Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

door
Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

Een mogelijk ontslag van bondscoach Domenico Tedesco bij de Rode Duivels blijft de gemoederen bezighouden. Ook tijdens het Waalse praatprogramma La Tribune werd er gretig gepraat over wie de Italiaan het beste kan opvolger bij de Belgische nationale ploeg.

De knoop moet nog worden doorgehakt, maar veel analisten zien het al niet meer goedkomen tussen de Rode Duivels en Tedesco. De slechte resultaten op het afgelopen EK in Duitsland én de Nations League doen de Italiaan de das om. Analisten Philippe Albert, Marc Wilmots en Stephane Streker schoven enkele namen als opvolger naar voren.

LEES OOK: Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Vijf namen 

Voormalige bondscoach Wilmots ziet drie ideale kandidaten. "Vincent (Kompany), maar dat kan niet. Karel Geraerts is iemand met wie ik heb samengewerkt en die ook heel goed is. Hij kent het Belgische voetbal goed en ik zag hem omgaan met de druk voor 60.000 mensen. Philippe Clément zou ook een goede keuze zijn."

Philippe Albert wijst dan weer naar Wilmots voor een tweede ambtstermijn. "Ik heb het eerder al over Hein Vanhaezebrouck gehad, maar ik had het ook graag over Marc gehad. Ik blijf ervan overtuigd dat hij op dit moment de juiste persoon is. Hij heeft het al een keer gedaan! En Geraerts, als hij goed omsingeld is, waarom niet?"

Toch Kompany?

Streker vraagt zich luidop af of Kompany echt onmogelijk is. Een dubbeljob kan ook… “Ik denk dat het echt onmogelijk is, maar ik stel liever de vraag: Vincent Kompany, terwijl hij bij Bayern blijft, is het onmogelijk?" De tafelgasten Wilmots en Albert geloven echter nooit dat Bayern Kompany dat zou toelaten.

Zou Kompany dé ideale bondscoach zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

8
8
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

31
31
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

25
25
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

36
36
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

222
222
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

131
131
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

203
203
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

110
110
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

404
404
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

229
229
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

161
161
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

139
139
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

204
204
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

630
630
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

55
55
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

74
74
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

111
111
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

418
418
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

64
64
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

107
107
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

173
173
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

366
366

Meer sportnieuws