Anderlecht titelkandidaat? Van der Elst geeft eerlijke mening

door
Anderlecht titelkandidaat? Van der Elst geeft eerlijke mening

Het kan soms snel gaan met de meningen in het voetbal. De waan van de dag regeert. Bij RSC Anderlecht was het kommer en kwel en ondertussen is het tijd gekeerd. Plots worden de Brusselaars aanzien als een titelkandidaat.

Franky Van der Elst is de volgende die aanhaalt dat Anderlecht een titelkandidaat is. "Ze gaan meedoen. In principe zijn ze na Nieuwjaar nog sterker. Vertonghen komt terug, Hazard komt terug. En Renard zal ook nog wel iets willen doen", vertelde hij aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Mercato 'beter dan verwacht'?

Een zeer logische redenering van de voormalige Rode Duivel, maar heel wat waarnemers roepen plots deze teksten. Enkele maanden geleden werd nog aangehaald dat Anderlecht 'verzwakt' uit de mercato kwam, wat de waarheid geweld aandoen was. Onze redactie verklaarde al snel na de mercato dat Anderlecht een beetje sterker uit de transferperiode was gekomen.

Spelers als Jan-Carlo Simic, Leander Dendoncker (hij moet nog beter kunnen) en Samuel Edozie zijn zeer goede transfers gebleken, Mathias Jörgensen werd gehaald als back-up. Na een goed begin en een stevige mindere periode, is hij weer beter bezig.

Hazard en Vertonghen.

Paars-Wit miste volgens ons enkel een extra centrale verdediger en het was ook de bedoeling van Jesper Fredberg die in januari te halen. Dat gaat ook de taak zijn van Olivier Renard. Onze redactie maakte eerder al bekend welk profiel Anderlecht op het oog heeft

Paars-Wit heeft een kern die altijd top drie moet kunnen halen in België. Club Brugge heeft een betere selectie, maar de kern van Paars-Wit staat wat ons betreft op gelijke hoogte met die van KRC Genk. Al moet dan wel iedereen fit zijn bij de Brusselaars.

Anderlecht moet hopen dat Jan Vertonghen en Thorgan Hazard op hun beste niveau terugkeren voor de Champions' Play-Offs. Enkel dan zijn de Brusselaars een titelkandidaat, wat we ook reeds aanhaalden. Nog voor de waan van de dag.

Is de totale kern van RSCA nu sterker dan die van vorig jaar?

Meest recent

'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

3
3
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

31
31
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

64
64
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

344
344
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

15
15
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

152
152
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

178
178
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

146
146
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

346
346
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

241
241
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

137
137
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

618
618
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

147
147
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

50
50
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

169
169
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

176
176
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

594
594
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

136
136
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

227
227
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

58
58
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

196
196

Meer sportnieuws