Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed"

door
Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed

Kasper Dolberg scoorde gisteren ei zo na zijn vijftiende goal van het seizoen, maar hij stond nipt buitenspel. De Deense aanvaller is dit seizoen de meest trefzekere speler van Paars-Wit. Hein Vanhaezebrouck ziet daar een probleem.

LEES OOK: Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

Te afhankelijk van Dolberg?

Dolberg was dit seizoen betrokken bij 16 goals doordat hij veertien keer scoorde en twee assists uitdeelde. Volgens Vanhaezebrouck is Anderlecht te afhankelijk van de aanvaller.

"Eigenlijk is dat niet goed, dat er ene 14 heeft en de rest een stuk minder. Wat als Dolberg niet thuisgeeft of ziek is, of een blessure heeft? Je moet meerdere mensen hebben die een goal kunnen maken. Er zullen dus een aantal jongens moeten opstaan de komende weken en maanden", zei hij aan Play Sports. 

Cijfers zeggen anders

Anders Dreyer scoort minder dan vorig jaar, maar is met 3 goals en 7 assists toch ook weer betrokken bij tien doelpunten. Mario Stroeykens tikt voorlopig af op 4 goals en 6 assists, waardoor hij dus ook goed was voor een bijdrage aan tien goals. Dat zijn zeker geen onaardige cijfers. Opvallend genoeg scoorde Francis Amuzu twee keer in de laatste twee matchen. Hij was met 4 goals en 3 assists ook al goed op dreef in 16 duels, met daarin amper 585 minuten.

Voorlopig moet David Hubert zich dus geen grote zorgen maken. Van de laatste 18 goals in vijf duels, was Dolberg goed voor 7 treffers. Meer dan de helft kwamen er dus via andere voeten. Voorlopig valt het dus nog wel mee met die afhankelijk van de Deense klasbak. Anderlecht scoorde dit seizoen in alle competities samen 45 keer, waarvan Dolberg er dus 14 voor zijn rekening nam.

Is RSCA te afhankelijk van Dolberg?

Meest recent

Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

194
194
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

95
95
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

86
86
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

257
257
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

21
21
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

136
136
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

468
468
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

23
23
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

32
32
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

170
170
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

77
77
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

115
115
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

105
105
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

110
110
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

103
103
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

281
281
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

288
288
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

172
172
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

142
142
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

202
202
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

157
157
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

114
114
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

294
294

Meer sportnieuws