Union moet vertrek smaakmakers vrezen: "Volgende stap zetten"

83 stemmen
Union moet vertrek smaakmakers vrezen:

Union is er donderdagavond in geslaagd om zijn laatste strohalm in de Europa League te grijpen. Na een tegenvallende twee op twaalf hebben ze immers eindelijk eens een wedstrijd gewonnen. Op bezoek bij FC Twente haalden de Brusselaars het met 0-1.

Het Europese verhaal van Union was dit seizoen tot dusver nog geen groot succes, maar in Enschede konden ze eindelijk overtuigen. Dat deden ze vooral voor rust, waar ze ook de basis legden voor de overwinning. Dat er opnieuw de nodige kansen gemist werden, kon voor één keer de feestvreugde niet drukken.

LEES OOK: 'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Sadiki en Vanhoutte blinken opnieuw uit

"Zo moeten we verder doen. Dit is de weg die we moeten inslaan", jubelde Noah Sadiki dan ook bij Het Nieuwsblad. "Tonen dat we er staan en niet bang zijn om uit te voetballen. De tweede helft was (voetballend) wat minder, maar we hebben volgehouden en geen kansen tegen gekregen."

De 19-jarige Congolees was op het middenveld alweer één van de uitblinkers bij Union. Daar vormt Sadiki een stevige tandem met Charles Vanhoutte, die doorgaans in de schaduw blijft maar zich ook alsmaar meer in de kijker aan het spelen is. De voorbije maanden opperden Hein Vanhaezebrouck en Philippe Albert hem bijvoorbeeld al dat hij Rode Duivel zou moeten worden.

Snel stap hogerop?

Het zal voor Union na dit seizoen wellicht niet makkelijk worden om hen te houden. "Het is fijn om een motor achter mij te hebben. Ik weet dat als ik balverlies heb, hij er is om het op te lossen. Ik ben heel blij dat ik met hem kan spelen", steekt ook Sadiki de loftrompet op. "Hopelijk kunnen we snel een volgende stap in onze carrière zetten. We zullen zien wat de toekomst brengt."

Sadiki lijkt dus alvast op een transfer te azen. Er was in de zomer al de nodige interesse voor de tiener, die toen het hof gemaakt werd door Union Berlin en vooral Olympique Lyon, dat eind augustus zelfs op weg leek om hem binnen te halen. 

Wie is het meest klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

10
10
'Genk casht miljoenen: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

35
35
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

202
202
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

22
22
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

64
64
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

86
86
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

19
19
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

66
66
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

494
494
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

89
89
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

180
180
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

263
263
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

66
66
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

135
135
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

114
114
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

182
182
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

106
106
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

140
140
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

367
367
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

164
164
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

163
163
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

97
97

Meer sportnieuws