STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

159 stemmen
STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

STVV is een club die al jaren een financieel gezond beleid voert. De club springt niet veel hoger dan wat normaal gezien zou aankunnen. Door een goed transferbeleid begint STVV ook meer en meer winst te maken. De club kwam met de cijfers van het voorbije jaar en die zien er zeer goed uit.

Voorzitter David Meekers lichtte aan de aandeelhouders de cijfers van het voorbije boekjaar (2023 – 2024) toe. En die cijfers ogen positief, want de omzet steeg het voorbije seizoen met ongeveer 20%.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Straf transferbeleid

"De drie belangrijkste inkomstenbronnen van een club zijn commerciële partnerships, TV-gelden en transfers. Allereerst zijn we onze Japanse partners dankbaar. Samen zijn zij goed voor meer dan 10 miljoen euro, oftewel 85% van de totale commerciële inkomsten. Dat was meteen de grootste inkomstenbron van het voorbije jaar. Daarnaast stegen ook de inkomsten uit TV-rechten met meer dan 16%. Dat is enerzijds te danken aan de sportieve prestaties van de voorbije seizoenen, anderzijds aan het hoge aantal doorgestroomde jeugdspelers", zei Meekers via de clubkanalen.

Het transferbeleid werpt zijn vruchten af. "Er werd voor 5,6 miljoen euro gespendeerd aan inkomende transfers, terwijl we voor 7,6 miljoen euro transfergelden ontvingen. Hierin zaten enerzijds bonussen uit vroegere transfers en anderzijds de verkoop van Hayashi, Hashioka, Smets, Bocat en Steuckers. De transfers van Suzuki, Koïta en Delorge vonden pas na 30 juni plaats. Die inkomsten behoren dus tot het huidige boekjaar 2024 - 2025."

Miljoenen euro's winst

STVV lijkt dus ook volgend jaar al zeker te zijn van groene cijfers, want die drie spelers brachten nog eens 13 miljoen euro in het laatje. De club levert dus bijzonder goed werk. Een voorbeeld voor veel andere Belgische ploegen. Onderaan de streep houdt STVV 4,2 miljoen euro over. 

"Financieel gezien hebben we de voorbije jaren serieuze stappen gezet. Aan de ene kant beheren we onze middelen als een goede huisvader, aan de andere kant slagen we erin om onze inkomsten gevoelig te verhogen. Onze ambitie is om operationeel break even te draaien, zodat we niet afhankelijk zijn van transfergelden en geen zotte externe kapitaalsverhogingen of fiscale kunstgrepen hoeven te verrichten. Op die manier is STVV een lichtend voorbeeld in het Belgische profvoetbal. Nu we financieel gezond zijn, willen we vanaf komende zomer investeren in de sportieve uitbouw van onze ploeg", meldt Meekers.

🚀

Is STVV een voorbeeldclub?

Meest recent

Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

9
9
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

71
71
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

22
22
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

274
274
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

235
235
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

245
245
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

128
128
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

50
50
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

230
230
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

270
270
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

420
420
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

224
224
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1364
1364
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

557
557
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

243
243
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

157
157
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

316
316
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

322
322
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

973
973
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

382
382
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

141
141
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

463
463
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1394
1394
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

229
229
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

144
144

Meer sportnieuws