'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

door
'Genadeloos: Anderlecht schopt pseudovedette buiten’

Amadou Diawara, ooit gehaald als versterking op het middenveld, raakt bij Anderlecht al maanden niet uit het slop. Ondanks een tijdelijke terugkeer in de A-kern blijft de club vastberaden om hem deze winter te verkopen. Clubs als Lyon, Empoli en Trabzonspor toonden interesse in het verleden, maar Diawara weigerde telkens om zijn royaal salaris op te geven. Met een aflopend contract lijkt het einde in zicht, tenzij Olivier Renard hem alsnog kan lozen in januari.

LEES OOK: Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Verrassend: Hubert haalt Diawara terug bij de A-kern

Anderlecht rekent niet meer op Amadou Diawara. In de voorbije maanden moest de Guinese middenvelder zijn conditie onderhouden bij de jeugd en kwam hij niet in aanmerking voor de eerste ploeg.

Vorige week besloot David Hubert echter om Diawara verrassend genoeg terug in de A-kern te plaatsen. “Hij staat onder contract bij Anderlecht en is selecteerbaar voor wedstrijden”, zei de coach van Sporting.

“We volgen zijn prestaties op training. Hij moet zich bewijzen, maar hij maakt deel uit van de kern en krijgt dezelfde kansen als alle andere spelers.”

Toch blijft het de bedoeling om Diawara in de komende wintermercato van de hand te doen. Kan Olivier Renard daarmee slagen waar zijn voorganger Jesper Fredberg faalde?

Diawara is een krachtpatser die een risicopatiënt blijkt

Amadou Diawara werd op papier aangetrokken als onvermoeibare middenvelder die een grote balrecuperatie en agressiviteit voorziet, de kunst om te intercepteren bezit en ondanks zijn slanke lichaamsbouw toch grote fysieke capaciteiten uitdraagt.

Een krachtpatser die de rol van 'breker' voor de verdediging op zich kan nemen. De waarheid bevindt zich echter altijd op het veld, en daar slaagt Diawara er zelden in om te overtuigen in het Anderlecht-shirt.

De Guineeër is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk. Ook het experiment om hem als centrale verdediger in te zetten, bleek geen groot succes.

Fredberg maakte er een erezaak van om Diawara te lozen

Amadou Diawara heeft zijn toekomst bij Anderlecht al geruime tijd verspeeld. Zijn teleurstellende prestaties op het veld stonden niet in verhouding tot zijn status als een van de best betaalde spelers binnen de club.

Diawara heeft zijn status als international die al speelde voor topclubs zoals Napoli en AS Roma, nooit kunnen bevestigen in het paars-witte shirt.

Jesper Fredberg maakte er dan ook een erezaak van om de 27-jarige middenvelder tijdens de voorbije mercato’s te lozen en hij hoopte zich te ontdoen van het zware contract, maar dat lukte de toenmalige CEO Sports nooit.

Einde in zicht voor overbetaalde pseudovedette

Het Laatste Nieuws omschreef Amadou Diawara als een overbetaalde (pseudo)vedette en in elke mercato wordt hij naar de exit geduwd.

De Guineeër zou ook meer speeltijd ambiëren, en in de voorbije transferperiodes was er interesse van clubs als Feyenoord, Olympique Lyon, Venezia, Empoli, Lecce, Trabzonspor en Cadiz.

Jesper Fredberg bereikte meermaals een akkoord op clubniveau, maar het was telkens Diawara die niet bereid was om zijn royaal salaris bij Anderlecht op te geven.

Eind dit seizoen loopt Diawara's contract eindelijk af in het Lotto Park, al zal Olivier Renard punten kunnen scoren door de overbodige en dure middenvelder in januari al te lozen.

Zal Diawara in januari vertrekken?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

18
18
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

44
44
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

66
66
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

23
23
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

115
115
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

52
52
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

106
106
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

59
59
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

107
107
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

27
27
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

138
138
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

546
546
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

166
166
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

444
444
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

84
84
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

472
472
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

131
131
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

136
136
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

273
273
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

312
312
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

804
804
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

223
223

Meer sportnieuws