Leekens ziet drie titelkandidaten: “Zij zijn dé favoriet"

door
Leekens ziet drie titelkandidaten: “Zij zijn dé favoriet

De titelstrijd in België ligt nog helemaal open. Door de halvering van de punten staat alles op dit moment virtueel nog op een zakdoek bij elkaar. Georges Leekens gaf zijn titelkandidaten prijs aan De Krant van West-Vlaanderen.

Als we de halvering nu al zouden toepassen, dan staat KRC Genk aan de leiding met twee punten meer dan Club Brugge, en vier meer dan Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht. Al deze vier ploegen hebben hun lot dus in eigen handen.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Club Brugge

Voor velen is Club Brugge uiteraard de grote titelfavoriet. Leekens wil daar nog niet in meegaan. “December is nog veel te vroeg. Januari zal al wat meer richtinggevend zijn met onder andere de wedstrijd op Anderlecht. Zoals altijd zullen de play-offs beslissend zijn", zei Leekens.

"Voor de titel kijk ik naar Club Brugge, Genk en Anderlecht. Genk is uitstekend gestart, maar ik verwacht van hen nog wel een terugval”, zegt Leekens. Al hebben de Limburgers geen drukke kalender omdat ze geen Europees spelen. Dat speelt in hun voordeel. 

KRC Genk en Anderlecht

Leekens ziet Anderlecht, waarvan bepaalde media in september nog aanhaalden dat Fredberg de ‘kern had verzwakt’, ook als een grote kandidaat. Daar valt wel wat voor te zeggen. Zeker door de terugkeer van een aantal geblesseerde speelders.

"Bij Anderlecht begint de mayonaise stilaan te pakken. Coach Hubert schat ik heel hoog in, ik heb hem nog bij me gehad bij de nationale ploeg. Bovendien moeten Vertonghen en Hazard daar nog terugkeren”, aldus Leekens. “Het zal tussen die drie ploegen gaan, maar Club Brugge blijft toch mijn favoriet.”

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

19
19
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

74
74
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

51
51
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

49
49
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

12
12
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

121
121
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

63
63
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

268
268
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

243
243
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

220
220
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

108
108
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

286
286
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

251
251
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

204
204
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

85
85
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

51
51
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

523
523
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

378
378
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

632
632
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

412
412
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

118
118
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

132
132
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

490
490
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

176
176
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

284
284

Meer sportnieuws