Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed"

427
Vandenhaebrouck ziet ‘probleem’ bij Anderlecht: “Dat is niet goed

Kasper Dolberg scoorde gisteren ei zo na zijn vijftiende goal van het seizoen, maar hij stond nipt buitenspel. De Deense aanvaller is dit seizoen de meest trefzekere speler van Paars-Wit. Hein Vanhaezebrouck ziet daar een probleem.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Te afhankelijk van Dolberg?

Dolberg was dit seizoen betrokken bij 16 goals doordat hij veertien keer scoorde en twee assists uitdeelde. Volgens Vanhaezebrouck is Anderlecht te afhankelijk van de aanvaller.

"Eigenlijk is dat niet goed, dat er ene 14 heeft en de rest een stuk minder. Wat als Dolberg niet thuisgeeft of ziek is, of een blessure heeft? Je moet meerdere mensen hebben die een goal kunnen maken. Er zullen dus een aantal jongens moeten opstaan de komende weken en maanden", zei hij aan Play Sports. 

Cijfers zeggen anders

Anders Dreyer scoort minder dan vorig jaar, maar is met 3 goals en 7 assists toch ook weer betrokken bij tien doelpunten. Mario Stroeykens tikt voorlopig af op 4 goals en 6 assists, waardoor hij dus ook goed was voor een bijdrage aan tien goals. Dat zijn zeker geen onaardige cijfers. Opvallend genoeg scoorde Francis Amuzu twee keer in de laatste twee matchen. Hij was met 4 goals en 3 assists ook al goed op dreef in 16 duels, met daarin amper 585 minuten.

Voorlopig moet David Hubert zich dus geen grote zorgen maken. Van de laatste 18 goals in vijf duels, was Dolberg goed voor 7 treffers. Meer dan de helft kwamen er dus via andere voeten. Voorlopig valt het dus nog wel mee met die afhankelijk van de Deense klasbak. Anderlecht scoorde dit seizoen in alle competities samen 45 keer, waarvan Dolberg er dus 14 voor zijn rekening nam.

Is RSCA te afhankelijk van Dolberg?

Meest recent

'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

9
9
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

20
20
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

16
16
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

83
83
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

71
71
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

95
95
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

64
64
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

72
72
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

169
169
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

263
263
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

81
81
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

424
424
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

498
498
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

200
200
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

132
132
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

129
129
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

205
205
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

197
197
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1741
1741
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

410
410

Meer sportnieuws