Red Flames na makkelijke zege met anderhalf been op het EK

94 stemmen
Red Flames na makkelijke zege met anderhalf been op het EK

De Red Flames stonden voor een zeer belangrijk tweeluik tegen Oekraïne. Het is de laatste horde richting het Europees Kampioenschap. De Belgische dames speelden een solide partij en wonnen met 0-2. Het EK mag niet meer mislopen.

LEES OOK: Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Van Kerkhoven scoort de 0-1

De Flames begonnen zeer scherp aan hun uitwedstrijd. Ze waren meteen baas en kregen een aantal kansen om de score te openen. Dat lukte aanvankelijk niet, maar halverwege de eerste helft wist Van Kerkhoven de oververdiende 0-1 op het bord te zetten.

Het was zaak om door te blijven duwen en Oekraïne al helemaal uit te te tellen. De Belgische dames hebben meer kwaliteit dan hun opponent. Maar ze zakten nadien weg en speelden vooral op controle.

Kwalificatie mag niet meer mislopen

Na de pauze zagen we hetzelfde spelbeeld. De Red Flames speelden vooral op controle en waren bij momenten nog gevaarlijk. Ze speelden zeker niet geweldig, maar Oekraïne had te weinig kwaliteit om echt voor groot gevaar te zorgen. In de extra tijd scoorde Wullaert de 0-2. Er werd gefloten voor buitenspel, maar de VAR bekeek het. De spits van Inter mocht de goal op haar naam schrijven: haar 86ste goal voor de Flames.

De Flames trokken de zege zo al bij al vlot over de streep. Dinsdag wacht de terugmatch in Leuven. Dit Oekraïne mag geen problemen opleveren voor de Red Flames. Dinsdag barst er een groot feest los in Leuven. Zet de Stella Artois maar koud, nietwaar?

Gaan de Flames zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

6
6
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

19
19
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

8
8
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

155
155
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

180
180
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

42
42
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

150
150
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

730
730
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

143
143
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

108
108
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

46
46
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

123
123
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

159
159
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

141
141
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

997
997
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

441
441
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

140
140
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

902
902
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

487
487
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

537
537
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

478
478
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

557
557
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

130
130

Meer sportnieuws