Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

door
Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch hebben de aandacht van buitenlandse clubs getrokken, met interesse uit Italië, Duitsland, en Saudi-Arabië. Antwerp FC was bereid om de 21-jarige verdediger te verkopen voor 10 miljoen euro, maar Van den Bosch besloot te blijven, met de nadruk op zijn sportieve ontwikkeling. Een wintertransfer is echter nog steeds mogelijk, met voorkeur voor de Bundesliga of Serie A.

LEES OOK: 'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

Van back-up naar onbetwiste basisspeler

Vorig seizoen deed Zeno Van den Bosch de dienst als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en kreeg hij geleidelijk aan meer speelminuten onder leiding van Mark van Bommel.

“Vanaf hij bij het eerste elftal is gekomen, heeft hij fantastische stappen gezet. Mijn complimenten aan Zeno”, zei de Nederlandse coach toen. “Op de momenten dat Toby ontbrak, liet Zeno Van den Bosch fraaie dingen zien”, bevestigde Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Sinds vorig seizoen heeft Van den Bosch een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt en rechtvaardigde hij de status als hét grote en aankomende talent van Antwerp, zelfs meer dan Arthur Vermeeren.

Hij straalt nu meer rust uit aan de bal en bevestigt zijn profiel als een verdediger met een uitstekend voetballend vermogen, sterk in balbezit en veel initiatief.

Rode Duivel in spe: “Hij haalt de Premier League”

Na het uitvallen van Soumaila Coulibaly nam Zeno Van den Bosch zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen. Zijn prestaties hebben zelfs de aandacht getrokken van de Jonge Duivels, waar bondscoach Gill Swerts, voormalig coach van de beloften van Antwerp, zijn kwaliteiten als voetballende verdediger die het spel kan breken, goed gebruikt.

Ook Domenico Tedesco nam Van den Bosch onlangs op in zijn voorselectie.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

Antwerp wilde VDB voor 10 miljoen verkopen

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden al de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

De Great Old was bereid om vorige zomer te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Wintertransfer VDB? “Het zou zomaar kunnen”

Zeno Van den Bosch besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC en de club heeft de optie in zijn contract eenzijdig gelicht tot en met 2026.

De Player of the Season kreeg door het lichten van de optie echter geen fikse loonsverhoging, maar hij hield ook rekening met de financiële situatie van de club. Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract.

Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. Dit kan in de eerstkomende wintermercato zelfs al gebeuren. “Het zou zomaar kunnen dat er in de winter iets op m’n pad komt”, zei Van den Bosch onlangs aan Gazet van Antwerpen.

De 21-jarige verdediger heeft de voorkeur voor de Bundesliga of de Serie A.

Is Van den Bosch klaar voor een transfer naar een topcompetitie?

Meest recent

Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

2
2
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

35
35
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

174
174
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

100
100
'Kompany incasseert opdoffer van formaat bij Bayern'

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

91
91
'Club Brugge schrikt op: tweede bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge deed zondag een goede zaak met zijn nipte overwinning in de stadsderby tegen Cercle ...

173
173
'Anderlecht houdt hart vast: trainersplan plots in gevaar'

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker en bleef zondag op een 0-0-gelijkspel steken in ...

96
96
Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

174
174
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

97
97
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

32
32
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

149
149
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

125
125
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

346
346
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

142
142
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

109
109
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

271
271
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

60
60
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

625
625
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

173
173
Kijkers Anderlecht-La Louvière niet te spreken: "Wie kan dít uitleggen?!"

RSC Anderlecht kruiste zondagavond de degens met La Louvière. Door het harde werk van heel ...

211
211
Leko geeft eerste reactie op 'duw-incident' met Campbell

Het is Club Brugge zondagmiddag gelukt om de Brugse derby tegen Cercle naar zich toe te trekken. ...

385
385
Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

139
139
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

382
382
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

187
187
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

158
158

Meer sportnieuws