Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

343 stemmen
Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

Nunzio Engwanda, de vandaag 17 jaar geworden centrale verdediger bij Anderlecht, wordt vaak vergeleken met de jonge Vincent Kompany vanwege zijn goede voeten en leiderschapskwaliteiten. Na een sterke voorbereiding met de A-kern en een contractverlenging tot 2027, kreeg Engwanda zijn kans in de Europa League tegen FC Porto.

Ondanks zijn veelbelovend potentieel, toonde hij in eerdere oefenwedstrijden tegen VfL Wolfsburg dat hij nog niet volledig rijp was voor het hoogste niveau. Anderlecht gelooft sterk in zijn potentieel, maar wil hem rustig laten doorgroeien bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Vergeleken met de jonge Kompany

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden bij de A-kern. In de 25-koppige selectie die vorige zomer op oefenstage naar Portugal trok, bevond zich de 16-jarige Nunzio Engwanda.

De centrale verdediger wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Als beloning voor zijn veelbelovende ontwikkeling werd Engwanda’s contract vorige zomer verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Robin Veldman, die samenwerkte met Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwde hem als een supertalent.

Engwanda kon (nog) niet overtuigen

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de zomerstage. Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang.

Le Soir speculeert dat hij snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA. In de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg maakte Engwanda zijn officieuze debuut voor de eerste ploeg, maar hij had het moeilijk tegen de Duitsers.

Hij stond vaak tegenover de pijlsnelle Mohammed Amoura en toen die één keer kon ontsnappen maakte de gewezen Union SG-speler er meteen 0-1 van. Engwanda probeerde rustig te blijven, maar pakte ook snel geel.

“Het is toch nog afwachten of hij dit niveau meteen zal aankunnen”, waarschuwde Het Nieuwsblad toen.

Dan toch: grote debuut tegen FC Porto

Brian Riemer durfde Nunzio Engwanda niet voor de leeuwen te gooien in officiële wedstrijden, zelfs niet toen de ploeg over een gebrek aan centrale verdedigers beschikte.

Nochtans bezit Engwanda over het juiste profiel: centrale verdediger, een toptalent en ‘ervaring’ tijdens oefenwedstrijden in de voorbereiding. Anderlecht gelooft heel sterk in Engwanda, maar ze willen hem ook niet verbranden.

Bovendien zagen we in de oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg dat de 16-jarige nog niet rijp was voor het hoogste niveau. Hij kon overtuigen met zijn groot talent, maar ook van de noodzaak om hem te laten doorgroeien bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League.

In de Europa League-wedstrijd tegen FC Porto kreeg Engwanda eindelijk zijn kans in het eerste elftal. David Hubert liet hem vijf minuten voor tijd invallen en hij bleef knap overeind.

Engwanda moet meer kansen krijgen

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

30
30
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

65
65
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

16
16
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

119
119
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

120
120
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

112
112
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

202
202
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

182
182
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

264
264
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

410
410
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

573
573
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

306
306
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

580
580
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws