Anderlecht herademt: beste financiële cijfers ooit onder Coucke

door stemmen
Anderlecht herademt: beste financiële cijfers ooit onder Coucke

RSC Anderlecht stapelde na de overname de financiële verliezen op. Daar kwam de laatste boekhoudkundige periodes al beterschap in, maar vandaag stelden ze hun beste financiële cijfers ooit voor sinds de overname. Anderlecht lijkt financieel weer helemaal terug te zijn.

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Omzet van meer dan 100 miljoen euro

"Na afloop van het vorige seizoen 2022-2023 kon Royal Sporting Club Anderlecht een jaarrekening voorleggen waarin de bedrijfsomzet voor het eerst de kaap van 100 miljoen euro rondde, terwijl de loonmassa verder daalde. Die trend wordt voortgezet in de jaarrekening van het afgelopen seizoen 2023-2024. De bedrijfsomzet steeg met bijna 4,5 procent naar 105.745.990 euro", deelt Anderlecht mee. 

"Die omzet werd gedreven door uitstekende commerciële resultaten, zelfs in een seizoen zonder Europees voetbal. Zo was het stadion gemiddeld voor 98% uitverkocht bij de thuiswedstrijden van het seizoen. Ook de uitgaande transfer van doelman Bart Verbruggen naar Brighton en de sell-on van Jérémy Doku bij zijn transfer van Stade Rennes naar Manchester City speelden een rol in de stijging van de omzet", klinkt het.

Gedaalde salarismassa

Ook voor volgend jaar lijken de cijfers groen te gaan kleuren door de verkoop van Zeno Debast en de nu al goede campagne in de Europa League. RSCA ziet de kosten ook dalen.

"De inkomsten door de transfer van Zeno Debast naar Sporting Lissabon van vorige zomer zitten nog niet vervat in deze cijfers, deze worden opgenomen in de resultaten van het seizoen 2024-2025. Naast de stijging van de omzet valt ook een nieuwe daling van de bedrijfskosten op, voornamelijk gedreven door een significante daling van de salarismassa (-5.445.134 euro)", luidt het. 

Zo komt de totale balans, na aftrek van de belastingen en financiële kosten, op een nettoresultaat van +1.588.290 euro. Dit betekent het eerste positieve resultaat voor RSC Anderlecht sinds het seizoen ’16-’17. Enkel in het seizoen 2021-2022 viel er dankzij de kwijtschelding van schulden een positief nettoresultaat te noteren.

Is Anderlecht weer helemaal terug?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

344
344
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

20
20
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

39
39
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

98
98
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

130
130
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

103
103
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

191
191
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

207
207
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

156
156
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

136
136
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

512
512
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

730
730
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

414
414
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

218
218
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

128
128
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

82
82
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

420
420
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

103
103
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

309
309
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

282
282
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

435
435
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

444
444

Meer sportnieuws