'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

door
'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

AA Gent kon onlangs voor de eerste keer in jaren nog eens een positieve balans voorleggen op zijn jaarrekening, maar desondanks zullen de Buffalo's wellicht toch nog spelers moeten verkopen om de financiën op orde te houden. Mogelijk krijgen ze weldra wel een onverwachte opsteker.

Vorige winter verkochten ze Malick Fofana en Gift Orban voor een flinke som aan Olympique Lyon, maar intussen zit de Franse club met grote financiële problemen. Er hangt hen zelfs een degradatie boven het hoofd en dus lijken ze in januari spelers te zullen moeten verkopen.

LEES OOK: 'Bakayoko sluit opmerkelijke transferdeal met Leipzig'

Dortmund en Leipzig melden zich voor Orban

Voor Fofana is er alvast de nodige interesse, maar ook voor Orban zou er nu plots een toptransfer in het verschiet liggen. Opmerkelijk, want de wispelturige spits kwam al sinds 22 september niet meer in actie in de Ligue 1. Zijn teller staat dit seizoen op amper vijf matchen, waarin hij wel twee keer scoorde.

Desondanks hebben volgens Fichajes twee topclubs uit de Bundesliga hun zinnen gezet hebben op de komst van de 22-jarige Nigeriaan. Met name Borussia Dortmund en RB Leipzig zouden een transfer wel zien zitten. Beide clubs staan erom bekend jonge talenten te ontwikkelen en zien potentieel in de vlotscorende Orban.

AA Gent passeert mee langs de kassa

Daarvoor zullen ze wel diep in de buidel moeten tasten, want Lyon zou mikken op een transfer van 25 miljoen euro. Mocht dat bedrag op tafel komen, dan zou dat echter uitstekend nieuws zijn voor Gent.

Zij incasseerden in januari nog 14 miljoen voor Orban, maar bedongen toen ook dat ze nog 20 procent krijgen van de meerwaarde bij een doorverkoop. Mocht Lyon effectief erin slagen om 25 miljoen te vangen voor Orban, dan vloeit er dus nog eens 2,2 miljoen euro naar de kassa in de Planet Group Arena.

Zal AA Gent nog extra centen vangen voor Orban?

Meest recent

Qarabag en Pafos zorgen voor enorme stunts in CL

De eerste twee wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben meteen sensatie ...

13
13
Tragedie net vermeden: bus met Barça-fans in vlammen op

Het Jan Breydelstadion maakt zich op voor een droomaffiche, want om 21u krijgt Club Brugge in de ...

29
29
Straks twee wereldkampioenen in basiself Anderlecht?

Anderlecht beleeft weer een wisselvallig seizoen. Het staat wel nog derde in het klassement, maar ...

60
60
11 namen: Club start met Onyedika, geen Lewandowski

Club Brugge staat om 21u alweer voor een topaffiche in de Champions League. Twee weken geleden kreeg ...

62
62
Fink verbaast met keuze voor belangrijke Europese clash

De resultaten lijken de laatste weken in stijgende lijn te gaan bij KRC Genk. Sinds de verrassende ...

96
96
Het stopt maar niet: Lavia slikt alwéér pijnlijke domper

De weelde lijkt de komende jaren groot te gaan worden op het middenveld bij de Rode Duivels. Er ...

68
68
Saelemaekers spreekt duidelijke taal over toekomst

Vorig seizoen werd voor AC Milan een jaar om snel te vergeten, maar in deze jaargang lijken ze weer ...

30
30
'Anderlecht baalt na drastische beslissing van fans'

Anderlecht leek alweer op de rand van een crisis te staan, maar herpakte zich vorig weekend met een ...

176
176
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

103
103
'Mokerslag Kompany: Real overtuigt sterkhouder Bayern'

Bayern München blijft dit seizoen maar razen. Dinsdag sloot het ook zijn zestiende wedstrijd ...

150
150
Lammens kraakt nu al: heel Engeland ruikt bloed

Na een droomstart voelt Senne Lammens voor het eerst de echte Man United-druk. Een moment tegen ...

245
245
'Antwerp hakt knoop door over ontslag Wils'

Het is dezer dagen volop crisis bij Antwerp, dat al sinds eind augustus geen wedstrijd meer gewonnen ...

363
363
Nu nog Club 1: NXT pakt uit met enorme stunt tegen Barça

Club Brugge droomt stilletjes van een stunt tegen FC Barcelona, straks om 21u in de Champions ...

244
244
'Knaltransfer Ordoñez krijgt vorm: deze club in pole'

Vorige zomer incasseerde Club Brugge nog 80 miljoen euro met de verkoop van spelers en in de komende ...

203
203
Degryse blikt vooruit: ligt hier dé kans voor Club tegen Barça?

Club Brugge speelt vanavond om 21u tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart hoopt op ...

50
50
Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

De Red Flames komen uit een enorme ontgoocheling nadat ze door Ierland uit de A-divisie van de ...

57
57
Keert ex-publiekslieveling terug naar Club Brugge?

Vele jaren geleden probeerde Club Brugge weer aansluiting te vinden met de Belgische top. Dat lukte ...

453
453
Muzio verklaart saga rondom De Mil: "Raar mediaverhaal"

Union SG zag Sébastien Pocognoli plots naar AS Monaco verkassen en moest snel een nieuwe ...

60
60
'Bromance' Club en Barça: topdeals én anonieme passage

Club Brugge en FC Barcelona deden de afgelopen vijftien jaar toch wel wat zaken met elkaar. Drie ...

253
253
Anderlecht slaat weer toe: contract tot medio 2028

RSC Anderlecht heeft een volgend dossier tot een goed einde weten te brengen. De Brusselaars hebben ...

159
159
Oude bekende onthult: zo kan Club Barça kloppen

Na nederlagen tegen Atalanta en Bayern München kan Club Brugge wel een driepunter gebruiken in ...

69
69
Sonck keihard voor Antwerp: "Hoe is het mogelijk?"

Het lijkt met Antwerp alleen maar van kwaad naar erger te gaan. De Great Old liet zich vorig weekend ...

235
235
'Barça kent eindelijk datum voor terugkeer naar Camp Nou'

Om 21u treffen Club Brugge en FC Barcelona elkaar in de Champions League. Dat is ook een duel tussen ...

115
115
Lavia is eindelijk terug: Chelsea onthult plannetje

Weinig Belgische spelers werden de voorbije jaren zo'n grote toekomst voorspeld als Roméo ...

97
97
De Condé waarschuwt: Genk trekt les uit vorig seizoen

KRC Genk kende een woelig seizoensbegin, met resultaten die aanvankelijk toch tegenvielen. De ...

179
179

Meer sportnieuws