Exit Dolberg en Stroeykens? Renard spreekt zich uit

355 stemmen
Exit Dolberg en Stroeykens? Renard spreekt zich uit

Bij Anderlecht wachten ze al vol ongeduld op het openen van de wintermercato. Voor de fans zal dat een eerste gelegenheid zijn om Olivier Renard te beoordelen, nadat de aanstelling van de sportief directeur aanvankelijk op heel wat scepsis onthaald werd.

Gezien zijn verleden bij aartsrivaal Standard lag de komst van Renard moeilijk bij heel wat supporters, maar de twijfels zullen ongetwijfeld snel gaan liggen als hij enkele geslaagde transfers zal doen. De vraag is echter ook wat er aan uitgaande zijde zal gebeuren.

LEES OOK: 'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Renard niet van plan te verkopen

De voorbije maanden speelden smaakmakers als Mario Stroeykens en Kasper Dolberg zich in de kijker en er wordt hier en daar weleens geopperd dat minstens één van hen in januari al zou kunnen vertrekken. Renard spreekt daarover bij RTL echter duidelijke taal.

"Het is niet de bedoeling om onszelf te verzwakken door titularissen met een grote meerwaarde te laten vertrekken", maakt hij duidelijk. "Wat we willen, is de kern versterken. Ik heb geen orders gekregen van de directie om spelers te verkopen. Als er iemand vertrekt, moet het zijn dat we een aanbieding gekregen hebben die we niet konden weigeren."

Eén of twee prioriteiten tijdens wintermercato

Belangrijke vertrekkers moeten we in principe dus niet verwachten bij Anderlecht, maar versterking is er in principe wel op komst. Renard bevestigt immers ook nogmaals dat Paars-Wit de markt op zal trekken.

"Ik denk dat iedereen wel weet dat op bepaalde posities de opties beperkt zijn. Als er dan een blessure of schorsing is, kan dat de trainer in de problemen brengen. Dus ja, er zijn één of twee posities die prioriteit hebben", zegt Renard daarover.

Zal Anderlecht Dolberg én Stroeykens tot het einde van het seizoen kunnen houden?

Meest recent

Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

21
21
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

175
175
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

63
63
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

257
257
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

166
166
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

217
217
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

741
741
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

457
457
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

285
285
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

258
258
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

115
115
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

148
148
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

593
593
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

301
301
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

90
90
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

225
225
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

121
121
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

404
404
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

93
93
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

47
47
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

644
644
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

674
674
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

134
134
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20

Meer sportnieuws