Union moet vertrek smaakmakers vrezen: "Volgende stap zetten"

door
Union moet vertrek smaakmakers vrezen:

Union is er donderdagavond in geslaagd om zijn laatste strohalm in de Europa League te grijpen. Na een tegenvallende twee op twaalf hebben ze immers eindelijk eens een wedstrijd gewonnen. Op bezoek bij FC Twente haalden de Brusselaars het met 0-1.

Het Europese verhaal van Union was dit seizoen tot dusver nog geen groot succes, maar in Enschede konden ze eindelijk overtuigen. Dat deden ze vooral voor rust, waar ze ook de basis legden voor de overwinning. Dat er opnieuw de nodige kansen gemist werden, kon voor één keer de feestvreugde niet drukken.

LEES OOK: Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Sadiki en Vanhoutte blinken opnieuw uit

"Zo moeten we verder doen. Dit is de weg die we moeten inslaan", jubelde Noah Sadiki dan ook bij Het Nieuwsblad. "Tonen dat we er staan en niet bang zijn om uit te voetballen. De tweede helft was (voetballend) wat minder, maar we hebben volgehouden en geen kansen tegen gekregen."

De 19-jarige Congolees was op het middenveld alweer één van de uitblinkers bij Union. Daar vormt Sadiki een stevige tandem met Charles Vanhoutte, die doorgaans in de schaduw blijft maar zich ook alsmaar meer in de kijker aan het spelen is. De voorbije maanden opperden Hein Vanhaezebrouck en Philippe Albert hem bijvoorbeeld al dat hij Rode Duivel zou moeten worden.

Snel stap hogerop?

Het zal voor Union na dit seizoen wellicht niet makkelijk worden om hen te houden. "Het is fijn om een motor achter mij te hebben. Ik weet dat als ik balverlies heb, hij er is om het op te lossen. Ik ben heel blij dat ik met hem kan spelen", steekt ook Sadiki de loftrompet op. "Hopelijk kunnen we snel een volgende stap in onze carrière zetten. We zullen zien wat de toekomst brengt."

Sadiki lijkt dus alvast op een transfer te azen. Er was in de zomer al de nodige interesse voor de tiener, die toen het hof gemaakt werd door Union Berlin en vooral Olympique Lyon, dat eind augustus zelfs op weg leek om hem binnen te halen. 

Wie is het meest klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

4
4
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

17
17
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

44
44
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

224
224
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

14
14
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

66
66
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

63
63
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

174
174
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

655
655
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

218
218
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

249
249
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

235
235
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

171
171
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

285
285
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

223
223
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

164
164
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

40
40
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

449
449
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

111
111
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

83
83
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

241
241
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

128
128
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

75
75
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

388
388
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

1051
1051

Meer sportnieuws