'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

1406
'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

Amadou Diawara, ooit gehaald als versterking op het middenveld, raakt bij Anderlecht al maanden niet uit het slop. Ondanks een tijdelijke terugkeer in de A-kern blijft de club vastberaden om hem deze winter te verkopen. Clubs als Lyon, Empoli en Trabzonspor toonden interesse in het verleden, maar Diawara weigerde telkens om zijn royaal salaris op te geven. Met een aflopend contract lijkt het einde in zicht, tenzij Olivier Renard hem alsnog kan lozen in januari.

LEES OOK: 'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Verrassend: Hubert haalt Diawara terug bij de A-kern

Anderlecht rekent niet meer op Amadou Diawara. In de voorbije maanden moest de Guinese middenvelder zijn conditie onderhouden bij de jeugd en kwam hij niet in aanmerking voor de eerste ploeg.

Vorige week besloot David Hubert echter om Diawara verrassend genoeg terug in de A-kern te plaatsen. “Hij staat onder contract bij Anderlecht en is selecteerbaar voor wedstrijden”, zei de coach van Sporting.

“We volgen zijn prestaties op training. Hij moet zich bewijzen, maar hij maakt deel uit van de kern en krijgt dezelfde kansen als alle andere spelers.”

Toch blijft het de bedoeling om Diawara in de komende wintermercato van de hand te doen. Kan Olivier Renard daarmee slagen waar zijn voorganger Jesper Fredberg faalde?

Diawara is een krachtpatser die een risicopatiënt blijkt

Amadou Diawara werd op papier aangetrokken als onvermoeibare middenvelder die een grote balrecuperatie en agressiviteit voorziet, de kunst om te intercepteren bezit en ondanks zijn slanke lichaamsbouw toch grote fysieke capaciteiten uitdraagt.

Een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen. De waarheid bevindt zich echter altijd op het veld, en daar slaagt Diawara er zelden in om te overtuigen in het Anderlecht-shirt.

De Guineeër is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk. Ook het experiment om hem als centrale verdediger in te zetten, bleek geen groot succes.

Fredberg maakte er een erezaak van om Diawara te lozen

Amadou Diawara heeft zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld stonden niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Diawara heeft zijn status als international die al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, nooit kunnen bevestigen in het paars-witte shirt.

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 27-jarige middenvelder tijdens de voorbije mercato’s te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract, maar dat lukte de toenmalige CEO Sports nooit.

Einde in zicht voor overbetaalde pseudovedette

Het Laatste Nieuws omschreef Amadou Diawara als een overbetaalde (pseudo)vedette en in elke mercato wordt hij naar de exit geduwd.

De Guineeër zou ook meer speeltijd ambiëren, en in de voorbije transferperiodes was er interesse van clubs als Feyenoord, Olympique Lyon, Venezia, Empoli, Lecce, Trabzonspor en Cadiz.

Jesper Fredberg bereikte meermaals een akkoord op clubniveau, maar het was telkens Diawara die niet bereid was om zijn royaal salaris bij Anderlecht op te geven.

Eind dit seizoen loopt Diawara's contract eindelijk af in het Lotto Park, al zal Olivier Renard punten kunnen scoren door de overbodige en dure middenvelder in januari al te lozen.

Zal Diawara in januari vertrekken?

Meest recent

'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

4
4
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

64
64
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

290
290
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

38
38
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

94
94
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

626
626
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

261
261
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

72
72
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

306
306
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

230
230
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1545
1545
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

244
244
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

366
366
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

198
198
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

652
652
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

694
694
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

301
301
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

370
370
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1791
1791
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

639
639
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

495
495
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

204
204
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

108
108
Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

De eerste speeldag voor de Jupiler Pro League is achter de rug en de volgende klopt alweer op de ...

48
48
Pacho komt met emotionele onthulling over Antwerp-periode

Willian Pacho brak op het hoogste niveau door bij Royal Antwerp FC waarna hij een transfer naar ...

584
584

Meer sportnieuws