Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

door
Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

Wouter Vrancken begon bij AA Gent als de gedroomde opvolger van Hein Vanhaezebrouck, maar de resultaten en prestaties vallen tegen. Fans laten hun ongenoegen steeds vaker horen, vooral na nederlagen zoals tegen Anderlecht (6-0) en FC Thun. Hoewel het bestuur hem voorlopig blijft steunen, lijkt de positie van Vrancken steeds kwetsbaarder te worden. Johan Boskamp waarschuwt: “Als de steun van het bestuur té luid klinkt, weet je hoe laat het is.”

LEES OOK: Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven

Begin juni werd Wouter Vrancken aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van AA Gent. De nieuwe eigenaar van de club, Sam Baro, had Vrancken bovenaan zijn lijstje staan als opvolger van Hein Vanhaezebrouck, en ook de uittredende voorzitter Ivan De Witte schatte hem hoog in.

Het is dan ook geen verrassing dat AA Gent in hun zoektocht naar een nieuwe coach bij Vrancken uitkwam. Hij kent de club door en door en heeft een verleden bij Gent als speler; tussen 2004 en 2006 speelde hij namelijk 76 wedstrijden voor de Buffalo's.

Wat nog belangrijker was, was zijn reputatie als een van de beste coaches in België. Bij KV Mechelen en KRC Genk leverde Vrancken telkens uitstekend werk met de beschikbare middelen. Hij staat bekend om zijn vermogen om een hecht team te smeden en zijn kwaliteiten als peoplemanager.

Hij praat veel met zijn spelers en hanteert een positieve mindset - precies de eigenschappen die Baro zocht in de nieuwe coach. Bovendien paste zijn profiel als voorstander van aanvallend en aantrekkelijk voetbal, gecombineerd met zijn bereidheid om jonge spelers een kans te geven en zijn tactische expertise, perfect bij de visie van AA Gent.

“Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven’”, schreef Het Laatste Nieuws.

"Vrancken buiten": hij staat niet ter discussie

AA Gent kent dit seizoen een sportieve terugval door de besparingen binnen de club: voor het nieuwe bestuur moeten eerst de rekeningen kloppen. Op het veld is het voetbal echter niet entertainend en de Buffalo's lijken vooral een ploeg uit de middenmoot te zijn.

Gent ontsnapte begin november aan een zure nederlaag aan Beerschot en de fans reageerden voor het eerst misnoegd richting Wouter Vrancken. “Vrancken buiten”, klonk het. “Wij willen voetbal zien”, riepen de Gentse supporters al bij de rust. “Shame on you.”

Het waren enkelingen die dat riepen, zeker niet het hele vak, en de supportersgroep distantieerde zich ervan. Daags na de non-wedstrijd in Beerschot werden de koppen bij elkaar gestoken bij Gent.

In het overleg met Vrancken en zijn bazen werd er vooral begrip getoond voor de manier van werken en eerlijke manier van communiceren. Het beste AA Gent hebben we dit seizoen (nog) niet gezien, maar Vrancken zou niet ter discussie staan.

Het wordt link voor Vrancken

Enkele weken later kreeg AA Gent een 6-0 pandoering op bezoek bij Anderlecht. Ook toen nam het bestuur Wouter Vrancken in bescherming. Er moest door het resultaat gekeken worden, want zó slecht was het niet, met pech en scheidsrechterlijke dwalingen als excuses.

Bij veel andere topclubs zou de stoel van de trainer in deze situatie beginnen wankelen, maar niet in Gent dus. Een zesde plek in de competitie - het doel dit seizoen is play-off 1 halen - en in Europa zijn de resultaten tot dusver goed.

Enkele dagen later ging Gent onderuit tegen FC Thun en werd er vanuit de tribunes opnieuw “Vrancken buiten!” geroepen. "Vreemd is het wel. Omdat het Gentse bestuur voluit voor Vrancken koos en hem steunt", aldus Het Nieuwsblad.

Volgens Johan Boskamp heeft een deel van de Gentse aanhang heimwee naar Hein Vanhaezebrouck, maar onder vorige coach haalde Gent ook maar een zevende plaats.

“Gelukkig geniet Vrancken nog de volle steun van zijn bestuur, al wordt het pas echt link als zij die steun openlijk uitspreken. Dan weet je meestal hoe laat het is”, waarschuwt de Nederlander wel.

Doet Vrancken het seizoen uit bij AA Gent?

Meest recent

Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

15
15
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

23
23
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

19
19
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

217
217
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

45
45
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

125
125
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

374
374
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

298
298
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

81
81
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

210
210
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

146
146
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

235
235
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

299
299
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

282
282
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

312
312
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

186
186
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

129
129
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

205
205
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

678
678
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

308
308
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

127
127
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

109
109
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

306
306
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

278
278
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

465
465

Meer sportnieuws