Riemer doet opvallende onthulling over vertrek bij Anderlecht

516
Riemer doet opvallende onthulling over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht bleef zondag wel op een 0-0 steken op het veld van OH Leuven, maar globaal gezien kunnen we toch zeggen dat de prestaties van Paars-Wit de voorbije maanden in een stijgende lijn gegaan zijn. De trainerswissel en de keuze voor David Hubert blijken voorlopig goed uit te pakken.

De 36-jarige was nog aan het seizoen begonnen als trainer van de U18, maar kreeg zijn kans nadat Brian Riemer midden september ontslagen werd. Voor de Deense coach was dat een harde klap, maar eentje die uiteindelijk ook voor hem goed uitpakte.

LEES OOK: Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

Deense bond belde meteen na ontslag bij Anderlecht

Een maand later ging Riemer immers aan de slag als bondscoach in zijn thuisland. Hij debuteerde in november met een 1-2-nederlaag tegen Spanje en een 0-0 in Servië in de Nations League.

In een interview met Viaplay onthult hij nu dat de Deense voetbalbond wel héél snel na zijn ontslag bij Anderlecht in actie geschoten was. "Ik was 's ochtends ontslagen bij Anderlecht. Het wordt aangekondigd in de pers en ik zit in mijn auto ergens op de grens tussen België en Duitsland wanneer mijn telefoon rinkelt", vertelt hij. "Dan had ik het eerste gesprek met Peter."

Losse contacten in augustus

Peter is Peter Møller, de technisch directeur van de Deense voetbalbond. Die had wel al eerder contact opgenomen met Riemer, zo bevestigde die nogmaals wat hij eerder al onthuld had.

"In augustus had ik inderdaad al een informeel gesprek met de DBU. Het was geen aanbieding, maar gewoon om te informeren naar mijn situatie. Maar een contract lag er niet op tafel. Maar plots werd het dan wel concreet en toen wou ik de job heel graag", aldus Riemer.

Zal Riemer successen boeken met Denemarken?

Meest recent

KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

4
4
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

36
36
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

14
14
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

15
15
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

26
26
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

22
22
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

181
181
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

381
381
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

94
94
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

52
52
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

562
562
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

247
247
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

78
78
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

220
220
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

76
76
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

111
111
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

56
56
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

339
339
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

37
37
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

219
219
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

233
233
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

279
279
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

213
213
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

107
107

Meer sportnieuws