STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

door
STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

STVV is een club die al jaren een financieel gezond beleid voert. De club springt niet veel hoger dan wat normaal gezien zou aankunnen. Door een goed transferbeleid begint STVV ook meer en meer winst te maken. De club kwam met de cijfers van het voorbije jaar en die zien er zeer goed uit.

Voorzitter David Meekers lichtte aan de aandeelhouders de cijfers van het voorbije boekjaar (2023 – 2024) toe. En die cijfers ogen positief, want de omzet steeg het voorbije seizoen met ongeveer 20%.

LEES OOK: 'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

Straf transferbeleid

"De drie belangrijkste inkomstenbronnen van een club zijn commerciële partnerships, TV-gelden en transfers. Allereerst zijn we onze Japanse partners dankbaar. Samen zijn zij goed voor meer dan 10 miljoen euro, oftewel 85% van de totale commerciële inkomsten. Dat was meteen de grootste inkomstenbron van het voorbije jaar. Daarnaast stegen ook de inkomsten uit TV-rechten met meer dan 16%. Dat is enerzijds te danken aan de sportieve prestaties van de voorbije seizoenen, anderzijds aan het hoge aantal doorgestroomde jeugdspelers", zei Meekers via de clubkanalen.

Het transferbeleid werpt zijn vruchten af. "Er werd voor 5,6 miljoen euro gespendeerd aan inkomende transfers, terwijl we voor 7,6 miljoen euro transfergelden ontvingen. Hierin zaten enerzijds bonussen uit vroegere transfers en anderzijds de verkoop van Hayashi, Hashioka, Smets, Bocat en Steuckers. De transfers van Suzuki, Koïta en Delorge vonden pas na 30 juni plaats. Die inkomsten behoren dus tot het huidige boekjaar 2024 - 2025."

Miljoenen euro's winst

STVV lijkt dus ook volgend jaar al zeker te zijn van groene cijfers, want die drie spelers brachten nog eens 13 miljoen euro in het laatje. De club levert dus bijzonder goed werk. Een voorbeeld voor veel andere Belgische ploegen. Onderaan de streep houdt STVV 4,2 miljoen euro over. 

"Financieel gezien hebben we de voorbije jaren serieuze stappen gezet. Aan de ene kant beheren we onze middelen als een goede huisvader, aan de andere kant slagen we erin om onze inkomsten gevoelig te verhogen. Onze ambitie is om operationeel break even te draaien, zodat we niet afhankelijk zijn van transfergelden en geen zotte externe kapitaalsverhogingen of fiscale kunstgrepen hoeven te verrichten. Op die manier is STVV een lichtend voorbeeld in het Belgische profvoetbal. Nu we financieel gezond zijn, willen we vanaf komende zomer investeren in de sportieve uitbouw van onze ploeg", meldt Meekers.

Is STVV een voorbeeldclub?

Meest recent

Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

0
0
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

10
10
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

36
36
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

195
195
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

45
45
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

290
290
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

93
93
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

333
333
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

275
275
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

189
189
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

171
171
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

157
157
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

540
540
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

292
292
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

89
89
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

70
70
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

919
919
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

139
139
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

359
359
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

371
371
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

58
58
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

243
243
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

76
76
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

144
144
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

174
174

Meer sportnieuws