'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

door
'AA Gent mag hopen: plotse toptransfer Gift Orban'

AA Gent kon onlangs voor de eerste keer in jaren nog eens een positieve balans voorleggen op zijn jaarrekening, maar desondanks zullen de Buffalo's wellicht toch nog spelers moeten verkopen om de financiën op orde te houden. Mogelijk krijgen ze weldra wel een onverwachte opsteker.

Vorige winter verkochten ze Malick Fofana en Gift Orban voor een flinke som aan Olympique Lyon, maar intussen zit de Franse club met grote financiële problemen. Er hangt hen zelfs een degradatie boven het hoofd en dus lijken ze in januari spelers te zullen moeten verkopen.

LEES OOK: Serie A: De Ketelaere goud waard, Gift Orban gaat boekje te buiten

Dortmund en Leipzig melden zich voor Orban

Voor Fofana is er alvast de nodige interesse, maar ook voor Orban zou er nu plots een toptransfer in het verschiet liggen. Opmerkelijk, want de wispelturige spits kwam al sinds 22 september niet meer in actie in de Ligue 1. Zijn teller staat dit seizoen op amper vijf matchen, waarin hij wel twee keer scoorde.

Desondanks hebben volgens Fichajes twee topclubs uit de Bundesliga hun zinnen gezet hebben op de komst van de 22-jarige Nigeriaan. Met name Borussia Dortmund en RB Leipzig zouden een transfer wel zien zitten. Beide clubs staan erom bekend jonge talenten te ontwikkelen en zien potentieel in de vlotscorende Orban.

AA Gent passeert mee langs de kassa

Daarvoor zullen ze wel diep in de buidel moeten tasten, want Lyon zou mikken op een transfer van 25 miljoen euro. Mocht dat bedrag op tafel komen, dan zou dat echter uitstekend nieuws zijn voor Gent.

Zij incasseerden in januari nog 14 miljoen voor Orban, maar bedongen toen ook dat ze nog 20 procent krijgen van de meerwaarde bij een doorverkoop. Mocht Lyon effectief erin slagen om 25 miljoen te vangen voor Orban, dan vloeit er dus nog eens 2,2 miljoen euro naar de kassa in de Planet Group Arena.

Zal AA Gent nog extra centen vangen voor Orban?

Meest recent

Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

8
8
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

12
12
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

27
27
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

632
632
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

31
31
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

43
43
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

270
270
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

159
159
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

99
99
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

108
108
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

107
107
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

27
27
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

893
893
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

101
101
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

52
52
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

330
330
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

742
742
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

118
118
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

79
79
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

400
400
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

606
606
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

266
266
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

635
635
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

99
99
Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

162
162

Meer sportnieuws