Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

696 stemmen
Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch hebben de aandacht van buitenlandse clubs getrokken, met interesse uit Italië, Duitsland, en Saudi-Arabië. Antwerp FC was bereid om de 21-jarige verdediger te verkopen voor 10 miljoen euro, maar Van den Bosch besloot te blijven, met de nadruk op zijn sportieve ontwikkeling. Een wintertransfer is echter nog steeds mogelijk, met voorkeur voor de Bundesliga of Serie A.

LEES OOK: Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Van back-up naar onbetwiste basisspeler

Vorig seizoen deed Zeno Van den Bosch de dienst als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en kreeg hij geleidelijk aan meer speelminuten onder leiding van Mark van Bommel.

“Vanaf hij bij het eerste elftal is gekomen, heeft hij fantastische stappen gezet. Mijn complimenten aan Zeno”, zei de Nederlandse coach toen. “Op de momenten dat Toby ontbrak, liet Zeno Van den Bosch fraaie dingen zien”, bevestigde Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Sinds vorig seizoen heeft Van den Bosch een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt en rechtvaardigde hij de status als hét grote en aankomende talent van Antwerp, zelfs meer dan Arthur Vermeeren.

Hij straalt nu meer rust uit aan de bal en bevestigt zijn profiel als een verdediger met een uitstekend voetballend vermogen, sterk in balbezit en veel initiatief.

Rode Duivel in spe: “Hij haalt de Premier League”

Na het uitvallen van Soumaila Coulibaly nam Zeno Van den Bosch zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen. Zijn prestaties hebben zelfs de aandacht getrokken van de Jonge Duivels, waar bondscoach Gill Swerts, voormalig coach van de beloften van Antwerp, zijn kwaliteiten als voetballende verdediger die het spel kan breken, goed gebruikt.

Ook Domenico Tedesco nam Van den Bosch onlangs op in zijn voorselectie.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

Antwerp wilde VDB voor 10 miljoen verkopen

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden al de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

De Great Old was bereid om vorige zomer te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Wintertransfer VDB? “Het zou zomaar kunnen”

Zeno Van den Bosch besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC en de club heeft de optie in zijn contract eenzijdig gelicht tot en met 2026.

De Player of the Season kreeg door het lichten van de optie echter geen fikse loonsverhoging, maar hij hield ook rekening met de financiële situatie van de club. Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract.

Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. Dit kan in de eerstkomende wintermercato zelfs al gebeuren. “Het zou zomaar kunnen dat er in de winter iets op m’n pad komt”, zei Van den Bosch onlangs aan Gazet van Antwerpen.

De 21-jarige verdediger heeft de voorkeur voor de Bundesliga of de Serie A.

Is Van den Bosch klaar voor een transfer naar een topcompetitie?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

35
35
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

18
18
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

64
64
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

338
338
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

50
50
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

162
162
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

201
201
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

154
154
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

454
454
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

107
107
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

154
154
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

305
305
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

119
119
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

58
58
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

248
248
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

162
162
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

439
439
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

287
287
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

547
547
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws