Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed"

door
Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed

Kasper Dolberg scoorde gisteren ei zo na zijn vijftiende goal van het seizoen, maar hij stond nipt buitenspel. De Deense aanvaller is dit seizoen de meest trefzekere speler van Paars-Wit. Hein Vanhaezebrouck ziet daar een probleem.

LEES OOK: ‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

Te afhankelijk van Dolberg?

Dolberg was dit seizoen betrokken bij 16 goals doordat hij veertien keer scoorde en twee assists uitdeelde. Volgens Vanhaezebrouck is Anderlecht te afhankelijk van de aanvaller.

"Eigenlijk is dat niet goed, dat er ene 14 heeft en de rest een stuk minder. Wat als Dolberg niet thuisgeeft of ziek is, of een blessure heeft? Je moet meerdere mensen hebben die een goal kunnen maken. Er zullen dus een aantal jongens moeten opstaan de komende weken en maanden", zei hij aan Play Sports. 

Cijfers zeggen anders

Anders Dreyer scoort minder dan vorig jaar, maar is met 3 goals en 7 assists toch ook weer betrokken bij tien doelpunten. Mario Stroeykens tikt voorlopig af op 4 goals en 6 assists, waardoor hij dus ook goed was voor een bijdrage aan tien goals. Dat zijn zeker geen onaardige cijfers. Opvallend genoeg scoorde Francis Amuzu twee keer in de laatste twee matchen. Hij was met 4 goals en 3 assists ook al goed op dreef in 16 duels, met daarin amper 585 minuten.

Voorlopig moet David Hubert zich dus geen grote zorgen maken. Van de laatste 18 goals in vijf duels, was Dolberg goed voor 7 treffers. Meer dan de helft kwamen er dus via andere voeten. Voorlopig valt het dus nog wel mee met die afhankelijk van de Deense klasbak. Anderlecht scoorde dit seizoen in alle competities samen 45 keer, waarvan Dolberg er dus 14 voor zijn rekening nam.

Is RSCA te afhankelijk van Dolberg?

Meest recent

Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

8
8
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

53
53
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

36
36
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

115
115
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

173
173
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

113
113
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

48
48
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

98
98
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

65
65
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

357
357
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

43
43
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

59
59
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

212
212
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

76
76
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

76
76
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

429
429
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

243
243
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

91
91
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

114
114
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

352
352
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

72
72
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

37
37
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

186
186
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

259
259

Meer sportnieuws