'PSG stuikt helemaal in: exit Qatari op komst?'

237 stemmen
'PSG stuikt helemaal in: exit Qatari op komst?'

Het vergaat Paris Saint-Germain dit seizoen niet al te best. In de Ligue 1 staan ze wel nog ruim aan de leiding, maar in de Champions League flirten ze na een schamele vier op vijftien met de uitschakeling. Daarmee zou het einde van een tijdperk weleens ingeluid kunnen worden.

In 2011 daverde de voetbalwereld op zijn grondvesten toen PSG in handen kwam van Qatar Sports Investment, dat in handen is van de regering van de oliestaat. Zij investeerden in de loop der jaren miljarden in de club, met één doel voor ogen: de Champions League winnen.

LEES OOK: Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Einde van tijdperk bij PSG

Dertien jaar later is dat echter nog altijd niet gelukt. In 2020 waren ze er dichtbij, maar in de finale bleek Bayern München uiteindelijk te sterk. En dat ondanks dat de Qatari de ene na de andere wereldster naar het Parc des Princes haalden. Op een gegeven moment beschikten ze over een voorhoede die bestond uit Lionel Messi, Kylian Mbappé en Neymar.

Zij verlieten de voorbije jaren echter één voor één de club en met het vertrek van Mbappé kwam vorige zomer het tijdperk der vedetten definitief ten einde in Parijs. Sindsdien doen ze het bij PSG met minder grote namen en mikken ze op jonge spelers, al levert dat voorlopig weinig resultaat op.

Qatari bereid om club te verkopen

Dat zou weleens grote gevolgen kunnen hebben. Volgens L'Equipe zouden ze in Qatar stilaan beginnen nadenken over een verkoop van de club. De Qatarese emir zou bij een goed bod bereid zijn om mee te werken aan een overname.

Zij mengden zich immers vooral in het Europese voetbal met het oog op het WK 2022 in hun land en sinds dat toernooi is hun interesse serieus bekoeld. Nu er ook weinig uitzicht is op successen in de Champions League, zou er weleens een einde aan een tijdperk kunnen komen.

Zal PSG in de nabije toekomst nog de Champions League winnen?

Meest recent

Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

40
40
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

91
91
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

51
51
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

205
205
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

45
45
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

75
75
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

109
109
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

399
399
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

32
32
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

84
84
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

238
238
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

160
160
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

126
126
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

96
96
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

164
164
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

435
435
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

83
83
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

472
472
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

104
104
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

334
334
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

529
529
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

383
383
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

486
486
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

571
571

Meer sportnieuws