WK voor clubs krijgt eindelijk vorm: hier is toernooi te zien

169
WK voor clubs krijgt eindelijk vorm: hier is toernooi te zien

De voorbije maanden klaagden heel wat topspelers steen en been over de overvolle kalender. Dat die klachten uitgerekend nu op gang komen, heeft te maken met twee vernieuwingen: het nieuwe format dat voor meer matchen in de Champions League en Europa League zorgt, én de nieuwe Club World Cup.

Ook bij de FIFA waren ze immers nog niet voldaan en dus kwam voorzitter Gianni Infantino op de proppen met een vernieuwd WK voor clubteams. Het huidige toernooi blijft wel bestaan en werd omgedoopt tot FIFA Intercontinental Cup, terwijl daar ook nog eens een nieuw toernooi aan toegevoegd werd. Dat wordt om de vier jaar georganiseerd met maar liefst 32 deelnemers.

LEES OOK: Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

DAZN zal Club World Cup uitzenden

De eerste editie staat gepland van 15 juni tot 13 juli in de Verenigde Staten, maar verder bleef het opvallend stil qua informatie over het toernooi. De belangstelling voor het toernooi bleek onder sponsors en televisiezenders immers maar lauw te zijn en daardoor bleef meer informatie lange tijd uit.

Nu begint het toernooi echter meer vorm te krijgen. De FIFA kondigt woensdag immers aan dat de Club World Cup komende zomer te zien zal zijn op DAZN. Het streamingplatform wist de globale uitzendrechten te verwerven en zou daarvoor rond de 1 miljard euro neertellen. DAZN zou alle 63 wedstrijden van het toernooi wel gratis aanbieden aan de fans.

Donderdag loting voor nieuw toernooi

Donderdag staat ook de loting voor de groepsfase van het toernooi op het programma, nadat vorig weekend het laatste toegangsticket uitgedeeld werd door de winst van Botafogo in de Copa Libertadores. De indeling van de vier potten is alvast bekend.

In pot 1 zitten daarbij Manchester City, Real Madrid, Bayern München, PSG, Flamengo, Palmeiras, River Plate en Fluminense. De andere Europese clubs die aan het toernooi deelnemen zijn Chelsea, Borussia Dortmund, Internazionale, FC Porto, Atletico Madrid, Benfica, Juventus en Red Bull Salzburg.

Zal de nieuwe Club World Cup een meerwaarde zijn voor de voetbalwereld?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

11
11
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

31
31
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

120
120
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

25
25
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

36
36
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

87
87
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

176
176
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

896
896
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

862
862
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

151
151
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

131
131
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws