Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

696
Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch hebben de aandacht van buitenlandse clubs getrokken, met interesse uit Italië, Duitsland, en Saudi-Arabië. Antwerp FC was bereid om de 21-jarige verdediger te verkopen voor 10 miljoen euro, maar Van den Bosch besloot te blijven, met de nadruk op zijn sportieve ontwikkeling. Een wintertransfer is echter nog steeds mogelijk, met voorkeur voor de Bundesliga of Serie A.

LEES OOK: Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Van back-up naar onbetwiste basisspeler

Vorig seizoen deed Zeno Van den Bosch de dienst als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en kreeg hij geleidelijk aan meer speelminuten onder leiding van Mark van Bommel.

“Vanaf hij bij het eerste elftal is gekomen, heeft hij fantastische stappen gezet. Mijn complimenten aan Zeno”, zei de Nederlandse coach toen. “Op de momenten dat Toby ontbrak, liet Zeno Van den Bosch fraaie dingen zien”, bevestigde Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Sinds vorig seizoen heeft Van den Bosch een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt en rechtvaardigde hij de status als hét grote en aankomende talent van Antwerp, zelfs meer dan Arthur Vermeeren.

Hij straalt nu meer rust uit aan de bal en bevestigt zijn profiel als een verdediger met een uitstekend voetballend vermogen, sterk in balbezit en veel initiatief.

Rode Duivel in spe: “Hij haalt de Premier League”

Na het uitvallen van Soumaila Coulibaly nam Zeno Van den Bosch zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen. Zijn prestaties hebben zelfs de aandacht getrokken van de Jonge Duivels, waar bondscoach Gill Swerts, voormalig coach van de beloften van Antwerp, zijn kwaliteiten als voetballende verdediger die het spel kan breken, goed gebruikt.

Ook Domenico Tedesco nam Van den Bosch onlangs op in zijn voorselectie.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

Antwerp wilde VDB voor 10 miljoen verkopen

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden al de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

De Great Old was bereid om vorige zomer te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Wintertransfer VDB? “Het zou zomaar kunnen”

Zeno Van den Bosch besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC en de club heeft de optie in zijn contract eenzijdig gelicht tot en met 2026.

De Player of the Season kreeg door het lichten van de optie echter geen fikse loonsverhoging, maar hij hield ook rekening met de financiële situatie van de club. Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract.

Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. Dit kan in de eerstkomende wintermercato zelfs al gebeuren. “Het zou zomaar kunnen dat er in de winter iets op m’n pad komt”, zei Van den Bosch onlangs aan Gazet van Antwerpen.

De 21-jarige verdediger heeft de voorkeur voor de Bundesliga of de Serie A.

Is Van den Bosch klaar voor een transfer naar een topcompetitie?

Meest recent

Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

1
1
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

8
8
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

28
28
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

15
15
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

109
109
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

27
27
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

52
52
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

20
20
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

208
208
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

96
96
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

15
15
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

67
67
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

145
145
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

283
283
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

32
32
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

190
190
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

109
109
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

331
331
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

191
191
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

36
36
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

146
146
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

321
321
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

51
51
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

245
245

Meer sportnieuws