Ambities van Anderlecht? Foket geeft duidelijke hint

door
Ambities van Anderlecht? Foket geeft duidelijke hint

Hoewel het in de eigen Jupiler Pro League vaak nog wisselvallig presteert, blijft Anderlecht in de Europa League hoge ogen gooien. Ook na vijf speeldagen is het nog steeds ongeslagen, want donderdagavond wist het ook FC Porto in bedwang te houden. De Portugese topclub moest vrede nemen met een 2-2 in het Lotto Park.

Daarbij gaf Anderlecht bovendien blijk van mentale weerbaarheid. Het wist immers twee keer een achterstand op te halen. Vroeg in de tweede helft wiste Degreef de openingsgoal van Galeno uit de eerste helft uit, terwijl in de slotfase Amuzu nog een punt redde amper enkele minuten na de 1-2.

LEES OOK: 'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

Anderlecht moet mikken op top acht

Daardoor blijft Paars-Wit netjes meedraaien bovenin het klassement in de league phase. Met een elf op vijftien prijken ze immers knap op de vijfde plaats in de rangschikking. Daarmee ligen ze op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor de achtste finales.

Volgens Thomas Foket moeten de doelstellingen dan ook stilaan bijgesteld worden. "In het begin waren we al tevreden geweest met een plaats bij de eerste 24, wat een ticket voor de barrages zou betekenen. Maar nu mogen we echt wel mikken op de top acht", stelt hij bij Sudpresse.

Nog 3 matchen om extra punten te sprokkelen

De rechtsachter kreeg zijn kans in de basis door de blessure van Killian Sardella. Hij schat de kansen van zijn ploeg op die top acht ook goed in.

"Er resten ons nog drie matchen om enkele extra punten te sprokkelen: in Praag, in Plzen en thuis tegen Hoffenheim. Met de kern die we momenteel hebben, waarin elke speler het verschil kan maken zelfs als er geroteerd wordt, beschikken we over heel wat troeven", denkt hij immers.

Zal Anderlecht bij de eerste acht eindigen?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

92
92
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

92
92
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

119
119
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

146
146
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

186
186
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

47
47
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

219
219
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

211
211
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

232
232
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

154
154
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

326
326
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

137
137
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

147
147
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

282
282
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

510
510
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

516
516
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

301
301
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

255
255
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

73
73
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

205
205
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

551
551
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

230
230
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

155
155

Meer sportnieuws