Puertas: "Of ik terugkeer naar de Jupiler Pro League?"

door
Puertas:

Union SG verkocht afgelopen zomer Cameron Puertas aan Al-Qadsiah. De aanvallende middenvelder leverde 15 miljoen euro op. Financieel deed USG een gouden zaak, maar hij wordt dit seizoen duidelijk gemist. De speler sprak in La Dernière Heure over zijn overgang naar Saudi-Arabië.

LEES OOK: 'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Transfer naar Saudi-Arabië

Puertas werd gelinkt aan buitenlandse ploegen in Europa, maar het was verrassend genoeg Al-Qadsiah dat aan de haal ging met Puertas. Financieel deden Union SG en de speler een gouden zaak, dat geeft hij ook eerlijk toe. Puertas is met 1 goal  en 2 assists in 13 duels wel niet héél indrukwekkend begonnen aan zijn nieuw avontuur.

Bij LDH verklaarde hij zijn overgang. "Ik heb niet voor Al Qadsiah gekozen omdat ik aan het einde van de transferperiode niets anders had beslissen. Ik woog de voor- en nadelen tegen elkaar af, omdat het een beslissing was die mijn leven zou veranderen. Het was een sleutelmoment in mijn carrière. Maar vanaf het moment dat ik deze keuze maakte, wist ik het zeker en ik heb er geen enkel moment spijt van gehad."

Geld speelde een rol

Puertas is eerlijk en geeft toe dat het financiële aspect zeker belangrijk was. "Ik kom hier ook vanwege het financiële aspect. Ik ben 26 jaar oud en heb sinds mijn jeugd niet meer in de beste clubs gespeeld. Dus om op mijn leeftijd zo'n aanbod te krijgen... in een kampioenschap dat ook niet zoals China is. Er zijn hier enkele van de beste spelers ter wereld aanwezig."

Puertas tekende voor vier jaar. Keert hij nadien terug naar Europa? De Belgische topclubs mogen alvast dromen van de komst van Puertas.

"Ik heb een contract van vier jaar en we zullen zien of ik verleng, of ik terugkom naar België of elders in Europa aan de slag zal gaan. We zullen zien", vertelde hij. Het Belgische voetbal hoopt uiteraard hem ooit nog te zien schitteren op de velden in de Jupiler Pro League.

Zal hij ooit terugkeren naar België?

Meest recent

De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

27
27
Lammens is 'hot' in Engeland: paparazzi en doelen

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

29
29
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

19
19
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

35
35
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

51
51
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

34
34
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

20
20
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

134
134
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

208
208
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

64
64
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

242
242
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

215
215
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

139
139
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

69
69
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

43
43
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

167
167
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

77
77
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

243
243
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

198
198
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

314
314
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

160
160
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

273
273
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

180
180

Meer sportnieuws