The Best FIFA Football Awards: oude JPL-bekenden genomineerd

door
The Best FIFA Football Awards: oude JPL-bekenden genomineerd

De Gouden Bal werd al uitgereikt, maar in januari reikt de FIFA ook nog eens zijn eigen prijzen uit. Dan worden immers The Best FIFA Football Awards georganiseerd. De wereldvoetbalbond maakte donderdagavond laat de genomineerden voor deze editie bekend.

Opvallende vaststelling daarbij is dat daarbij geen enkele Belg genomineerd is. Niet voor de hoofdprijs, maar ook niet in een nevencategorie. Zelfs de ruime longlist voor het wereldelftal van het jaar telt geen enkele landgenoot. Spelers als Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne waren daarin de voorbije jaren vaste waarden, maar zagen hun jaar verstoord door blessures.

LEES OOK: 'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Verschillende oude bekenden genomineerd

Wel halen een aantal verrassende oude bekenden van de Jupiler Pro League de nominatielijst. Voor het wereldelftal komen onder meer Liberato Cacace (ex-STVV), Dante (ex-Charleroi en -Standard), William Troost-Ekong (ex-AA Gent) en Akram Afif (ex-Eupen) in aanmerking.

Gewezen Gouden Schoen Paul Onuachu is dan weer genomineerd voor de Puskas Award, die het mooiste doelpunt van het voorbije jaar bekroont. Zijn acrobatische deviatie namens Trabzonspor in de Süper Lig vorig seizoen tegen Konyaspor is één van de kanshebbers.

Real en Spanje domineren nominaties The Best

Voor de hoofdprijs wordt de lijst van elf genomineerden dan weer gedomineerd door Real Madrid en Spanje. De Koninklijke heeft met Jude Bellingham, Dani Carvajal, Toni Kroos, Kylian Mbappé, Federico Valverde en Vinicius Junior maar liefst zes kanshebbers. Europees kampioen Spanje levert naast Carvajal ook nog Gouden Bal Rodri en Lamine Yamal af.

Ook Lionel Messi, de winnaar van de laatste twee edities, komt in aanmerking om zichzelf op te volgen. Daarnaast versierden ook Erling Haaland en Florian Wirtz nog een nominatie.

Wie zal de hoofdprijs winnen op The Best FIFA Awards?

Meest recent

‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

30
30
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

60
60
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

68
68
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

52
52
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

68
68
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

72
72
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

50
50
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

15
15
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

39
39
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

353
353
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

156
156
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

39
39
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

95
95
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

434
434
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

191
191
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

76
76
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

413
413
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

370
370
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

103
103
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

307
307
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

366
366
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

518
518
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

398
398
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

133
133

Meer sportnieuws