Riemer doet opvallende onthulling over vertrek bij Anderlecht

door
Riemer doet opvallende onthulling over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht bleef zondag wel op een 0-0 steken op het veld van OH Leuven, maar globaal gezien kunnen we toch zeggen dat de prestaties van Paars-Wit de voorbije maanden in een stijgende lijn gegaan zijn. De trainerswissel en de keuze voor David Hubert blijken voorlopig goed uit te pakken.

De 36-jarige was nog aan het seizoen begonnen als trainer van de U18, maar kreeg zijn kans nadat Brian Riemer midden september ontslagen werd. Voor de Deense coach was dat een harde klap, maar eentje die uiteindelijk ook voor hem goed uitpakte.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

Deense bond belde meteen na ontslag bij Anderlecht

Een maand later ging Riemer immers aan de slag als bondscoach in zijn thuisland. Hij debuteerde in november met een 1-2-nederlaag tegen Spanje en een 0-0 in Servië in de Nations League.

In een interview met Viaplay onthult hij nu dat de Deense voetbalbond wel héél snel na zijn ontslag bij Anderlecht in actie geschoten was. "Ik was 's ochtends ontslagen bij Anderlecht. Het wordt aangekondigd in de pers en ik zit in mijn auto ergens op de grens tussen België en Duitsland wanneer mijn telefoon rinkelt", vertelt hij. "Dan had ik het eerste gesprek met Peter."

Losse contacten in augustus

Peter is Peter Møller, de technisch directeur van de Deense voetbalbond. Die had wel al eerder contact opgenomen met Riemer, zo bevestigde die nogmaals wat hij eerder al onthuld had.

"In augustus had ik inderdaad al een informeel gesprek met de DBU. Het was geen aanbieding, maar gewoon om te informeren naar mijn situatie. Maar een contract lag er niet op tafel. Maar plots werd het dan wel concreet en toen wou ik de job heel graag", aldus Riemer.

Zal Riemer successen boeken met Denemarken?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

45
45
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

75
75
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

180
180
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

151
151
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

456
456
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

290
290
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

161
161
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

25
25
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

437
437
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

283
283
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1182
1182
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

396
396
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

368
368
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

352
352
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

280
280
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

475
475
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

342
342
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

387
387
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3061
3061
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

755
755
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

464
464
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

235
235

Meer sportnieuws