Borkelmans haalt uit: "Achterbaks gedoe in België"

door
Borkelmans haalt uit:

Patro Eisden beleeft een hoogdag met de komst van Club Brugge. Een vol huis met 6.000 personen en een grote affiche. Stijn Stijnen & co dromen van een geweldige stunt. Onze redactie sprak met Vital Borkelmans, ex-Patro en Club Brugge, over de match in de Croky Cup.

Patro Eisden is bezig aan een voortreffelijk seizoen. De Limburgse club staat vierde in de Challenger Pro League en ook vorig seizoen kwamen ze al sterk voor de dag. Stijn Stijnen schakelde met zijn ploeg ook Sporting Charleroi uit in de Beker van België met 4-1.

"Patro doet het nu al een aantal jaren goed. Het is knap wat ze verwezenlijken, met onlangs ook nog de bouw van het oefencomplex voor de jeugd. Ze werken er dus ook toekomstgericht. Je moet chapeau zeggen voor het werk dat Stijnen levert bij Patro, want hij is er de grote man”, zegt Borkelmans die ook de aftrap zal geven.

Stijnen levert dus al twee jaar zeer goed werk in de Challenger Pro League. Vreemd genoeg doet zijn naam nergens de ronde als er bij een club uit de Jupiler Pro League een trainer wordt gezocht. Borkelmans vindt dat onbegrijpelijk.

LEES OOK: Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

Club Brugge moet opletten

"Dat is typisch België. Als je als persoon het hart op de tong en een uitgesproken mening hebt, dan wordt dat niet door iedereen gerespecteerd. Bepaalde mensen in het voetbal mogen alles zeggen of doen, maar mensen hebben het moeilijk met trainers met een mening. De buitenwereld en ook personnen binnen een bestuur kunnen daar moeilijk mee om. De voorzitter van Patro kan echter op zijn oren slapen met iemand als Stijnen die aan de sportieve knoppen draait."

Borkelmans ziet een opvallende tendens in België. "Ik heb hetzelfde gevoel met Marc Wilmots, die ook zo is. Ik werk liever met mensen die rechtuit en eerlijk zijn, dan met het achterbakse gedoe dat vaak aanwezig is in het voetbal."

Stijnen hoopt met zijn team uiteraard te stunten. Borkelmans acht hen niet kansloos. "Twee jaar geleden was ik ook aanwezig toen Patro Eisden pas na verlengingen ten onder ging tegen Club Brugge. Toen hadden ze Club kunnen uitschakelen, want Simon Mignolet toverde toen in het slot nog een geweldige redding uit zijn mouwen. Als Club Brugge heel erg veel gaat roteren, dan moeten ze toch opletten. Dan kan het wel eens een zware avond worden. Ik weet ook wel dat de beker een extra is voor Club Brugge met onder meer belangrijke Europese weken, daarom verwacht ik geen makkelijke avond voor Club. Ik stuurde ook een bericht naar Stijnen dat ik wel kansen zie voor Patro."

Stijnen zorgt voor resultaten bij Patro

Patro is zo 'talk of the town'. Dankzij de bekerwedstrijden tegen eersteklassers. De commotie van de afgelopen weken is volgens Borkelmans ook weer een perfect voorbeeld van hoe het werkt in het (Belgische) voetbal. Trainers gingen zelfs anoniem getuigen over hem in een krant. Weinig professioneel.

"Alle commotie die er rondom Patro en Stijnen was, daar moest ik eens goed mee lachen. Dat er bepaalde mensen anoniem over Patro getuigden, dat vond ik beneden alle peil. Als je iets te melden hebt, durf je dan ook kenbaar te maken. Maar zoals ik zei, dat is het achterbakse kantje van het voetbal. Dat zal je niet hebben met Stijnen, hij zegt het rechtuit wat hij vindt. Dat siert hem. Er wordt altijd een groot verhaal gemaakt als het over Stijn gaat. Hij heeft een reputatie die hem al achtervolgt sinds hij bij Club Brugge speelde. En dat vind ik bijzonder jammer, want voor mij telt vooral hetgene wat je presteert. Stijnen zorgt voor resultaten en maakt ook spelers beter", besluit Borkelmans.

Claudio Reulens

Is Stijnen klaar voor een stap hogerop als coach?

Meest recent

'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

16
16
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

16
16
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

42
42
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

378
378
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

47
47
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

293
293
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

45
45
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

412
412
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

65
65
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

91
91
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

197
197
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

28
28
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

108
108
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

99
99
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

127
127
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

181
181
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

245
245
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

90
90
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

546
546
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

169
169
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

178
178
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

422
422
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

160
160
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

182
182

Meer sportnieuws