Puertas: "Of ik terugkeer naar de Jupiler Pro League?"

436 stemmen
Puertas:

Union SG verkocht afgelopen zomer Cameron Puertas aan Al-Qadsiah. De aanvallende middenvelder leverde 15 miljoen euro op. Financieel deed USG een gouden zaak, maar hij wordt dit seizoen duidelijk gemist. De speler sprak in La Dernière Heure over zijn overgang naar Saudi-Arabië.

LEES OOK: Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Transfer naar Saudi-Arabië

Puertas werd gelinkt aan buitenlandse ploegen in Europa, maar het was verrassend genoeg Al-Qadsiah dat aan de haal ging met Puertas. Financieel deden Union SG en de speler een gouden zaak, dat geeft hij ook eerlijk toe. Puertas is met 1 goal  en 2 assists in 13 duels wel niet héél indrukwekkend begonnen aan zijn nieuw avontuur.

Bij LDH verklaarde hij zijn overgang. "Ik heb niet voor Al Qadsiah gekozen omdat ik aan het einde van de transferperiode niets anders had beslissen. Ik woog de voor- en nadelen tegen elkaar af, omdat het een beslissing was die mijn leven zou veranderen. Het was een sleutelmoment in mijn carrière. Maar vanaf het moment dat ik deze keuze maakte, wist ik het zeker en ik heb er geen enkel moment spijt van gehad."

Geld speelde een rol

Puertas is eerlijk en geeft toe dat het financiële aspect zeker belangrijk was. "Ik kom hier ook vanwege het financiële aspect. Ik ben 26 jaar oud en heb sinds mijn jeugd niet meer in de beste clubs gespeeld. Dus om op mijn leeftijd zo'n aanbod te krijgen... in een kampioenschap dat ook niet zoals China is. Er zijn hier enkele van de beste spelers ter wereld aanwezig."

Puertas tekende voor vier jaar. Keert hij nadien terug naar Europa? De Belgische topclubs mogen alvast dromen van de komst van Puertas.

"Ik heb een contract van vier jaar en we zullen zien of ik verleng, of ik terugkom naar België of elders in Europa aan de slag zal gaan. We zullen zien", vertelde hij. Het Belgische voetbal hoopt uiteraard hem ooit nog te zien schitteren op de velden in de Jupiler Pro League.

Zal hij ooit terugkeren naar België?

Meest recent

De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

5
5
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

18
18
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

49
49
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

34
34
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

42
42
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

275
275
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

86
86
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

94
94
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

219
219
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

131
131
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

306
306
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

180
180
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

142
142
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

408
408
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

131
131
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

308
308
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

294
294
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

238
238
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

325
325
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

254
254
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1327
1327
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

566
566

Meer sportnieuws