Arne Engels keert terug op Club Brugge: “Niet grappig...”

door
Arne Engels keert terug op Club Brugge: “Niet grappig...”

Arne Engels is een jeugdproduct van KAA Gent en Club Brugge, maar nog voor een doorbraak bij Blauw-Zwart vertrok hij naar het Duitse Augsburg. Daar maakte hij furore en versierde hij een knaltransfer naar Celtic. In de Champions League keek de Rode Duivel zijn ex-club weer in de ogen.

Club Brugge moest op bezoek in Celtic Park en liep met een punt weg (1-1, red.). Blauw-Zwart kwam op voorsprong na een ongelooflijke blunder en eigen doelpunt. In de tweede helft kwam de thuisploeg echter langszij en had Celtic de betere kansen. Engels sprak met Het Nieuwsblad en keerde terug op de match tegen Club Brugge.

LEES OOK: 'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Twee gezichten

Club Brugge en Celtic toonden elks twee gezichten. “Ik denk wel dat het een correcte uitslag was. Club Brugge kwam in de eerste helft goed voor de dag. Wij waren toen iets te statisch in balbezit. Daarna hebben we een paar zaken bijgestuurd en in de tweede helft hebben we getoond dat we aan de bal dingen kunnen creëren.”, aldus Engels.

Volgens de Rode Duivel was Club aldus de baas in de eerste helft, maar in de tweede kwam Celtic boven water. “Als je beide helften bij elkaar neemt, dan is de 1-1 terecht. In de tweede helft hadden we wel het gevoel dat wij de ploeg waren die eerder die tweede goal zouden maken. We hadden meer balbezit en de betere kansen.”

Niet grappig

Engels werd geconfronteerd met de ‘belachelijk’ tegengoal, maar vond er niets grappigs aan. “Maar ik vind er niets grappigs aan. We willen altijd van achteruit uitvoetballen. Soms willen we dat iets te mooi doen. Dit is een leerschool. In de tweede helft hebben we ook zo uitgevoetbald en toen liep het wel goed. We moeten het blijven doen.”

Vind jij Arne Engels goed genoeg voor de Rode Duivels?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

81
81
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

75
75
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

281
281
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

385
385
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

152
152
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

132
132
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

319
319
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

102
102
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

101
101
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

240
240
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

186
186
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

181
181
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

205
205

Meer sportnieuws