Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

696
Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch hebben de aandacht van buitenlandse clubs getrokken, met interesse uit Italië, Duitsland, en Saudi-Arabië. Antwerp FC was bereid om de 21-jarige verdediger te verkopen voor 10 miljoen euro, maar Van den Bosch besloot te blijven, met de nadruk op zijn sportieve ontwikkeling. Een wintertransfer is echter nog steeds mogelijk, met voorkeur voor de Bundesliga of Serie A.

LEES OOK: Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Van back-up naar onbetwiste basisspeler

Vorig seizoen deed Zeno Van den Bosch de dienst als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en kreeg hij geleidelijk aan meer speelminuten onder leiding van Mark van Bommel.

“Vanaf hij bij het eerste elftal is gekomen, heeft hij fantastische stappen gezet. Mijn complimenten aan Zeno”, zei de Nederlandse coach toen. “Op de momenten dat Toby ontbrak, liet Zeno Van den Bosch fraaie dingen zien”, bevestigde Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Sinds vorig seizoen heeft Van den Bosch een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt en rechtvaardigde hij de status als hét grote en aankomende talent van Antwerp, zelfs meer dan Arthur Vermeeren.

Hij straalt nu meer rust uit aan de bal en bevestigt zijn profiel als een verdediger met een uitstekend voetballend vermogen, sterk in balbezit en veel initiatief.

Rode Duivel in spe: “Hij haalt de Premier League”

Na het uitvallen van Soumaila Coulibaly nam Zeno Van den Bosch zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen. Zijn prestaties hebben zelfs de aandacht getrokken van de Jonge Duivels, waar bondscoach Gill Swerts, voormalig coach van de beloften van Antwerp, zijn kwaliteiten als voetballende verdediger die het spel kan breken, goed gebruikt.

Ook Domenico Tedesco nam Van den Bosch onlangs op in zijn voorselectie.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

Antwerp wilde VDB voor 10 miljoen verkopen

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden al de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

De Great Old was bereid om vorige zomer te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Wintertransfer VDB? “Het zou zomaar kunnen”

Zeno Van den Bosch besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC en de club heeft de optie in zijn contract eenzijdig gelicht tot en met 2026.

De Player of the Season kreeg door het lichten van de optie echter geen fikse loonsverhoging, maar hij hield ook rekening met de financiële situatie van de club. Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract.

Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. Dit kan in de eerstkomende wintermercato zelfs al gebeuren. “Het zou zomaar kunnen dat er in de winter iets op m’n pad komt”, zei Van den Bosch onlangs aan Gazet van Antwerpen.

De 21-jarige verdediger heeft de voorkeur voor de Bundesliga of de Serie A.

Is Van den Bosch klaar voor een transfer naar een topcompetitie?

Meest recent

Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Wending Tresoldi, enorme jackpot Union'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

50
50
Rik De Mil raakt iedereen diep met aangrijpende getuigenis

Rik De Mil laat zich van een heel andere kant zien. De trainer van AA Gent, momenteel de leider in ...

34
34
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

61
61
Frisse wind in Genk: Thorup laat topaanwinst vallen

In de zestiende finale van de Croky Cup liet KRC Genk zich niet verrassen door Virton. Maar best ...

65
65
Anderlecht houdt adem in: mokerslag uit ziekenboeg?

In de zestiende finale van de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het zo dadelijk op tegen Beerschot. ...

169
169
Zorgen voor Leko: nieuwkomer Club Brugge zakt door het ijs

Club Brugge stoot door naar de achtste finales van de Croky Cup, maar daarmee is meteen ook alles ...

377
377
Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

De Jupiler Pro League deed zijn reputatie als kweekvijver van talent deze zomer weer eer aan, met in ...

287
287
'Coucke's opvallende beslissing beroert tot tranen toe'

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

65
65
Twee spelers tonen zich bij Club: "Ik blijf hard werken"

Club Brugge schakelde zonder glans Sporting Lokeren uit in de Croky Cup. De Waaslanders hadden ...

259
259
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

65
65
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

156
156
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

87
87
Anderlecht heeft er optie bij: aanwinst verrast iedereen

De zomermercato van RSC Anderlecht was toch wel een succes. Paars-Wit heeft duidelijk een betere ...

212
212
Verhaeghe in de put na drastisch besluit Ivan Leko

Na de stunt in San Siro is bij Club Brugge niet iedereen aan het feesten. Ivan Leko nam een besluit ...

399
399
Ajax met grote zorgen: alarmbellen gaan nu al af

Jordi Cruijff werd als De Grote Verlosser naar Ajax gehaald. Afgelopen zomer haalde de sportieve ...

81
81
Geen Club Brugge, wel Antwerp: "Club zag mij als invaller"

Club Brugge is al jaren de nummer één in België. Er zijn niet veel spelers die ...

326
326
Twee Anderlecht-spelers in vieze papieren bij Vitor Bruno

Vitor Bruno roteerde tegen Dinamo Zagreb en daar kwam kritiek over. Onterecht. RSCA had altijd ...

206
206
Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

205
205
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

264
264
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

208
208
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

113
113
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

124
124
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

304
304
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

480
480

Meer sportnieuws