Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

343
Grote plannen bij Anderlecht: opvolger van Kompany

Nunzio Engwanda, de vandaag 17 jaar geworden centrale verdediger bij Anderlecht, wordt vaak vergeleken met de jonge Vincent Kompany vanwege zijn goede voeten en leiderschapskwaliteiten. Na een sterke voorbereiding met de A-kern en een contractverlenging tot 2027, kreeg Engwanda zijn kans in de Europa League tegen FC Porto.

Ondanks zijn veelbelovend potentieel, toonde hij in eerdere oefenwedstrijden tegen VfL Wolfsburg dat hij nog niet volledig rijp was voor het hoogste niveau. Anderlecht gelooft sterk in zijn potentieel, maar wil hem rustig laten doorgroeien bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Vergeleken met de jonge Kompany

Door het tekort aan opties in de selectie kregen verschillende jonge talenten de kans om zich voor te bereiden bij de A-kern. In de 25-koppige selectie die vorige zomer op oefenstage naar Portugal trok, bevond zich de 16-jarige Nunzio Engwanda.

De centrale verdediger wordt al geruime tijd beschouwd als een van de grootste talenten van Anderlecht. Engwanda startte zelfs meermaals in de basis tijdens de oefenwedstrijden.

Als beloning voor zijn veelbelovende ontwikkeling werd Engwanda’s contract vorige zomer verlengd tot 2027, wat het vertrouwen van de club in zijn potentieel onderstreept.

Engwanda werd door Het Nieuwsblad op nummer 20 geplaatst in de lijst van de vijftig grootste Belgische talenten van het moment. “Wordt door zijn goeie voeten en leiderschapskwaliteiten weleens vergeleken met de jonge Vincent Kompany”, aldus de krant.

Robin Veldman, die samenwerkte met Engwanda bij de RSCA Futures, beschouwde hem als een supertalent.

Engwanda kon (nog) niet overtuigen

Nunzio Engwanda maakte indruk tijdens zijn eerste voorbereiding met de grote jongens. In Portugal toonde hij zich als een intelligente verdediger: goed in de opbouw, dominant aan de bal en sereen.

Hoewel hij op 16-jarige leeftijd nog wat maturiteit mist, heeft hij duidelijk zijn kans gegrepen tijdens de zomerstage. Engwanda voldoet aan alle eisen van een speler die is opgeleid op Neerpede, maar zijn weg is natuurlijk nog lang.

Le Soir speculeert dat hij snel zijn kans zou kunnen krijgen in het eerste elftal van RSCA. In de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg maakte Engwanda zijn officieuze debuut voor de eerste ploeg, maar hij had het moeilijk tegen de Duitsers.

Hij stond vaak tegenover de pijlsnelle Mohammed Amoura en toen die één keer kon ontsnappen maakte de gewezen Union SG-speler er meteen 0-1 van. Engwanda probeerde rustig te blijven, maar pakte ook snel geel.

“Het is toch nog afwachten of hij dit niveau meteen zal aankunnen”, waarschuwde Het Nieuwsblad toen.

Dan toch: grote debuut tegen FC Porto

Brian Riemer durfde Nunzio Engwanda niet voor de leeuwen te gooien in officiële wedstrijden, zelfs niet toen de ploeg over een gebrek aan centrale verdedigers beschikte.

Nochtans bezit Engwanda over het juiste profiel: centrale verdediger, een toptalent en ‘ervaring’ tijdens oefenwedstrijden in de voorbereiding. Anderlecht gelooft heel sterk in Engwanda, maar ze willen hem ook niet verbranden.

Bovendien zagen we in de oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg dat de 16-jarige nog niet rijp was voor het hoogste niveau. Hij kon overtuigen met zijn groot talent, maar ook van de noodzaak om hem te laten doorgroeien bij de RSCA Futures in de Challenger Pro League.

In de Europa League-wedstrijd tegen FC Porto kreeg Engwanda eindelijk zijn kans in het eerste elftal. David Hubert liet hem vijf minuten voor tijd invallen en hij bleef knap overeind.

Engwanda moet meer kansen krijgen

Meest recent

Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

63
63
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

10
10
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

29
29
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

71
71
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

63
63
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

155
155
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

198
198
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

267
267
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

414
414
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

104
104
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1023
1023
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

87
87
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

424
424
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

336
336
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

384
384
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

361
361
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

52
52
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

134
134
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

27
27
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

175
175
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

44
44
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

82
82
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

140
140
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

180
180
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

122
122

Meer sportnieuws