KRC Genk vreest STVV-factor én struikelblok Karetsas

door
KRC Genk vreest STVV-factor én struikelblok Karetsas

KRC Genk neemt het komende speeldag van de Jupiler Pro League op tegen rivaal Sint-Truiden VV. Voor de Limburgse derby gaf coach Thorsten Fink een persconferentie. Daarin sprak hij onder meer over de struikelblokken van zijn team én supertalent Kos Karetsas.

STVV heeft als enige Belgische eersteklasser een kunstgras. Het is dus voor de tegenstander telkens aanpassen geblazen. Ook voor autoritaire leider KRC Genk en Fink, een oude bekende van STVV, zullen er knopen moeten worden doorgehakt.

LEES OOK: Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Een grote factor

Fink zal weldegelijk rekening houden met het kunstgras van STVV. “Ik zal keuzes moeten maken. Het kunstgras is een factor. We hebben er de voorbije drie dagen op getraind, al wil ik zulke zaken nooit belangrijker maken dan ze zijn.”

Sommige spelers zullen betere opties zijn voor de derby tegen STVV. “Een technische speler als Karetsas komt er goed uit verf, maar Hrosovsky verdient het ook om te spelen. Bangoura speelde vorige keer goed tegen Ito, maar doet hij dat ook op kunstgras?”

En wat met de blessuregevallen? “Sattlberger had onlangs een enkelblessure. Hoe houdt die het op die ondergrond? Het zijn dingen die ik in overweging moet nemen. Wie er ook zal spelen: de automatismen zijn er. Bovendien kan een speler vanop de bank ook het verschil maken.”

Karetsas-situatie

Karetsas kwam vorige week na de match tegen Sporting Charleroi onder vuur. De Griekse Belg zou niet samen kunnen spelen met Jarne Steuckers. Fink is het daar echter niet mee eens. “Ik vind dat die de wisselwerking al vaak goed heeft gewerkt. Lopen ze elkaar voor de voeten? Neen, ik wil net die overload creëren aan die kant.”

Volgens Fink is Karetsas slim genoeg om zich aan te passen de tactische richtlijnen. “Heymans van Charleroi deed dat trouwens ook tegen ons. Kos is een heel intelligente voetballer en weet waar hij moet lopen. We moeten niet vergeten dat hij voor het eerst in zeven weken nog eens startte. Dat is niet altijd makkelijk.”

Vind jij dat het kunstgras van STVV moet verdwijnen?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

38
38
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

13
13
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

38
38
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

14
14
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

78
78
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

159
159
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

146
146
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

53
53
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

125
125
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

59
59
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

47
47
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

98
98
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

282
282
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

249
249
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

484
484
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

367
367
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1272
1272
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

686
686
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

248
248
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

179
179
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

386
386
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

174
174
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

343
343

Meer sportnieuws