Puertas: "Of ik terugkeer naar de Jupiler Pro League?"

436
Puertas:

Union SG verkocht afgelopen zomer Cameron Puertas aan Al-Qadsiah. De aanvallende middenvelder leverde 15 miljoen euro op. Financieel deed USG een gouden zaak, maar hij wordt dit seizoen duidelijk gemist. De speler sprak in La Dernière Heure over zijn overgang naar Saudi-Arabië.

LEES OOK: Concurrentie slikt: Union maakt straf titelstatement

Transfer naar Saudi-Arabië

Puertas werd gelinkt aan buitenlandse ploegen in Europa, maar het was verrassend genoeg Al-Qadsiah dat aan de haal ging met Puertas. Financieel deden Union SG en de speler een gouden zaak, dat geeft hij ook eerlijk toe. Puertas is met 1 goal  en 2 assists in 13 duels wel niet héél indrukwekkend begonnen aan zijn nieuw avontuur.

Bij LDH verklaarde hij zijn overgang. "Ik heb niet voor Al Qadsiah gekozen omdat ik aan het einde van de transferperiode niets anders had beslissen. Ik woog de voor- en nadelen tegen elkaar af, omdat het een beslissing was die mijn leven zou veranderen. Het was een sleutelmoment in mijn carrière. Maar vanaf het moment dat ik deze keuze maakte, wist ik het zeker en ik heb er geen enkel moment spijt van gehad."

Geld speelde een rol

Puertas is eerlijk en geeft toe dat het financiële aspect zeker belangrijk was. "Ik kom hier ook vanwege het financiële aspect. Ik ben 26 jaar oud en heb sinds mijn jeugd niet meer in de beste clubs gespeeld. Dus om op mijn leeftijd zo'n aanbod te krijgen... in een kampioenschap dat ook niet zoals China is. Er zijn hier enkele van de beste spelers ter wereld aanwezig."

Puertas tekende voor vier jaar. Keert hij nadien terug naar Europa? De Belgische topclubs mogen alvast dromen van de komst van Puertas.

"Ik heb een contract van vier jaar en we zullen zien of ik verleng, of ik terugkom naar België of elders in Europa aan de slag zal gaan. We zullen zien", vertelde hij. Het Belgische voetbal hoopt uiteraard hem ooit nog te zien schitteren op de velden in de Jupiler Pro League.

Zal hij ooit terugkeren naar België?

Meest recent

Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

0
0
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

76
76
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

12
12
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

41
41
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

111
111
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

63
63
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

113
113
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

94
94
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

420
420
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

51
51
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

118
118
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

128
128
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

365
365
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

215
215
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

445
445
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

47
47
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

294
294
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

99
99
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

81
81
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

583
583
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

119
119
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

67
67
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

637
637
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

363
363
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

338
338

Meer sportnieuws