Riemer doet opvallende onthulling over vertrek bij Anderlecht

516 stemmen
Riemer doet opvallende onthulling over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht bleef zondag wel op een 0-0 steken op het veld van OH Leuven, maar globaal gezien kunnen we toch zeggen dat de prestaties van Paars-Wit de voorbije maanden in een stijgende lijn gegaan zijn. De trainerswissel en de keuze voor David Hubert blijken voorlopig goed uit te pakken.

De 36-jarige was nog aan het seizoen begonnen als trainer van de U18, maar kreeg zijn kans nadat Brian Riemer midden september ontslagen werd. Voor de Deense coach was dat een harde klap, maar eentje die uiteindelijk ook voor hem goed uitpakte.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

Deense bond belde meteen na ontslag bij Anderlecht

Een maand later ging Riemer immers aan de slag als bondscoach in zijn thuisland. Hij debuteerde in november met een 1-2-nederlaag tegen Spanje en een 0-0 in Servië in de Nations League.

In een interview met Viaplay onthult hij nu dat de Deense voetbalbond wel héél snel na zijn ontslag bij Anderlecht in actie geschoten was. "Ik was 's ochtends ontslagen bij Anderlecht. Het wordt aangekondigd in de pers en ik zit in mijn auto ergens op de grens tussen België en Duitsland wanneer mijn telefoon rinkelt", vertelt hij. "Dan had ik het eerste gesprek met Peter."

Losse contacten in augustus

Peter is Peter Møller, de technisch directeur van de Deense voetbalbond. Die had wel al eerder contact opgenomen met Riemer, zo bevestigde die nogmaals wat hij eerder al onthuld had.

"In augustus had ik inderdaad al een informeel gesprek met de DBU. Het was geen aanbieding, maar gewoon om te informeren naar mijn situatie. Maar een contract lag er niet op tafel. Maar plots werd het dan wel concreet en toen wou ik de job heel graag", aldus Riemer.

Zal Riemer successen boeken met Denemarken?

Meest recent

Titelkoorts in Brugge: Club legt feestplannen klaar

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

57
57
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

118
118
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

194
194
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

83
83
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

292
292
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

58
58
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

110
110
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

163
163
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

498
498
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

36
36
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

96
96
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

278
278
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

179
179
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

139
139
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

106
106
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

182
182
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

464
464
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

88
88
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

488
488
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

110
110
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

354
354
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

547
547
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

400
400
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

502
502

Meer sportnieuws