KRC Genk vreest STVV-factor én struikelblok Karetsas

door
KRC Genk vreest STVV-factor én struikelblok Karetsas

KRC Genk neemt het komende speeldag van de Jupiler Pro League op tegen rivaal Sint-Truiden VV. Voor de Limburgse derby gaf coach Thorsten Fink een persconferentie. Daarin sprak hij onder meer over de struikelblokken van zijn team én supertalent Kos Karetsas.

STVV heeft als enige Belgische eersteklasser een kunstgras. Het is dus voor de tegenstander telkens aanpassen geblazen. Ook voor autoritaire leider KRC Genk en Fink, een oude bekende van STVV, zullen er knopen moeten worden doorgehakt.

LEES OOK: Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Een grote factor

Fink zal weldegelijk rekening houden met het kunstgras van STVV. “Ik zal keuzes moeten maken. Het kunstgras is een factor. We hebben er de voorbije drie dagen op getraind, al wil ik zulke zaken nooit belangrijker maken dan ze zijn.”

Sommige spelers zullen betere opties zijn voor de derby tegen STVV. “Een technische speler als Karetsas komt er goed uit verf, maar Hrosovsky verdient het ook om te spelen. Bangoura speelde vorige keer goed tegen Ito, maar doet hij dat ook op kunstgras?”

En wat met de blessuregevallen? “Sattlberger had onlangs een enkelblessure. Hoe houdt die het op die ondergrond? Het zijn dingen die ik in overweging moet nemen. Wie er ook zal spelen: de automatismen zijn er. Bovendien kan een speler vanop de bank ook het verschil maken.”

Karetsas-situatie

Karetsas kwam vorige week na de match tegen Sporting Charleroi onder vuur. De Griekse Belg zou niet samen kunnen spelen met Jarne Steuckers. Fink is het daar echter niet mee eens. “Ik vind dat die de wisselwerking al vaak goed heeft gewerkt. Lopen ze elkaar voor de voeten? Neen, ik wil net die overload creëren aan die kant.”

Volgens Fink is Karetsas slim genoeg om zich aan te passen de tactische richtlijnen. “Heymans van Charleroi deed dat trouwens ook tegen ons. Kos is een heel intelligente voetballer en weet waar hij moet lopen. We moeten niet vergeten dat hij voor het eerst in zeven weken nog eens startte. Dat is niet altijd makkelijk.”

Vind jij dat het kunstgras van STVV moet verdwijnen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

81
81
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

71
71
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

25
25
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

50
50
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

190
190
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

62
62
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

165
165
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

76
76
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

396
396
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

57
57
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

347
347
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

691
691
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

227
227
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

977
977
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

540
540
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

496
496
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

594
594
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

24
24
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

67
67
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

526
526
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

404
404
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

288
288
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

339
339
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

108
108
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

752
752

Meer sportnieuws