STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

door
STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

STVV is een club die al jaren een financieel gezond beleid voert. De club springt niet veel hoger dan wat normaal gezien zou aankunnen. Door een goed transferbeleid begint STVV ook meer en meer winst te maken. De club kwam met de cijfers van het voorbije jaar en die zien er zeer goed uit.

Voorzitter David Meekers lichtte aan de aandeelhouders de cijfers van het voorbije boekjaar (2023 – 2024) toe. En die cijfers ogen positief, want de omzet steeg het voorbije seizoen met ongeveer 20%.

LEES OOK: 'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

Straf transferbeleid

"De drie belangrijkste inkomstenbronnen van een club zijn commerciële partnerships, TV-gelden en transfers. Allereerst zijn we onze Japanse partners dankbaar. Samen zijn zij goed voor meer dan 10 miljoen euro, oftewel 85% van de totale commerciële inkomsten. Dat was meteen de grootste inkomstenbron van het voorbije jaar. Daarnaast stegen ook de inkomsten uit TV-rechten met meer dan 16%. Dat is enerzijds te danken aan de sportieve prestaties van de voorbije seizoenen, anderzijds aan het hoge aantal doorgestroomde jeugdspelers", zei Meekers via de clubkanalen.

Het transferbeleid werpt zijn vruchten af. "Er werd voor 5,6 miljoen euro gespendeerd aan inkomende transfers, terwijl we voor 7,6 miljoen euro transfergelden ontvingen. Hierin zaten enerzijds bonussen uit vroegere transfers en anderzijds de verkoop van Hayashi, Hashioka, Smets, Bocat en Steuckers. De transfers van Suzuki, Koïta en Delorge vonden pas na 30 juni plaats. Die inkomsten behoren dus tot het huidige boekjaar 2024 - 2025."

Miljoenen euro's winst

STVV lijkt dus ook volgend jaar al zeker te zijn van groene cijfers, want die drie spelers brachten nog eens 13 miljoen euro in het laatje. De club levert dus bijzonder goed werk. Een voorbeeld voor veel andere Belgische ploegen. Onderaan de streep houdt STVV 4,2 miljoen euro over. 

"Financieel gezien hebben we de voorbije jaren serieuze stappen gezet. Aan de ene kant beheren we onze middelen als een goede huisvader, aan de andere kant slagen we erin om onze inkomsten gevoelig te verhogen. Onze ambitie is om operationeel break even te draaien, zodat we niet afhankelijk zijn van transfergelden en geen zotte externe kapitaalsverhogingen of fiscale kunstgrepen hoeven te verrichten. Op die manier is STVV een lichtend voorbeeld in het Belgische profvoetbal. Nu we financieel gezond zijn, willen we vanaf komende zomer investeren in de sportieve uitbouw van onze ploeg", meldt Meekers.

Is STVV een voorbeeldclub?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

9
9
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

64
64
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

23
23
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

36
36
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

233
233
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

77
77
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

128
128
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

107
107
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

481
481
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

353
353
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

519
519
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

225
225
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

220
220
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

221
221
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

227
227
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

437
437
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

656
656
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

501
501
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

297
297
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

499
499
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

736
736
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

438
438
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

444
444

Meer sportnieuws