Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

343 stemmen
Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

Nunzio Engwanda, de vandaag 17 jaar geworden centrale verdediger bij Anderlecht, wordt vaak vergeleken met de jonge Vincent Kompany vanwege zijn goede voeten en leiderschapskwaliteiten. Na een sterke voorbereiding met de A-kern en een contractverlenging tot 2027, kreeg Engwanda zijn kans in de Europa League tegen FC Porto.

Ondanks zijn veelbelovend potentieel, toonde hij in eerdere oefenwedstrijden tegen VfL Wolfsburg dat hij nog niet volledig rijp was voor het hoogste niveau. Anderlecht gelooft sterk in zijn potentieel, maar wil hem rustig laten doorgroeien bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Vergeleken met de jonge Kompany

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden bij de A-kern. In de 25-koppige selectie die vorige zomer op oefenstage naar Portugal trok, bevond zich de 16-jarige Nunzio Engwanda.

De centrale verdediger wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Als beloning voor zijn veelbelovende ontwikkeling werd Engwanda’s contract vorige zomer verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Robin Veldman, die samenwerkte met Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwde hem als een supertalent.

Engwanda kon (nog) niet overtuigen

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de zomerstage. Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang.

Le Soir speculeert dat hij snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA. In de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg maakte Engwanda zijn officieuze debuut voor de eerste ploeg, maar hij had het moeilijk tegen de Duitsers.

Hij stond vaak tegenover de pijlsnelle Mohammed Amoura en toen die één keer kon ontsnappen maakte de gewezen Union SG-speler er meteen 0-1 van. Engwanda probeerde rustig te blijven, maar pakte ook snel geel.

“Het is toch nog afwachten of hij dit niveau meteen zal aankunnen”, waarschuwde Het Nieuwsblad toen.

Dan toch: grote debuut tegen FC Porto

Brian Riemer durfde Nunzio Engwanda niet voor de leeuwen te gooien in officiële wedstrijden, zelfs niet toen de ploeg over een gebrek aan centrale verdedigers beschikte.

Nochtans bezit Engwanda over het juiste profiel: centrale verdediger, een toptalent en ‘ervaring’ tijdens oefenwedstrijden in de voorbereiding. Anderlecht gelooft heel sterk in Engwanda, maar ze willen hem ook niet verbranden.

Bovendien zagen we in de oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg dat de 16-jarige nog niet rijp was voor het hoogste niveau. Hij kon overtuigen met zijn groot talent, maar ook van de noodzaak om hem te laten doorgroeien bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League.

In de Europa League-wedstrijd tegen FC Porto kreeg Engwanda eindelijk zijn kans in het eerste elftal. David Hubert liet hem vijf minuten voor tijd invallen en hij bleef knap overeind.

Engwanda moet meer kansen krijgen

Meest recent

Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

11
11
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

144
144
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

77
77
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

131
131
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

99
99
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

708
708
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

122
122
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

74
74
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

38
38
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

133
133
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

134
134
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

832
832
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

280
280
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

908
908
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

242
242
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

811
811
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

632
632
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

295
295
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

877
877
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

141
141
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

368
368
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

863
863
'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

867
867
'Anderlecht draaft door: Sibierski gaat strijd met Rigaux aan'

Daags voor de start van de competitie telt RSC Anderlecht een viertal directe aanwinsten in de ...

644
644
'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

215
215

Meer sportnieuws