Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed"

door
Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed

Kasper Dolberg scoorde gisteren ei zo na zijn vijftiende goal van het seizoen, maar hij stond nipt buitenspel. De Deense aanvaller is dit seizoen de meest trefzekere speler van Paars-Wit. Hein Vanhaezebrouck ziet daar een probleem.

LEES OOK: 'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

Te afhankelijk van Dolberg?

Dolberg was dit seizoen betrokken bij 16 goals doordat hij veertien keer scoorde en twee assists uitdeelde. Volgens Vanhaezebrouck is Anderlecht te afhankelijk van de aanvaller.

"Eigenlijk is dat niet goed, dat er ene 14 heeft en de rest een stuk minder. Wat als Dolberg niet thuisgeeft of ziek is, of een blessure heeft? Je moet meerdere mensen hebben die een goal kunnen maken. Er zullen dus een aantal jongens moeten opstaan de komende weken en maanden", zei hij aan Play Sports. 

Cijfers zeggen anders

Anders Dreyer scoort minder dan vorig jaar, maar is met 3 goals en 7 assists toch ook weer betrokken bij tien doelpunten. Mario Stroeykens tikt voorlopig af op 4 goals en 6 assists, waardoor hij dus ook goed was voor een bijdrage aan tien goals. Dat zijn zeker geen onaardige cijfers. Opvallend genoeg scoorde Francis Amuzu twee keer in de laatste twee matchen. Hij was met 4 goals en 3 assists ook al goed op dreef in 16 duels, met daarin amper 585 minuten.

Voorlopig moet David Hubert zich dus geen grote zorgen maken. Van de laatste 18 goals in vijf duels, was Dolberg goed voor 7 treffers. Meer dan de helft kwamen er dus via andere voeten. Voorlopig valt het dus nog wel mee met die afhankelijk van de Deense klasbak. Anderlecht scoorde dit seizoen in alle competities samen 45 keer, waarvan Dolberg er dus 14 voor zijn rekening nam.

Is RSCA te afhankelijk van Dolberg?

Meest recent

'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

6
6
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

28
28
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

533
533
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

181
181
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

281
281
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

89
89
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

263
263
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

32
32
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

96
96
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

37
37
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

46
46
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

61
61
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

289
289
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

413
413
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

214
214
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

152
152
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

610
610
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

948
948
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

76
76
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

312
312
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

599
599
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

455
455
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

607
607

Meer sportnieuws