Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

door
Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

Royal Antwerp FC speelde op speeldag 16 van de Jupiler Pro League tegen Union SG in het Josep Marienstadion. Uiteindelijk trok de thuisploeg aan het langste eind, maar na afloop ging het plots over iets helemaal anders.

In het bezoekersvak werd een Antwerp-fan in een pietenpak gespot met een bordje: “(Gyrano) Kerk, wil jij van tenue wisselen?” De supporter in kwestie werd nadrukkelijk door DAZN in beeld gebracht en ook de commentator had het opgemerkt. Antwerp gaat zwaar ingrijpen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

Surinaamse Kerk

De pietendiscussie is gekend. De term ‘zwarte piet’ is al een tijdje uit den boze en men verkleedt zich nu ook anders dan in het verleden. De Antwerp-fan had daar echter niet aan gedacht en vroeg ook nog eens het shirt van de Surinaamse Gyrano Kerk. Antwerp én Kerk zelf hadden de fan echter niet opgemerkt. ‘De Surinaamse flankaanvaller van Antwerp noch het clubbestuur had hem echter opgemerkt, maar dat de boodschap controverse opwekt, beseffen ze bij Antwerp maar al te goed.’ 

The Great Old is dan ook van plan om kordaat in te grijpen. “Als we de persoon in kwestie kunnen identificeren, zal de club in gesprek gaan. De club is zich terdege bewust van de gevoeligheid van dit thema. Dat hebben we zaterdag nog aangetoond toen sinterklaas, vergezeld door roetpieten, op bezoek was op de Bosuil”, citeert Het Nieuwsblad woordvoerder Erwin Van den Sande. Afgelopen weekend organiseerde de Federatie van Antwerp Supportersclubs (FASC) nog een sinterklaasfeest op de Bosuil.

Misplaatse actie

De actie van de fan wordt als misplaatst bestempeld. Het kan goed zijn dat er geen slechte bedoelingen achter zaten, eerder onwetendheid. ‘Het gebeurt wel vaker dat supporters, doorgaans kinderen, met een originele boodschap op een kartonnetje het shirt van hun favoriete speler proberen te bemachtigen. De boodschap die je zondagavond in het bezoekersvak van het Joseph Marienstadion kon spotten, was eerder misplaatst’, klinkt het.

Foto: DAZN/Het Nieuwsblad

Vind jij de controverse rond 'zwarte piet' terecht?

Meest recent

RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

7
7
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

67
67
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

25
25
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

45
45
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

70
70
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

157
157
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

73
73
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

174
174
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

39
39
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

106
106
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

122
122
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

212
212
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

69
69
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

469
469
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

378
378
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

325
325
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

299
299
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

232
232
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

43
43
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

73
73
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

47
47
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

177
177
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

122
122

Meer sportnieuws