Anderlecht herademt: beste financiële cijfers ooit onder Coucke

593 stemmen
Anderlecht herademt: beste financiële cijfers ooit onder Coucke

RSC Anderlecht stapelde na de overname de financiële verliezen op. Daar kwam de laatste boekhoudkundige periodes al beterschap in, maar vandaag stelden ze hun beste financiële cijfers ooit voor sinds de overname. Anderlecht lijkt financieel weer helemaal terug te zijn.

LEES OOK: Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Omzet van meer dan 100 miljoen euro

"Na afloop van het vorige seizoen 2022-2023 kon Royal Sporting Club Anderlecht een jaarrekening voorleggen waarin de bedrijfsomzet voor het eerst de kaap van 100 miljoen euro rondde, terwijl de loonmassa verder daalde. Die trend wordt voortgezet in de jaarrekening van het afgelopen seizoen 2023-2024. De bedrijfsomzet steeg met bijna 4,5 procent naar 105.745.990 euro", deelt Anderlecht mee. 

"Die omzet werd gedreven door uitstekende commerciële resultaten, zelfs in een seizoen zonder Europees voetbal. Zo was het stadion gemiddeld voor 98% uitverkocht bij de thuiswedstrijden van het seizoen. Ook de uitgaande transfer van doelman Bart Verbruggen naar Brighton en de sell-on van Jérémy Doku bij zijn transfer van Stade Rennes naar Manchester City speelden een rol in de stijging van de omzet", klinkt het.

Gedaalde salarismassa

Ook voor volgend jaar lijken de cijfers groen te gaan kleuren door de verkoop van Zeno Debast en de nu al goede campagne in de Europa League. RSCA ziet de kosten ook dalen.

"De inkomsten door de transfer van Zeno Debast naar Sporting Lissabon van vorige zomer zitten nog niet vervat in deze cijfers, deze worden opgenomen in de resultaten van het seizoen 2024-2025. Naast de stijging van de omzet valt ook een nieuwe daling van de bedrijfskosten op, voornamelijk gedreven door een significante daling van de salarismassa (-5.445.134 euro)", luidt het. 

Zo komt de totale balans, na aftrek van de belastingen en financiële kosten, op een nettoresultaat van +1.588.290 euro. Dit betekent het eerste positieve resultaat voor RSC Anderlecht sinds het seizoen ’16-’17. Enkel in het seizoen 2021-2022 viel er dankzij de kwijtschelding van schulden een positief nettoresultaat te noteren.

Is Anderlecht weer helemaal terug?

Meest recent

‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

356
356
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

39
39
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

93
93
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

314
314
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

341
341
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

114
114
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

120
120
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

266
266
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

36
36
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

168
168
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

438
438
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

599
599
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

119
119
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

332
332
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

52
52
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

131
131
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

623
623
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

494
494
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

198
198
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

97
97

Meer sportnieuws