Anderlecht herademt: beste financiële cijfers ooit onder Coucke

door
Anderlecht herademt: beste financiële cijfers ooit onder Coucke

RSC Anderlecht stapelde na de overname de financiële verliezen op. Daar kwam de laatste boekhoudkundige periodes al beterschap in, maar vandaag stelden ze hun beste financiële cijfers ooit voor sinds de overname. Anderlecht lijkt financieel weer helemaal terug te zijn.

LEES OOK: Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Omzet van meer dan 100 miljoen euro

"Na afloop van het vorige seizoen 2022-2023 kon Royal Sporting Club Anderlecht een jaarrekening voorleggen waarin de bedrijfsomzet voor het eerst de kaap van 100 miljoen euro rondde, terwijl de loonmassa verder daalde. Die trend wordt voortgezet in de jaarrekening van het afgelopen seizoen 2023-2024. De bedrijfsomzet steeg met bijna 4,5 procent naar 105.745.990 euro", deelt Anderlecht mee. 

"Die omzet werd gedreven door uitstekende commerciële resultaten, zelfs in een seizoen zonder Europees voetbal. Zo was het stadion gemiddeld voor 98% uitverkocht bij de thuiswedstrijden van het seizoen. Ook de uitgaande transfer van doelman Bart Verbruggen naar Brighton en de sell-on van Jérémy Doku bij zijn transfer van Stade Rennes naar Manchester City speelden een rol in de stijging van de omzet", klinkt het.

Gedaalde salarismassa

Ook voor volgend jaar lijken de cijfers groen te gaan kleuren door de verkoop van Zeno Debast en de nu al goede campagne in de Europa League. RSCA ziet de kosten ook dalen.

"De inkomsten door de transfer van Zeno Debast naar Sporting Lissabon van vorige zomer zitten nog niet vervat in deze cijfers, deze worden opgenomen in de resultaten van het seizoen 2024-2025. Naast de stijging van de omzet valt ook een nieuwe daling van de bedrijfskosten op, voornamelijk gedreven door een significante daling van de salarismassa (-5.445.134 euro)", luidt het. 

Zo komt de totale balans, na aftrek van de belastingen en financiële kosten, op een nettoresultaat van +1.588.290 euro. Dit betekent het eerste positieve resultaat voor RSC Anderlecht sinds het seizoen ’16-’17. Enkel in het seizoen 2021-2022 viel er dankzij de kwijtschelding van schulden een positief nettoresultaat te noteren.

Is Anderlecht weer helemaal terug?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

8
8
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

14
14
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

24
24
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

18
18
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

20
20
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

101
101
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

44
44
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

24
24
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

146
146
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

24
24
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

529
529
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

229
229
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

183
183
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

86
86
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

102
102
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

59
59
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

104
104
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

672
672
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

178
178
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

317
317
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

668
668
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

277
277
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

95
95
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

146
146

Meer sportnieuws