Dankzij Debast: Club Brugge wrijft zich in de handen

961 stemmen
Dankzij Debast: Club Brugge wrijft zich in de handen

Club Brugge doet het vooralsnog erg goed in de Champions League. Er zijn zelfs vooruitzichten voor de volgende ronde. Dinsdag wacht weer een zware dobber met Sporting, of toch niet? Na het vertrek van hoofdtrainer Ruben Amorim zit de club in desastreuze vorm.

Club Brugge wrijft zich in de handen want Sporting ging voor een derde keer op rij onderuit na het vertrek van succescoach Amorim. De Portugese oefenmeester is de opvolger van Erik ten Hag bij Manchester United. Sporting, met Zeno Debast als invaller, verloor verrassend met 2-1 van Moreirense.

LEES OOK: Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Weer stunt?

Club Brugge staat in het vernieuwde kampioenenbal op een knappe 22e plek met zeven punten. Onder meer grootmachten PSG en Real Madrid hinken achterop. Sporting CP was uitstekend aan de Champions League begonnen, maar verloor afgelopen speeldag met 1-5 van Arsenal. De Portugese topclub prijkt op een tiende plek met tien punten.

Club Brugge neemt het komende dinsdag om 21u op tegen Sporting. Blauw-Zwart kan met een driepunter aldus op gelijke hoogte komen van de Portugezen. Met een beetje meeval komt de top acht zelfs in zicht. Vorige speeldag speelde Club 1-1 gelijk op Celtic Park. Eerder won het al van Aston Villa (1-0) en Sturm Graz (0-1). Zit een nieuwe stunt erin?

Zware vormdip

Waarom niet? Sporting is nog steeds het vertrek van topcoach Amorim aan het verwerken. Dat blijkt ook uit de resultaten. Na de 1-5 tegen Arsenal verloor het met 0-1 van Santa Clara en nu was ook Moreirense met 2-1 te sterk. Erg verrassend want Sporting won de voorgaande elf competitieduels met een perfect parcours in de competitie.

Met Viktor Gyökeres heeft de club wel een sensatie in de ploeg. De Zweed scoorde ook tegen Moreirense, maar de zware vormdip is hoopgevend voor Club Brugge dat in het Jan Breydelstadion het publiek achter zich heeft. Debast viel overigens dertien minuten voor tijd in, maar kon ook het tij niet keren. Sporting is wel nog steeds de leider in Portugal met drie punten voorsprong op FC Porto.

Wat verwacht jij van Club Brugge vs Sporting?

Meest recent

'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

34
34
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

116
116
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

208
208
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

243
243
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

211
211
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

104
104
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

304
304
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

204
204
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

124
124
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

93
93
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

123
123
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

171
171
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

117
117
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

91
91
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

442
442
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

110
110
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

293
293
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

163
163
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

391
391
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

237
237
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

173
173
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

465
465
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

150
150

Meer sportnieuws