Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

696
Antwerp FC: megadeal van 10 miljoen in aantocht?

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch hebben de aandacht van buitenlandse clubs getrokken, met interesse uit Italië, Duitsland, en Saudi-Arabië. Antwerp FC was bereid om de 21-jarige verdediger te verkopen voor 10 miljoen euro, maar Van den Bosch besloot te blijven, met de nadruk op zijn sportieve ontwikkeling. Een wintertransfer is echter nog steeds mogelijk, met voorkeur voor de Bundesliga of Serie A.

LEES OOK: 'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Van back-up naar onbetwiste basisspeler

Vorig seizoen deed Zeno Van den Bosch de dienst als back-up voor aanvoerder Toby Alderweireld en kreeg hij geleidelijk aan meer speelminuten onder leiding van Mark van Bommel.

“Vanaf hij bij het eerste elftal is gekomen, heeft hij fantastische stappen gezet. Mijn complimenten aan Zeno”, zei de Nederlandse coach toen. “Op de momenten dat Toby ontbrak, liet Zeno Van den Bosch fraaie dingen zien”, bevestigde Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Sinds vorig seizoen heeft Van den Bosch een indrukwekkende ontwikkeling doorgemaakt en rechtvaardigde hij de status als hét grote en aankomende talent van Antwerp, zelfs meer dan Arthur Vermeeren.

Hij straalt nu meer rust uit aan de bal en bevestigt zijn profiel als een verdediger met een uitstekend voetballend vermogen, sterk in balbezit en veel initiatief.

Rode Duivel in spe: “Hij haalt de Premier League”

Na het uitvallen van Soumaila Coulibaly nam Zeno Van den Bosch zijn plek in het basiselftal over en sindsdien verdween hij niet meer uit de ploeg.

Samen met Toby Alderweireld vormt hij een solide centraal verdedigingsduo dat autoriteit uitstraalt, rust brengt aan de bal en paniek zaait bij de tegenstanders met perfecte passes over de verdediging.

“Als je Van den Bosch ziet spelen, da’s een kleine Alderweireld”, zei Cisse Severeyns onlangs aan Gazet van Antwerpen. Zijn prestaties hebben zelfs de aandacht getrokken van de Jonge Duivels, waar bondscoach Gill Swerts, voormalig coach van de beloften van Antwerp, zijn kwaliteiten als voetballende verdediger die het spel kan breken, goed gebruikt.

Ook Domenico Tedesco nam Van den Bosch onlangs op in zijn voorselectie.

Jelle Bataille verklaarde in april in Het Nieuwsblad dat Van den Bosch de grootste carrière zal maken van de Antwerp-jonkies. “Ik ben honderd procent zeker dat hij de Premier League haalt. Hij is groot, stevig, atletisch, snel. En hij kan nóg sneller”, zei Bataille.

Antwerp wilde VDB voor 10 miljoen verkopen

De sterke prestaties van Zeno Van den Bosch, zelfs na slechts een half seizoen in de eerste ploeg, hadden al de aandacht van buitenlandse scouts getrokken.

De Great Old was bereid om vorige zomer te cashen op de jonge verdediger, wat logisch was gezien zijn marktwaarde en het feit dat hij in zijn laatste contractjaar zat.

Van den Bosch stond open voor een overstap naar de Italiaanse competitie, met Torino dat geïnteresseerd was in zijn diensten. De club zou echter alleen over de brug komen als de vraagprijs van 10 miljoen euro naar ongeveer 6 miljoen zou dalen.

Daarnaast werd Van den Bosch ook in verband gebracht met Duitse en Portugese clubs en ontving hij een financieel aantrekkelijk aanbod vanuit Saudi-Arabië. Na overleg met zijn zaakwaarnemers besloot hij echter dat dit niet de juiste stap was.

Van den Bosch wil alleen vertrekken als er een goed sportief project op tafel ligt, waarmee hij zijn ontwikkeling verder kan stimuleren.

Wintertransfer VDB? “Het zou zomaar kunnen”

Zeno Van den Bosch besloot om aan boord te blijven bij Antwerp FC en de club heeft de optie in zijn contract eenzijdig gelicht tot en met 2026.

De Player of the Season kreeg door het lichten van de optie echter geen fikse loonsverhoging, maar hij hield ook rekening met de financiële situatie van de club. Ondertussen blijven de onderhandelingen voortduren in een poging om een akkoord te bereiken over een nieuw contract.

Mocht dat niet lukken, dan wordt er gezamenlijk gewerkt aan een transfer. Dit kan in de eerstkomende wintermercato zelfs al gebeuren. “Het zou zomaar kunnen dat er in de winter iets op m’n pad komt”, zei Van den Bosch onlangs aan Gazet van Antwerpen.

De 21-jarige verdediger heeft de voorkeur voor de Bundesliga of de Serie A.

Is Van den Bosch klaar voor een transfer naar een topcompetitie?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

38
38
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

27
27
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

38
38
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

30
30
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

65
65
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

149
149
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

40
40
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

133
133
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

43
43
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

273
273
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

53
53
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

232
232
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

168
168
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

433
433
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

313
313
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

335
335
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

426
426
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

214
214
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

385
385
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

397
397
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

384
384
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

229
229
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

703
703

Meer sportnieuws