Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

door
Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

Union is er donderdagavond eindelijk in geslaagd om een eerste overwinning in de Europa League te boeken. Het ging met 0-1 winnen op het veld van FC Twente en staat daardoor nu op vijf punten in vijf wedstrijden, waarmee het nog een sprankeltje hoop op kwalificatie weet te behouden.

De Brusselaars wisten in Enschede vooral in de eerste helft hun tegenstander te overklassen en legden daar de basis voor een verdiende zege. Al zagen ze in Nederland het toch iets anders. Daar vonden ze niet zozeer dat Union sterk voor de dag kwam.

LEES OOK: "Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

Geen sterk Union, maar zwak Twente

Twente-spits Ricky van Wolfswinkel vondt dat zijn ploeg vooral ontstellend zwak voor de dag kwam. "Teleurstellend? Ja dat is misschien een understatement", sakkerde hij bij Ziggo Sport. "Het was niet om aan te gluren. We waren heel slordig, dan lijken zij ook goed, zeker in de eerste helft met alle ballen die ertussen vallen."

Hij legt dus de nadruk eerder op het eigen falen dan op de kwaliteiten van Union. "Waarom? Ik vind het moeilijk om dat te zeggen. Ik denk dat we dat beter aan de analisten over kunnen laten. Wij waren zwaar ondermaats. Dit willen wij niet laten zien. Niet aan de supporters en ook niet aan onszelf."

Moris moest niet in actie komen

Ook doelman Lars Unnerstall kwam tot dezelfde conclusie. "We hadden het niet voor elkaar vandaag. De eerste helft was dramatisch van ons, de tweede helft iets beter maar daarin creëren we nog steeds geen kans. Ik kan me niet herinneren dat hun keeper een redding moest verrichten. Het was vandaag allemaal even niks."

Bij Union zullen ze er wellicht niet om malen en vooral blij zijn met de drie punten. Daardoor wippen ze immers naar de 24ste plaats in het klassement en staan ze virtueel in de play-offs. Om die ook effectief veilig te stellen, zullen ze wel nog punten moeten sprokkelen in de laatste wedstrijden tegen Nice, Braga en Rangers.

Mag Union toch tevreden zijn over de wedstrijd?

Meest recent

"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

92
92
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

100
100
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

97
97
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

62
62
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

101
101
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

226
226
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

138
138
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

95
95
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

123
123
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

101
101
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

152
152
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

47
47
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

115
115
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

348
348
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

140
140
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

220
220
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

58
58
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

220
220
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

100
100
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

149
149
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

370
370
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

253
253

Meer sportnieuws