Union eindelijk weer vertrokken? Dit zegt Pocognoli

door
Union eindelijk weer vertrokken? Dit zegt Pocognoli

De kop is er eindelijk af voor Union. De Brusselaars beleefden tot dusver een moeilijk seizoen op het Europese toneel, want ze werden meteen uitgeschakeld in de voorrondes van de Champions League en raakten in de Europa League vervolgens niet verder dan een twee op twaalf. Nu is de eerste overwinning echter eindelijk een feit.

Donderdagavond toonde de vice-kampioen zich sterker dan FC Twente en ging het in Nederland met 0-1 winnen. Dat was een verdiende zege, zeker op basis van de eerste helft waarin Union zijn tegenstander overklaste. De opluchting was dan ook zeer groot.

LEES OOK: Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Verdiende zege voor Union

Dat was ook het geval bij Sébastien Pocognoli. "Deze overwinning verdienen we niet alleen op basis van onze prestatie vanavond, maar op basis van onze hele campagne," oordeelde de trainer bij La Dernière Heure. "Tot dusver was het voetbal wel positief, alleen volgden de punten niet."

Union laat dankzij de overwinning een vijf op vijftien noteren. Dat oogt niet overweldigend, maar is voorlopig wel goed voor een 24ste plaats in de rangschikking van de league phase. Dat zou op het einde van de rit net voldoende zijn om de play-offs te halen.

Nice kan keerpunt worden

Pocognoli hoopt dan ook dat de trein nu vertrokken is. "Ik heb niet de pretentie om nu te gaan zeggen dat we de Europa League willen winnen. We moeten het match per match bekijken. De volgende wedstrijd tegen Nice kan wel een keerpunt zijn voor het slot van de campagne."

Op 12 december mag Union thuis aan de bak tegen Nice en daar kunnen ze een nieuwe grote stap richting kwalificatie zetten. De Franse club lijkt te pakken, want met amper twee punten bengelen ze op de voorlaatste plaats. In januari wachten vervolgens nog een thuismatch tegen Braga en een trip naar Glasgow, waar Rangers wacht.

Zal Union zich nog plaatsen voor de play-offs?

Meest recent

Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

27
27
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

52
52
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

95
95
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

56
56
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

192
192
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

215
215
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

38
38
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

125
125
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

65
65
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

191
191
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

188
188
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

189
189
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

23
23
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

198
198
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

265
265
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

279
279
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

146
146
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

106
106
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

60
60
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

100
100
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

41
41
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

73
73

Meer sportnieuws