Textor aan het feest: Botafogo pakt Copa Libertadores

door
Textor aan het feest: Botafogo pakt Copa Libertadores

John Textor beleefde moeilijke maanden met zijn clubs, want RWDM degradeerde uit de Jupiler Pro League en Olympique Lyon kampt met zware financiële problemen. Maar in Zuid-Amerika heeft hij meer succes. Daar wist hij met Botafogo een prestigieuze trofee te pakken.

Zaterdagavond sleepte Botafogo de Copa Libertadores in de wacht, de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. Na een bewogen finale werd Atletico Mineiro met 1-3 verslagen.

LEES OOK: ‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

Botafogo na 39 seconden al met 10

De wedstrijd begon nochtans rampzalig voor Botafogo, want dat moest na amper 39 seconden(!) al met tien verder. Gregore werd meteen uitgeschakeld nadat hij vol op het hoofd getrapt had van tegenstander Fausto Vera - in het verleden nog in beeld bij Club Brugge, Anderlecht en Genk.

Maar dat liet Botafogo niet aan het hart komen en met een man minder trok het zowaar nog met een dubbele voorsprong de kleedkamer in. Tien minuten voor rust opende Luiz Henrique de score en in de voorlaatste minuut kon Alex Telles vanop de stip de 0-2 maken.

Eerste Copa Libertadores na nagelbijter

Het werd na rust wel snel weer spannend, want al in de tweede minuut bracht de pas ingevallen Vargas Atletico Mineiro weer in de wedstrijd. Daardoor werd het nagelbijten tot het einde. Onder meer oude bekende Hulk ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar uiteindelijk viel de goal aan de overkant. Junior Santos nam in de slotseconden alle twijfels weg.

Daardoor pakt Botafogo voor de eerste keer in haar geschiedenis de Copa Libertadores en mag het zich opmaken voor enkele topaffiches. Het mag binnen een tweetal weken een gooi doen naar de Intercontinental Cup, waarin het voorbij Pachuca en Al Ahly zal moeten om de finale tegen Real Madrid te spelen. Volgende zomer mag het daarna ook aantreden op het WK voor clubs.

Zal Textor ook met RWDM nog succes boeken?

Meest recent

Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

2
2
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

22
22
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

6
6
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

34
34
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

40
40
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

22
22
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

66
66
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

24
24
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

201
201
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

94
94
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

100
100
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

179
179
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

268
268
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

358
358
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

303
303
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

365
365
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

67
67
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

269
269
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

199
199
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

192
192
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

489
489
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

419
419
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

111
111

Meer sportnieuws