'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

door
'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

AA Gent kon onlangs voor de eerste keer in jaren nog eens een positieve balans voorleggen op zijn jaarrekening, maar desondanks zullen de Buffalo's wellicht toch nog spelers moeten verkopen om de financiën op orde te houden. Mogelijk krijgen ze weldra wel een onverwachte opsteker.

Vorige winter verkochten ze Malick Fofana en Gift Orban voor een flinke som aan Olympique Lyon, maar intussen zit de Franse club met grote financiële problemen. Er hangt hen zelfs een degradatie boven het hoofd en dus lijken ze in januari spelers te zullen moeten verkopen.

LEES OOK: 'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

Dortmund en Leipzig melden zich voor Orban

Voor Fofana is er alvast de nodige interesse, maar ook voor Orban zou er nu plots een toptransfer in het verschiet liggen. Opmerkelijk, want de wispelturige spits kwam al sinds 22 september niet meer in actie in de Ligue 1. Zijn teller staat dit seizoen op amper vijf matchen, waarin hij wel twee keer scoorde.

Desondanks hebben volgens Fichajes twee topclubs uit de Bundesliga hun zinnen gezet hebben op de komst van de 22-jarige Nigeriaan. Met name Borussia Dortmund en RB Leipzig zouden een transfer wel zien zitten. Beide clubs staan erom bekend jonge talenten te ontwikkelen en zien potentieel in de vlotscorende Orban.

AA Gent passeert mee langs de kassa

Daarvoor zullen ze wel diep in de buidel moeten tasten, want Lyon zou mikken op een transfer van 25 miljoen euro. Mocht dat bedrag op tafel komen, dan zou dat echter uitstekend nieuws zijn voor Gent.

Zij incasseerden in januari nog 14 miljoen voor Orban, maar bedongen toen ook dat ze nog 20 procent krijgen van de meerwaarde bij een doorverkoop. Mocht Lyon effectief erin slagen om 25 miljoen te vangen voor Orban, dan vloeit er dus nog eens 2,2 miljoen euro naar de kassa in de Planet Group Arena.

Zal AA Gent nog extra centen vangen voor Orban?

Meest recent

Drukte op Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

10
10
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

71
71
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

85
85
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

221
221
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

40
40
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

46
46
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

351
351
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

62
62
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

455
455
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

237
237
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

413
413
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

346
346
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

335
335
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1350
1350
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

436
436
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

737
737
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

322
322
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

409
409
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1082
1082
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

474
474
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

489
489
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

100
100
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

368
368
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

148
148

Meer sportnieuws