Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

397
Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

Wouter Vrancken begon bij AA Gent als de gedroomde opvolger van Hein Vanhaezebrouck, maar de resultaten en prestaties vallen tegen. Fans laten hun ongenoegen steeds vaker horen, vooral na nederlagen zoals tegen Anderlecht (6-0) en FC Thun. Hoewel het bestuur hem voorlopig blijft steunen, lijkt de positie van Vrancken steeds kwetsbaarder te worden. Johan Boskamp waarschuwt: “Als de steun van het bestuur té luid klinkt, weet je hoe laat het is.”

LEES OOK: Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven

Begin juni werd Wouter Vrancken aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van AA Gent. De nieuwe eigenaar van de club, Sam Baro, had Vrancken bovenaan zijn lijstje staan als opvolger van Hein Vanhaezebrouck, en ook de uittredende voorzitter Ivan De Witte schatte hem hoog in.

Het is dan ook geen verrassing dat AA Gent in hun zoektocht naar een nieuwe coach bij Vrancken uitkwam. Hij kent de club door en door en heeft een verleden bij Gent als speler; tussen 2004 en 2006 speelde hij namelijk 76 wedstrijden voor de Buffalo's.

Wat nog belangrijker was, was zijn reputatie als een van de beste coaches in België. Bij KV Mechelen en KRC Genk leverde Vrancken telkens uitstekend werk met de beschikbare middelen. Hij staat bekend om zijn vermogen om een hecht team te smeden en zijn kwaliteiten als peoplemanager.

Hij praat veel met zijn spelers en hanteert een positieve mindset - precies de eigenschappen die Baro zocht in de nieuwe coach. Bovendien paste zijn profiel als voorstander van aanvallend en aantrekkelijk voetbal, gecombineerd met zijn bereidheid om jonge spelers een kans te geven en zijn tactische expertise, perfect bij de visie van AA Gent.

“Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven’”, schreef Het Laatste Nieuws.

"Vrancken buiten": hij staat niet ter discussie

AA Gent kent dit seizoen een sportieve terugval door de besparingen binnen de club: voor het nieuwe bestuur moeten eerst de rekeningen kloppen. Op het veld is het voetbal echter niet entertainend en de Buffalo's lijken vooral een ploeg uit de middenmoot te zijn.

Gent ontsnapte begin november aan een zure nederlaag aan Beerschot en de fans reageerden voor het eerst misnoegd richting Wouter Vrancken. “Vrancken buiten”, klonk het. “Wij willen voetbal zien”, riepen de Gentse supporters al bij de rust. “Shame on you.”

Het waren enkelingen die dat riepen, zeker niet het hele vak, en de supportersgroep distantieerde zich ervan. Daags na de non-wedstrijd in Beerschot werden de koppen bij elkaar gestoken bij Gent.

In het overleg met Vrancken en zijn bazen werd er vooral begrip getoond voor de manier van werken en eerlijke manier van communiceren. Het beste AA Gent hebben we dit seizoen (nog) niet gezien, maar Vrancken zou niet ter discussie staan.

Het wordt link voor Vrancken

Enkele weken later kreeg AA Gent een 6-0 pandoering op bezoek bij Anderlecht. Ook toen nam het bestuur Wouter Vrancken in bescherming. Er moest door het resultaat gekeken worden, want zó slecht was het niet, met pech en scheidsrechterlijke dwalingen als excuses.

Bij veel andere topclubs zou de stoel van de trainer in deze situatie beginnen wankelen, maar niet in Gent dus. Een zesde plek in de competitie - het doel dit seizoen is play-off 1 halen - en in Europa zijn de resultaten tot dusver goed.

Enkele dagen later ging Gent onderuit tegen FC Thun en werd er vanuit de tribunes opnieuw “Vrancken buiten!” geroepen. "Vreemd is het wel. Omdat het Gentse bestuur voluit voor Vrancken koos en hem steunt", aldus Het Nieuwsblad.

Volgens Johan Boskamp heeft een deel van de Gentse aanhang heimwee naar Hein Vanhaezebrouck, maar onder vorige coach haalde Gent ook maar een zevende plaats.

“Gelukkig geniet Vrancken nog de volle steun van zijn bestuur, al wordt het pas echt link als zij die steun openlijk uitspreken. Dan weet je meestal hoe laat het is”, waarschuwt de Nederlander wel.

Doet Vrancken het seizoen uit bij AA Gent?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

78
78
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

39
39
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

49
49
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

32
32
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

70
70
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

169
169
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

42
42
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

139
139
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

48
48
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

284
284
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

55
55
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

235
235
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

172
172
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

434
434
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

319
319
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

392
392
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

341
341
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

432
432
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

218
218
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

388
388
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

402
402
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

386
386
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

232
232
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

705
705

Meer sportnieuws