Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

door
Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

Wouter Vrancken begon bij AA Gent als de gedroomde opvolger van Hein Vanhaezebrouck, maar de resultaten en prestaties vallen tegen. Fans laten hun ongenoegen steeds vaker horen, vooral na nederlagen zoals tegen Anderlecht (6-0) en FC Thun. Hoewel het bestuur hem voorlopig blijft steunen, lijkt de positie van Vrancken steeds kwetsbaarder te worden. Johan Boskamp waarschuwt: “Als de steun van het bestuur té luid klinkt, weet je hoe laat het is.”

LEES OOK: AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven

Begin juni werd Wouter Vrancken aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van AA Gent. De nieuwe eigenaar van de club, Sam Baro, had Vrancken bovenaan zijn lijstje staan als opvolger van Hein Vanhaezebrouck, en ook de uittredende voorzitter Ivan De Witte schatte hem hoog in.

Het is dan ook geen verrassing dat AA Gent in hun zoektocht naar een nieuwe coach bij Vrancken uitkwam. Hij kent de club door en door en heeft een verleden bij Gent als speler; tussen 2004 en 2006 speelde hij namelijk 76 wedstrijden voor de Buffalo's.

Wat nog belangrijker was, was zijn reputatie als een van de beste coaches in België. Bij KV Mechelen en KRC Genk leverde Vrancken telkens uitstekend werk met de beschikbare middelen. Hij staat bekend om zijn vermogen om een hecht team te smeden en zijn kwaliteiten als peoplemanager.

Hij praat veel met zijn spelers en hanteert een positieve mindset - precies de eigenschappen die Baro zocht in de nieuwe coach. Bovendien paste zijn profiel als voorstander van aanvallend en aantrekkelijk voetbal, gecombineerd met zijn bereidheid om jonge spelers een kans te geven en zijn tactische expertise, perfect bij de visie van AA Gent.

“Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven’”, schreef Het Laatste Nieuws.

"Vrancken buiten": hij staat niet ter discussie

AA Gent kent dit seizoen een sportieve terugval door de besparingen binnen de club: voor het nieuwe bestuur moeten eerst de rekeningen kloppen. Op het veld is het voetbal echter niet entertainend en de Buffalo's lijken vooral een ploeg uit de middenmoot te zijn.

Gent ontsnapte begin november aan een zure nederlaag aan Beerschot en de fans reageerden voor het eerst misnoegd richting Wouter Vrancken. “Vrancken buiten”, klonk het. “Wij willen voetbal zien”, riepen de Gentse supporters al bij de rust. “Shame on you.”

Het waren enkelingen die dat riepen, zeker niet het hele vak, en de supportersgroep distantieerde zich ervan. Daags na de non-wedstrijd in Beerschot werden de koppen bij elkaar gestoken bij Gent.

In het overleg met Vrancken en zijn bazen werd er vooral begrip getoond voor de manier van werken en eerlijke manier van communiceren. Het beste AA Gent hebben we dit seizoen (nog) niet gezien, maar Vrancken zou niet ter discussie staan.

Het wordt link voor Vrancken

Enkele weken later kreeg AA Gent een 6-0 pandoering op bezoek bij Anderlecht. Ook toen nam het bestuur Wouter Vrancken in bescherming. Er moest door het resultaat gekeken worden, want zó slecht was het niet, met pech en scheidsrechterlijke dwalingen als excuses.

Bij veel andere topclubs zou de stoel van de trainer in deze situatie beginnen wankelen, maar niet in Gent dus. Een zesde plek in de competitie - het doel dit seizoen is play-off 1 halen - en in Europa zijn de resultaten tot dusver goed.

Enkele dagen later ging Gent onderuit tegen FC Thun en werd er vanuit de tribunes opnieuw “Vrancken buiten!” geroepen. "Vreemd is het wel. Omdat het Gentse bestuur voluit voor Vrancken koos en hem steunt", aldus Het Nieuwsblad.

Volgens Johan Boskamp heeft een deel van de Gentse aanhang heimwee naar Hein Vanhaezebrouck, maar onder vorige coach haalde Gent ook maar een zevende plaats.

“Gelukkig geniet Vrancken nog de volle steun van zijn bestuur, al wordt het pas echt link als zij die steun openlijk uitspreken. Dan weet je meestal hoe laat het is”, waarschuwt de Nederlander wel.

Doet Vrancken het seizoen uit bij AA Gent?

Meest recent

Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

1
1
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

173
173
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

57
57
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

103
103
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

207
207
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

45
45
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

18
18
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

36
36
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

67
67
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

136
136
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

73
73
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

94
94
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

164
164
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

194
194
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

217
217
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

60
60
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

44
44
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

258
258
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

161
161
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

176
176
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

119
119
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

274
274
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

283
283

Meer sportnieuws