Exit Dolberg en Stroeykens? Renard spreekt zich uit

355
Exit Dolberg en Stroeykens? Renard spreekt zich uit

Bij Anderlecht wachten ze al vol ongeduld op het openen van de wintermercato. Voor de fans zal dat een eerste gelegenheid zijn om Olivier Renard te beoordelen, nadat de aanstelling van de sportief directeur aanvankelijk op heel wat scepsis onthaald werd.

Gezien zijn verleden bij aartsrivaal Standard lag de komst van Renard moeilijk bij heel wat supporters, maar de twijfels zullen ongetwijfeld snel gaan liggen als hij enkele geslaagde transfers zal doen. De vraag is echter ook wat er aan uitgaande zijde zal gebeuren.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Renard niet van plan te verkopen

De voorbije maanden speelden smaakmakers als Mario Stroeykens en Kasper Dolberg zich in de kijker en er wordt hier en daar weleens geopperd dat minstens één van hen in januari al zou kunnen vertrekken. Renard spreekt daarover bij RTL echter duidelijke taal.

"Het is niet de bedoeling om onszelf te verzwakken door titularissen met een grote meerwaarde te laten vertrekken", maakt hij duidelijk. "Wat we willen, is de kern versterken. Ik heb geen orders gekregen van de directie om spelers te verkopen. Als er iemand vertrekt, moet het zijn dat we een aanbieding gekregen hebben die we niet konden weigeren."

Eén of twee prioriteiten tijdens wintermercato

Belangrijke vertrekkers moeten we in principe dus niet verwachten bij Anderlecht, maar versterking is er in principe wel op komst. Renard bevestigt immers ook nogmaals dat Paars-Wit de markt op zal trekken.

"Ik denk dat iedereen wel weet dat op bepaalde posities de opties beperkt zijn. Als er dan een blessure of schorsing is, kan dat de trainer in de problemen brengen. Dus ja, er zijn één of twee posities die prioriteit hebben", zegt Renard daarover.

Zal Anderlecht Dolberg én Stroeykens tot het einde van het seizoen kunnen houden?

Meest recent

Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

62
62
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

14
14
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

12
12
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

4
4
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

11
11
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

215
215
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

60
60
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

15
15
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

66
66
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

47
47
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

125
125
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

245
245
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

88
88
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

285
285
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

130
130
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

37
37
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

82
82
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

193
193
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41

Meer sportnieuws