Union eindelijk weer vertrokken? Dit zegt Pocognoli

54 stemmen
Union eindelijk weer vertrokken? Dit zegt Pocognoli

De kop is er eindelijk af voor Union. De Brusselaars beleefden tot dusver een moeilijk seizoen op het Europese toneel, want ze werden meteen uitgeschakeld in de voorrondes van de Champions League en raakten in de Europa League vervolgens niet verder dan een twee op twaalf. Nu is de eerste overwinning echter eindelijk een feit.

Donderdagavond toonde de vice-kampioen zich sterker dan FC Twente en ging het in Nederland met 0-1 winnen. Dat was een verdiende zege, zeker op basis van de eerste helft waarin Union zijn tegenstander overklaste. De opluchting was dan ook zeer groot.

LEES OOK: Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

Verdiende zege voor Union

Dat was ook het geval bij Sébastien Pocognoli. "Deze overwinning verdienen we niet alleen op basis van onze prestatie vanavond, maar op basis van onze hele campagne," oordeelde de trainer bij La Dernière Heure. "Tot dusver was het voetbal wel positief, alleen volgden de punten niet."

Union laat dankzij de overwinning een vijf op vijftien noteren. Dat oogt niet overweldigend, maar is voorlopig wel goed voor een 24ste plaats in de rangschikking van de league phase. Dat zou op het einde van de rit net voldoende zijn om de play-offs te halen.

Nice kan keerpunt worden

Pocognoli hoopt dan ook dat de trein nu vertrokken is. "Ik heb niet de pretentie om nu te gaan zeggen dat we de Europa League willen winnen. We moeten het match per match bekijken. De volgende wedstrijd tegen Nice kan wel een keerpunt zijn voor het slot van de campagne."

Op 12 december mag Union thuis aan de bak tegen Nice en daar kunnen ze een nieuwe grote stap richting kwalificatie zetten. De Franse club lijkt te pakken, want met amper twee punten bengelen ze op de voorlaatste plaats. In januari wachten vervolgens nog een thuismatch tegen Braga en een trip naar Glasgow, waar Rangers wacht.

Zal Union zich nog plaatsen voor de play-offs?

Meest recent

'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

49
49
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

146
146
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

43
43
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

278
278
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

165
165
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

585
585
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

262
262
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

465
465
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

321
321
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

125
125
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

576
576
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

243
243
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

160
160
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

139
139
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

546
546
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

77
77
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

244
244
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

247
247
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

111
111
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

345
345
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

138
138

Meer sportnieuws