Borkelmans haalt uit: "Achterbaks gedoe in België"

door
Borkelmans haalt uit:

Patro Eisden beleeft een hoogdag met de komst van Club Brugge. Een vol huis met 6.000 personen en een grote affiche. Stijn Stijnen & co dromen van een geweldige stunt. Onze redactie sprak met Vital Borkelmans, ex-Patro en Club Brugge, over de match in de Croky Cup.

Patro Eisden is bezig aan een voortreffelijk seizoen. De Limburgse club staat vierde in de Challenger Pro League en ook vorig seizoen kwamen ze al sterk voor de dag. Stijn Stijnen schakelde met zijn ploeg ook Sporting Charleroi uit in de Beker van België met 4-1.

"Patro doet het nu al een aantal jaren goed. Het is knap wat ze verwezenlijken, met onlangs ook nog de bouw van het oefencomplex voor de jeugd. Ze werken er dus ook toekomstgericht. Je moet chapeau zeggen voor het werk dat Stijnen levert bij Patro, want hij is er de grote man”, zegt Borkelmans die ook de aftrap zal geven.

Stijnen levert dus al twee jaar zeer goed werk in de Challenger Pro League. Vreemd genoeg doet zijn naam nergens de ronde als er bij een club uit de Jupiler Pro League een trainer wordt gezocht. Borkelmans vindt dat onbegrijpelijk.

LEES OOK: Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Club Brugge moet opletten

"Dat is typisch België. Als je als persoon het hart op de tong en een uitgesproken mening hebt, dan wordt dat niet door iedereen gerespecteerd. Bepaalde mensen in het voetbal mogen alles zeggen of doen, maar mensen hebben het moeilijk met trainers met een mening. De buitenwereld en ook personnen binnen een bestuur kunnen daar moeilijk mee om. De voorzitter van Patro kan echter op zijn oren slapen met iemand als Stijnen die aan de sportieve knoppen draait."

Borkelmans ziet een opvallende tendens in België. "Ik heb hetzelfde gevoel met Marc Wilmots, die ook zo is. Ik werk liever met mensen die rechtuit en eerlijk zijn, dan met het achterbakse gedoe dat vaak aanwezig is in het voetbal."

Stijnen hoopt met zijn team uiteraard te stunten. Borkelmans acht hen niet kansloos. "Twee jaar geleden was ik ook aanwezig toen Patro Eisden pas na verlengingen ten onder ging tegen Club Brugge. Toen hadden ze Club kunnen uitschakelen, want Simon Mignolet toverde toen in het slot nog een geweldige redding uit zijn mouwen. Als Club Brugge heel erg veel gaat roteren, dan moeten ze toch opletten. Dan kan het wel eens een zware avond worden. Ik weet ook wel dat de beker een extra is voor Club Brugge met onder meer belangrijke Europese weken, daarom verwacht ik geen makkelijke avond voor Club. Ik stuurde ook een bericht naar Stijnen dat ik wel kansen zie voor Patro."

Stijnen zorgt voor resultaten bij Patro

Patro is zo 'talk of the town'. Dankzij de bekerwedstrijden tegen eersteklassers. De commotie van de afgelopen weken is volgens Borkelmans ook weer een perfect voorbeeld van hoe het werkt in het (Belgische) voetbal. Trainers gingen zelfs anoniem getuigen over hem in een krant. Weinig professioneel.

"Alle commotie die er rondom Patro en Stijnen was, daar moest ik eens goed mee lachen. Dat er bepaalde mensen anoniem over Patro getuigden, dat vond ik beneden alle peil. Als je iets te melden hebt, durf je dan ook kenbaar te maken. Maar zoals ik zei, dat is het achterbakse kantje van het voetbal. Dat zal je niet hebben met Stijnen, hij zegt het rechtuit wat hij vindt. Dat siert hem. Er wordt altijd een groot verhaal gemaakt als het over Stijn gaat. Hij heeft een reputatie die hem al achtervolgt sinds hij bij Club Brugge speelde. En dat vind ik bijzonder jammer, want voor mij telt vooral hetgene wat je presteert. Stijnen zorgt voor resultaten en maakt ook spelers beter", besluit Borkelmans.

Claudio Reulens

Is Stijnen klaar voor een stap hogerop als coach?

Meest recent

"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

24
24
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

88
88
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

395
395
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

123
123
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

117
117
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

314
314
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

368
368
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

68
68
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

227
227
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

174
174
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

109
109
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

191
191
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

79
79
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

496
496
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

120
120
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

151
151
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

284
284
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

329
329
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

546
546
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

489
489
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

237
237
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

174
174
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

385
385
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

97
97

Meer sportnieuws