'PSG stuikt helemaal in: exit Qatari op komst?'

door
'PSG stuikt helemaal in: exit Qatari op komst?'

Het vergaat Paris Saint-Germain dit seizoen niet al te best. In de Ligue 1 staan ze wel nog ruim aan de leiding, maar in de Champions League flirten ze na een schamele vier op vijftien met de uitschakeling. Daarmee zou het einde van een tijdperk weleens ingeluid kunnen worden.

In 2011 daverde de voetbalwereld op zijn grondvesten toen PSG in handen kwam van Qatar Sports Investment, dat in handen is van de regering van de oliestaat. Zij investeerden in de loop der jaren miljarden in de club, met één doel voor ogen: de Champions League winnen.

LEES OOK: 'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Einde van tijdperk bij PSG

Dertien jaar later is dat echter nog altijd niet gelukt. In 2020 waren ze er dichtbij, maar in de finale bleek Bayern München uiteindelijk te sterk. En dat ondanks dat de Qatari de ene na de andere wereldster naar het Parc des Princes haalden. Op een gegeven moment beschikten ze over een voorhoede die bestond uit Lionel Messi, Kylian Mbappé en Neymar.

Zij verlieten de voorbije jaren echter één voor één de club en met het vertrek van Mbappé kwam vorige zomer het tijdperk der vedetten definitief ten einde in Parijs. Sindsdien doen ze het bij PSG met minder grote namen en mikken ze op jonge spelers, al levert dat voorlopig weinig resultaat op.

Qatari bereid om club te verkopen

Dat zou weleens grote gevolgen kunnen hebben. Volgens L'Equipe zouden ze in Qatar stilaan beginnen nadenken over een verkoop van de club. De Qatarese emir zou bij een goed bod bereid zijn om mee te werken aan een overname.

Zij mengden zich immers vooral in het Europese voetbal met het oog op het WK 2022 in hun land en sinds dat toernooi is hun interesse serieus bekoeld. Nu er ook weinig uitzicht is op successen in de Champions League, zou er weleens een einde aan een tijdperk kunnen komen.

Zal PSG in de nabije toekomst nog de Champions League winnen?

Meest recent

Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

1
1
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

73
73
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

69
69
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

123
123
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie pakt één Bruggeling fors aan

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

191
191
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

43
43
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

160
160
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

43
43
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

265
265
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

251
251
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

154
154
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

31
31
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

349
349
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

247
247
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

155
155
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

156
156
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

27
27
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

290
290
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

49
49
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

71
71
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

87
87
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

158
158
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

300
300
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

552
552
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

267
267

Meer sportnieuws