Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

1022 stemmen
Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

Royal Antwerp FC speelde op speeldag 16 van de Jupiler Pro League tegen Union SG in het Josep Marienstadion. Uiteindelijk trok de thuisploeg aan het langste eind, maar na afloop ging het plots over iets helemaal anders.

In het bezoekersvak werd een Antwerp-fan in een pietenpak gespot met een bordje: “(Gyrano) Kerk, wil jij van tenue wisselen?” De supporter in kwestie werd nadrukkelijk door DAZN in beeld gebracht en ook de commentator had het opgemerkt. Antwerp gaat zwaar ingrijpen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Surinaamse Kerk

De pietendiscussie is gekend. De term ‘zwarte piet’ is al een tijdje uit den boze en men verkleedt zich nu ook anders dan in het verleden. De Antwerp-fan had daar echter niet aan gedacht en vroeg ook nog eens het shirt van de Surinaamse Gyrano Kerk. Antwerp én Kerk zelf hadden de fan echter niet opgemerkt. ‘De Surinaamse flankaanvaller van Antwerp noch het clubbestuur had hem echter opgemerkt, maar dat de boodschap controverse opwekt, beseffen ze bij Antwerp maar al te goed.’ 

The Great Old is dan ook van plan om kordaat in te grijpen. “Als we de persoon in kwestie kunnen identificeren, zal de club in gesprek gaan. De club is zich terdege bewust van de gevoeligheid van dit thema. Dat hebben we zaterdag nog aangetoond toen sinterklaas, vergezeld door roetpieten, op bezoek was op de Bosuil”, citeert Het Nieuwsblad woordvoerder Erwin Van den Sande. Afgelopen weekend organiseerde de Federatie van Antwerp Supportersclubs (FASC) nog een sinterklaasfeest op de Bosuil.

Misplaatse actie

De actie van de fan wordt als misplaatst bestempeld. Het kan goed zijn dat er geen slechte bedoelingen achter zaten, eerder onwetendheid. ‘Het gebeurt wel vaker dat supporters, doorgaans kinderen, met een originele boodschap op een kartonnetje het shirt van hun favoriete speler proberen te bemachtigen. De boodschap die je zondagavond in het bezoekersvak van het Joseph Marienstadion kon spotten, was eerder misplaatst’, klinkt het.

Foto: DAZN/Het Nieuwsblad

Vind jij de controverse rond 'zwarte piet' terecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

39
39
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

13
13
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

41
41
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

34
34
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

89
89
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

78
78
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

161
161
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

194
194
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

127
127
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

219
219
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

57
57
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

206
206
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

158
158
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

207
207
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

121
121
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

159
159
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

82
82
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

374
374
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

172
172
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

73
73
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

454
454
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

390
390
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

163
163
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

604
604
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

609
609
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

72
72

Meer sportnieuws