KRC Genk vreest STVV-factor én struikelblok Karetsas

545 stemmen
KRC Genk vreest STVV-factor én struikelblok Karetsas

KRC Genk neemt het komende speeldag van de Jupiler Pro League op tegen rivaal Sint-Truiden VV. Voor de Limburgse derby gaf coach Thorsten Fink een persconferentie. Daarin sprak hij onder meer over de struikelblokken van zijn team én supertalent Kos Karetsas.

STVV heeft als enige Belgische eersteklasser een kunstgras. Het is dus voor de tegenstander telkens aanpassen geblazen. Ook voor autoritaire leider KRC Genk en Fink, een oude bekende van STVV, zullen er knopen moeten worden doorgehakt.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Een grote factor

Fink zal weldegelijk rekening houden met het kunstgras van STVV. “Ik zal keuzes moeten maken. Het kunstgras is een factor. We hebben er de voorbije drie dagen op getraind, al wil ik zulke zaken nooit belangrijker maken dan ze zijn.”

Sommige spelers zullen betere opties zijn voor de derby tegen STVV. “Een technische speler als Karetsas komt er goed uit verf, maar Hrosovsky verdient het ook om te spelen. Bangoura speelde vorige keer goed tegen Ito, maar doet hij dat ook op kunstgras?”

En wat met de blessuregevallen? “Sattlberger had onlangs een enkelblessure. Hoe houdt die het op die ondergrond? Het zijn dingen die ik in overweging moet nemen. Wie er ook zal spelen: de automatismen zijn er. Bovendien kan een speler vanop de bank ook het verschil maken.”

Karetsas-situatie

Karetsas kwam vorige week na de match tegen Sporting Charleroi onder vuur. De Griekse Belg zou niet samen kunnen spelen met Jarne Steuckers. Fink is het daar echter niet mee eens. “Ik vind dat die de wisselwerking al vaak goed heeft gewerkt. Lopen ze elkaar voor de voeten? Neen, ik wil net die overload creëren aan die kant.”

Volgens Fink is Karetsas slim genoeg om zich aan te passen de tactische richtlijnen. “Heymans van Charleroi deed dat trouwens ook tegen ons. Kos is een heel intelligente voetballer en weet waar hij moet lopen. We moeten niet vergeten dat hij voor het eerst in zeven weken nog eens startte. Dat is niet altijd makkelijk.”

🚀

Vind jij dat het kunstgras van STVV moet verdwijnen?

Meest recent

Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

6
6
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

18
18
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

14
14
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

556
556
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

86
86
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

47
47
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

41
41
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

22
22
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

182
182
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

81
81
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

54
54
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

175
175
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

276
276
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

84
84
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

158
158
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

38
38
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

250
250
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

73
73
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

40
40
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

600
600
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

599
599
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

71
71
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

284
284
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

157
157

Meer sportnieuws