'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

door
'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

Amadou Diawara, ooit gehaald als versterking op het middenveld, raakt bij Anderlecht al maanden niet uit het slop. Ondanks een tijdelijke terugkeer in de A-kern blijft de club vastberaden om hem deze winter te verkopen. Clubs als Lyon, Empoli en Trabzonspor toonden interesse in het verleden, maar Diawara weigerde telkens om zijn royaal salaris op te geven. Met een aflopend contract lijkt het einde in zicht, tenzij Olivier Renard hem alsnog kan lozen in januari.

LEES OOK: Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Verrassend: Hubert haalt Diawara terug bij de A-kern

Anderlecht rekent niet meer op Amadou Diawara. In de voorbije maanden moest de Guinese middenvelder zijn conditie onderhouden bij de jeugd en kwam hij niet in aanmerking voor de eerste ploeg.

Vorige week besloot David Hubert echter om Diawara verrassend genoeg terug in de A-kern te plaatsen. “Hij staat onder contract bij Anderlecht en is selecteerbaar voor wedstrijden”, zei de coach van Sporting.

“We volgen zijn prestaties op training. Hij moet zich bewijzen, maar hij maakt deel uit van de kern en krijgt dezelfde kansen als alle andere spelers.”

Toch blijft het de bedoeling om Diawara in de komende wintermercato van de hand te doen. Kan Olivier Renard daarmee slagen waar zijn voorganger Jesper Fredberg faalde?

Diawara is een krachtpatser die een risicopatiënt blijkt

Amadou Diawara werd op papier aangetrokken als onvermoeibare middenvelder die een grote balrecuperatie en agressiviteit voorziet, de kunst om te intercepteren bezit en ondanks zijn slanke lichaamsbouw toch grote fysieke capaciteiten uitdraagt.

Een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen. De waarheid bevindt zich echter altijd op het veld, en daar slaagt Diawara er zelden in om te overtuigen in het Anderlecht-shirt.

De Guineeër is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk. Ook het experiment om hem als centrale verdediger in te zetten, bleek geen groot succes.

Fredberg maakte er een erezaak van om Diawara te lozen

Amadou Diawara heeft zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld stonden niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Diawara heeft zijn status als international die al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, nooit kunnen bevestigen in het paars-witte shirt.

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 27-jarige middenvelder tijdens de voorbije mercato’s te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract, maar dat lukte de toenmalige CEO Sports nooit.

Einde in zicht voor overbetaalde pseudovedette

Het Laatste Nieuws omschreef Amadou Diawara als een overbetaalde (pseudo)vedette en in elke mercato wordt hij naar de exit geduwd.

De Guineeër zou ook meer speeltijd ambiëren, en in de voorbije transferperiodes was er interesse van clubs als Feyenoord, Olympique Lyon, Venezia, Empoli, Lecce, Trabzonspor en Cadiz.

Jesper Fredberg bereikte meermaals een akkoord op clubniveau, maar het was telkens Diawara die niet bereid was om zijn royaal salaris bij Anderlecht op te geven.

Eind dit seizoen loopt Diawara's contract eindelijk af in het Lotto Park, al zal Olivier Renard punten kunnen scoren door de overbodige en dure middenvelder in januari al te lozen.

Zal Diawara in januari vertrekken?

Meest recent

Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

1
1
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

7
7
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

90
90
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

55
55
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

78
78
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

65
65
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

90
90
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

95
95
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

40
40
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

38
38
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

59
59
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

419
419
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

106
106
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

107
107
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

166
166
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

35
35
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

243
243
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

59
59
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

58
58
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

242
242
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

96
96
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

52
52
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

67
67
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

102
102

Meer sportnieuws