'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

1257 stemmen
'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

AA Gent kon onlangs voor de eerste keer in jaren nog eens een positieve balans voorleggen op zijn jaarrekening, maar desondanks zullen de Buffalo's wellicht toch nog spelers moeten verkopen om de financiën op orde te houden. Mogelijk krijgen ze weldra wel een onverwachte opsteker.

Vorige winter verkochten ze Malick Fofana en Gift Orban voor een flinke som aan Olympique Lyon, maar intussen zit de Franse club met grote financiële problemen. Er hangt hen zelfs een degradatie boven het hoofd en dus lijken ze in januari spelers te zullen moeten verkopen.

LEES OOK: 'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Dortmund en Leipzig melden zich voor Orban

Voor Fofana is er alvast de nodige interesse, maar ook voor Orban zou er nu plots een toptransfer in het verschiet liggen. Opmerkelijk, want de wispelturige spits kwam al sinds 22 september niet meer in actie in de Ligue 1. Zijn teller staat dit seizoen op amper vijf matchen, waarin hij wel twee keer scoorde.

Desondanks hebben volgens Fichajes twee topclubs uit de Bundesliga hun zinnen gezet hebben op de komst van de 22-jarige Nigeriaan. Met name Borussia Dortmund en RB Leipzig zouden een transfer wel zien zitten. Beide clubs staan erom bekend jonge talenten te ontwikkelen en zien potentieel in de vlotscorende Orban.

AA Gent passeert mee langs de kassa

Daarvoor zullen ze wel diep in de buidel moeten tasten, want Lyon zou mikken op een transfer van 25 miljoen euro. Mocht dat bedrag op tafel komen, dan zou dat echter uitstekend nieuws zijn voor Gent.

Zij incasseerden in januari nog 14 miljoen voor Orban, maar bedongen toen ook dat ze nog 20 procent krijgen van de meerwaarde bij een doorverkoop. Mocht Lyon effectief erin slagen om 25 miljoen te vangen voor Orban, dan vloeit er dus nog eens 2,2 miljoen euro naar de kassa in de Planet Group Arena.

Zal AA Gent nog extra centen vangen voor Orban?

Meest recent

'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

29
29
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

16
16
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

116
116
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

41
41
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

31
31
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

83
83
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

615
615
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

64
64
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

397
397
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

37
37
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

34
34
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

342
342
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

290
290
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

204
204
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

767
767
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

540
540
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

403
403
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

274
274
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

103
103
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

66
66
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

255
255
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

108
108
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

84
84

Meer sportnieuws