Ambities van Anderlecht? Foket geeft duidelijke hint

door
Ambities van Anderlecht? Foket geeft duidelijke hint

Hoewel het in de eigen Jupiler Pro League vaak nog wisselvallig presteert, blijft Anderlecht in de Europa League hoge ogen gooien. Ook na vijf speeldagen is het nog steeds ongeslagen, want donderdagavond wist het ook FC Porto in bedwang te houden. De Portugese topclub moest vrede nemen met een 2-2 in het Lotto Park.

Daarbij gaf Anderlecht bovendien blijk van mentale weerbaarheid. Het wist immers twee keer een achterstand op te halen. Vroeg in de tweede helft wiste Degreef de openingsgoal van Galeno uit de eerste helft uit, terwijl in de slotfase Amuzu nog een punt redde amper enkele minuten na de 1-2.

LEES OOK: 'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Anderlecht moet mikken op top acht

Daardoor blijft Paars-Wit netjes meedraaien bovenin het klassement in de league phase. Met een elf op vijftien prijken ze immers knap op de vijfde plaats in de rangschikking. Daarmee ligen ze op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor de achtste finales.

Volgens Thomas Foket moeten de doelstellingen dan ook stilaan bijgesteld worden. "In het begin waren we al tevreden geweest met een plaats bij de eerste 24, wat een ticket voor de barrages zou betekenen. Maar nu mogen we echt wel mikken op de top acht", stelt hij bij Sudpresse.

Nog 3 matchen om extra punten te sprokkelen

De rechtsachter kreeg zijn kans in de basis door de blessure van Killian Sardella. Hij schat de kansen van zijn ploeg op die top acht ook goed in.

"Er resten ons nog drie matchen om enkele extra punten te sprokkelen: in Praag, in Plzen en thuis tegen Hoffenheim. Met de kern die we momenteel hebben, waarin elke speler het verschil kan maken zelfs als er geroteerd wordt, beschikken we over heel wat troeven", denkt hij immers.

Zal Anderlecht bij de eerste acht eindigen?

Meest recent

Fred Vanderbiest: het geheime wapen achter zijn grote succes

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

9
9
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

95
95
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

79
79
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

128
128
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

213
213
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

45
45
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

217
217
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

357
357
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

125
125
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

108
108
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

517
517
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

76
76
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

376
376
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

205
205
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

333
333
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

485
485
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

278
278
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

243
243
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

327
327
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

390
390
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

400
400
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

331
331
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

502
502
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

735
735

Meer sportnieuws