Borkelmans haalt uit: "Achterbaks gedoe in België"

1172 stemmen
Borkelmans haalt uit:

Patro Eisden beleeft een hoogdag met de komst van Club Brugge. Een vol huis met 6.000 personen en een grote affiche. Stijn Stijnen & co dromen van een geweldige stunt. Onze redactie sprak met Vital Borkelmans, ex-Patro en Club Brugge, over de match in de Croky Cup.

Patro Eisden is bezig aan een voortreffelijk seizoen. De Limburgse club staat vierde in de Challenger Pro League en ook vorig seizoen kwamen ze al sterk voor de dag. Stijn Stijnen schakelde met zijn ploeg ook Sporting Charleroi uit in de Beker van België met 4-1.

"Patro doet het nu al een aantal jaren goed. Het is knap wat ze verwezenlijken, met onlangs ook nog de bouw van het oefencomplex voor de jeugd. Ze werken er dus ook toekomstgericht. Je moet chapeau zeggen voor het werk dat Stijnen levert bij Patro, want hij is er de grote man”, zegt Borkelmans die ook de aftrap zal geven.

Stijnen levert dus al twee jaar zeer goed werk in de Challenger Pro League. Vreemd genoeg doet zijn naam nergens de ronde als er bij een club uit de Jupiler Pro League een trainer wordt gezocht. Borkelmans vindt dat onbegrijpelijk.

LEES OOK: Patro Eisden flikt het weer: alweer 'onbekende' topdeal?

Club Brugge moet opletten

"Dat is typisch België. Als je als persoon het hart op de tong en een uitgesproken mening hebt, dan wordt dat niet door iedereen gerespecteerd. Bepaalde mensen in het voetbal mogen alles zeggen of doen, maar mensen hebben het moeilijk met trainers met een mening. De buitenwereld en ook personnen binnen een bestuur kunnen daar moeilijk mee om. De voorzitter van Patro kan echter op zijn oren slapen met iemand als Stijnen die aan de sportieve knoppen draait."

Borkelmans ziet een opvallende tendens in België. "Ik heb hetzelfde gevoel met Marc Wilmots, die ook zo is. Ik werk liever met mensen die rechtuit en eerlijk zijn, dan met het achterbakse gedoe dat vaak aanwezig is in het voetbal."

Stijnen hoopt met zijn team uiteraard te stunten. Borkelmans acht hen niet kansloos. "Twee jaar geleden was ik ook aanwezig toen Patro Eisden pas na verlengingen ten onder ging tegen Club Brugge. Toen hadden ze Club kunnen uitschakelen, want Simon Mignolet toverde toen in het slot nog een geweldige redding uit zijn mouwen. Als Club Brugge heel erg veel gaat roteren, dan moeten ze toch opletten. Dan kan het wel eens een zware avond worden. Ik weet ook wel dat de beker een extra is voor Club Brugge met onder meer belangrijke Europese weken, daarom verwacht ik geen makkelijke avond voor Club. Ik stuurde ook een bericht naar Stijnen dat ik wel kansen zie voor Patro."

Stijnen zorgt voor resultaten bij Patro

Patro is zo 'talk of the town'. Dankzij de bekerwedstrijden tegen eersteklassers. De commotie van de afgelopen weken is volgens Borkelmans ook weer een perfect voorbeeld van hoe het werkt in het (Belgische) voetbal. Trainers gingen zelfs anoniem getuigen over hem in een krant. Weinig professioneel.

"Alle commotie die er rondom Patro en Stijnen was, daar moest ik eens goed mee lachen. Dat er bepaalde mensen anoniem over Patro getuigden, dat vond ik beneden alle peil. Als je iets te melden hebt, durf je dan ook kenbaar te maken. Maar zoals ik zei, dat is het achterbakse kantje van het voetbal. Dat zal je niet hebben met Stijnen, hij zegt het rechtuit wat hij vindt. Dat siert hem. Er wordt altijd een groot verhaal gemaakt als het over Stijn gaat. Hij heeft een reputatie die hem al achtervolgt sinds hij bij Club Brugge speelde. En dat vind ik bijzonder jammer, want voor mij telt vooral hetgene wat je presteert. Stijnen zorgt voor resultaten en maakt ook spelers beter", besluit Borkelmans.

