Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

door
Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

Royal Antwerp FC speelde op speeldag 16 van de Jupiler Pro League tegen Union SG in het Josep Marienstadion. Uiteindelijk trok de thuisploeg aan het langste eind, maar na afloop ging het plots over iets helemaal anders.

In het bezoekersvak werd een Antwerp-fan in een pietenpak gespot met een bordje: “(Gyrano) Kerk, wil jij van tenue wisselen?” De supporter in kwestie werd nadrukkelijk door DAZN in beeld gebracht en ook de commentator had het opgemerkt. Antwerp gaat zwaar ingrijpen.

LEES OOK: Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

Surinaamse Kerk

De pietendiscussie is gekend. De term ‘zwarte piet’ is al een tijdje uit den boze en men verkleedt zich nu ook anders dan in het verleden. De Antwerp-fan had daar echter niet aan gedacht en vroeg ook nog eens het shirt van de Surinaamse Gyrano Kerk. Antwerp én Kerk zelf hadden de fan echter niet opgemerkt. ‘De Surinaamse flankaanvaller van Antwerp noch het clubbestuur had hem echter opgemerkt, maar dat de boodschap controverse opwekt, beseffen ze bij Antwerp maar al te goed.’ 

The Great Old is dan ook van plan om kordaat in te grijpen. “Als we de persoon in kwestie kunnen identificeren, zal de club in gesprek gaan. De club is zich terdege bewust van de gevoeligheid van dit thema. Dat hebben we zaterdag nog aangetoond toen sinterklaas, vergezeld door roetpieten, op bezoek was op de Bosuil”, citeert Het Nieuwsblad woordvoerder Erwin Van den Sande. Afgelopen weekend organiseerde de Federatie van Antwerp Supportersclubs (FASC) nog een sinterklaasfeest op de Bosuil.

Misplaatse actie

De actie van de fan wordt als misplaatst bestempeld. Het kan goed zijn dat er geen slechte bedoelingen achter zaten, eerder onwetendheid. ‘Het gebeurt wel vaker dat supporters, doorgaans kinderen, met een originele boodschap op een kartonnetje het shirt van hun favoriete speler proberen te bemachtigen. De boodschap die je zondagavond in het bezoekersvak van het Joseph Marienstadion kon spotten, was eerder misplaatst’, klinkt het.

Foto: DAZN/Het Nieuwsblad

Vind jij de controverse rond 'zwarte piet' terecht?

Meest recent

AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

27
27
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

118
118
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

182
182
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

79
79
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

150
150
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

134
134
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

182
182
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

99
99
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

331
331
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

143
143
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

131
131
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

62
62
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

67
67
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

145
145
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

248
248
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

64
64
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

385
385
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

227
227
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

178
178
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

291
291
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

179
179
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

425
425
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

807
807

Meer sportnieuws