Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

door
Antwerp FC grijpt hard in na supporter in pietenpak

Royal Antwerp FC speelde op speeldag 16 van de Jupiler Pro League tegen Union SG in het Josep Marienstadion. Uiteindelijk trok de thuisploeg aan het langste eind, maar na afloop ging het plots over iets helemaal anders.

In het bezoekersvak werd een Antwerp-fan in een pietenpak gespot met een bordje: “(Gyrano) Kerk, wil jij van tenue wisselen?” De supporter in kwestie werd nadrukkelijk door DAZN in beeld gebracht en ook de commentator had het opgemerkt. Antwerp gaat zwaar ingrijpen.

LEES OOK: Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Surinaamse Kerk

De pietendiscussie is gekend. De term ‘zwarte piet’ is al een tijdje uit den boze en men verkleedt zich nu ook anders dan in het verleden. De Antwerp-fan had daar echter niet aan gedacht en vroeg ook nog eens het shirt van de Surinaamse Gyrano Kerk. Antwerp én Kerk zelf hadden de fan echter niet opgemerkt. ‘De Surinaamse flankaanvaller van Antwerp noch het clubbestuur had hem echter opgemerkt, maar dat de boodschap controverse opwekt, beseffen ze bij Antwerp maar al te goed.’ 

The Great Old is dan ook van plan om kordaat in te grijpen. “Als we de persoon in kwestie kunnen identificeren, zal de club in gesprek gaan. De club is zich terdege bewust van de gevoeligheid van dit thema. Dat hebben we zaterdag nog aangetoond toen sinterklaas, vergezeld door roetpieten, op bezoek was op de Bosuil”, citeert Het Nieuwsblad woordvoerder Erwin Van den Sande. Afgelopen weekend organiseerde de Federatie van Antwerp Supportersclubs (FASC) nog een sinterklaasfeest op de Bosuil.

Misplaatse actie

De actie van de fan wordt als misplaatst bestempeld. Het kan goed zijn dat er geen slechte bedoelingen achter zaten, eerder onwetendheid. ‘Het gebeurt wel vaker dat supporters, doorgaans kinderen, met een originele boodschap op een kartonnetje het shirt van hun favoriete speler proberen te bemachtigen. De boodschap die je zondagavond in het bezoekersvak van het Joseph Marienstadion kon spotten, was eerder misplaatst’, klinkt het.

Foto: DAZN/Het Nieuwsblad

Vind jij de controverse rond 'zwarte piet' terecht?

Meest recent

'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

10
10
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

10
10
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

58
58
Vermeeren-bom slaat in: grote schok bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

60
60
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

46
46
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

25
25
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

149
149
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

225
225
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

376
376
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

284
284
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

320
320
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

335
335
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

349
349
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

598
598
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

560
560
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

135
135
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

215
215
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

115
115
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

211
211
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

544
544
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

302
302
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

160
160
Osimhen ontploft op Afrika Cup: zware ambras bij Nigeria

Victor Osimhen speelde in het verleden bij Sporting Charleroi, maar de aanvaller is uitgegroeid tot ...

132
132
Hasi jubelt: dubbele meevaller op stage Anderlecht

De Belgische clubs zijn aan hun winterstage bezig. Anderlecht is op stage in Jerez de la Frontera. ...

232
232
HVH zet verrassende Rode Duivel naast Doku

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia zal al ...

273
273

Meer sportnieuws