Claudio Reulens

Is Stijnen klaar voor een stap hogerop als coach?

Meest recent

'Union schrikt op: plotse toptransfer Kjell Scherpen'

Union SG moet komend seizoen al snel aan de bak in de voorrondes van de Champions League. Maar de ...

8
8
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

85
85
Loting Europa League: Anderlecht vreest zware dobber

RSC Anderlecht begint aanstaande donderdag aan zijn nieuwe seizoen. Maar maandag volgt ook al een ...

277
277
Club haalt miljoenenzak boven: dríé topaanwinsten onderweg

Club Brugge is goed op weg om opnieuw meer dan 100 miljoen euro te verdienen op de transfermarkt. ...

670
670
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

72
72
Einde Garcia in zicht? "Gaat niet lang meer bondscoach zijn"

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

566
566
Totale afgang Frankrijk: superster barst in tranen uit

Het WK 2026 is uitgedraaid op een flinke sisser voor Frankrijk. Na de uitschakeling in de halve ...

130
130
Antwerp-achterban neemt standpunt in na komst Vandenhaute

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

561
561
TRANSFERUURTJE: 'Bom in Premier League, exodus Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

427
427
Anderlecht verschaft update over grasmat-perikelen

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn seizoen in Zweden, waar het in de tweede voorronde ...

165
165
'Onyedika out: Club Brugge richt pijlen op vervanger'

Op inkomend gebied haalde Club Brugge met Yann Sommer, Cheveyo Tsawa en Andrej Vasovic al drie ...

517
517
Hoe Donald Trump vanavond voor een groot WK-dilemma staat

Vanavond wacht ongetwijfeld een zinderende finale tussen Spanje en Argentinië, het absolute ...

227
227
'Bruno hakt knopen door: basisploeg Anderlecht bekend'

De start van het nieuwe seizoen nadert met rasse schreden voor RSC Anderlecht, dat donderdag al vol ...

489
489
'Club Brugge verbaast: sterkhouder weg aan spotprijs'

Club Brugge staat internationaal bekend als een ploeg die zijn huid doorgaans duur verkoopt aan de ...

448
448
Lionel Messi deelt WK-boodschap die niemand verwachtte

Enkele uren voor een wedstrijd die geschiedenis kan schrijven, kiest Lionel Messi niet voor ...

178
178
Nederland of Italië? Guardiola héél duidelijk over vacatures

Pep Guardiola zal voorlopig niét aan de slag als trainer. De succescoach, die de voorbije ...

128
128
Anderlecht nog een werf: Sibierski met grote bouwplannen

RSC Anderlecht haalde tot op heden al drie spelers in huis. Dat midden juli niet onaardig, maar er ...

548
548
'Patro wacht af: JPL-club deed (nog) geen bod'

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

162
162
Club Brugge sinds de machtsovername: ruim half miljard euro

Club Brugge is ondertussen bijna tien jaar de nummer één in België. Sindsdien ...

509
509
Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

RSC Anderlecht zag Youri Tielemans naar Manchester United verhuizen. Inzake naam nog steeds een ...

187
187
'RB Leipzig neemt transferbeslissing over Bakayoko'

Ruim een jaar geleden verliet Johan Bakayoko PSV voor ongeveer 20 miljoen euro om naar RB Leipzig te ...

50
50
Na AS Roma-akkoord: ijskoude douche voor Tresoldi

Nicolò Tresoldi heeft zijn jawoord gegeven aan AS Roma. Toch lijkt zijn droomtransfer plots ...

751
751
Genieten van Lionel Messi: de geniaalste voetballer ooit

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat geen twijfel meer over. De 39-jarige ...

51
51
Praet verklaart keuze: "Daarom koos ik voor KV Mechelen"

KV Mechelen pakte uit met een stevige stunttransfer door Dennis Praet aan te trekken. Hij tekende ...

165
165
De Meyer ziet werkpunt voor smaakmaker: "Nog beter"

STVV bereidt zich momenteel voor op het nieuwe seizoen. Het wordt een jaar waarin STVV Europees aan ...

39
39

Meer sportnieuws