Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

door
Onrust bij KAA Gent: zit Vrancken in de gevarenzone?

Wouter Vrancken begon bij AA Gent als de gedroomde opvolger van Hein Vanhaezebrouck, maar de resultaten en prestaties vallen tegen. Fans laten hun ongenoegen steeds vaker horen, vooral na nederlagen zoals tegen Anderlecht (6-0) en FC Thun. Hoewel het bestuur hem voorlopig blijft steunen, lijkt de positie van Vrancken steeds kwetsbaarder te worden. Johan Boskamp waarschuwt: “Als de steun van het bestuur té luid klinkt, weet je hoe laat het is.”

Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven

Begin juni werd Wouter Vrancken aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van AA Gent. De nieuwe eigenaar van de club, Sam Baro, had Vrancken bovenaan zijn lijstje staan als opvolger van Hein Vanhaezebrouck, en ook de uittredende voorzitter Ivan De Witte schatte hem hoog in.

Het is dan ook geen verrassing dat AA Gent in hun zoektocht naar een nieuwe coach bij Vrancken uitkwam. Hij kent de club door en door en heeft een verleden bij Gent als speler; tussen 2004 en 2006 speelde hij namelijk 76 wedstrijden voor de Buffalo's.

Wat nog belangrijker was, was zijn reputatie als een van de beste coaches in België. Bij KV Mechelen en KRC Genk leverde Vrancken telkens uitstekend werk met de beschikbare middelen. Hij staat bekend om zijn vermogen om een hecht team te smeden en zijn kwaliteiten als peoplemanager.

Hij praat veel met zijn spelers en hanteert een positieve mindset - precies de eigenschappen die Baro zocht in de nieuwe coach. Bovendien paste zijn profiel als voorstander van aanvallend en aantrekkelijk voetbal, gecombineerd met zijn bereidheid om jonge spelers een kans te geven en zijn tactische expertise, perfect bij de visie van AA Gent.

“Vrancken en AA Gent: in theorie is het een ‘match made in heaven’”, schreef Het Laatste Nieuws.

"Vrancken buiten": hij staat niet ter discussie

AA Gent kent dit seizoen een sportieve terugval door de besparingen binnen de club: voor het nieuwe bestuur moeten eerst de rekeningen kloppen. Op het veld is het voetbal echter niet entertainend en de Buffalo's lijken vooral een ploeg uit de middenmoot te zijn.

Gent ontsnapte begin november aan een zure nederlaag aan Beerschot en de fans reageerden voor het eerst misnoegd richting Wouter Vrancken. “Vrancken buiten”, klonk het. “Wij willen voetbal zien”, riepen de Gentse supporters al bij de rust. “Shame on you.”

Het waren enkelingen die dat riepen, zeker niet het hele vak, en de supportersgroep distantieerde zich ervan. Daags na de non-wedstrijd in Beerschot werden de koppen bij elkaar gestoken bij Gent.

In het overleg met Vrancken en zijn bazen werd er vooral begrip getoond voor de manier van werken en eerlijke manier van communiceren. Het beste AA Gent hebben we dit seizoen (nog) niet gezien, maar Vrancken zou niet ter discussie staan.

Het wordt link voor Vrancken

Enkele weken later kreeg AA Gent een 6-0 pandoering op bezoek bij Anderlecht. Ook toen nam het bestuur Wouter Vrancken in bescherming. Er moest door het resultaat gekeken worden, want zó slecht was het niet, met pech en scheidsrechterlijke dwalingen als excuses.

Bij veel andere topclubs zou de stoel van de trainer in deze situatie beginnen wankelen, maar niet in Gent dus. Een zesde plek in de competitie - het doel dit seizoen is play-off 1 halen - en in Europa zijn de resultaten tot dusver goed.

Enkele dagen later ging Gent onderuit tegen FC Thun en werd er vanuit de tribunes opnieuw “Vrancken buiten!” geroepen. "Vreemd is het wel. Omdat het Gentse bestuur voluit voor Vrancken koos en hem steunt", aldus Het Nieuwsblad.

Volgens Johan Boskamp heeft een deel van de Gentse aanhang heimwee naar Hein Vanhaezebrouck, maar onder vorige coach haalde Gent ook maar een zevende plaats.

“Gelukkig geniet Vrancken nog de volle steun van zijn bestuur, al wordt het pas echt link als zij die steun openlijk uitspreken. Dan weet je meestal hoe laat het is”, waarschuwt de Nederlander wel.

POLL: Doet Vrancken het seizoen uit bij AA Gent?

Meest recent

Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

56
56
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

20
20
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

171
171
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

73
73
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

169
169
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

226
226
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

133
133
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

38
38
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1367
1367
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

122
122
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

144
144
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

252
252
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

97
97
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

74
74
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

96
96
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

151
151
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

330
330
Twee blunders Anderlecht: Kindermans doet boekje open

Donderdag gaat Anderlecht op bezoek bij Antwerp en dat is voor Jean Kindermans nog altijd een ...

613
613

Meer sportnieuws