'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

door
'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

AA Gent kon onlangs voor de eerste keer in jaren nog eens een positieve balans voorleggen op zijn jaarrekening, maar desondanks zullen de Buffalo's wellicht toch nog spelers moeten verkopen om de financiën op orde te houden. Mogelijk krijgen ze weldra wel een onverwachte opsteker.

Vorige winter verkochten ze Malick Fofana en Gift Orban voor een flinke som aan Olympique Lyon, maar intussen zit de Franse club met grote financiële problemen. Er hangt hen zelfs een degradatie boven het hoofd en dus lijken ze in januari spelers te zullen moeten verkopen.

LEES OOK: Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Dortmund en Leipzig melden zich voor Orban

Voor Fofana is er alvast de nodige interesse, maar ook voor Orban zou er nu plots een toptransfer in het verschiet liggen. Opmerkelijk, want de wispelturige spits kwam al sinds 22 september niet meer in actie in de Ligue 1. Zijn teller staat dit seizoen op amper vijf matchen, waarin hij wel twee keer scoorde.

Desondanks hebben volgens Fichajes twee topclubs uit de Bundesliga hun zinnen gezet hebben op de komst van de 22-jarige Nigeriaan. Met name Borussia Dortmund en RB Leipzig zouden een transfer wel zien zitten. Beide clubs staan erom bekend jonge talenten te ontwikkelen en zien potentieel in de vlotscorende Orban.

AA Gent passeert mee langs de kassa

Daarvoor zullen ze wel diep in de buidel moeten tasten, want Lyon zou mikken op een transfer van 25 miljoen euro. Mocht dat bedrag op tafel komen, dan zou dat echter uitstekend nieuws zijn voor Gent.

Zij incasseerden in januari nog 14 miljoen voor Orban, maar bedongen toen ook dat ze nog 20 procent krijgen van de meerwaarde bij een doorverkoop. Mocht Lyon effectief erin slagen om 25 miljoen te vangen voor Orban, dan vloeit er dus nog eens 2,2 miljoen euro naar de kassa in de Planet Group Arena.

Zal AA Gent nog extra centen vangen voor Orban?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

54
54
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

34
34
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

28
28
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

72
72
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

33
33
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

251
251
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

83
83
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

294
294
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

128
128
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

218
218
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

431
431
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

175
175
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

305
305
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

143
143
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

374
374
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

748
748
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

111
111
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

111
111
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

151
151
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

235
235
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

790
790
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

106
106
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

303
303
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

105
105
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

178
178

Meer sportnieuws