Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

door
Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

Een mogelijk ontslag van bondscoach Domenico Tedesco bij de Rode Duivels blijft de gemoederen bezighouden. Ook tijdens het Waalse praatprogramma La Tribune werd er gretig gepraat over wie de Italiaan het beste kan opvolger bij de Belgische nationale ploeg.

De knoop moet nog worden doorgehakt, maar veel analisten zien het al niet meer goedkomen tussen de Rode Duivels en Tedesco. De slechte resultaten op het afgelopen EK in Duitsland én de Nations League doen de Italiaan de das om. Analisten Philippe Albert, Marc Wilmots en Stephane Streker schoven enkele namen als opvolger naar voren.

LEES OOK: Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Vijf namen 

Voormalige bondscoach Wilmots ziet drie ideale kandidaten. "Vincent (Kompany), maar dat kan niet. Karel Geraerts is iemand met wie ik heb samengewerkt en die ook heel goed is. Hij kent het Belgische voetbal goed en ik zag hem omgaan met de druk voor 60.000 mensen. Philippe Clément zou ook een goede keuze zijn."

Philippe Albert wijst dan weer naar Wilmots voor een tweede ambtstermijn. "Ik heb het eerder al over Hein Vanhaezebrouck gehad, maar ik had het ook graag over Marc gehad. Ik blijf ervan overtuigd dat hij op dit moment de juiste persoon is. Hij heeft het al een keer gedaan! En Geraerts, als hij goed omsingeld is, waarom niet?"

Toch Kompany?

Streker vraagt zich luidop af of Kompany echt onmogelijk is. Een dubbeljob kan ook… “Ik denk dat het echt onmogelijk is, maar ik stel liever de vraag: Vincent Kompany, terwijl hij bij Bayern blijft, is het onmogelijk?" De tafelgasten Wilmots en Albert geloven echter nooit dat Bayern Kompany dat zou toelaten.

Zou Kompany dé ideale bondscoach zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Ruben Van Gucht bekent: dit formaat heeft hij echt

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

1
1
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

101
101
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

118
118
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

56
56
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

12
12
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

65
65
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

76
76
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

106
106
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

424
424
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

155
155
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

110
110
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

286
286
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

282
282
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

379
379
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

63
63
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

258
258
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

80
80
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

125
125
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

132
132
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

58
58
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

652
652
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

93
93
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

248
248
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

155
155

Meer sportnieuws