Leekens ziet drie titelkandidaten: “Zij zijn dé favoriet"

1455 stemmen
Leekens ziet drie titelkandidaten: “Zij zijn dé favoriet

De titelstrijd in België ligt nog helemaal open. Door de halvering van de punten staat alles op dit moment virtueel nog op een zakdoek bij elkaar. Georges Leekens gaf zijn titelkandidaten prijs aan De Krant van West-Vlaanderen.

Als we de halvering nu al zouden toepassen, dan staat KRC Genk aan de leiding met twee punten meer dan Club Brugge, en vier meer dan Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht. Al deze vier ploegen hebben hun lot dus in eigen handen.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Club Brugge

Voor velen is Club Brugge uiteraard de grote titelfavoriet. Leekens wil daar nog niet in meegaan. “December is nog veel te vroeg. Januari zal al wat meer richtinggevend zijn met onder andere de wedstrijd op Anderlecht. Zoals altijd zullen de play-offs beslissend zijn", zei Leekens.

"Voor de titel kijk ik naar Club Brugge, Genk en Anderlecht. Genk is uitstekend gestart, maar ik verwacht van hen nog wel een terugval”, zegt Leekens. Al hebben de Limburgers geen drukke kalender omdat ze geen Europees spelen. Dat speelt in hun voordeel. 

KRC Genk en Anderlecht

Leekens ziet Anderlecht, waarvan bepaalde media in september nog aanhaalden dat Fredberg de ‘kern had verzwakt’, ook als een grote kandidaat. Daar valt wel wat voor te zeggen. Zeker door de terugkeer van een aantal geblesseerde speelders.

"Bij Anderlecht begint de mayonaise stilaan te pakken. Coach Hubert schat ik heel hoog in, ik heb hem nog bij me gehad bij de nationale ploeg. Bovendien moeten Vertonghen en Hazard daar nog terugkeren”, aldus Leekens. “Het zal tussen die drie ploegen gaan, maar Club Brugge blijft toch mijn favoriet.”

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

24
24
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

14
14
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

125
125
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

101
101
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

30
30
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

301
301
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

124
124
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

398
398
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

51
51
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

101
101
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

305
305
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

655
655
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

484
484
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

143
143
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1052
1052
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

173
173
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

75
75
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

641
641
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

240
240
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

501
501
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

246
246
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

272
272
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1235
1235
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

628
628

Meer sportnieuws