Anderlecht herademt: beste financiële cijfers ooit onder Coucke

door
Anderlecht herademt: beste financiële cijfers ooit onder Coucke

RSC Anderlecht stapelde na de overname de financiële verliezen op. Daar kwam de laatste boekhoudkundige periodes al beterschap in, maar vandaag stelden ze hun beste financiële cijfers ooit voor sinds de overname. Anderlecht lijkt financieel weer helemaal terug te zijn.

LEES OOK: Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Omzet van meer dan 100 miljoen euro

"Na afloop van het vorige seizoen 2022-2023 kon Royal Sporting Club Anderlecht een jaarrekening voorleggen waarin de bedrijfsomzet voor het eerst de kaap van 100 miljoen euro rondde, terwijl de loonmassa verder daalde. Die trend wordt voortgezet in de jaarrekening van het afgelopen seizoen 2023-2024. De bedrijfsomzet steeg met bijna 4,5 procent naar 105.745.990 euro", deelt Anderlecht mee. 

"Die omzet werd gedreven door uitstekende commerciële resultaten, zelfs in een seizoen zonder Europees voetbal. Zo was het stadion gemiddeld voor 98% uitverkocht bij de thuiswedstrijden van het seizoen. Ook de uitgaande transfer van doelman Bart Verbruggen naar Brighton en de sell-on van Jérémy Doku bij zijn transfer van Stade Rennes naar Manchester City speelden een rol in de stijging van de omzet", klinkt het.

Gedaalde salarismassa

Ook voor volgend jaar lijken de cijfers groen te gaan kleuren door de verkoop van Zeno Debast en de nu al goede campagne in de Europa League. RSCA ziet de kosten ook dalen.

"De inkomsten door de transfer van Zeno Debast naar Sporting Lissabon van vorige zomer zitten nog niet vervat in deze cijfers, deze worden opgenomen in de resultaten van het seizoen 2024-2025. Naast de stijging van de omzet valt ook een nieuwe daling van de bedrijfskosten op, voornamelijk gedreven door een significante daling van de salarismassa (-5.445.134 euro)", luidt het. 

Zo komt de totale balans, na aftrek van de belastingen en financiële kosten, op een nettoresultaat van +1.588.290 euro. Dit betekent het eerste positieve resultaat voor RSC Anderlecht sinds het seizoen ’16-’17. Enkel in het seizoen 2021-2022 viel er dankzij de kwijtschelding van schulden een positief nettoresultaat te noteren.

Is Anderlecht weer helemaal terug?

Meest recent

Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

321
321
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

23
23
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

29
29
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

45
45
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

215
215
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

115
115
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

190
190
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

66
66
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

225
225
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

18
18
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

393
393
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

169
169
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

60
60
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

500
500
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

104
104
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

108
108
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

60
60
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

228
228
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

143
143
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

111
111
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

36
36
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

174
174

Meer sportnieuws