Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

door
Vincent Kompany als opvolger Tedesco bij Rode Duivels?

Een mogelijk ontslag van bondscoach Domenico Tedesco bij de Rode Duivels blijft de gemoederen bezighouden. Ook tijdens het Waalse praatprogramma La Tribune werd er gretig gepraat over wie de Italiaan het beste kan opvolger bij de Belgische nationale ploeg.

De knoop moet nog worden doorgehakt, maar veel analisten zien het al niet meer goedkomen tussen de Rode Duivels en Tedesco. De slechte resultaten op het afgelopen EK in Duitsland én de Nations League doen de Italiaan de das om. Analisten Philippe Albert, Marc Wilmots en Stephane Streker schoven enkele namen als opvolger naar voren.

LEES OOK: ‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Vijf namen 

Voormalige bondscoach Wilmots ziet drie ideale kandidaten. "Vincent (Kompany), maar dat kan niet. Karel Geraerts is iemand met wie ik heb samengewerkt en die ook heel goed is. Hij kent het Belgische voetbal goed en ik zag hem omgaan met de druk voor 60.000 mensen. Philippe Clément zou ook een goede keuze zijn."

Philippe Albert wijst dan weer naar Wilmots voor een tweede ambtstermijn. "Ik heb het eerder al over Hein Vanhaezebrouck gehad, maar ik had het ook graag over Marc gehad. Ik blijf ervan overtuigd dat hij op dit moment de juiste persoon is. Hij heeft het al een keer gedaan! En Geraerts, als hij goed omsingeld is, waarom niet?"

Toch Kompany?

Streker vraagt zich luidop af of Kompany echt onmogelijk is. Een dubbeljob kan ook… “Ik denk dat het echt onmogelijk is, maar ik stel liever de vraag: Vincent Kompany, terwijl hij bij Bayern blijft, is het onmogelijk?" De tafelgasten Wilmots en Albert geloven echter nooit dat Bayern Kompany dat zou toelaten.

Zou Kompany dé ideale bondscoach zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

0
0
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

134
134
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

162
162
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

53
53
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

52
52
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

78
78
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

85
85
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

142
142
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

311
311
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

149
149
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

334
334
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

157
157
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

93
93
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

74
74
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

540
540
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

209
209
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

74
74
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

124
124
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

129
129
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

153
153
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

197
197
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

98
98
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

101
101
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

79
79
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

183
183

Meer sportnieuws