Union eindelijk weer vertrokken? Dit zegt Pocognoli

54 stemmen
Union eindelijk weer vertrokken? Dit zegt Pocognoli

De kop is er eindelijk af voor Union. De Brusselaars beleefden tot dusver een moeilijk seizoen op het Europese toneel, want ze werden meteen uitgeschakeld in de voorrondes van de Champions League en raakten in de Europa League vervolgens niet verder dan een twee op twaalf. Nu is de eerste overwinning echter eindelijk een feit.

Donderdagavond toonde de vice-kampioen zich sterker dan FC Twente en ging het in Nederland met 0-1 winnen. Dat was een verdiende zege, zeker op basis van de eerste helft waarin Union zijn tegenstander overklaste. De opluchting was dan ook zeer groot.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Verdiende zege voor Union

Dat was ook het geval bij Sébastien Pocognoli. "Deze overwinning verdienen we niet alleen op basis van onze prestatie vanavond, maar op basis van onze hele campagne," oordeelde de trainer bij La Dernière Heure. "Tot dusver was het voetbal wel positief, alleen volgden de punten niet."

Union laat dankzij de overwinning een vijf op vijftien noteren. Dat oogt niet overweldigend, maar is voorlopig wel goed voor een 24ste plaats in de rangschikking van de league phase. Dat zou op het einde van de rit net voldoende zijn om de play-offs te halen.

Nice kan keerpunt worden

Pocognoli hoopt dan ook dat de trein nu vertrokken is. "Ik heb niet de pretentie om nu te gaan zeggen dat we de Europa League willen winnen. We moeten het match per match bekijken. De volgende wedstrijd tegen Nice kan wel een keerpunt zijn voor het slot van de campagne."

Op 12 december mag Union thuis aan de bak tegen Nice en daar kunnen ze een nieuwe grote stap richting kwalificatie zetten. De Franse club lijkt te pakken, want met amper twee punten bengelen ze op de voorlaatste plaats. In januari wachten vervolgens nog een thuismatch tegen Braga en een trip naar Glasgow, waar Rangers wacht.

Zal Union zich nog plaatsen voor de play-offs?

Meest recent

'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

15
15
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

68
68
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

170
170
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

222
222
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

536
536
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

114
114
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

173
173
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

263
263
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

39
39
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

480
480
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

176
176
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

154
154
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

55
55
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

86
86
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

64
64
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

432
432
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

250
250
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

569
569
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

178
178
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

121
121
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

144
144
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

163
163
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

215
215
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

180
180
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

152
152

Meer sportnieuws