WK voor clubs krijgt eindelijk vorm: hier is toernooi te zien

169
WK voor clubs krijgt eindelijk vorm: hier is toernooi te zien

De voorbije maanden klaagden heel wat topspelers steen en been over de overvolle kalender. Dat die klachten uitgerekend nu op gang komen, heeft te maken met twee vernieuwingen: het nieuwe format dat voor meer matchen in de Champions League en Europa League zorgt, én de nieuwe Club World Cup.

Ook bij de FIFA waren ze immers nog niet voldaan en dus kwam voorzitter Gianni Infantino op de proppen met een vernieuwd WK voor clubteams. Het huidige toernooi blijft wel bestaan en werd omgedoopt tot FIFA Intercontinental Cup, terwijl daar ook nog eens een nieuw toernooi aan toegevoegd werd. Dat wordt om de vier jaar georganiseerd met maar liefst 32 deelnemers.

LEES OOK: Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

DAZN zal Club World Cup uitzenden

De eerste editie staat gepland van 15 juni tot 13 juli in de Verenigde Staten, maar verder bleef het opvallend stil qua informatie over het toernooi. De belangstelling voor het toernooi bleek onder sponsors en televisiezenders immers maar lauw te zijn en daardoor bleef meer informatie lange tijd uit.

Nu begint het toernooi echter meer vorm te krijgen. De FIFA kondigt woensdag immers aan dat de Club World Cup komende zomer te zien zal zijn op DAZN. Het streamingplatform wist de globale uitzendrechten te verwerven en zou daarvoor rond de 1 miljard euro neertellen. DAZN zou alle 63 wedstrijden van het toernooi wel gratis aanbieden aan de fans.

Donderdag loting voor nieuw toernooi

Donderdag staat ook de loting voor de groepsfase van het toernooi op het programma, nadat vorig weekend het laatste toegangsticket uitgedeeld werd door de winst van Botafogo in de Copa Libertadores. De indeling van de vier potten is alvast bekend.

In pot 1 zitten daarbij Manchester City, Real Madrid, Bayern München, PSG, Flamengo, Palmeiras, River Plate en Fluminense. De andere Europese clubs die aan het toernooi deelnemen zijn Chelsea, Borussia Dortmund, Internazionale, FC Porto, Atletico Madrid, Benfica, Juventus en Red Bull Salzburg.

Zal de nieuwe Club World Cup een meerwaarde zijn voor de voetbalwereld?

Meest recent

Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

6
6
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

17
17
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

84
84
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

8
8
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

46
46
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

21
21
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

194
194
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

79
79
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

26
26
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

18
18
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

66
66
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

156
156
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

45
45
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

36
36
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

115
115
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

62
62
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

134
134
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

217
217

Meer sportnieuws