Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed"

door
Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed

Kasper Dolberg scoorde gisteren ei zo na zijn vijftiende goal van het seizoen, maar hij stond nipt buitenspel. De Deense aanvaller is dit seizoen de meest trefzekere speler van Paars-Wit. Hein Vanhaezebrouck ziet daar een probleem.

LEES OOK: 'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Te afhankelijk van Dolberg?

Dolberg was dit seizoen betrokken bij 16 goals doordat hij veertien keer scoorde en twee assists uitdeelde. Volgens Vanhaezebrouck is Anderlecht te afhankelijk van de aanvaller.

"Eigenlijk is dat niet goed, dat er ene 14 heeft en de rest een stuk minder. Wat als Dolberg niet thuisgeeft of ziek is, of een blessure heeft? Je moet meerdere mensen hebben die een goal kunnen maken. Er zullen dus een aantal jongens moeten opstaan de komende weken en maanden", zei hij aan Play Sports. 

Cijfers zeggen anders

Anders Dreyer scoort minder dan vorig jaar, maar is met 3 goals en 7 assists toch ook weer betrokken bij tien doelpunten. Mario Stroeykens tikt voorlopig af op 4 goals en 6 assists, waardoor hij dus ook goed was voor een bijdrage aan tien goals. Dat zijn zeker geen onaardige cijfers. Opvallend genoeg scoorde Francis Amuzu twee keer in de laatste twee matchen. Hij was met 4 goals en 3 assists ook al goed op dreef in 16 duels, met daarin amper 585 minuten.

Voorlopig moet David Hubert zich dus geen grote zorgen maken. Van de laatste 18 goals in vijf duels, was Dolberg goed voor 7 treffers. Meer dan de helft kwamen er dus via andere voeten. Voorlopig valt het dus nog wel mee met die afhankelijk van de Deense klasbak. Anderlecht scoorde dit seizoen in alle competities samen 45 keer, waarvan Dolberg er dus 14 voor zijn rekening nam.

Is RSCA te afhankelijk van Dolberg?

Meest recent

Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

27
27
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

30
30
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

51
51
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

28
28
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

90
90
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

43
43
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

171
171
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

69
69
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

57
57
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

288
288
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

58
58
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

54
54
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

284
284
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

129
129
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

172
172
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

144
144
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

160
160
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

132
132
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

179
179
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

134
134
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

140
140

Meer sportnieuws