STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

door
STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

STVV is een club die al jaren een financieel gezond beleid voert. De club springt niet veel hoger dan wat normaal gezien zou aankunnen. Door een goed transferbeleid begint STVV ook meer en meer winst te maken. De club kwam met de cijfers van het voorbije jaar en die zien er zeer goed uit.

Voorzitter David Meekers lichtte aan de aandeelhouders de cijfers van het voorbije boekjaar (2023 – 2024) toe. En die cijfers ogen positief, want de omzet steeg het voorbije seizoen met ongeveer 20%.

LEES OOK: STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Straf transferbeleid

"De drie belangrijkste inkomstenbronnen van een club zijn commerciële partnerships, TV-gelden en transfers. Allereerst zijn we onze Japanse partners dankbaar. Samen zijn zij goed voor meer dan 10 miljoen euro, oftewel 85% van de totale commerciële inkomsten. Dat was meteen de grootste inkomstenbron van het voorbije jaar. Daarnaast stegen ook de inkomsten uit TV-rechten met meer dan 16%. Dat is enerzijds te danken aan de sportieve prestaties van de voorbije seizoenen, anderzijds aan het hoge aantal doorgestroomde jeugdspelers", zei Meekers via de clubkanalen.

Het transferbeleid werpt zijn vruchten af. "Er werd voor 5,6 miljoen euro gespendeerd aan inkomende transfers, terwijl we voor 7,6 miljoen euro transfergelden ontvingen. Hierin zaten enerzijds bonussen uit vroegere transfers en anderzijds de verkoop van Hayashi, Hashioka, Smets, Bocat en Steuckers. De transfers van Suzuki, Koïta en Delorge vonden pas na 30 juni plaats. Die inkomsten behoren dus tot het huidige boekjaar 2024 - 2025."

Miljoenen euro's winst

STVV lijkt dus ook volgend jaar al zeker te zijn van groene cijfers, want die drie spelers brachten nog eens 13 miljoen euro in het laatje. De club levert dus bijzonder goed werk. Een voorbeeld voor veel andere Belgische ploegen. Onderaan de streep houdt STVV 4,2 miljoen euro over. 

"Financieel gezien hebben we de voorbije jaren serieuze stappen gezet. Aan de ene kant beheren we onze middelen als een goede huisvader, aan de andere kant slagen we erin om onze inkomsten gevoelig te verhogen. Onze ambitie is om operationeel break even te draaien, zodat we niet afhankelijk zijn van transfergelden en geen zotte externe kapitaalsverhogingen of fiscale kunstgrepen hoeven te verrichten. Op die manier is STVV een lichtend voorbeeld in het Belgische profvoetbal. Nu we financieel gezond zijn, willen we vanaf komende zomer investeren in de sportieve uitbouw van onze ploeg", meldt Meekers.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash
1543

Is STVV een voorbeeldclub?

Meest recent

Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

21
21
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

22
22
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

21
21
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

33
33
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

202
202
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

23
23
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

108
108
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

30
30
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

33
33
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

105
105
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

226
226
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

288
288
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

173
173
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

117
117
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

46
46
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

212
212
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

70
70
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

235
235
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

55
55
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

83
83
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

119
119
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

92
92
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

76
76

Meer sportnieuws