Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

696
Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch hebben de aandacht van buitenlandse clubs getrokken, met interesse uit Italië, Duitsland, en Saudi-Arabië. Antwerp FC was bereid om de 21-jarige verdediger te verkopen voor 10 miljoen euro, maar Van den Bosch besloot te blijven, met de nadruk op zijn sportieve ontwikkeling. Een wintertransfer is echter nog steeds mogelijk, met voorkeur voor de Bundesliga of Serie A.

LEES OOK: Karetsas klaar voor debuut: BVB-coach onthult groot plan

Van back-up naar onbetwiste basisspeler

Vorig seizoen deed Zeno Van den Bosch de dienst als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en kreeg hij geleidelijk aan meer speelminuten onder leiding van Mark van Bommel.

“Vanaf hij bij het eerste elftal is gekomen, heeft hij fantastische stappen gezet. Mijn complimenten aan Zeno”, zei de Nederlandse coach toen. “Op de momenten dat Toby ontbrak, liet Zeno Van den Bosch fraaie dingen zien”, bevestigde Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Sinds vorig seizoen heeft Van den Bosch een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt en rechtvaardigde hij de status als hét grote en aankomende talent van Antwerp, zelfs meer dan Arthur Vermeeren.

Hij straalt nu meer rust uit aan de bal en bevestigt zijn profiel als een verdediger met een uitstekend voetballend vermogen, sterk in balbezit en veel initiatief.

Rode Duivel in spe: “Hij haalt de Premier League”

Na het uitvallen van Soumaila Coulibaly nam Zeno Van den Bosch zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen. Zijn prestaties hebben zelfs de aandacht getrokken van de Jonge Duivels, waar bondscoach Gill Swerts, voormalig coach van de beloften van Antwerp, zijn kwaliteiten als voetballende verdediger die het spel kan breken, goed gebruikt.

Ook Domenico Tedesco nam Van den Bosch onlangs op in zijn voorselectie.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

Antwerp wilde VDB voor 10 miljoen verkopen

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden al de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

De Great Old was bereid om vorige zomer te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Wintertransfer VDB? “Het zou zomaar kunnen”

Zeno Van den Bosch besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC en de club heeft de optie in zijn contract eenzijdig gelicht tot en met 2026.

De Player of the Season kreeg door het lichten van de optie echter geen fikse loonsverhoging, maar hij hield ook rekening met de financiële situatie van de club. Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract.

Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. Dit kan in de eerstkomende wintermercato zelfs al gebeuren. “Het zou zomaar kunnen dat er in de winter iets op m’n pad komt”, zei Van den Bosch onlangs aan Gazet van Antwerpen.

De 21-jarige verdediger heeft de voorkeur voor de Bundesliga of de Serie A.

Is Van den Bosch klaar voor een transfer naar een topcompetitie?

Meest recent

'Genk zoekt een zes: tweede target bekend'

Na een wisselvallig seizoensbegin met een vier op negen en tal van tegendoelpunten, wil KRC Genk in ...

29
29
'Union in blijde verwachting: ex-speler Club op komst'

Bij Union is het al een drukke transferzomer geweest. De vice-kampioen was er zeer snel bij voor ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft straffe aanwinst beet, Anderlecht in actie'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

159
159
Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

KVC Westerlo heeft nog een nieuwe middenvelder binnengehaald. De Kemphanen zijn slecht aan het ...

13
13
Karl Vannieuwkerke haalt extreem scherp uit: “Beheers je!”

Na een bijzonder drukke sportzomer heeft Karl Vannieuwkerke zijn aandacht opnieuw op het voetbal ...

63
63
KV Mechelen pakt groots uit met oude bekende

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen groots uitgepakt met een nieuwe zomertransfer. ...

65
65
Beerschot heeft sensationele terugkeer helemaal beet

Beerschot begon zijn seizoen met een drie op zes in de Challenger Pro League, na een ruime zege ...

143
143
De Bruyne doet boekje open over toekomst: "Dan beslis ik"

Voor Kevin De Bruyne werd zijn eerste seizoen bij Napoli geen onverdeeld succes. Het klikte nooit ...

178
178
'Antwerp laat jonge aanvaller nog vertrekken'

Het heeft even geduurd voor de mercato van Antwerp op gang kwam door de onzekerheid omtrent de ...

154
154
Club pakt uit: toptalent Bayern zet handtekening

Ook bij Club Brugge zijn ze in het slot van de mercato nog in verwachting van enkele transfers. Het ...

185
185
Marc Coucke en Sam Baro plots lijnrecht tegenover elkaar

Vanavond staat er voor zowel Anderlecht als AA Gent bijzonder veel op het spel. De Brusselaars ...

244
244
Lyon-Fenerbahçe eindigt in knokpartij, Openda deelt in klappen

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de Champions League uitgedeeld en dat zorgde voor heel ...

187
187
Alsnog toptransfer in de maak voor Raskin?

De laatste dagen van de transferperiode beloven nog zeer spannend te gaan worden. Heel wat spelers ...

207
207
Degryse en Alderweireld geven hun CL-loting voor Club Brugge

Club Brugge kent vanavond zijn tegenstanders in de League Phase in de Champions League. Marc Degryse ...

367
367
Baro komt met héél duidelijke transferboodschap bij AA Gent

AA Gent moet vanavond aan de bak tegen Hibernian. Het maakte het zichzelf moeilijk door in eigen ...

328
328
Lukaku met verrassend toekomstverhaal: "Zoals Kompany"

Romelu Lukaku speelt met Fenerbahçe Champions League-voetbal. De Turken plaatsten zich voor ...

247
247
'Anderlecht legt lat hoog: minstens 20 miljoen euro'

Anderlecht is niet van plan om nog een sterkhouder te laten gaan. De Brusselaars hebben volgens La ...

579
579
‘Club Brugge speelt smerig spel: drie slachtoffers’

Club Brugge trekt deze mercato een harde lijn in zijn transferaanpak. Blauw-zwart overtuigt spelers ...

1650
1650
STVV gaat voor unieke prestatie: "Zou een unicum zijn"

Bij STVV staan ze op 90 of 120 minuten van een Europese stunt. Ze verdedigen in Cyprus een ...

53
53
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

890
890
AA Gent aan zet: "Belangrijkste match uit mijn carrière"

Bij AA Gent is het vanavond van moeten. De Buffalo’s moeten aan de bak tegen Hibernian. In ...

132
132
Hoe héél Anderlecht hunkert naar dit moment

RSC Anderlecht is op weg naar de groepsfase van de Europa League. Tegen Kaimat Almaty mag het niet ...

490
490
Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

De voorrondes van de Champions League zitten erop, de 36 deelnemers aan de League Phase zijn gekend. ...

378
378
Mbappé heerst in Madrid; pijnlijke bekerblamage Hayen

Real Madrid heeft zijn eerste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen. In de 4-1-overwinning tegen ...

111
111
UCL: Lukaku naar Champions League, verrassende debutant

Romelu Lukaku zal dit seizoen in de League Phase van de Champions League te bewonderen zijn. ...

322
322

Meer sportnieuws