The Best FIFA Football Awards: oude JPL-bekenden genomineerd

door
The Best FIFA Football Awards: oude JPL-bekenden genomineerd

De Gouden Bal werd al uitgereikt, maar in januari reikt de FIFA ook nog eens zijn eigen prijzen uit. Dan worden immers The Best FIFA Football Awards georganiseerd. De wereldvoetbalbond maakte donderdagavond laat de genomineerden voor deze editie bekend.

Opvallende vaststelling daarbij is dat daarbij geen enkele Belg genomineerd is. Niet voor de hoofdprijs, maar ook niet in een nevencategorie. Zelfs de ruime longlist voor het wereldelftal van het jaar telt geen enkele landgenoot. Spelers als Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne waren daarin de voorbije jaren vaste waarden, maar zagen hun jaar verstoord door blessures.

Verschillende oude bekenden genomineerd

Wel halen een aantal verrassende oude bekenden van de Jupiler Pro League de nominatielijst. Voor het wereldelftal komen onder meer Liberato Cacace (ex-STVV), Dante (ex-Charleroi en -Standard), William Troost-Ekong (ex-AA Gent) en Akram Afif (ex-Eupen) in aanmerking.

Gewezen Gouden Schoen Paul Onuachu is dan weer genomineerd voor de Puskas Award, die het mooiste doelpunt van het voorbije jaar bekroont. Zijn acrobatische deviatie namens Trabzonspor in de Süper Lig vorig seizoen tegen Konyaspor is één van de kanshebbers.

Real en Spanje domineren nominaties The Best

Voor de hoofdprijs wordt de lijst van elf genomineerden dan weer gedomineerd door Real Madrid en Spanje. De Koninklijke heeft met Jude Bellingham, Dani Carvajal, Toni Kroos, Kylian Mbappé, Federico Valverde en Vinicius Junior maar liefst zes kanshebbers. Europees kampioen Spanje levert naast Carvajal ook nog Gouden Bal Rodri en Lamine Yamal af.

Ook Lionel Messi, de winnaar van de laatste twee edities, komt in aanmerking om zichzelf op te volgen. Daarnaast versierden ook Erling Haaland en Florian Wirtz nog een nominatie.

Wie zal de hoofdprijs winnen op The Best FIFA Awards?

Meest recent

‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

43
43
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

34
34
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

86
86
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

204
204
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

88
88
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

81
81
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

372
372
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

132
132
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

94
94
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

588
588
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

168
168
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

377
377
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

323
323
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

229
229
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

211
211
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

549
549
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

180
180
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

274
274
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

138
138
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

87
87
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

191
191
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

616
616
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

286
286
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

871
871
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

119
119

Meer sportnieuws