Ambities van Anderlecht? Foket geeft duidelijke hint

door
Ambities van Anderlecht? Foket geeft duidelijke hint

Hoewel het in de eigen Jupiler Pro League vaak nog wisselvallig presteert, blijft Anderlecht in de Europa League hoge ogen gooien. Ook na vijf speeldagen is het nog steeds ongeslagen, want donderdagavond wist het ook FC Porto in bedwang te houden. De Portugese topclub moest vrede nemen met een 2-2 in het Lotto Park.

Daarbij gaf Anderlecht bovendien blijk van mentale weerbaarheid. Het wist immers twee keer een achterstand op te halen. Vroeg in de tweede helft wiste Degreef de openingsgoal van Galeno uit de eerste helft uit, terwijl in de slotfase Amuzu nog een punt redde amper enkele minuten na de 1-2.

LEES OOK: Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Anderlecht moet mikken op top acht

Daardoor blijft Paars-Wit netjes meedraaien bovenin het klassement in de league phase. Met een elf op vijftien prijken ze immers knap op de vijfde plaats in de rangschikking. Daarmee ligen ze op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor de achtste finales.

Volgens Thomas Foket moeten de doelstellingen dan ook stilaan bijgesteld worden. "In het begin waren we al tevreden geweest met een plaats bij de eerste 24, wat een ticket voor de barrages zou betekenen. Maar nu mogen we echt wel mikken op de top acht", stelt hij bij Sudpresse.

Nog 3 matchen om extra punten te sprokkelen

De rechtsachter kreeg zijn kans in de basis door de blessure van Killian Sardella. Hij schat de kansen van zijn ploeg op die top acht ook goed in.

"Er resten ons nog drie matchen om enkele extra punten te sprokkelen: in Praag, in Plzen en thuis tegen Hoffenheim. Met de kern die we momenteel hebben, waarin elke speler het verschil kan maken zelfs als er geroteerd wordt, beschikken we over heel wat troeven", denkt hij immers.

Zal Anderlecht bij de eerste acht eindigen?

Meest recent

Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

1
1
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

42
42
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

82
82
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

157
157
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

73
73
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

99
99
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

147
147
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

235
235
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

61
61
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

375
375
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

230
230
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

386
386
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

440
440
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

343
343
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

110
110
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

513
513
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

233
233
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

701
701
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

410
410
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

148
148
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

635
635
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

68
68
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

172
172
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

856
856
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

53
53

Meer sportnieuws