Textor aan het feest: Botafogo pakt Copa Libertadores

door
Textor aan het feest: Botafogo pakt Copa Libertadores

John Textor beleefde moeilijke maanden met zijn clubs, want RWDM degradeerde uit de Jupiler Pro League en Olympique Lyon kampt met zware financiële problemen. Maar in Zuid-Amerika heeft hij meer succes. Daar wist hij met Botafogo een prestigieuze trofee te pakken.

Zaterdagavond sleepte Botafogo de Copa Libertadores in de wacht, de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. Na een bewogen finale werd Atletico Mineiro met 1-3 verslagen.

Botafogo na 39 seconden al met 10

De wedstrijd begon nochtans rampzalig voor Botafogo, want dat moest na amper 39 seconden(!) al met tien verder. Gregore werd meteen uitgeschakeld nadat hij vol op het hoofd getrapt had van tegenstander Fausto Vera - in het verleden nog in beeld bij Club Brugge, Anderlecht en Genk.

Maar dat liet Botafogo niet aan het hart komen en met een man minder trok het zowaar nog met een dubbele voorsprong de kleedkamer in. Tien minuten voor rust opende Luiz Henrique de score en in de voorlaatste minuut kon Alex Telles vanop de stip de 0-2 maken.

Eerste Copa Libertadores na nagelbijter

Het werd na rust wel snel weer spannend, want al in de tweede minuut bracht de pas ingevallen Vargas Atletico Mineiro weer in de wedstrijd. Daardoor werd het nagelbijten tot het einde. Onder meer oude bekende Hulk ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar uiteindelijk viel de goal aan de overkant. Junior Santos nam in de slotseconden alle twijfels weg.

Daardoor pakt Botafogo voor de eerste keer in haar geschiedenis de Copa Libertadores en mag het zich opmaken voor enkele topaffiches. Het mag binnen een tweetal weken een gooi doen naar de Intercontinental Cup, waarin het voorbij Pachuca en Al Ahly zal moeten om de finale tegen Real Madrid te spelen. Volgende zomer mag het daarna ook aantreden op het WK voor clubs.

Zal Textor ook met RWDM nog succes boeken?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

7
7
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

46
46
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

238
238
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

53
53
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

278
278
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

84
84
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

148
148
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

124
124
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

16
16
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

111
111
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

308
308
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

125
125
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

553
553
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

181
181
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

192
192
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

227
227
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

131
131
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

337
337
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

204
204
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

375
375
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

259
259
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

447
447
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

189
189
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

198
198

Meer sportnieuws