Puertas: "Of ik terugkeer naar de Jupiler Pro League?"

436 stemmen
Puertas:

Union SG verkocht afgelopen zomer Cameron Puertas aan Al-Qadsiah. De aanvallende middenvelder leverde 15 miljoen euro op. Financieel deed USG een gouden zaak, maar hij wordt dit seizoen duidelijk gemist. De speler sprak in La Dernière Heure over zijn overgang naar Saudi-Arabië.

LEES OOK: 'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Transfer naar Saudi-Arabië

Puertas werd gelinkt aan buitenlandse ploegen in Europa, maar het was verrassend genoeg Al-Qadsiah dat aan de haal ging met Puertas. Financieel deden Union SG en de speler een gouden zaak, dat geeft hij ook eerlijk toe. Puertas is met 1 goal  en 2 assists in 13 duels wel niet héél indrukwekkend begonnen aan zijn nieuw avontuur.

Bij LDH verklaarde hij zijn overgang. "Ik heb niet voor Al Qadsiah gekozen omdat ik aan het einde van de transferperiode niets anders had beslissen. Ik woog de voor- en nadelen tegen elkaar af, omdat het een beslissing was die mijn leven zou veranderen. Het was een sleutelmoment in mijn carrière. Maar vanaf het moment dat ik deze keuze maakte, wist ik het zeker en ik heb er geen enkel moment spijt van gehad."

Geld speelde een rol

Puertas is eerlijk en geeft toe dat het financiële aspect zeker belangrijk was. "Ik kom hier ook vanwege het financiële aspect. Ik ben 26 jaar oud en heb sinds mijn jeugd niet meer in de beste clubs gespeeld. Dus om op mijn leeftijd zo'n aanbod te krijgen... in een kampioenschap dat ook niet zoals China is. Er zijn hier enkele van de beste spelers ter wereld aanwezig."

Puertas tekende voor vier jaar. Keert hij nadien terug naar Europa? De Belgische topclubs mogen alvast dromen van de komst van Puertas.

"Ik heb een contract van vier jaar en we zullen zien of ik verleng, of ik terugkom naar België of elders in Europa aan de slag zal gaan. We zullen zien", vertelde hij. Het Belgische voetbal hoopt uiteraard hem ooit nog te zien schitteren op de velden in de Jupiler Pro League.

Zal hij ooit terugkeren naar België?

Meest recent

Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

2
2
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

41
41
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

12
12
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

80
80
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

100
100
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

529
529
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

736
736
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

274
274
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

168
168
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

240
240
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

179
179
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

52
52
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

142
142
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

76
76
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

162
162
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

96
96
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

67
67
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

110
110
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

81
81
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

164
164
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

338
338
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1093
1093
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

238
238
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

126
126

Meer sportnieuws