Textor aan het feest: Botafogo pakt Copa Libertadores

29 stemmen
Textor aan het feest: Botafogo pakt Copa Libertadores

John Textor beleefde moeilijke maanden met zijn clubs, want RWDM degradeerde uit de Jupiler Pro League en Olympique Lyon kampt met zware financiële problemen. Maar in Zuid-Amerika heeft hij meer succes. Daar wist hij met Botafogo een prestigieuze trofee te pakken.

Zaterdagavond sleepte Botafogo de Copa Libertadores in de wacht, de Zuid-Amerikaanse tegenhanger van de Champions League. Na een bewogen finale werd Atletico Mineiro met 1-3 verslagen.

LEES OOK: RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

Botafogo na 39 seconden al met 10

De wedstrijd begon nochtans rampzalig voor Botafogo, want dat moest na amper 39 seconden(!) al met tien verder. Gregore werd meteen uitgeschakeld nadat hij vol op het hoofd getrapt had van tegenstander Fausto Vera - in het verleden nog in beeld bij Club Brugge, Anderlecht en Genk.

Maar dat liet Botafogo niet aan het hart komen en met een man minder trok het zowaar nog met een dubbele voorsprong de kleedkamer in. Tien minuten voor rust opende Luiz Henrique de score en in de voorlaatste minuut kon Alex Telles vanop de stip de 0-2 maken.

Eerste Copa Libertadores na nagelbijter

Het werd na rust wel snel weer spannend, want al in de tweede minuut bracht de pas ingevallen Vargas Atletico Mineiro weer in de wedstrijd. Daardoor werd het nagelbijten tot het einde. Onder meer oude bekende Hulk ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker, maar uiteindelijk viel de goal aan de overkant. Junior Santos nam in de slotseconden alle twijfels weg.

Daardoor pakt Botafogo voor de eerste keer in haar geschiedenis de Copa Libertadores en mag het zich opmaken voor enkele topaffiches. Het mag binnen een tweetal weken een gooi doen naar de Intercontinental Cup, waarin het voorbij Pachuca en Al Ahly zal moeten om de finale tegen Real Madrid te spelen. Volgende zomer mag het daarna ook aantreden op het WK voor clubs.

Zal Textor ook met RWDM nog succes boeken?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

87
87
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

25
25
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

79
79
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

74
74
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

110
110
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

141
141
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

769
769
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

518
518
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

379
379
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

692
692
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2186
2186
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws