Ambities van Anderlecht? Foket geeft duidelijke hint

door
Ambities van Anderlecht? Foket geeft duidelijke hint

Hoewel het in de eigen Jupiler Pro League vaak nog wisselvallig presteert, blijft Anderlecht in de Europa League hoge ogen gooien. Ook na vijf speeldagen is het nog steeds ongeslagen, want donderdagavond wist het ook FC Porto in bedwang te houden. De Portugese topclub moest vrede nemen met een 2-2 in het Lotto Park.

Daarbij gaf Anderlecht bovendien blijk van mentale weerbaarheid. Het wist immers twee keer een achterstand op te halen. Vroeg in de tweede helft wiste Degreef de openingsgoal van Galeno uit de eerste helft uit, terwijl in de slotfase Amuzu nog een punt redde amper enkele minuten na de 1-2.

LEES OOK: Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Anderlecht moet mikken op top acht

Daardoor blijft Paars-Wit netjes meedraaien bovenin het klassement in de league phase. Met een elf op vijftien prijken ze immers knap op de vijfde plaats in de rangschikking. Daarmee ligen ze op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor de achtste finales.

Volgens Thomas Foket moeten de doelstellingen dan ook stilaan bijgesteld worden. "In het begin waren we al tevreden geweest met een plaats bij de eerste 24, wat een ticket voor de barrages zou betekenen. Maar nu mogen we echt wel mikken op de top acht", stelt hij bij Sudpresse.

Nog 3 matchen om extra punten te sprokkelen

De rechtsachter kreeg zijn kans in de basis door de blessure van Killian Sardella. Hij schat de kansen van zijn ploeg op die top acht ook goed in.

"Er resten ons nog drie matchen om enkele extra punten te sprokkelen: in Praag, in Plzen en thuis tegen Hoffenheim. Met de kern die we momenteel hebben, waarin elke speler het verschil kan maken zelfs als er geroteerd wordt, beschikken we over heel wat troeven", denkt hij immers.

Zal Anderlecht bij de eerste acht eindigen?

Meest recent

Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

1
1
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

153
153
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

41
41
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

57
57
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

444
444
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

179
179
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

30
30
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

89
89
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

126
126
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

87
87
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1064
1064
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

269
269
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

717
717
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

206
206
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

64
64
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

182
182
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

362
362
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

139
139
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

367
367
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

119
119
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

299
299
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

124
124
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

659
659
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

1113
1113

Meer sportnieuws