'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

1406
'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

Amadou Diawara, ooit gehaald als versterking op het middenveld, raakt bij Anderlecht al maanden niet uit het slop. Ondanks een tijdelijke terugkeer in de A-kern blijft de club vastberaden om hem deze winter te verkopen. Clubs als Lyon, Empoli en Trabzonspor toonden interesse in het verleden, maar Diawara weigerde telkens om zijn royaal salaris op te geven. Met een aflopend contract lijkt het einde in zicht, tenzij Olivier Renard hem alsnog kan lozen in januari.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

Verrassend: Hubert haalt Diawara terug bij de A-kern

Anderlecht rekent niet meer op Amadou Diawara. In de voorbije maanden moest de Guinese middenvelder zijn conditie onderhouden bij de jeugd en kwam hij niet in aanmerking voor de eerste ploeg.

Vorige week besloot David Hubert echter om Diawara verrassend genoeg terug in de A-kern te plaatsen. “Hij staat onder contract bij Anderlecht en is selecteerbaar voor wedstrijden”, zei de coach van Sporting.

“We volgen zijn prestaties op training. Hij moet zich bewijzen, maar hij maakt deel uit van de kern en krijgt dezelfde kansen als alle andere spelers.”

Toch blijft het de bedoeling om Diawara in de komende wintermercato van de hand te doen. Kan Olivier Renard daarmee slagen waar zijn voorganger Jesper Fredberg faalde?

Diawara is een krachtpatser die een risicopatiënt blijkt

Amadou Diawara werd op papier aangetrokken als onvermoeibare middenvelder die een grote balrecuperatie en agressiviteit voorziet, de kunst om te intercepteren bezit en ondanks zijn slanke lichaamsbouw toch grote fysieke capaciteiten uitdraagt.

Een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen. De waarheid bevindt zich echter altijd op het veld, en daar slaagt Diawara er zelden in om te overtuigen in het Anderlecht-shirt.

De Guineeër is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk. Ook het experiment om hem als centrale verdediger in te zetten, bleek geen groot succes.

Fredberg maakte er een erezaak van om Diawara te lozen

Amadou Diawara heeft zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld stonden niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Diawara heeft zijn status als international die al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, nooit kunnen bevestigen in het paars-witte shirt.

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 27-jarige middenvelder tijdens de voorbije mercato’s te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract, maar dat lukte de toenmalige CEO Sports nooit.

Einde in zicht voor overbetaalde pseudovedette

Het Laatste Nieuws omschreef Amadou Diawara als een overbetaalde (pseudo)vedette en in elke mercato wordt hij naar de exit geduwd.

De Guineeër zou ook meer speeltijd ambiëren, en in de voorbije transferperiodes was er interesse van clubs als Feyenoord, Olympique Lyon, Venezia, Empoli, Lecce, Trabzonspor en Cadiz.

Jesper Fredberg bereikte meermaals een akkoord op clubniveau, maar het was telkens Diawara die niet bereid was om zijn royaal salaris bij Anderlecht op te geven.

Eind dit seizoen loopt Diawara's contract eindelijk af in het Lotto Park, al zal Olivier Renard punten kunnen scoren door de overbodige en dure middenvelder in januari al te lozen.

Zal Diawara in januari vertrekken?

Meest recent

Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

8
8
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

14
14
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

40
40
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

393
393
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

61
61
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

201
201
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

346
346
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

111
111
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

106
106
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

214
214
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

553
553
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

243
243
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

200
200
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

162
162
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

82
82
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

31
31
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

222
222
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

55
55
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

106
106
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

324
324
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

33
33
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

151
151
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

21
21
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

90
90
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

205
205

Meer sportnieuws