Dankzij Debast: Club Brugge wrijft zich in de handen

961 stemmen
Dankzij Debast: Club Brugge wrijft zich in de handen

Club Brugge doet het vooralsnog erg goed in de Champions League. Er zijn zelfs vooruitzichten voor de volgende ronde. Dinsdag wacht weer een zware dobber met Sporting, of toch niet? Na het vertrek van hoofdtrainer Ruben Amorim zit de club in desastreuze vorm.

Club Brugge wrijft zich in de handen want Sporting ging voor een derde keer op rij onderuit na het vertrek van succescoach Amorim. De Portugese oefenmeester is de opvolger van Erik ten Hag bij Manchester United. Sporting, met Zeno Debast als invaller, verloor verrassend met 2-1 van Moreirense.

LEES OOK: Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Weer stunt?

Club Brugge staat in het vernieuwde kampioenenbal op een knappe 22e plek met zeven punten. Onder meer grootmachten PSG en Real Madrid hinken achterop. Sporting CP was uitstekend aan de Champions League begonnen, maar verloor afgelopen speeldag met 1-5 van Arsenal. De Portugese topclub prijkt op een tiende plek met tien punten.

Club Brugge neemt het komende dinsdag om 21u op tegen Sporting. Blauw-Zwart kan met een driepunter aldus op gelijke hoogte komen van de Portugezen. Met een beetje meeval komt de top acht zelfs in zicht. Vorige speeldag speelde Club 1-1 gelijk op Celtic Park. Eerder won het al van Aston Villa (1-0) en Sturm Graz (0-1). Zit een nieuwe stunt erin?

Zware vormdip

Waarom niet? Sporting is nog steeds het vertrek van topcoach Amorim aan het verwerken. Dat blijkt ook uit de resultaten. Na de 1-5 tegen Arsenal verloor het met 0-1 van Santa Clara en nu was ook Moreirense met 2-1 te sterk. Erg verrassend want Sporting won de voorgaande elf competitieduels met een perfect parcours in de competitie.

Met Viktor Gyökeres heeft de club wel een sensatie in de ploeg. De Zweed scoorde ook tegen Moreirense, maar de zware vormdip is hoopgevend voor Club Brugge dat in het Jan Breydelstadion het publiek achter zich heeft. Debast viel overigens dertien minuten voor tijd in, maar kon ook het tij niet keren. Sporting is wel nog steeds de leider in Portugal met drie punten voorsprong op FC Porto.

Wat verwacht jij van Club Brugge vs Sporting?

Meest recent

Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

39
39
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

346
346
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

116
116
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

176
176
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

50
50
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

572
572
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

363
363
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

112
112
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

368
368
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

385
385
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

61
61
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

83
83
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

153
153
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

49
49
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

433
433
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

430
430
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

233
233
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

146
146
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

66
66
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

576
576
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

129
129
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

139
139
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

174
174
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

164
164

Meer sportnieuws