'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

1406 stemmen
'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

Amadou Diawara, ooit gehaald als versterking op het middenveld, raakt bij Anderlecht al maanden niet uit het slop. Ondanks een tijdelijke terugkeer in de A-kern blijft de club vastberaden om hem deze winter te verkopen. Clubs als Lyon, Empoli en Trabzonspor toonden interesse in het verleden, maar Diawara weigerde telkens om zijn royaal salaris op te geven. Met een aflopend contract lijkt het einde in zicht, tenzij Olivier Renard hem alsnog kan lozen in januari.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Verrassend: Hubert haalt Diawara terug bij de A-kern

Anderlecht rekent niet meer op Amadou Diawara. In de voorbije maanden moest de Guinese middenvelder zijn conditie onderhouden bij de jeugd en kwam hij niet in aanmerking voor de eerste ploeg.

Vorige week besloot David Hubert echter om Diawara verrassend genoeg terug in de A-kern te plaatsen. “Hij staat onder contract bij Anderlecht en is selecteerbaar voor wedstrijden”, zei de coach van Sporting.

“We volgen zijn prestaties op training. Hij moet zich bewijzen, maar hij maakt deel uit van de kern en krijgt dezelfde kansen als alle andere spelers.”

Toch blijft het de bedoeling om Diawara in de komende wintermercato van de hand te doen. Kan Olivier Renard daarmee slagen waar zijn voorganger Jesper Fredberg faalde?

Diawara is een krachtpatser die een risicopatiënt blijkt

Amadou Diawara werd op papier aangetrokken als onvermoeibare middenvelder die een grote balrecuperatie en agressiviteit voorziet, de kunst om te intercepteren bezit en ondanks zijn slanke lichaamsbouw toch grote fysieke capaciteiten uitdraagt.

Een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen. De waarheid bevindt zich echter altijd op het veld, en daar slaagt Diawara er zelden in om te overtuigen in het Anderlecht-shirt.

De Guineeër is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk. Ook het experiment om hem als centrale verdediger in te zetten, bleek geen groot succes.

Fredberg maakte er een erezaak van om Diawara te lozen

Amadou Diawara heeft zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld stonden niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Diawara heeft zijn status als international die al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, nooit kunnen bevestigen in het paars-witte shirt.

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 27-jarige middenvelder tijdens de voorbije mercato’s te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract, maar dat lukte de toenmalige CEO Sports nooit.

Einde in zicht voor overbetaalde pseudovedette

Het Laatste Nieuws omschreef Amadou Diawara als een overbetaalde (pseudo)vedette en in elke mercato wordt hij naar de exit geduwd.

De Guineeër zou ook meer speeltijd ambiëren, en in de voorbije transferperiodes was er interesse van clubs als Feyenoord, Olympique Lyon, Venezia, Empoli, Lecce, Trabzonspor en Cadiz.

Jesper Fredberg bereikte meermaals een akkoord op clubniveau, maar het was telkens Diawara die niet bereid was om zijn royaal salaris bij Anderlecht op te geven.

Eind dit seizoen loopt Diawara's contract eindelijk af in het Lotto Park, al zal Olivier Renard punten kunnen scoren door de overbodige en dure middenvelder in januari al te lozen.

Zal Diawara in januari vertrekken?

Meest recent

KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

6
6
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

64
64
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

120
120
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

298
298
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandenvoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

92
92
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

75
75
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

98
98
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

129
129
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

161
161
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

143
143
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

126
126
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

441
441
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

500
500
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

785
785
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

233
233
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

196
196
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

514
514
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

175
175
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

300
300
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

984
984
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

170
170
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

598
598
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

315
315
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

452
452

Meer sportnieuws