Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

door
Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

Jesper Karlsson, voormalig topspeler bij AZ Alkmaar, staat in de belangstelling van Antwerp FC. Zijn rendement in de Eredivisie was indrukwekkend: gemiddeld 0,43 doelpunt en 0,24 assist per 90 minuten in zijn laatste seizoen. Enkel toppers als Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen en Yira Sor scoren momenteel beter in de Jupiler Pro League. Daarnaast blinkt Karlsson uit in slimme passes, waarmee hij bijna iedereen in België zou overtreffen. Zijn kwaliteiten zouden hem tot een absolute meerwaarde maken in Deurne Noord.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Haalt Overmars man van 11 miljoen?

Marc Overmars is terug actief bij Antwerp FC en daarmee heeft de Great Old meer mogelijkheden op de transfermarkt. “Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk… Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen”, beaamde Jonas De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De coach benadrukt echter dat Antwerp deze winter niet zal kopen om te kopen. Alle vakjes moeten afgevinkt worden. Antwerp toont alvast interesse in Jesper Karlsson, de 26-jarige aanvaller die op een zijspoor zit bij Bologna.

De Zweed, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur. Dit seizoen stond hij slechts drie keer in de basis.

Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis.

Karlsson was een topper bij AZ: één beslissende actie per match

Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ Alkmaar tonen interesse. Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald.

In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden. Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws.

Bij AZ haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Karlsson was topper in de Eredivisie

Jesper Karlsson speelde de afgelopen twee seizoenen amper bij Bologna, maar bij AZ Alkmaar was hij een topspeler in de Eredivisie. In zijn laatste seizoen in de Nederlandse competitie scoorde hij 9 keer, terwijl zijn expected goals nauwelijks op 5 stuks lagen.

Daarmee was Karlsson een van de efficiëntste flankaanvallers van de Eredivisie. Enkel Myron van Brederode (toen AZ, nu Fortuna Düsseldorf), Rami Kaib (toen Heerenveen, nu IF Elfsborg) en Thorgan Hazard (toen PSV, nu Anderlecht) haalden in dat seizoen een nog beter rendement.

Als we die statistieken vergelijken met de huidige Jupiler Pro League, wordt duidelijk dat maar één speler, Chemsdine Talbi van Club Brugge, hem daarin overtreft.

Dit laat zien dat Karlsson een rendement kan halen dat hem in België tot een absolute meerwaarde zou maken.

Karlsson zou topper in de JPL zijn

Jesper Karlsson leverde in zijn laatste seizoen bij AZ Alkmaar indrukwekkende statistieken af, met gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.

Dat is een cijfer dat in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League enkel wordt overtroffen door Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen, Christos Tzolis (allen Club Brugge) en Jacob Ondrejka (Antwerp FC).

Ook op vlak van assists scoorde Karlsson goed met 0,24 per 90 minuten, dat gemiddelde wordt in België nog overtroffen door spelers als Yira Sor en Christopher Bonsu Baah (beiden KRC Genk), Frank Surdez (AA Gent), én het Club Brugge-duo Andreas Skov Olsen en Chemsdine Talbi.

Karlsson blinkt verder uit in slimme passes, en daar staat hij ook aan de top: enkel Jarne Steuckers (Club Brugge) doet beter. Wat betreft sleutelpasses hebben Victor Udoh (Antwerp FC) en Yira Sor betere cijfers.

🚀

Karlsson zou knallen in de JPL

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

9
9
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

28
28
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

35
35
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

34
34
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

206
206
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

151
151
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

219
219
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

61
61
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

216
216
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

509
509
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

351
351
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

454
454
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

381
381
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

93
93
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

230
230
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

537
537
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

131
131
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

168
168
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws