Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

397
Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

Wouter Vrancken begon bij AA Gent als de gedroomde opvolger van Hein Vanhaezebrouck, maar de resultaten en prestaties vallen tegen. Fans laten hun ongenoegen steeds vaker horen, vooral na nederlagen zoals tegen Anderlecht (6-0) en FC Thun. Hoewel het bestuur hem voorlopig blijft steunen, lijkt de positie van Vrancken steeds kwetsbaarder te worden. Johan Boskamp waarschuwt: “Als de steun van het bestuur té luid klinkt, weet je hoe laat het is.”

LEES OOK: Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven

Begin juni werd Wouter Vrancken aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van AA Gent. De nieuwe eigenaar van de club, Sam Baro, had Vrancken bovenaan zijn lijstje staan als opvolger van Hein Vanhaezebrouck, en ook de uittredende voorzitter Ivan De Witte schatte hem hoog in.

Het is dan ook geen verrassing dat AA Gent in hun zoektocht naar een nieuwe coach bij Vrancken uitkwam. Hij kent de club door en door en heeft een verleden bij Gent als speler; tussen 2004 en 2006 speelde hij namelijk 76 wedstrijden voor de Buffalo's.

Wat nog belangrijker was, was zijn reputatie als een van de beste coaches in België. Bij KV Mechelen en KRC Genk leverde Vrancken telkens uitstekend werk met de beschikbare middelen. Hij staat bekend om zijn vermogen om een hecht team te smeden en zijn kwaliteiten als peoplemanager.

Hij praat veel met zijn spelers en hanteert een positieve mindset - precies de eigenschappen die Baro zocht in de nieuwe coach. Bovendien paste zijn profiel als voorstander van aanvallend en aantrekkelijk voetbal, gecombineerd met zijn bereidheid om jonge spelers een kans te geven en zijn tactische expertise, perfect bij de visie van AA Gent.

“Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven’”, schreef Het Laatste Nieuws.

"Vrancken buiten": hij staat niet ter discussie

AA Gent kent dit seizoen een sportieve terugval door de besparingen binnen de club: voor het nieuwe bestuur moeten eerst de rekeningen kloppen. Op het veld is het voetbal echter niet entertainend en de Buffalo's lijken vooral een ploeg uit de middenmoot te zijn.

Gent ontsnapte begin november aan een zure nederlaag aan Beerschot en de fans reageerden voor het eerst misnoegd richting Wouter Vrancken. “Vrancken buiten”, klonk het. “Wij willen voetbal zien”, riepen de Gentse supporters al bij de rust. “Shame on you.”

Het waren enkelingen die dat riepen, zeker niet het hele vak, en de supportersgroep distantieerde zich ervan. Daags na de non-wedstrijd in Beerschot werden de koppen bij elkaar gestoken bij Gent.

In het overleg met Vrancken en zijn bazen werd er vooral begrip getoond voor de manier van werken en eerlijke manier van communiceren. Het beste AA Gent hebben we dit seizoen (nog) niet gezien, maar Vrancken zou niet ter discussie staan.

Het wordt link voor Vrancken

Enkele weken later kreeg AA Gent een 6-0 pandoering op bezoek bij Anderlecht. Ook toen nam het bestuur Wouter Vrancken in bescherming. Er moest door het resultaat gekeken worden, want zó slecht was het niet, met pech en scheidsrechterlijke dwalingen als excuses.

Bij veel andere topclubs zou de stoel van de trainer in deze situatie beginnen wankelen, maar niet in Gent dus. Een zesde plek in de competitie - het doel dit seizoen is play-off 1 halen - en in Europa zijn de resultaten tot dusver goed.

Enkele dagen later ging Gent onderuit tegen FC Thun en werd er vanuit de tribunes opnieuw “Vrancken buiten!” geroepen. "Vreemd is het wel. Omdat het Gentse bestuur voluit voor Vrancken koos en hem steunt", aldus Het Nieuwsblad.

Volgens Johan Boskamp heeft een deel van de Gentse aanhang heimwee naar Hein Vanhaezebrouck, maar onder vorige coach haalde Gent ook maar een zevende plaats.

“Gelukkig geniet Vrancken nog de volle steun van zijn bestuur, al wordt het pas echt link als zij die steun openlijk uitspreken. Dan weet je meestal hoe laat het is”, waarschuwt de Nederlander wel.

Doet Vrancken het seizoen uit bij AA Gent?

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

12
12
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

76
76
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

48
48
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

110
110
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

65
65
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

32
32
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

131
131
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

70
70
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

48
48
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

53
53
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

281
281
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

139
139
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

47
47
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

255
255
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

31
31
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

102
102
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

731
731
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

498
498
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

145
145
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

101
101
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

267
267
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

595
595
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

97
97
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

209
209
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

69
69

Meer sportnieuws