‘Vincent Kompany kan carrière van Frenkie de Jong redden'

95 stemmen
‘Vincent Kompany kan carrière van Frenkie de Jong redden'

Frenkie de Jong ligt al een tijdje onder vuur bij FC Barcelona. De Catalanen betaalden een bom geld aan Ajax, maar de middenvelder kon de hoge verwachtingen niet inlossen. Mede door blessureleed en contractperikelen lijkt het huwelijk tussen Barça en de Jong voorbij.

Waar ligt de toekomst van de Jong dan? Er liggen naar verluidt al verschillende clubs op de loer, maar het Bayern Müchen van Vincent Kompany is ook een reële optie. Der Rekordmeister zou volgens een onderzoek dé beste optie zijn voor de Jong.

LEES OOK: Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Knaltransfer

Barça betaalde meer dan tachtig miljoen euro voor de Jong, maar de middenvelder kampte de afgelopen maanden met enorm veel blessureleed. Desondanks wil de club het contract van de spelverdeler verlengen, maar daar wringt het schoentje. Barça wil het salaris van de Jong halveren en dat ziet de middenvelder niet zitten.

De voormalige sterkhouder van Ajax dreigt zo gratis de deur uit te lopen. Als Barça nog iets wil vangen voor de Jong zal het nu moeten verkopen. Verschillende Engelse clubs liggen op vinkenslag, maar Kompany en Bayern kunnen ook van de situatie profiteren. Het contract van de Jong loopt in Catalonië in 2026 af.

Ideale bestemming

Volgens SciSports is Bayern de ideale bestemming van de Jong. De middenvelder zou het best passen in de stijl van Kompany. De Belgische oefenmeester hanteert een aanvallende formatie bij de Duitse topclub. Vervolgens worden Tottenham Hotspur en Inter genoemd.

Vooral Liverpool en Chelsea zouden voorlopig nadrukkelijk geïnteresseerd zijn. Laatstgenoemde heeft 45 miljoen euro over voor de Oranje-international. Benoit Badiashile en Ben Chilwell zouden dan de omgekeerde weg bewandelen. Ook Manchester United zou de Jong op het lijstje hebben staan.

Vind jij Bayern/Kompany de beste optie voor Frenkie de Jong?

Meest recent

Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

17
17
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

8
8
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

181
181
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

129
129
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

115
115
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

300
300
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

508
508
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

304
304
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3278
3278
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

59
59
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

65
65
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

144
144
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

54
54
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

193
193
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

68
68
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

23
23
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

205
205
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

192
192
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

167
167
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

102
102
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

36
36
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

115
115
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

122
122
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

128
128
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120

Meer sportnieuws