Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

727
Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

Jesper Karlsson, voormalig topspeler bij AZ Alkmaar, staat in de belangstelling van Antwerp FC. Zijn rendement in de Eredivisie was indrukwekkend: gemiddeld 0,43 doelpunt en 0,24 assist per 90 minuten in zijn laatste seizoen. Enkel toppers als Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen en Yira Sor scoren momenteel beter in de Jupiler Pro League. Daarnaast blinkt Karlsson uit in slimme passes, waarmee hij bijna iedereen in België zou overtreffen. Zijn kwaliteiten zouden hem tot een absolute meerwaarde maken in Deurne Noord.

LEES OOK: City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Haalt Overmars man van 11 miljoen?

Marc Overmars is terug actief bij Antwerp FC en daarmee heeft de Great Old meer mogelijkheden op de transfermarkt. “Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk… Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen”, beaamde Jonas De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De coach benadrukt echter dat Antwerp deze winter niet zal kopen om te kopen. Alle vakjes moeten afgevinkt worden. Antwerp toont alvast interesse in Jesper Karlsson, de 26-jarige aanvaller die op een zijspoor zit bij Bologna.

De Zweed, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur. Dit seizoen stond hij slechts drie keer in de basis.

Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis.

Karlsson was een topper bij AZ: één beslissende actie per match

Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ Alkmaar tonen interesse. Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald.

In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden. Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws.

Bij AZ haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Karlsson was topper in de Eredivisie

Jesper Karlsson speelde de afgelopen twee seizoenen amper bij Bologna, maar bij AZ Alkmaar was hij een topspeler in de Eredivisie. In zijn laatste seizoen in de Nederlandse competitie scoorde hij 9 keer, terwijl zijn expected goals nauwelijks op 5 stuks lagen.

Daarmee was Karlsson een van de efficiëntste flankaanvallers van de Eredivisie. Enkel Myron van Brederode (toen AZ, nu Fortuna Düsseldorf), Rami Kaib (toen Heerenveen, nu IF Elfsborg) en Thorgan Hazard (toen PSV, nu Anderlecht) haalden in dat seizoen een nog beter rendement.

Als we die statistieken vergelijken met de huidige Jupiler Pro League, wordt duidelijk dat maar één speler, Chemsdine Talbi van Club Brugge, hem daarin overtreft.

Dit laat zien dat Karlsson een rendement kan halen dat hem in België tot een absolute meerwaarde zou maken.

Karlsson zou topper in de JPL zijn

Jesper Karlsson leverde in zijn laatste seizoen bij AZ Alkmaar indrukwekkende statistieken af, met gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.

Dat is een cijfer dat in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League enkel wordt overtroffen door Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen, Christos Tzolis (allen Club Brugge) en Jacob Ondrejka (Antwerp FC).

Ook op vlak van assists scoorde Karlsson goed met 0,24 per 90 minuten, dat gemiddelde wordt in België nog overtroffen door spelers als Yira Sor en Christopher Bonsu Baah (beiden KRC Genk), Frank Surdez (AA Gent), én het Club Brugge-duo Andreas Skov Olsen en Chemsdine Talbi.

Karlsson blinkt verder uit in slimme passes, en daar staat hij ook aan de top: enkel Jarne Steuckers (Club Brugge) doet beter. Wat betreft sleutelpasses hebben Victor Udoh (Antwerp FC) en Yira Sor betere cijfers.

Karlsson zou knallen in de JPL

Meest recent

‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

0
0
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

20
20
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

21
21
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

36
36
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

12
12
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

286
286
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

52
52
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

50
50
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

74
74
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

104
104
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

63
63
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

138
138
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

229
229
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

223
223
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

230
230
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

157
157
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1026
1026
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

241
241
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

154
154
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

495
495
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

234
234
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

164
164
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

431
431
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

767
767
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

34
34

Meer sportnieuws