Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

door
Nederlanders zien opmerkelijke verklaring voor sterk Union

Union is er donderdagavond eindelijk in geslaagd om een eerste overwinning in de Europa League te boeken. Het ging met 0-1 winnen op het veld van FC Twente en staat daardoor nu op vijf punten in vijf wedstrijden, waarmee het nog een sprankeltje hoop op kwalificatie weet te behouden.

De Brusselaars wisten in Enschede vooral in de eerste helft hun tegenstander te overklassen en legden daar de basis voor een verdiende zege. Al zagen ze in Nederland het toch iets anders. Daar vonden ze niet zozeer dat Union sterk voor de dag kwam.

LEES OOK: Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Geen sterk Union, maar zwak Twente

Twente-spits Ricky van Wolfswinkel vondt dat zijn ploeg vooral ontstellend zwak voor de dag kwam. "Teleurstellend? Ja dat is misschien een understatement", sakkerde hij bij Ziggo Sport. "Het was niet om aan te gluren. We waren heel slordig, dan lijken zij ook goed, zeker in de eerste helft met alle ballen die ertussen vallen."

Hij legt dus de nadruk eerder op het eigen falen dan op de kwaliteiten van Union. "Waarom? Ik vind het moeilijk om dat te zeggen. Ik denk dat we dat beter aan de analisten over kunnen laten. Wij waren zwaar ondermaats. Dit willen wij niet laten zien. Niet aan de supporters en ook niet aan onszelf."

Moris moest niet in actie komen

Ook doelman Lars Unnerstall kwam tot dezelfde conclusie. "We hadden het niet voor elkaar vandaag. De eerste helft was dramatisch van ons, de tweede helft iets beter maar daarin creëren we nog steeds geen kans. Ik kan me niet herinneren dat hun keeper een redding moest verrichten. Het was vandaag allemaal even niks."

Bij Union zullen ze er wellicht niet om malen en vooral blij zijn met de drie punten. Daardoor wippen ze immers naar de 24ste plaats in het klassement en staan ze virtueel in de play-offs. Om die ook effectief veilig te stellen, zullen ze wel nog punten moeten sprokkelen in de laatste wedstrijden tegen Nice, Braga en Rangers.

Mag Union toch tevreden zijn over de wedstrijd?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

49
49
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

142
142
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

114
114
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

178
178
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

106
106
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

206
206
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

296
296
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

508
508
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

235
235
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws