Dankzij Debast: Club Brugge wrijft zich in de handen

961
Dankzij Debast: Club Brugge wrijft zich in de handen

Club Brugge doet het vooralsnog erg goed in de Champions League. Er zijn zelfs vooruitzichten voor de volgende ronde. Dinsdag wacht weer een zware dobber met Sporting, of toch niet? Na het vertrek van hoofdtrainer Ruben Amorim zit de club in desastreuze vorm.

Club Brugge wrijft zich in de handen want Sporting ging voor een derde keer op rij onderuit na het vertrek van succescoach Amorim. De Portugese oefenmeester is de opvolger van Erik ten Hag bij Manchester United. Sporting, met Zeno Debast als invaller, verloor verrassend met 2-1 van Moreirense.

LEES OOK: Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Weer stunt?

Club Brugge staat in het vernieuwde kampioenenbal op een knappe 22e plek met zeven punten. Onder meer grootmachten PSG en Real Madrid hinken achterop. Sporting CP was uitstekend aan de Champions League begonnen, maar verloor afgelopen speeldag met 1-5 van Arsenal. De Portugese topclub prijkt op een tiende plek met tien punten.

Club Brugge neemt het komende dinsdag om 21u op tegen Sporting. Blauw-Zwart kan met een driepunter aldus op gelijke hoogte komen van de Portugezen. Met een beetje meeval komt de top acht zelfs in zicht. Vorige speeldag speelde Club 1-1 gelijk op Celtic Park. Eerder won het al van Aston Villa (1-0) en Sturm Graz (0-1). Zit een nieuwe stunt erin?

Zware vormdip

Waarom niet? Sporting is nog steeds het vertrek van topcoach Amorim aan het verwerken. Dat blijkt ook uit de resultaten. Na de 1-5 tegen Arsenal verloor het met 0-1 van Santa Clara en nu was ook Moreirense met 2-1 te sterk. Erg verrassend want Sporting won de voorgaande elf competitieduels met een perfect parcours in de competitie.

Met Viktor Gyökeres heeft de club wel een sensatie in de ploeg. De Zweed scoorde ook tegen Moreirense, maar de zware vormdip is hoopgevend voor Club Brugge dat in het Jan Breydelstadion het publiek achter zich heeft. Debast viel overigens dertien minuten voor tijd in, maar kon ook het tij niet keren. Sporting is wel nog steeds de leider in Portugal met drie punten voorsprong op FC Porto.

Wat verwacht jij van Club Brugge vs Sporting?

Meest recent

'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

0
0
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

39
39
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

100
100
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

27
27
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

48
48
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

109
109
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

68
68
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

42
42
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

67
67
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

95
95
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

163
163
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

383
383
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

151
151
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

412
412
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

96
96
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

451
451
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

637
637

Meer sportnieuws