Union moet vertrek smaakmakers vrezen: "Volgende stap zetten"

door
Union moet vertrek smaakmakers vrezen:

Union is er donderdagavond in geslaagd om zijn laatste strohalm in de Europa League te grijpen. Na een tegenvallende twee op twaalf hebben ze immers eindelijk eens een wedstrijd gewonnen. Op bezoek bij FC Twente haalden de Brusselaars het met 0-1.

Het Europese verhaal van Union was dit seizoen tot dusver nog geen groot succes, maar in Enschede konden ze eindelijk overtuigen. Dat deden ze vooral voor rust, waar ze ook de basis legden voor de overwinning. Dat er opnieuw de nodige kansen gemist werden, kon voor één keer de feestvreugde niet drukken.

LEES OOK: 'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Sadiki en Vanhoutte blinken opnieuw uit

"Zo moeten we verder doen. Dit is de weg die we moeten inslaan", jubelde Noah Sadiki dan ook bij Het Nieuwsblad. "Tonen dat we er staan en niet bang zijn om uit te voetballen. De tweede helft was (voetballend) wat minder, maar we hebben volgehouden en geen kansen tegen gekregen."

De 19-jarige Congolees was op het middenveld alweer één van de uitblinkers bij Union. Daar vormt Sadiki een stevige tandem met Charles Vanhoutte, die doorgaans in de schaduw blijft maar zich ook alsmaar meer in de kijker aan het spelen is. De voorbije maanden opperden Hein Vanhaezebrouck en Philippe Albert hem bijvoorbeeld al dat hij Rode Duivel zou moeten worden.

Snel stap hogerop?

Het zal voor Union na dit seizoen wellicht niet makkelijk worden om hen te houden. "Het is fijn om een motor achter mij te hebben. Ik weet dat als ik balverlies heb, hij er is om het op te lossen. Ik ben heel blij dat ik met hem kan spelen", steekt ook Sadiki de loftrompet op. "Hopelijk kunnen we snel een volgende stap in onze carrière zetten. We zullen zien wat de toekomst brengt."

Sadiki lijkt dus alvast op een transfer te azen. Er was in de zomer al de nodige interesse voor de tiener, die toen het hof gemaakt werd door Union Berlin en vooral Olympique Lyon, dat eind augustus zelfs op weg leek om hem binnen te halen. 

Wie is het meest klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

20
20
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

159
159
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

29
29
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

162
162
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

266
266
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

540
540
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

187
187
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

50
50
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

164
164
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1274
1274
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

95
95
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

578
578
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

48
48
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

120
120
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

154
154
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

275
275
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

152
152
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

97
97
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

338
338
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws