‘Wintertopper doet de tent daveren bij Anderlecht’

door
‘Wintertopper doet de tent daveren bij Anderlecht’

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Taha Altıkardeş (21) van Göztepe. De Turkse verdediger blinkt uit in luchtduels en progressieve passes, maar zijn risicovolle speelstijl vraagt aandacht. Ook clubs als Lyon, Genk en Union Berlin volgen hem op de voet.

De prijs? Minstens 4 miljoen euro. Met betere stats dan Anderlecht-verdedigers zoals Zanka en Simic in luchtduels en balprogressie, lijkt de Turkse belofte international een slimme investering voor paars-wit.

Altıkardeş moet minstens 4 miljoen kosten

Door de langdurige blessure van Jan Vertonghen, het vertrek van Zeno Debast naar Sporting CP, en de tegenvallende prestaties van Mathias ‘Zanka’ Jorgensen, heeft Anderlecht de interesse in Taha Altıkardeş (Göztepe) vernieuwd.

Vorige zomer stond de 21-jarige Turk op de verlanglijst van Sporting, maar er vond geen transfer plaats. Toen werd er gesproken over een bod van 4 miljoen euro en sindsdien is zijn waarde bij promovendus Göztepe en marktwaarde alleen maar toegenomen.

Dit seizoen ontpopt Altıkardeş zich tot een centrale verdediger van subtopniveau in de Turkse Süper Lig. Bovendien worden ook KRC Genk, Lyon, Torino, Feyenoord, Mainz en Union Berlin genoemd om Altıkardeş binnen te halen.

Altıkardeş behoort tot de subtop van de Turkse verdedigers

Taha Altıkardeş behoort algemeen tot de betere centrale verdedigers in de Süper Lig. De 21-jarige staat bekend om zijn indrukwekkende dominantie in de lucht en dat bewijzen de cijfers.

Na Héliton (Göztepe) en Çağlar Söyüncü (Fenerbahçe) is Altıkardeş de derde beste centrale verdediger in de Turkse competitie als het op kopduels aankomt.

Een ander sterk punt van Altıkardeş is zijn aanvallende speelstijl en uitstekende balbehandeling. Wat offensieve regelmaat betreft, staat hij ook derde, achter Jerome Opoku (İstanbul Başakşehir) en Andrew Gravillon (Adana Demirspor).

Altıkardeş schuwt het niet om met de bal op te rukken en op het juiste moment een versnelling te plaatsen.

Altıkardeş houdt van constructieve maar risicovolle passes

Taha Altıkardeş beschikt over een indrukwekkende lange bal, waarmee hij regelmatig gevaarlijke situaties of zelfs doelpunten kan creëren. Toch zijn er ook aandachtspunten: hij wordt minder vaak aangespeeld dan veel andere Turkse verdedigers, verstuurt weinig passes, en de nauwkeurigheid daarvan laat soms te wensen over.

Die onzuivere passing komt omdat Altıkardeş erg veel verticaal speelt, en aldus veel risico in zijn passes legt. Hij is na Malcom Bokele (Göztepe) en Samba Camara (Sivasspor) de meest verticaal passende centrale verdediger in de Süper Lig.

Altıkardeş passt bovendien zelden lateraal en houdt van progressieve passes te versturen. In dat onderdeel is hij na Rick van Drongelen (Samsunspor), Samba Camara (Sivasspor) en Attila Mocsi (Rizespor) de vierde beste in Turkije.

Altıkardeş UPS’s beter dan huidige Anderlecht-verdedigers

Taha Altıkardeş zou zich in de Jupiler Pro League niet meteen profileren als een topverdediger op alle vlakken, maar zijn unieke sterke punten (USP's) maken hem zeker een interessante speler. Qua verdedigende statistieken scoort hij beter dan Mathias ‘Zanka’ Jorgensen, maar blijft hij achter bij de meeste andere centrale verdedigers.

Toch zijn er specifieke domeinen waarop hij uitblinkt én veel beter scoort dan de huidige Anderlecht-verdedigers Jorgensen, Leander Dendoncker en Jan-Carlo Simic.

Luchtduels: Enkel Edgaras Utkus en Senna Miangue (beiden Cercle Brugge) doen het beter dan Altıkardeş. Offensieve regelmaat: Hier moeten alleen Henry Lawrence, Alexandro Calut (beiden Standard), en Bryan Gonçalves (Dender) hem voor zich dulden.

Dribbels en oprukken: Spelers zoals Dendoncker (Anderlecht), José Marsà (KV Mechelen), Alexandro Calut (Standard), en Lukas Vušković (Westerlo) dringen vaker door met de bal aan de voet.

Verticale passing: Bij dit aspect wordt hij enkel overtroffen door Senna Miangue en Mark Mampassi (KV Kortrijk).

POLL: Anderlehct moet Altikardes halen

Meest recent

Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

498
498
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

32
32
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

246
246
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

128
128
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

221
221
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

76
76
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

84
84
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

354
354
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

373
373
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

102
102
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

571
571
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

143
143
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1133
1133
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

478
478
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

381
381
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

221
221
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

876
876
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

145
145
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

233
233
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

303
303

Meer sportnieuws