Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

door
Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

Jesper Karlsson, voormalig topspeler bij AZ Alkmaar, staat in de belangstelling van Antwerp FC. Zijn rendement in de Eredivisie was indrukwekkend: gemiddeld 0,43 doelpunt en 0,24 assist per 90 minuten in zijn laatste seizoen. Enkel toppers als Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen en Yira Sor scoren momenteel beter in de Jupiler Pro League. Daarnaast blinkt Karlsson uit in slimme passes, waarmee hij bijna iedereen in België zou overtreffen. Zijn kwaliteiten zouden hem tot een absolute meerwaarde maken in Deurne Noord.

LEES OOK: PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

Haalt Overmars man van 11 miljoen?

Marc Overmars is terug actief bij Antwerp FC en daarmee heeft de Great Old meer mogelijkheden op de transfermarkt. “Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk… Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen”, beaamde Jonas De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De coach benadrukt echter dat Antwerp deze winter niet zal kopen om te kopen. Alle vakjes moeten afgevinkt worden. Antwerp toont alvast interesse in Jesper Karlsson, de 26-jarige aanvaller die op een zijspoor zit bij Bologna.

De Zweed, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur. Dit seizoen stond hij slechts drie keer in de basis.

Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis.

Karlsson was een topper bij AZ: één beslissende actie per match

Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ Alkmaar tonen interesse. Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald.

In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden. Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws.

Bij AZ haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Karlsson was topper in de Eredivisie

Jesper Karlsson speelde de afgelopen twee seizoenen amper bij Bologna, maar bij AZ Alkmaar was hij een topspeler in de Eredivisie. In zijn laatste seizoen in de Nederlandse competitie scoorde hij 9 keer, terwijl zijn expected goals nauwelijks op 5 stuks lagen.

Daarmee was Karlsson een van de efficiëntste flankaanvallers van de Eredivisie. Enkel Myron van Brederode (toen AZ, nu Fortuna Düsseldorf), Rami Kaib (toen Heerenveen, nu IF Elfsborg) en Thorgan Hazard (toen PSV, nu Anderlecht) haalden in dat seizoen een nog beter rendement.

Als we die statistieken vergelijken met de huidige Jupiler Pro League, wordt duidelijk dat maar één speler, Chemsdine Talbi van Club Brugge, hem daarin overtreft.

Dit laat zien dat Karlsson een rendement kan halen dat hem in België tot een absolute meerwaarde zou maken.

Karlsson zou topper in de JPL zijn

Jesper Karlsson leverde in zijn laatste seizoen bij AZ Alkmaar indrukwekkende statistieken af, met gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.

Dat is een cijfer dat in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League enkel wordt overtroffen door Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen, Christos Tzolis (allen Club Brugge) en Jacob Ondrejka (Antwerp FC).

Ook op vlak van assists scoorde Karlsson goed met 0,24 per 90 minuten, dat gemiddelde wordt in België nog overtroffen door spelers als Yira Sor en Christopher Bonsu Baah (beiden KRC Genk), Frank Surdez (AA Gent), én het Club Brugge-duo Andreas Skov Olsen en Chemsdine Talbi.

Karlsson blinkt verder uit in slimme passes, en daar staat hij ook aan de top: enkel Jarne Steuckers (Club Brugge) doet beter. Wat betreft sleutelpasses hebben Victor Udoh (Antwerp FC) en Yira Sor betere cijfers.

Karlsson zou knallen in de JPL

Meest recent

Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

14
14
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

74
74
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

89
89
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

83
83
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

143
143
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

98
98
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

550
550
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

112
112
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

893
893
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

258
258
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

70
70
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

367
367
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

414
414
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

58
58
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

143
143
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

51
51
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

434
434
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

612
612
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

419
419
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

297
297
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

454
454
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

84
84
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

304
304

Meer sportnieuws