‘Vincent Kompany kan carrière van Frenkie de Jong redden'

door
‘Vincent Kompany kan carrière van Frenkie de Jong redden'

Frenkie de Jong ligt al een tijdje onder vuur bij FC Barcelona. De Catalanen betaalden een bom geld aan Ajax, maar de middenvelder kon de hoge verwachtingen niet inlossen. Mede door blessureleed en contractperikelen lijkt het huwelijk tussen Barça en de Jong voorbij.

Waar ligt de toekomst van de Jong dan? Er liggen naar verluidt al verschillende clubs op de loer, maar het Bayern Müchen van Vincent Kompany is ook een reële optie. Der Rekordmeister zou volgens een onderzoek dé beste optie zijn voor de Jong.

LEES OOK: Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Knaltransfer

Barça betaalde meer dan tachtig miljoen euro voor de Jong, maar de middenvelder kampte de afgelopen maanden met enorm veel blessureleed. Desondanks wil de club het contract van de spelverdeler verlengen, maar daar wringt het schoentje. Barça wil het salaris van de Jong halveren en dat ziet de middenvelder niet zitten.

De voormalige sterkhouder van Ajax dreigt zo gratis de deur uit te lopen. Als Barça nog iets wil vangen voor de Jong zal het nu moeten verkopen. Verschillende Engelse clubs liggen op vinkenslag, maar Kompany en Bayern kunnen ook van de situatie profiteren. Het contract van de Jong loopt in Catalonië in 2026 af.

Ideale bestemming

Volgens SciSports is Bayern de ideale bestemming van de Jong. De middenvelder zou het best passen in de stijl van Kompany. De Belgische oefenmeester hanteert een aanvallende formatie bij de Duitse topclub. Vervolgens worden Tottenham Hotspur en Inter genoemd.

Vooral Liverpool en Chelsea zouden voorlopig nadrukkelijk geïnteresseerd zijn. Laatstgenoemde heeft 45 miljoen euro over voor de Oranje-international. Benoit Badiashile en Ben Chilwell zouden dan de omgekeerde weg bewandelen. Ook Manchester United zou de Jong op het lijstje hebben staan.

Vind jij Bayern/Kompany de beste optie voor Frenkie de Jong?

Meest recent

Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

12
12
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

71
71
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

343
343
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

98
98
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

241
241
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

331
331
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

101
101
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

238
238
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

298
298
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

56
56
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

511
511
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

420
420
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

166
166
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

479
479
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

443
443
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

86
86
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

376
376
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

608
608
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

225
225
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

269
269
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

385
385
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

566
566
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

209
209

Meer sportnieuws