Oscar Garcia krijgt zijn zin en bevestigt topjob na ontslag

door
Oscar Garcia krijgt zijn zin en bevestigt topjob na ontslag

Oscar Garcia werd bij Oud-Heverlee Leuven ontslagen na mindere resultaten in de competitie, maar nadien kwamen er bizarre geruchten naar buiten. De Spanjaard zou een ontslag zélf hebben gewild omdat hij op een nieuwe uitdaging aasde.

Garcia had vorig seizoen al flink commentaar op het transferbeleid van de club en dat was ook dit seizoen niet anders. Het enige verschil was dat OHL deze keer wél had geïnvesteerd. Het leek dan ook dat de oefenmeester een vertrek wilde forceren. Uiteindelijk kreeg hij ook zijn zin.

LEES OOK: Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Perikelen

Het botste al een paar keer tussen het bestuur van OHL en Garcia. De oefenmeester had ook enorm veel kritiek op zijn aanvallende keuzes. Peter Vandenbempt opperde echter dat Garcia achter een nieuwe uitdaging bij het Bulgaarse Ludogorets was aan het azen. Die baan is inmiddels al bezet, maar de Spanjaard heeft wel een nieuwe topjob beet.

Eerder kwam al naar buiten dat Mexicaanse topclub Chivas Guadalajara dicht bij een akkoord met Garcia stond en nu heeft de Noord-Amerikaanse grootmacht zijn komst ook bevestigd op de officiële kanalen. Bij Chivas krijgt Garcia onder meer Chicharito (ex-Manchester United en Real Madrid) en Erick Gutierrez (ex-PSV) onder zijn hoede.

Topclub

Buiten Europa wordt Chivas gezien als een topclub en grote naam. De Mexicaanse club eindigde het eerste deel van het seizoen (Apertura) op de negende plaats (achttien clubs). In 2025 zal Garcia het tweede deel (Clausura) tot een goed einde moeten brengen. Ook zal Chivas te zien zijn in de CONCACAF Champions League.

Is Chivas een aantrekkelijkere uitdaging dan OHL?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

59
59
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

39
39
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

119
119
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

136
136
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

150
150
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

163
163
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

328
328
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

117
117
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

85
85
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

48
48
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

48
48
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

28
28
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

146
146
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

101
101
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

53
53
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

376
376
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

131
131
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

550
550
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

607
607
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

85
85
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

390
390
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

253
253
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

319
319
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104

Meer sportnieuws