Leekens ziet drie titelkandidaten: “Zij zijn dé favoriet"

door
Leekens ziet drie titelkandidaten: “Zij zijn dé favoriet

De titelstrijd in België ligt nog helemaal open. Door de halvering van de punten staat alles op dit moment virtueel nog op een zakdoek bij elkaar. Georges Leekens gaf zijn titelkandidaten prijs aan De Krant van West-Vlaanderen.

Als we de halvering nu al zouden toepassen, dan staat KRC Genk aan de leiding met twee punten meer dan Club Brugge, en vier meer dan Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht. Al deze vier ploegen hebben hun lot dus in eigen handen.

LEES OOK: Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

Club Brugge

Voor velen is Club Brugge uiteraard de grote titelfavoriet. Leekens wil daar nog niet in meegaan. “December is nog veel te vroeg. Januari zal al wat meer richtinggevend zijn met onder andere de wedstrijd op Anderlecht. Zoals altijd zullen de play-offs beslissend zijn", zei Leekens.

"Voor de titel kijk ik naar Club Brugge, Genk en Anderlecht. Genk is uitstekend gestart, maar ik verwacht van hen nog wel een terugval”, zegt Leekens. Al hebben de Limburgers geen drukke kalender omdat ze geen Europees spelen. Dat speelt in hun voordeel. 

KRC Genk en Anderlecht

Leekens ziet Anderlecht, waarvan bepaalde media in september nog aanhaalden dat Fredberg de ‘kern had verzwakt’, ook als een grote kandidaat. Daar valt wel wat voor te zeggen. Zeker door de terugkeer van een aantal geblesseerde speelders.

"Bij Anderlecht begint de mayonaise stilaan te pakken. Coach Hubert schat ik heel hoog in, ik heb hem nog bij me gehad bij de nationale ploeg. Bovendien moeten Vertonghen en Hazard daar nog terugkeren”, aldus Leekens. “Het zal tussen die drie ploegen gaan, maar Club Brugge blijft toch mijn favoriet.”

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

22
22
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

130
130
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

269
269
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

35
35
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

280
280
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

186
186
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

224
224
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

314
314
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

155
155
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

431
431
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

582
582
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

611
611
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

348
348
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

96
96
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

176
176
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

124
124
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

257
257
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

228
228
Schokkende boodschap Lamisha Musonda: "Vecht om te overleven"

De familie Musonda wordt niet gespaard van pech. Charly Musonda Junior moest vorige zomer op amper ...

0
0
'Club baalt en moet streep zetten door wintertransfer'

Het is in de eerste dagen van de wintermercato stil gebleven bij Club Brugge, al beleeft er achter ...

342
342
Hasi pessimistisch over mercato: "Zolang dat zo blijft..."

Anderlecht stoomt zich dezer dagen onder de Spaanse zon klaar voor de tweede helft van het seizoen. ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemvertrek De Bruyne, transfer Nainggolan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

413
413
Biglia roept ambitieuze toekomstplannen bij Anderlecht

Lucas Biglia was een iconische middenvelder bij RSC Anderlecht en nu zit de Argentijn in de staf van ...

389
389
‘Kassa voor Westerlo: miljoenenbod op sterkhouder’

De wintermercato is geopend en de Belgische club speuren naar opportuniteiten. Er moet echter ook ...

87
87
Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

100
100

Meer sportnieuws