Anderlecht titelkandidaat? Van der Elst geeft eerlijke mening

door
Anderlecht titelkandidaat? Van der Elst geeft eerlijke mening

Het kan soms snel gaan met de meningen in het voetbal. De waan van de dag regeert. Bij RSC Anderlecht was het kommer en kwel en ondertussen is het tijd gekeerd. Plots worden de Brusselaars aanzien als een titelkandidaat.

Franky Van der Elst is de volgende die aanhaalt dat Anderlecht een titelkandidaat is. "Ze gaan meedoen. In principe zijn ze na Nieuwjaar nog sterker. Vertonghen komt terug, Hazard komt terug. En Renard zal ook nog wel iets willen doen", vertelde hij aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Mercato 'beter dan verwacht'?

Een zeer logische redenering van de voormalige Rode Duivel, maar heel wat waarnemers roepen plots deze teksten. Enkele maanden geleden werd nog aangehaald dat Anderlecht 'verzwakt' uit de mercato kwam, wat de waarheid geweld aandoen was. Onze redactie verklaarde al snel na de mercato dat Anderlecht een beetje sterker uit de transferperiode was gekomen.

Spelers als Jan-Carlo Simic, Leander Dendoncker (hij moet nog beter kunnen) en Samuel Edozie zijn zeer goede transfers gebleken, Mathias Jörgensen werd gehaald als back-up. Na een goed begin en een stevige mindere periode, is hij weer beter bezig.

Hazard en Vertonghen.

Paars-Wit miste volgens ons enkel een extra centrale verdediger en het was ook de bedoeling van Jesper Fredberg die in januari te halen. Dat gaat ook de taak zijn van Olivier Renard. Onze redactie maakte eerder al bekend welk profiel Anderlecht op het oog heeft

Paars-Wit heeft een kern die altijd top drie moet kunnen halen in België. Club Brugge heeft een betere selectie, maar de kern van Paars-Wit staat wat ons betreft op gelijke hoogte met die van KRC Genk. Al moet dan wel iedereen fit zijn bij de Brusselaars.

Anderlecht moet hopen dat Jan Vertonghen en Thorgan Hazard op hun beste niveau terugkeren voor de Champions' Play-Offs. Enkel dan zijn de Brusselaars een titelkandidaat, wat we ook reeds aanhaalden. Nog voor de waan van de dag.

Is de totale kern van RSCA nu sterker dan die van vorig jaar?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

91
91
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

16
16
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

53
53
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

132
132
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

24
24
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

140
140
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

32
32
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

87
87
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

192
192
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

158
158
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

127
127
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

168
168
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

327
327
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

493
493
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

773
773
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

166
166
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

27
27
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

123
123
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

107
107
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

129
129
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

518
518
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

319
319
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

151
151
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

126
126
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

482
482

Meer sportnieuws