Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

859 stemmen
Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

Een mogelijk ontslag van bondscoach Domenico Tedesco bij de Rode Duivels blijft de gemoederen bezighouden. Ook tijdens het Waalse praatprogramma La Tribune werd er gretig gepraat over wie de Italiaan het beste kan opvolger bij de Belgische nationale ploeg.

De knoop moet nog worden doorgehakt, maar veel analisten zien het al niet meer goedkomen tussen de Rode Duivels en Tedesco. De slechte resultaten op het afgelopen EK in Duitsland én de Nations League doen de Italiaan de das om. Analisten Philippe Albert, Marc Wilmots en Stephane Streker schoven enkele namen als opvolger naar voren.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Vijf namen 

Voormalige bondscoach Wilmots ziet drie ideale kandidaten. "Vincent (Kompany), maar dat kan niet. Karel Geraerts is iemand met wie ik heb samengewerkt en die ook heel goed is. Hij kent het Belgische voetbal goed en ik zag hem omgaan met de druk voor 60.000 mensen. Philippe Clément zou ook een goede keuze zijn."

Philippe Albert wijst dan weer naar Wilmots voor een tweede ambtstermijn. "Ik heb het eerder al over Hein Vanhaezebrouck gehad, maar ik had het ook graag over Marc gehad. Ik blijf ervan overtuigd dat hij op dit moment de juiste persoon is. Hij heeft het al een keer gedaan! En Geraerts, als hij goed omsingeld is, waarom niet?"

Toch Kompany?

Streker vraagt zich luidop af of Kompany echt onmogelijk is. Een dubbeljob kan ook… “Ik denk dat het echt onmogelijk is, maar ik stel liever de vraag: Vincent Kompany, terwijl hij bij Bayern blijft, is het onmogelijk?" De tafelgasten Wilmots en Albert geloven echter nooit dat Bayern Kompany dat zou toelaten.

Zou Kompany dé ideale bondscoach zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

20
20
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

20
20
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

18
18
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

64
64
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

55
55
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

71
71
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

54
54
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

84
84
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

29
29
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

83
83
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

144
144
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

217
217
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

172
172
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

441
441
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

849
849
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

358
358
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

693
693
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

595
595
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

178
178
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

375
375

Meer sportnieuws