Exit Dolberg en Stroeykens? Renard spreekt zich uit

door
Exit Dolberg en Stroeykens? Renard spreekt zich uit

Bij Anderlecht wachten ze al vol ongeduld op het openen van de wintermercato. Voor de fans zal dat een eerste gelegenheid zijn om Olivier Renard te beoordelen, nadat de aanstelling van de sportief directeur aanvankelijk op heel wat scepsis onthaald werd.

Gezien zijn verleden bij aartsrivaal Standard lag de komst van Renard moeilijk bij heel wat supporters, maar de twijfels zullen ongetwijfeld snel gaan liggen als hij enkele geslaagde transfers zal doen. De vraag is echter ook wat er aan uitgaande zijde zal gebeuren.

LEES OOK: Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Renard niet van plan te verkopen

De voorbije maanden speelden smaakmakers als Mario Stroeykens en Kasper Dolberg zich in de kijker en er wordt hier en daar weleens geopperd dat minstens één van hen in januari al zou kunnen vertrekken. Renard spreekt daarover bij RTL echter duidelijke taal.

"Het is niet de bedoeling om onszelf te verzwakken door titularissen met een grote meerwaarde te laten vertrekken", maakt hij duidelijk. "Wat we willen, is de kern versterken. Ik heb geen orders gekregen van de directie om spelers te verkopen. Als er iemand vertrekt, moet het zijn dat we een aanbieding gekregen hebben die we niet konden weigeren."

Eén of twee prioriteiten tijdens wintermercato

Belangrijke vertrekkers moeten we in principe dus niet verwachten bij Anderlecht, maar versterking is er in principe wel op komst. Renard bevestigt immers ook nogmaals dat Paars-Wit de markt op zal trekken.

"Ik denk dat iedereen wel weet dat op bepaalde posities de opties beperkt zijn. Als er dan een blessure of schorsing is, kan dat de trainer in de problemen brengen. Dus ja, er zijn één of twee posities die prioriteit hebben", zegt Renard daarover.

Zal Anderlecht Dolberg én Stroeykens tot het einde van het seizoen kunnen houden?

Meest recent

Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

4
4
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

162
162
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

149
149
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

165
165
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

257
257
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

28
28
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

138
138
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

338
338
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

175
175
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

42
42
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

58
58
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

143
143
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

152
152
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

403
403
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

63
63
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

135
135
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

44
44
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

126
126
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

160
160
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

282
282
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

79
79
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

131
131
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

194
194
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

91
91

Meer sportnieuws