STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

stemmen
STVV legt waanzinnig knappe financiële cijfers voor

STVV is een club die al jaren een financieel gezond beleid voert. De club springt niet veel hoger dan wat normaal gezien zou aankunnen. Door een goed transferbeleid begint STVV ook meer en meer winst te maken. De club kwam met de cijfers van het voorbije jaar en die zien er zeer goed uit.

Voorzitter David Meekers lichtte aan de aandeelhouders de cijfers van het voorbije boekjaar (2023 – 2024) toe. En die cijfers ogen positief, want de omzet steeg het voorbije seizoen met ongeveer 20%.

LEES OOK: ‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Straf transferbeleid

"De drie belangrijkste inkomstenbronnen van een club zijn commerciële partnerships, TV-gelden en transfers. Allereerst zijn we onze Japanse partners dankbaar. Samen zijn zij goed voor meer dan 10 miljoen euro, oftewel 85% van de totale commerciële inkomsten. Dat was meteen de grootste inkomstenbron van het voorbije jaar. Daarnaast stegen ook de inkomsten uit TV-rechten met meer dan 16%. Dat is enerzijds te danken aan de sportieve prestaties van de voorbije seizoenen, anderzijds aan het hoge aantal doorgestroomde jeugdspelers", zei Meekers via de clubkanalen.

Het transferbeleid werpt zijn vruchten af. "Er werd voor 5,6 miljoen euro gespendeerd aan inkomende transfers, terwijl we voor 7,6 miljoen euro transfergelden ontvingen. Hierin zaten enerzijds bonussen uit vroegere transfers en anderzijds de verkoop van Hayashi, Hashioka, Smets, Bocat en Steuckers. De transfers van Suzuki, Koïta en Delorge vonden pas na 30 juni plaats. Die inkomsten behoren dus tot het huidige boekjaar 2024 - 2025."

Miljoenen euro's winst

STVV lijkt dus ook volgend jaar al zeker te zijn van groene cijfers, want die drie spelers brachten nog eens 13 miljoen euro in het laatje. De club levert dus bijzonder goed werk. Een voorbeeld voor veel andere Belgische ploegen. Onderaan de streep houdt STVV 4,2 miljoen euro over. 

"Financieel gezien hebben we de voorbije jaren serieuze stappen gezet. Aan de ene kant beheren we onze middelen als een goede huisvader, aan de andere kant slagen we erin om onze inkomsten gevoelig te verhogen. Onze ambitie is om operationeel break even te draaien, zodat we niet afhankelijk zijn van transfergelden en geen zotte externe kapitaalsverhogingen of fiscale kunstgrepen hoeven te verrichten. Op die manier is STVV een lichtend voorbeeld in het Belgische profvoetbal. Nu we financieel gezond zijn, willen we vanaf komende zomer investeren in de sportieve uitbouw van onze ploeg", meldt Meekers.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'
475

Is STVV een voorbeeldclub?

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

0
0
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

281
281
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

56
56
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

361
361
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

22
22
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

317
317
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

190
190
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

208
208
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

107
107
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1117
1117
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

88
88
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

287
287
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

183
183
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

233
233
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

177
177
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

202
202
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

475
475
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

849
849
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

680
680
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

248
248
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

144
144
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

229
229
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

173
173

Meer sportnieuws