Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

door
Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

Een mogelijk ontslag van bondscoach Domenico Tedesco bij de Rode Duivels blijft de gemoederen bezighouden. Ook tijdens het Waalse praatprogramma La Tribune werd er gretig gepraat over wie de Italiaan het beste kan opvolger bij de Belgische nationale ploeg.

De knoop moet nog worden doorgehakt, maar veel analisten zien het al niet meer goedkomen tussen de Rode Duivels en Tedesco. De slechte resultaten op het afgelopen EK in Duitsland én de Nations League doen de Italiaan de das om. Analisten Philippe Albert, Marc Wilmots en Stephane Streker schoven enkele namen als opvolger naar voren.

LEES OOK: Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Vijf namen 

Voormalige bondscoach Wilmots ziet drie ideale kandidaten. "Vincent (Kompany), maar dat kan niet. Karel Geraerts is iemand met wie ik heb samengewerkt en die ook heel goed is. Hij kent het Belgische voetbal goed en ik zag hem omgaan met de druk voor 60.000 mensen. Philippe Clément zou ook een goede keuze zijn."

Philippe Albert wijst dan weer naar Wilmots voor een tweede ambtstermijn. "Ik heb het eerder al over Hein Vanhaezebrouck gehad, maar ik had het ook graag over Marc gehad. Ik blijf ervan overtuigd dat hij op dit moment de juiste persoon is. Hij heeft het al een keer gedaan! En Geraerts, als hij goed omsingeld is, waarom niet?"

Toch Kompany?

Streker vraagt zich luidop af of Kompany echt onmogelijk is. Een dubbeljob kan ook… “Ik denk dat het echt onmogelijk is, maar ik stel liever de vraag: Vincent Kompany, terwijl hij bij Bayern blijft, is het onmogelijk?" De tafelgasten Wilmots en Albert geloven echter nooit dat Bayern Kompany dat zou toelaten.

Zou Kompany dé ideale bondscoach zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

57
57
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

47
47
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

111
111
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

55
55
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

79
79
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

52
52
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

25
25
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

287
287
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

168
168
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

392
392
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

37
37
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

397
397
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

217
217
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

357
357
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

132
132
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

222
222
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

136
136
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

176
176
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

185
185
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

699
699
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

708
708
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

343
343
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

111
111
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

199
199

Meer sportnieuws