Oscar Garcia krijgt zijn zin en bevestigt topjob na ontslag

69
Oscar Garcia krijgt zijn zin en bevestigt topjob na ontslag

Oscar Garcia werd bij Oud-Heverlee Leuven ontslagen na mindere resultaten in de competitie, maar nadien kwamen er bizarre geruchten naar buiten. De Spanjaard zou een ontslag zélf hebben gewild omdat hij op een nieuwe uitdaging aasde.

Garcia had vorig seizoen al flink commentaar op het transferbeleid van de club en dat was ook dit seizoen niet anders. Het enige verschil was dat OHL deze keer wél had geïnvesteerd. Het leek dan ook dat de oefenmeester een vertrek wilde forceren. Uiteindelijk kreeg hij ook zijn zin.

LEES OOK: Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Perikelen

Het botste al een paar keer tussen het bestuur van OHL en Garcia. De oefenmeester had ook enorm veel kritiek op zijn aanvallende keuzes. Peter Vandenbempt opperde echter dat Garcia achter een nieuwe uitdaging bij het Bulgaarse Ludogorets was aan het azen. Die baan is inmiddels al bezet, maar de Spanjaard heeft wel een nieuwe topjob beet.

Eerder kwam al naar buiten dat Mexicaanse topclub Chivas Guadalajara dicht bij een akkoord met Garcia stond en nu heeft de Noord-Amerikaanse grootmacht zijn komst ook bevestigd op de officiële kanalen. Bij Chivas krijgt Garcia onder meer Chicharito (ex-Manchester United en Real Madrid) en Erick Gutierrez (ex-PSV) onder zijn hoede.

Topclub

Buiten Europa wordt Chivas gezien als een topclub en grote naam. De Mexicaanse club eindigde het eerste deel van het seizoen (Apertura) op de negende plaats (achttien clubs). In 2025 zal Garcia het tweede deel (Clausura) tot een goed einde moeten brengen. Ook zal Chivas te zien zijn in de CONCACAF Champions League.

Is Chivas een aantrekkelijkere uitdaging dan OHL?

Meest recent

Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want een paar uur na het ontslag van ...

18
18
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

41
41
'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

106
106
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

68
68
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

91
91
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

151
151
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

126
126
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

204
204
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

269
269
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

155
155
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

213
213
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

96
96
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

76
76
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

227
227
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

46
46
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

126
126
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

225
225
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

859
859
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

105
105
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

168
168
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

244
244
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

80
80
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

143
143
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

145
145

Meer sportnieuws