Riemer doet opvallende onthulling over vertrek bij Anderlecht

door
Riemer doet opvallende onthulling over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht bleef zondag wel op een 0-0 steken op het veld van OH Leuven, maar globaal gezien kunnen we toch zeggen dat de prestaties van Paars-Wit de voorbije maanden in een stijgende lijn gegaan zijn. De trainerswissel en de keuze voor David Hubert blijken voorlopig goed uit te pakken.

De 36-jarige was nog aan het seizoen begonnen als trainer van de U18, maar kreeg zijn kans nadat Brian Riemer midden september ontslagen werd. Voor de Deense coach was dat een harde klap, maar eentje die uiteindelijk ook voor hem goed uitpakte.

LEES OOK: Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Deense bond belde meteen na ontslag bij Anderlecht

Een maand later ging Riemer immers aan de slag als bondscoach in zijn thuisland. Hij debuteerde in november met een 1-2-nederlaag tegen Spanje en een 0-0 in Servië in de Nations League.

In een interview met Viaplay onthult hij nu dat de Deense voetbalbond wel héél snel na zijn ontslag bij Anderlecht in actie geschoten was. "Ik was 's ochtends ontslagen bij Anderlecht. Het wordt aangekondigd in de pers en ik zit in mijn auto ergens op de grens tussen België en Duitsland wanneer mijn telefoon rinkelt", vertelt hij. "Dan had ik het eerste gesprek met Peter."

Losse contacten in augustus

Peter is Peter Møller, de technisch directeur van de Deense voetbalbond. Die had wel al eerder contact opgenomen met Riemer, zo bevestigde die nogmaals wat hij eerder al onthuld had.

"In augustus had ik inderdaad al een informeel gesprek met de DBU. Het was geen aanbieding, maar gewoon om te informeren naar mijn situatie. Maar een contract lag er niet op tafel. Maar plots werd het dan wel concreet en toen wou ik de job heel graag", aldus Riemer.

Zal Riemer successen boeken met Denemarken?

Meest recent

Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

14
14
Kompany zet pers op zijn plaats: "Sinds ik hier ben..."

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

21
21
Proto zet Renard op zijn plaats: "Deed hem geen goed"

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

43
43
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

222
222
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

84
84
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

63
63
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

200
200
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

333
333
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

221
221
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

208
208
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

44
44
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

139
139
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

81
81
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

117
117
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

75
75
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

53
53
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

127
127
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

59
59
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

130
130
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

64
64
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

235
235
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

523
523
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

74
74
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

282
282
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

44
44

Meer sportnieuws