Puertas: "Of ik terugkeer naar de Jupiler Pro League?"

door
Puertas:

Union SG verkocht afgelopen zomer Cameron Puertas aan Al-Qadsiah. De aanvallende middenvelder leverde 15 miljoen euro op. Financieel deed USG een gouden zaak, maar hij wordt dit seizoen duidelijk gemist. De speler sprak in La Dernière Heure over zijn overgang naar Saudi-Arabië.

LEES OOK: Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

Transfer naar Saudi-Arabië

Puertas werd gelinkt aan buitenlandse ploegen in Europa, maar het was verrassend genoeg Al-Qadsiah dat aan de haal ging met Puertas. Financieel deden Union SG en de speler een gouden zaak, dat geeft hij ook eerlijk toe. Puertas is met 1 goal  en 2 assists in 13 duels wel niet héél indrukwekkend begonnen aan zijn nieuw avontuur.

Bij LDH verklaarde hij zijn overgang. "Ik heb niet voor Al Qadsiah gekozen omdat ik aan het einde van de transferperiode niets anders had beslissen. Ik woog de voor- en nadelen tegen elkaar af, omdat het een beslissing was die mijn leven zou veranderen. Het was een sleutelmoment in mijn carrière. Maar vanaf het moment dat ik deze keuze maakte, wist ik het zeker en ik heb er geen enkel moment spijt van gehad."

Geld speelde een rol

Puertas is eerlijk en geeft toe dat het financiële aspect zeker belangrijk was. "Ik kom hier ook vanwege het financiële aspect. Ik ben 26 jaar oud en heb sinds mijn jeugd niet meer in de beste clubs gespeeld. Dus om op mijn leeftijd zo'n aanbod te krijgen... in een kampioenschap dat ook niet zoals China is. Er zijn hier enkele van de beste spelers ter wereld aanwezig."

Puertas tekende voor vier jaar. Keert hij nadien terug naar Europa? De Belgische topclubs mogen alvast dromen van de komst van Puertas.

"Ik heb een contract van vier jaar en we zullen zien of ik verleng, of ik terugkom naar België of elders in Europa aan de slag zal gaan. We zullen zien", vertelde hij. Het Belgische voetbal hoopt uiteraard hem ooit nog te zien schitteren op de velden in de Jupiler Pro League.

Zal hij ooit terugkeren naar België?

Meest recent

Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

13
13
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

103
103
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

125
125
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

201
201
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

186
186
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

347
347
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

36
36
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

304
304
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

97
97
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

66
66
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

265
265
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

165
165
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

244
244
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

141
141
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

394
394
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

281
281
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

425
425
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

147
147
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

32
32
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

324
324
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

416
416
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

310
310
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

127
127
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

828
828

Meer sportnieuws