Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

343 stemmen
Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

Nunzio Engwanda, de vandaag 17 jaar geworden centrale verdediger bij Anderlecht, wordt vaak vergeleken met de jonge Vincent Kompany vanwege zijn goede voeten en leiderschapskwaliteiten. Na een sterke voorbereiding met de A-kern en een contractverlenging tot 2027, kreeg Engwanda zijn kans in de Europa League tegen FC Porto.

Ondanks zijn veelbelovend potentieel, toonde hij in eerdere oefenwedstrijden tegen VfL Wolfsburg dat hij nog niet volledig rijp was voor het hoogste niveau. Anderlecht gelooft sterk in zijn potentieel, maar wil hem rustig laten doorgroeien bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Vergeleken met de jonge Kompany

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden bij de A-kern. In de 25-koppige selectie die vorige zomer op oefenstage naar Portugal trok, bevond zich de 16-jarige Nunzio Engwanda.

De centrale verdediger wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Als beloning voor zijn veelbelovende ontwikkeling werd Engwanda’s contract vorige zomer verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Robin Veldman, die samenwerkte met Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwde hem als een supertalent.

Engwanda kon (nog) niet overtuigen

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de zomerstage. Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang.

Le Soir speculeert dat hij snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA. In de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg maakte Engwanda zijn officieuze debuut voor de eerste ploeg, maar hij had het moeilijk tegen de Duitsers.

Hij stond vaak tegenover de pijlsnelle Mohammed Amoura en toen die één keer kon ontsnappen maakte de gewezen Union SG-speler er meteen 0-1 van. Engwanda probeerde rustig te blijven, maar pakte ook snel geel.

“Het is toch nog afwachten of hij dit niveau meteen zal aankunnen”, waarschuwde Het Nieuwsblad toen.

Dan toch: grote debuut tegen FC Porto

Brian Riemer durfde Nunzio Engwanda niet voor de leeuwen te gooien in officiële wedstrijden, zelfs niet toen de ploeg over een gebrek aan centrale verdedigers beschikte.

Nochtans bezit Engwanda over het juiste profiel: centrale verdediger, een toptalent en ‘ervaring’ tijdens oefenwedstrijden in de voorbereiding. Anderlecht gelooft heel sterk in Engwanda, maar ze willen hem ook niet verbranden.

Bovendien zagen we in de oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg dat de 16-jarige nog niet rijp was voor het hoogste niveau. Hij kon overtuigen met zijn groot talent, maar ook van de noodzaak om hem te laten doorgroeien bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League.

In de Europa League-wedstrijd tegen FC Porto kreeg Engwanda eindelijk zijn kans in het eerste elftal. David Hubert liet hem vijf minuten voor tijd invallen en hij bleef knap overeind.

Engwanda moet meer kansen krijgen

Meest recent

'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

2
2
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

42
42
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

99
99
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

45
45
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

76
76
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

69
69
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

47
47
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

201
201
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

86
86
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

298
298
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

322
322
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

87
87
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

339
339
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

486
486
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

340
340
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

433
433
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

157
157
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

78
78
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

136
136
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

119
119
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

57
57
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

233
233
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

303
303
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

140
140

Meer sportnieuws