Borkelmans haalt uit: "Achterbaks gedoe in België"

1172
Borkelmans haalt uit:

Patro Eisden beleeft een hoogdag met de komst van Club Brugge. Een vol huis met 6.000 personen en een grote affiche. Stijn Stijnen & co dromen van een geweldige stunt. Onze redactie sprak met Vital Borkelmans, ex-Patro en Club Brugge, over de match in de Croky Cup.

Patro Eisden is bezig aan een voortreffelijk seizoen. De Limburgse club staat vierde in de Challenger Pro League en ook vorig seizoen kwamen ze al sterk voor de dag. Stijn Stijnen schakelde met zijn ploeg ook Sporting Charleroi uit in de Beker van België met 4-1.

"Patro doet het nu al een aantal jaren goed. Het is knap wat ze verwezenlijken, met onlangs ook nog de bouw van het oefencomplex voor de jeugd. Ze werken er dus ook toekomstgericht. Je moet chapeau zeggen voor het werk dat Stijnen levert bij Patro, want hij is er de grote man”, zegt Borkelmans die ook de aftrap zal geven.

Stijnen levert dus al twee jaar zeer goed werk in de Challenger Pro League. Vreemd genoeg doet zijn naam nergens de ronde als er bij een club uit de Jupiler Pro League een trainer wordt gezocht. Borkelmans vindt dat onbegrijpelijk.

LEES OOK: Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Club Brugge moet opletten

"Dat is typisch België. Als je als persoon het hart op de tong en een uitgesproken mening hebt, dan wordt dat niet door iedereen gerespecteerd. Bepaalde mensen in het voetbal mogen alles zeggen of doen, maar mensen hebben het moeilijk met trainers met een mening. De buitenwereld en ook personnen binnen een bestuur kunnen daar moeilijk mee om. De voorzitter van Patro kan echter op zijn oren slapen met iemand als Stijnen die aan de sportieve knoppen draait."

Borkelmans ziet een opvallende tendens in België. "Ik heb hetzelfde gevoel met Marc Wilmots, die ook zo is. Ik werk liever met mensen die rechtuit en eerlijk zijn, dan met het achterbakse gedoe dat vaak aanwezig is in het voetbal."

Stijnen hoopt met zijn team uiteraard te stunten. Borkelmans acht hen niet kansloos. "Twee jaar geleden was ik ook aanwezig toen Patro Eisden pas na verlengingen ten onder ging tegen Club Brugge. Toen hadden ze Club kunnen uitschakelen, want Simon Mignolet toverde toen in het slot nog een geweldige redding uit zijn mouwen. Als Club Brugge heel erg veel gaat roteren, dan moeten ze toch opletten. Dan kan het wel eens een zware avond worden. Ik weet ook wel dat de beker een extra is voor Club Brugge met onder meer belangrijke Europese weken, daarom verwacht ik geen makkelijke avond voor Club. Ik stuurde ook een bericht naar Stijnen dat ik wel kansen zie voor Patro."

Stijnen zorgt voor resultaten bij Patro

Patro is zo 'talk of the town'. Dankzij de bekerwedstrijden tegen eersteklassers. De commotie van de afgelopen weken is volgens Borkelmans ook weer een perfect voorbeeld van hoe het werkt in het (Belgische) voetbal. Trainers gingen zelfs anoniem getuigen over hem in een krant. Weinig professioneel.

"Alle commotie die er rondom Patro en Stijnen was, daar moest ik eens goed mee lachen. Dat er bepaalde mensen anoniem over Patro getuigden, dat vond ik beneden alle peil. Als je iets te melden hebt, durf je dan ook kenbaar te maken. Maar zoals ik zei, dat is het achterbakse kantje van het voetbal. Dat zal je niet hebben met Stijnen, hij zegt het rechtuit wat hij vindt. Dat siert hem. Er wordt altijd een groot verhaal gemaakt als het over Stijn gaat. Hij heeft een reputatie die hem al achtervolgt sinds hij bij Club Brugge speelde. En dat vind ik bijzonder jammer, want voor mij telt vooral hetgene wat je presteert. Stijnen zorgt voor resultaten en maakt ook spelers beter", besluit Borkelmans.

Claudio Reulens

Is Stijnen klaar voor een stap hogerop als coach?

Meest recent

‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

326
326
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

0
0
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

24
24
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

37
37
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

52
52
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

172
172
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

72
72
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

62
62
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

261
261
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

41
41
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

339
339
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

260
260
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

295
295
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1072
1072
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

45
45
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

60
60
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

69
69
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

303
303
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

60
60
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

327
327
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

65
65
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

97
97
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

203
203
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

145
145

Meer sportnieuws