Borkelmans haalt uit: "Achterbaks gedoe in België"

door
Borkelmans haalt uit:

Patro Eisden beleeft een hoogdag met de komst van Club Brugge. Een vol huis met 6.000 personen en een grote affiche. Stijn Stijnen & co dromen van een geweldige stunt. Onze redactie sprak met Vital Borkelmans, ex-Patro en Club Brugge, over de match in de Croky Cup.

Patro Eisden is bezig aan een voortreffelijk seizoen. De Limburgse club staat vierde in de Challenger Pro League en ook vorig seizoen kwamen ze al sterk voor de dag. Stijn Stijnen schakelde met zijn ploeg ook Sporting Charleroi uit in de Beker van België met 4-1.

"Patro doet het nu al een aantal jaren goed. Het is knap wat ze verwezenlijken, met onlangs ook nog de bouw van het oefencomplex voor de jeugd. Ze werken er dus ook toekomstgericht. Je moet chapeau zeggen voor het werk dat Stijnen levert bij Patro, want hij is er de grote man”, zegt Borkelmans die ook de aftrap zal geven.

Stijnen levert dus al twee jaar zeer goed werk in de Challenger Pro League. Vreemd genoeg doet zijn naam nergens de ronde als er bij een club uit de Jupiler Pro League een trainer wordt gezocht. Borkelmans vindt dat onbegrijpelijk.

LEES OOK: Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

Club Brugge moet opletten

"Dat is typisch België. Als je als persoon het hart op de tong en een uitgesproken mening hebt, dan wordt dat niet door iedereen gerespecteerd. Bepaalde mensen in het voetbal mogen alles zeggen of doen, maar mensen hebben het moeilijk met trainers met een mening. De buitenwereld en ook personnen binnen een bestuur kunnen daar moeilijk mee om. De voorzitter van Patro kan echter op zijn oren slapen met iemand als Stijnen die aan de sportieve knoppen draait."

Borkelmans ziet een opvallende tendens in België. "Ik heb hetzelfde gevoel met Marc Wilmots, die ook zo is. Ik werk liever met mensen die rechtuit en eerlijk zijn, dan met het achterbakse gedoe dat vaak aanwezig is in het voetbal."

Stijnen hoopt met zijn team uiteraard te stunten. Borkelmans acht hen niet kansloos. "Twee jaar geleden was ik ook aanwezig toen Patro Eisden pas na verlengingen ten onder ging tegen Club Brugge. Toen hadden ze Club kunnen uitschakelen, want Simon Mignolet toverde toen in het slot nog een geweldige redding uit zijn mouwen. Als Club Brugge heel erg veel gaat roteren, dan moeten ze toch opletten. Dan kan het wel eens een zware avond worden. Ik weet ook wel dat de beker een extra is voor Club Brugge met onder meer belangrijke Europese weken, daarom verwacht ik geen makkelijke avond voor Club. Ik stuurde ook een bericht naar Stijnen dat ik wel kansen zie voor Patro."

Stijnen zorgt voor resultaten bij Patro

Patro is zo 'talk of the town'. Dankzij de bekerwedstrijden tegen eersteklassers. De commotie van de afgelopen weken is volgens Borkelmans ook weer een perfect voorbeeld van hoe het werkt in het (Belgische) voetbal. Trainers gingen zelfs anoniem getuigen over hem in een krant. Weinig professioneel.

"Alle commotie die er rondom Patro en Stijnen was, daar moest ik eens goed mee lachen. Dat er bepaalde mensen anoniem over Patro getuigden, dat vond ik beneden alle peil. Als je iets te melden hebt, durf je dan ook kenbaar te maken. Maar zoals ik zei, dat is het achterbakse kantje van het voetbal. Dat zal je niet hebben met Stijnen, hij zegt het rechtuit wat hij vindt. Dat siert hem. Er wordt altijd een groot verhaal gemaakt als het over Stijn gaat. Hij heeft een reputatie die hem al achtervolgt sinds hij bij Club Brugge speelde. En dat vind ik bijzonder jammer, want voor mij telt vooral hetgene wat je presteert. Stijnen zorgt voor resultaten en maakt ook spelers beter", besluit Borkelmans.

Claudio Reulens

Is Stijnen klaar voor een stap hogerop als coach?

Meest recent

Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

6
6
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

10
10
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

16
16
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

54
54
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

86
86
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

53
53
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

209
209
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

130
130
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

174
174
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

121
121
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

129
129
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

180
180
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

50
50
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

889
889
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

71
71
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

85
85
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

370
370
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

94
94
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

395
395
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

396
396
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

68
68
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

203
203
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

158
158
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

94
94
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

42
42

Meer sportnieuws