Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

door
Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

Union is er donderdagavond eindelijk in geslaagd om een eerste overwinning in de Europa League te boeken. Het ging met 0-1 winnen op het veld van FC Twente en staat daardoor nu op vijf punten in vijf wedstrijden, waarmee het nog een sprankeltje hoop op kwalificatie weet te behouden.

De Brusselaars wisten in Enschede vooral in de eerste helft hun tegenstander te overklassen en legden daar de basis voor een verdiende zege. Al zagen ze in Nederland het toch iets anders. Daar vonden ze niet zozeer dat Union sterk voor de dag kwam.

LEES OOK: Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Geen sterk Union, maar zwak Twente

Twente-spits Ricky van Wolfswinkel vondt dat zijn ploeg vooral ontstellend zwak voor de dag kwam. "Teleurstellend? Ja dat is misschien een understatement", sakkerde hij bij Ziggo Sport. "Het was niet om aan te gluren. We waren heel slordig, dan lijken zij ook goed, zeker in de eerste helft met alle ballen die ertussen vallen."

Hij legt dus de nadruk eerder op het eigen falen dan op de kwaliteiten van Union. "Waarom? Ik vind het moeilijk om dat te zeggen. Ik denk dat we dat beter aan de analisten over kunnen laten. Wij waren zwaar ondermaats. Dit willen wij niet laten zien. Niet aan de supporters en ook niet aan onszelf."

Moris moest niet in actie komen

Ook doelman Lars Unnerstall kwam tot dezelfde conclusie. "We hadden het niet voor elkaar vandaag. De eerste helft was dramatisch van ons, de tweede helft iets beter maar daarin creëren we nog steeds geen kans. Ik kan me niet herinneren dat hun keeper een redding moest verrichten. Het was vandaag allemaal even niks."

Bij Union zullen ze er wellicht niet om malen en vooral blij zijn met de drie punten. Daardoor wippen ze immers naar de 24ste plaats in het klassement en staan ze virtueel in de play-offs. Om die ook effectief veilig te stellen, zullen ze wel nog punten moeten sprokkelen in de laatste wedstrijden tegen Nice, Braga en Rangers.

Mag Union toch tevreden zijn over de wedstrijd?

Meest recent

'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

0
0
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

11
11
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

27
27
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

20
20
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

229
229
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

48
48
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

279
279
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

109
109
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

217
217
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

147
147
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

115
115
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

431
431
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

108
108
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

86
86
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

188
188
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

169
169
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

452
452
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

631
631
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

326
326
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

537
537
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

347
347
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1450
1450
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

409
409
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

216
216

Meer sportnieuws