Red Flames na makkelijke zege met anderhalf been op het EK

door
Red Flames na makkelijke zege met anderhalf been op het EK

De Red Flames stonden voor een zeer belangrijk tweeluik tegen Oekraïne. Het is de laatste horde richting het Europees Kampioenschap. De Belgische dames speelden een solide partij en wonnen met 0-2. Het EK mag niet meer mislopen.

LEES OOK: Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Van Kerkhoven scoort de 0-1

De Flames begonnen zeer scherp aan hun uitwedstrijd. Ze waren meteen baas en kregen een aantal kansen om de score te openen. Dat lukte aanvankelijk niet, maar halverwege de eerste helft wist Van Kerkhoven de oververdiende 0-1 op het bord te zetten.

Het was zaak om door te blijven duwen en Oekraïne al helemaal uit te te tellen. De Belgische dames hebben meer kwaliteit dan hun opponent. Maar ze zakten nadien weg en speelden vooral op controle.

Kwalificatie mag niet meer mislopen

Na de pauze zagen we hetzelfde spelbeeld. De Red Flames speelden vooral op controle en waren bij momenten nog gevaarlijk. Ze speelden zeker niet geweldig, maar Oekraïne had te weinig kwaliteit om echt voor groot gevaar te zorgen. In de extra tijd scoorde Wullaert de 0-2. Er werd gefloten voor buitenspel, maar de VAR bekeek het. De spits van Inter mocht de goal op haar naam schrijven: haar 86ste goal voor de Flames.

De Flames trokken de zege zo al bij al vlot over de streep. Dinsdag wacht de terugmatch in Leuven. Dit Oekraïne mag geen problemen opleveren voor de Red Flames. Dinsdag barst er een groot feest los in Leuven. Zet de Stella Artois maar koud, nietwaar?

Gaan de Flames zich plaatsen voor het EK?

Meest recent

'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

9
9
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

18
18
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

28
28
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

35
35
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

331
331
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

37
37
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

57
57
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

206
206
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

125
125
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

45
45
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

155
155
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

158
158
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

196
196
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1225
1225
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

82
82
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

269
269
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

323
323
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

225
225
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

359
359
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

81
81
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

198
198
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

107
107
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

642
642
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

410
410

Meer sportnieuws