'PSG stuikt helemaal in: exit Qatari op komst?'

door
'PSG stuikt helemaal in: exit Qatari op komst?'

Het vergaat Paris Saint-Germain dit seizoen niet al te best. In de Ligue 1 staan ze wel nog ruim aan de leiding, maar in de Champions League flirten ze na een schamele vier op vijftien met de uitschakeling. Daarmee zou het einde van een tijdperk weleens ingeluid kunnen worden.

In 2011 daverde de voetbalwereld op zijn grondvesten toen PSG in handen kwam van Qatar Sports Investment, dat in handen is van de regering van de oliestaat. Zij investeerden in de loop der jaren miljarden in de club, met één doel voor ogen: de Champions League winnen.

LEES OOK: PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Einde van tijdperk bij PSG

Dertien jaar later is dat echter nog altijd niet gelukt. In 2020 waren ze er dichtbij, maar in de finale bleek Bayern München uiteindelijk te sterk. En dat ondanks dat de Qatari de ene na de andere wereldster naar het Parc des Princes haalden. Op een gegeven moment beschikten ze over een voorhoede die bestond uit Lionel Messi, Kylian Mbappé en Neymar.

Zij verlieten de voorbije jaren echter één voor één de club en met het vertrek van Mbappé kwam vorige zomer het tijdperk der vedetten definitief ten einde in Parijs. Sindsdien doen ze het bij PSG met minder grote namen en mikken ze op jonge spelers, al levert dat voorlopig weinig resultaat op.

Qatari bereid om club te verkopen

Dat zou weleens grote gevolgen kunnen hebben. Volgens L'Equipe zouden ze in Qatar stilaan beginnen nadenken over een verkoop van de club. De Qatarese emir zou bij een goed bod bereid zijn om mee te werken aan een overname.

Zij mengden zich immers vooral in het Europese voetbal met het oog op het WK 2022 in hun land en sinds dat toernooi is hun interesse serieus bekoeld. Nu er ook weinig uitzicht is op successen in de Champions League, zou er weleens een einde aan een tijdperk kunnen komen.

Zal PSG in de nabije toekomst nog de Champions League winnen?

Meest recent

Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

3
3
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

73
73
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

19
19
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

51
51
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

410
410
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

104
104
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

276
276
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

237
237
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

400
400
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

344
344
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

601
601
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

570
570
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

333
333
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

110
110
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

44
44
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

330
330
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

383
383
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

50
50
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

867
867
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

173
173
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

548
548
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

299
299
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

136
136
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

920
920

Meer sportnieuws