KRC Genk vreest STVV-factor én struikelblok Karetsas

door
KRC Genk vreest STVV-factor én struikelblok Karetsas

KRC Genk neemt het komende speeldag van de Jupiler Pro League op tegen rivaal Sint-Truiden VV. Voor de Limburgse derby gaf coach Thorsten Fink een persconferentie. Daarin sprak hij onder meer over de struikelblokken van zijn team én supertalent Kos Karetsas.

STVV heeft als enige Belgische eersteklasser een kunstgras. Het is dus voor de tegenstander telkens aanpassen geblazen. Ook voor autoritaire leider KRC Genk en Fink, een oude bekende van STVV, zullen er knopen moeten worden doorgehakt.

LEES OOK: Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Een grote factor

Fink zal weldegelijk rekening houden met het kunstgras van STVV. “Ik zal keuzes moeten maken. Het kunstgras is een factor. We hebben er de voorbije drie dagen op getraind, al wil ik zulke zaken nooit belangrijker maken dan ze zijn.”

Sommige spelers zullen betere opties zijn voor de derby tegen STVV. “Een technische speler als Karetsas komt er goed uit verf, maar Hrosovsky verdient het ook om te spelen. Bangoura speelde vorige keer goed tegen Ito, maar doet hij dat ook op kunstgras?”

En wat met de blessuregevallen? “Sattlberger had onlangs een enkelblessure. Hoe houdt die het op die ondergrond? Het zijn dingen die ik in overweging moet nemen. Wie er ook zal spelen: de automatismen zijn er. Bovendien kan een speler vanop de bank ook het verschil maken.”

Karetsas-situatie

Karetsas kwam vorige week na de match tegen Sporting Charleroi onder vuur. De Griekse Belg zou niet samen kunnen spelen met Jarne Steuckers. Fink is het daar echter niet mee eens. “Ik vind dat die de wisselwerking al vaak goed heeft gewerkt. Lopen ze elkaar voor de voeten? Neen, ik wil net die overload creëren aan die kant.”

Volgens Fink is Karetsas slim genoeg om zich aan te passen de tactische richtlijnen. “Heymans van Charleroi deed dat trouwens ook tegen ons. Kos is een heel intelligente voetballer en weet waar hij moet lopen. We moeten niet vergeten dat hij voor het eerst in zeven weken nog eens startte. Dat is niet altijd makkelijk.”

Vind jij dat het kunstgras van STVV moet verdwijnen?

Meest recent

'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

44
44
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

95
95
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

128
128
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

104
104
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

28
28
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

128
128
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

131
131
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

127
127
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

32
32
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

203
203
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

119
119
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

376
376
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

63
63
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

216
216
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

109
109
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

283
283
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

125
125
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

262
262
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

62
62
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

418
418
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

506
506
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

304
304
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

444
444
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

244
244

Meer sportnieuws