Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

1022
Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

Royal Antwerp FC speelde op speeldag 16 van de Jupiler Pro League tegen Union SG in het Josep Marienstadion. Uiteindelijk trok de thuisploeg aan het langste eind, maar na afloop ging het plots over iets helemaal anders.

In het bezoekersvak werd een Antwerp-fan in een pietenpak gespot met een bordje: “(Gyrano) Kerk, wil jij van tenue wisselen?” De supporter in kwestie werd nadrukkelijk door DAZN in beeld gebracht en ook de commentator had het opgemerkt. Antwerp gaat zwaar ingrijpen.

LEES OOK: David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Surinaamse Kerk

De pietendiscussie is gekend. De term ‘zwarte piet’ is al een tijdje uit den boze en men verkleedt zich nu ook anders dan in het verleden. De Antwerp-fan had daar echter niet aan gedacht en vroeg ook nog eens het shirt van de Surinaamse Gyrano Kerk. Antwerp én Kerk zelf hadden de fan echter niet opgemerkt. ‘De Surinaamse flankaanvaller van Antwerp noch het clubbestuur had hem echter opgemerkt, maar dat de boodschap controverse opwekt, beseffen ze bij Antwerp maar al te goed.’ 

The Great Old is dan ook van plan om kordaat in te grijpen. “Als we de persoon in kwestie kunnen identificeren, zal de club in gesprek gaan. De club is zich terdege bewust van de gevoeligheid van dit thema. Dat hebben we zaterdag nog aangetoond toen sinterklaas, vergezeld door roetpieten, op bezoek was op de Bosuil”, citeert Het Nieuwsblad woordvoerder Erwin Van den Sande. Afgelopen weekend organiseerde de Federatie van Antwerp Supportersclubs (FASC) nog een sinterklaasfeest op de Bosuil.

Misplaatse actie

De actie van de fan wordt als misplaatst bestempeld. Het kan goed zijn dat er geen slechte bedoelingen achter zaten, eerder onwetendheid. ‘Het gebeurt wel vaker dat supporters, doorgaans kinderen, met een originele boodschap op een kartonnetje het shirt van hun favoriete speler proberen te bemachtigen. De boodschap die je zondagavond in het bezoekersvak van het Joseph Marienstadion kon spotten, was eerder misplaatst’, klinkt het.

Foto: DAZN/Het Nieuwsblad

Vind jij de controverse rond 'zwarte piet' terecht?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

30
30
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

15
15
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

14
14
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

39
39
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

146
146
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

40
40
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

175
175
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

924
924
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

163
163
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

909
909
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

301
301
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws