Textor aan het feest: Botafogo pakt Copa Libertadores

29 stemmen
Textor aan het feest: Botafogo pakt Copa Libertadores

John Textor beleefde moeilijke maanden met zijn clubs, want RWDM degradeerde uit de Jupiler Pro League en Olympique Lyon kampt met zware financiële problemen. Maar in Zuid-Amerika heeft hij meer succes. Daar wist hij met Botafogo een prestigieuze trofee te pakken.

Zaterdagavond sleepte Botafogo de Copa Libertadores in de wacht, de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. Na een bewogen finale werd Atletico Mineiro met 1-3 verslagen.

Botafogo na 39 seconden al met 10

De wedstrijd begon nochtans rampzalig voor Botafogo, want dat moest na amper 39 seconden(!) al met tien verder. Gregore werd meteen uitgeschakeld nadat hij vol op het hoofd getrapt had van tegenstander Fausto Vera - in het verleden nog in beeld bij Club Brugge, Anderlecht en Genk.

Maar dat liet Botafogo niet aan het hart komen en met een man minder trok het zowaar nog met een dubbele voorsprong de kleedkamer in. Tien minuten voor rust opende Luiz Henrique de score en in de voorlaatste minuut kon Alex Telles vanop de stip de 0-2 maken.

Eerste Copa Libertadores na nagelbijter

Het werd na rust wel snel weer spannend, want al in de tweede minuut bracht de pas ingevallen Vargas Atletico Mineiro weer in de wedstrijd. Daardoor werd het nagelbijten tot het einde. Onder meer oude bekende Hulk ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar uiteindelijk viel de goal aan de overkant. Junior Santos nam in de slotseconden alle twijfels weg.

Daardoor pakt Botafogo voor de eerste keer in haar geschiedenis de Copa Libertadores en mag het zich opmaken voor enkele topaffiches. Het mag binnen een tweetal weken een gooi doen naar de Intercontinental Cup, waarin het voorbij Pachuca en Al Ahly zal moeten om de finale tegen Real Madrid te spelen. Volgende zomer mag het daarna ook aantreden op het WK voor clubs.

Zal Textor ook met RWDM nog succes boeken?

Meest recent

'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

26
26
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

23
23
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

52
52
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

43
43
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

64
64
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

172
172
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

416
416
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

174
174
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

373
373
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

294
294
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

178
178
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

80
80
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

81
81
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

147
147
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

168
168
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

333
333
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

336
336
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

258
258
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

468
468
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

143
143
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

665
665
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

101
101
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

67
67
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

371
371
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

63
63

Meer sportnieuws