Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

door
Stunt Antwerp met komst van man van 11 miljoen?

Jesper Karlsson, voormalig topspeler bij AZ Alkmaar, staat in de belangstelling van Antwerp FC. Zijn rendement in de Eredivisie was indrukwekkend: gemiddeld 0,43 doelpunt en 0,24 assist per 90 minuten in zijn laatste seizoen. Enkel toppers als Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen en Yira Sor scoren momenteel beter in de Jupiler Pro League. Daarnaast blinkt Karlsson uit in slimme passes, waarmee hij bijna iedereen in België zou overtreffen. Zijn kwaliteiten zouden hem tot een absolute meerwaarde maken in Deurne Noord.

LEES OOK: Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Haalt Overmars man van 11 miljoen?

Marc Overmars is terug actief bij Antwerp FC en daarmee heeft de Great Old meer mogelijkheden op de transfermarkt. “Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk… Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen”, beaamde Jonas De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De coach benadrukt echter dat Antwerp deze winter niet zal kopen om te kopen. Alle vakjes moeten afgevinkt worden. Antwerp toont alvast interesse in Jesper Karlsson, de 26-jarige aanvaller die op een zijspoor zit bij Bologna.

De Zweed, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur. Dit seizoen stond hij slechts drie keer in de basis.

Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis.

Karlsson was een topper bij AZ: één beslissende actie per match

Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ Alkmaar tonen interesse. Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald.

In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden. Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws.

Bij AZ haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Karlsson was topper in de Eredivisie

Jesper Karlsson speelde de afgelopen twee seizoenen amper bij Bologna, maar bij AZ Alkmaar was hij een topspeler in de Eredivisie. In zijn laatste seizoen in de Nederlandse competitie scoorde hij 9 keer, terwijl zijn expected goals nauwelijks op 5 stuks lagen.

Daarmee was Karlsson een van de efficiëntste flankaanvallers van de Eredivisie. Enkel Myron van Brederode (toen AZ, nu Fortuna Düsseldorf), Rami Kaib (toen Heerenveen, nu IF Elfsborg) en Thorgan Hazard (toen PSV, nu Anderlecht) haalden in dat seizoen een nog beter rendement.

Als we die statistieken vergelijken met de huidige Jupiler Pro League, wordt duidelijk dat maar één speler, Chemsdine Talbi van Club Brugge, hem daarin overtreft.

Dit laat zien dat Karlsson een rendement kan halen dat hem in België tot een absolute meerwaarde zou maken.

Karlsson zou topper in de JPL zijn

Jesper Karlsson leverde in zijn laatste seizoen bij AZ Alkmaar indrukwekkende statistieken af, met gemiddeld 0,43 doelpunt per 90 minuten.

Dat is een cijfer dat in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League enkel wordt overtroffen door Chemsdine Talbi, Andreas Skov Olsen, Christos Tzolis (allen Club Brugge) en Jacob Ondrejka (Antwerp FC).

Ook op vlak van assists scoorde Karlsson goed met 0,24 per 90 minuten, dat gemiddelde wordt in België nog overtroffen door spelers als Yira Sor en Christopher Bonsu Baah (beiden KRC Genk), Frank Surdez (AA Gent), én het Club Brugge-duo Andreas Skov Olsen en Chemsdine Talbi.

Karlsson blinkt verder uit in slimme passes, en daar staat hij ook aan de top: enkel Jarne Steuckers (Club Brugge) doet beter. Wat betreft sleutelpasses hebben Victor Udoh (Antwerp FC) en Yira Sor betere cijfers.

Karlsson zou knallen in de JPL

Meest recent

Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

20
20
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

250
250
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

49
49
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

166
166
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

228
228
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

413
413
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

641
641
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

538
538
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

283
283
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

139
139
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

253
253
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

462
462
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

42
42
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

295
295
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

166
166
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

235
235
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

343
343
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

684
684
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

207
207
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

367
367
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2240
2240
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

261
261
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

353
353
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

671
671
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

192
192

Meer sportnieuws