Hubert schat ik heel hoog in, ik heb hem nog bij me gehad bij de nationale ploeg. Bovendien moeten Vertonghen en Hazard daar nog terugkeren”, aldus Leekens. “Het zal tussen die drie ploegen gaan, maar Club Brugge blijft toch mijn favoriet.”

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

639
639
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

14
14
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

88
88
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

122
122
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

49
49
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

41
41
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

40
40
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

32
32
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

279
279
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

441
441
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

357
357
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

474
474
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

359
359
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

113
113
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

851
851
Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

113
113
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

735
735
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

168
168
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

122
122
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

164
164
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

101
101
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

73
73
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

301
301
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

23
23
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

382
382

Meer sportnieuws