Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

door
Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

Union is er donderdagavond eindelijk in geslaagd om een eerste overwinning in de Europa League te boeken. Het ging met 0-1 winnen op het veld van FC Twente en staat daardoor nu op vijf punten in vijf wedstrijden, waarmee het nog een sprankeltje hoop op kwalificatie weet te behouden.

De Brusselaars wisten in Enschede vooral in de eerste helft hun tegenstander te overklassen en legden daar de basis voor een verdiende zege. Al zagen ze in Nederland het toch iets anders. Daar vonden ze niet zozeer dat Union sterk voor de dag kwam.

LEES OOK: ‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Geen sterk Union, maar zwak Twente

Twente-spits Ricky van Wolfswinkel vondt dat zijn ploeg vooral ontstellend zwak voor de dag kwam. "Teleurstellend? Ja dat is misschien een understatement", sakkerde hij bij Ziggo Sport. "Het was niet om aan te gluren. We waren heel slordig, dan lijken zij ook goed, zeker in de eerste helft met alle ballen die ertussen vallen."

Hij legt dus de nadruk eerder op het eigen falen dan op de kwaliteiten van Union. "Waarom? Ik vind het moeilijk om dat te zeggen. Ik denk dat we dat beter aan de analisten over kunnen laten. Wij waren zwaar ondermaats. Dit willen wij niet laten zien. Niet aan de supporters en ook niet aan onszelf."

Moris moest niet in actie komen

Ook doelman Lars Unnerstall kwam tot dezelfde conclusie. "We hadden het niet voor elkaar vandaag. De eerste helft was dramatisch van ons, de tweede helft iets beter maar daarin creëren we nog steeds geen kans. Ik kan me niet herinneren dat hun keeper een redding moest verrichten. Het was vandaag allemaal even niks."

Bij Union zullen ze er wellicht niet om malen en vooral blij zijn met de drie punten. Daardoor wippen ze immers naar de 24ste plaats in het klassement en staan ze virtueel in de play-offs. Om die ook effectief veilig te stellen, zullen ze wel nog punten moeten sprokkelen in de laatste wedstrijden tegen Nice, Braga en Rangers.

Mag Union toch tevreden zijn over de wedstrijd?

Meest recent

'Anderlecht krijgt vrij spel voor nieuwe sportief directeur'

Terwijl het einde van het seizoen nadert en de voorbereiding op het volgend dus op volle toeren ...

1
1
'Kompany verwend: Bayern zet Kane in voor mega-aanwinst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de ongetwijfeld ...

12
12
RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

27
27
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

102
102
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

35
35
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

51
51
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

87
87
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

170
170
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

79
79
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

184
184
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

40
40
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

107
107
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

126
126
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

214
214
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

70
70
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

486
486
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

385
385
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

341
341
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

301
301
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

239
239
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

43
43
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

74
74
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

49
49

Meer sportnieuws