Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

343 stemmen
Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

Nunzio Engwanda, de vandaag 17 jaar geworden centrale verdediger bij Anderlecht, wordt vaak vergeleken met de jonge Vincent Kompany vanwege zijn goede voeten en leiderschapskwaliteiten. Na een sterke voorbereiding met de A-kern en een contractverlenging tot 2027, kreeg Engwanda zijn kans in de Europa League tegen FC Porto.

Ondanks zijn veelbelovend potentieel, toonde hij in eerdere oefenwedstrijden tegen VfL Wolfsburg dat hij nog niet volledig rijp was voor het hoogste niveau. Anderlecht gelooft sterk in zijn potentieel, maar wil hem rustig laten doorgroeien bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

Vergeleken met de jonge Kompany

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden bij de A-kern. In de 25-koppige selectie die vorige zomer op oefenstage naar Portugal trok, bevond zich de 16-jarige Nunzio Engwanda.

De centrale verdediger wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Als beloning voor zijn veelbelovende ontwikkeling werd Engwanda’s contract vorige zomer verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Robin Veldman, die samenwerkte met Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwde hem als een supertalent.

Engwanda kon (nog) niet overtuigen

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de zomerstage. Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang.

Le Soir speculeert dat hij snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA. In de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg maakte Engwanda zijn officieuze debuut voor de eerste ploeg, maar hij had het moeilijk tegen de Duitsers.

Hij stond vaak tegenover de pijlsnelle Mohammed Amoura en toen die één keer kon ontsnappen maakte de gewezen Union SG-speler er meteen 0-1 van. Engwanda probeerde rustig te blijven, maar pakte ook snel geel.

“Het is toch nog afwachten of hij dit niveau meteen zal aankunnen”, waarschuwde Het Nieuwsblad toen.

Dan toch: grote debuut tegen FC Porto

Brian Riemer durfde Nunzio Engwanda niet voor de leeuwen te gooien in officiële wedstrijden, zelfs niet toen de ploeg over een gebrek aan centrale verdedigers beschikte.

Nochtans bezit Engwanda over het juiste profiel: centrale verdediger, een toptalent en ‘ervaring’ tijdens oefenwedstrijden in de voorbereiding. Anderlecht gelooft heel sterk in Engwanda, maar ze willen hem ook niet verbranden.

Bovendien zagen we in de oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg dat de 16-jarige nog niet rijp was voor het hoogste niveau. Hij kon overtuigen met zijn groot talent, maar ook van de noodzaak om hem te laten doorgroeien bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League.

In de Europa League-wedstrijd tegen FC Porto kreeg Engwanda eindelijk zijn kans in het eerste elftal. David Hubert liet hem vijf minuten voor tijd invallen en hij bleef knap overeind.

Engwanda moet meer kansen krijgen

Meest recent

'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

216
216
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

452
452
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

187
187
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

39
39
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

199
199
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

47
47
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

153
153
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

255
255
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

402
402
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

341
341
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

277
277
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

194
194
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

131
131
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

90
90
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

278
278
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

138
138
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

818
818
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

174
174
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

207
207
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

65
65
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

632
632
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

281
281
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

507
507
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

118
118
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

257
257

Meer sportnieuws