Union eindelijk weer vertrokken? Dit zegt Pocognoli

door
Union eindelijk weer vertrokken? Dit zegt Pocognoli

De kop is er eindelijk af voor Union. De Brusselaars beleefden tot dusver een moeilijk seizoen op het Europese toneel, want ze werden meteen uitgeschakeld in de voorrondes van de Champions League en raakten in de Europa League vervolgens niet verder dan een twee op twaalf. Nu is de eerste overwinning echter eindelijk een feit.

Donderdagavond toonde de vice-kampioen zich sterker dan FC Twente en ging het in Nederland met 0-1 winnen. Dat was een verdiende zege, zeker op basis van de eerste helft waarin Union zijn tegenstander overklaste. De opluchting was dan ook zeer groot.

LEES OOK: Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

Verdiende zege voor Union

Dat was ook het geval bij Sébastien Pocognoli. "Deze overwinning verdienen we niet alleen op basis van onze prestatie vanavond, maar op basis van onze hele campagne," oordeelde de trainer bij La Dernière Heure. "Tot dusver was het voetbal wel positief, alleen volgden de punten niet."

Union laat dankzij de overwinning een vijf op vijftien noteren. Dat oogt niet overweldigend, maar is voorlopig wel goed voor een 24ste plaats in de rangschikking van de league phase. Dat zou op het einde van de rit net voldoende zijn om de play-offs te halen.

Nice kan keerpunt worden

Pocognoli hoopt dan ook dat de trein nu vertrokken is. "Ik heb niet de pretentie om nu te gaan zeggen dat we de Europa League willen winnen. We moeten het match per match bekijken. De volgende wedstrijd tegen Nice kan wel een keerpunt zijn voor het slot van de campagne."

Op 12 december mag Union thuis aan de bak tegen Nice en daar kunnen ze een nieuwe grote stap richting kwalificatie zetten. De Franse club lijkt te pakken, want met amper twee punten bengelen ze op de voorlaatste plaats. In januari wachten vervolgens nog een thuismatch tegen Braga en een trip naar Glasgow, waar Rangers wacht.

Zal Union zich nog plaatsen voor de play-offs?

Meest recent

KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

39
39
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

168
168
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

184
184
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

152
152
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

118
118
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

185
185
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

106
106
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

201
201
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

55
55
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

141
141
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

248
248
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

279
279
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

280
280
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

376
376
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

331
331
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

152
152
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

58
58
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

279
279
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

71
71
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

576
576
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

472
472
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

46
46
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1049
1049

Meer sportnieuws