Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

door
Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

Union is er donderdagavond eindelijk in geslaagd om een eerste overwinning in de Europa League te boeken. Het ging met 0-1 winnen op het veld van FC Twente en staat daardoor nu op vijf punten in vijf wedstrijden, waarmee het nog een sprankeltje hoop op kwalificatie weet te behouden.

De Brusselaars wisten in Enschede vooral in de eerste helft hun tegenstander te overklassen en legden daar de basis voor een verdiende zege. Al zagen ze in Nederland het toch iets anders. Daar vonden ze niet zozeer dat Union sterk voor de dag kwam.

LEES OOK: Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

Geen sterk Union, maar zwak Twente

Twente-spits Ricky van Wolfswinkel vondt dat zijn ploeg vooral ontstellend zwak voor de dag kwam. "Teleurstellend? Ja dat is misschien een understatement", sakkerde hij bij Ziggo Sport. "Het was niet om aan te gluren. We waren heel slordig, dan lijken zij ook goed, zeker in de eerste helft met alle ballen die ertussen vallen."

Hij legt dus de nadruk eerder op het eigen falen dan op de kwaliteiten van Union. "Waarom? Ik vind het moeilijk om dat te zeggen. Ik denk dat we dat beter aan de analisten over kunnen laten. Wij waren zwaar ondermaats. Dit willen wij niet laten zien. Niet aan de supporters en ook niet aan onszelf."

Moris moest niet in actie komen

Ook doelman Lars Unnerstall kwam tot dezelfde conclusie. "We hadden het niet voor elkaar vandaag. De eerste helft was dramatisch van ons, de tweede helft iets beter maar daarin creëren we nog steeds geen kans. Ik kan me niet herinneren dat hun keeper een redding moest verrichten. Het was vandaag allemaal even niks."

Bij Union zullen ze er wellicht niet om malen en vooral blij zijn met de drie punten. Daardoor wippen ze immers naar de 24ste plaats in het klassement en staan ze virtueel in de play-offs. Om die ook effectief veilig te stellen, zullen ze wel nog punten moeten sprokkelen in de laatste wedstrijden tegen Nice, Braga en Rangers.

Mag Union toch tevreden zijn over de wedstrijd?

Meest recent

Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

1
1
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

9
9
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

154
154
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

18
18
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

242
242
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

344
344
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

115
115
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

164
164
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

499
499
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

672
672
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

334
334
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

108
108
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

280
280
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

260
260
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

603
603
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

338
338
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

701
701
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

683
683
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

802
802
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

150
150
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

595
595
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1466
1466
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

795
795
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

247
247
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

486
486

Meer sportnieuws