Union moet vertrek smaakmakers vrezen: "Volgende stap zetten"

door
Union moet vertrek smaakmakers vrezen:

Union is er donderdagavond in geslaagd om zijn laatste strohalm in de Europa League te grijpen. Na een tegenvallende twee op twaalf hebben ze immers eindelijk eens een wedstrijd gewonnen. Op bezoek bij FC Twente haalden de Brusselaars het met 0-1.

Het Europese verhaal van Union was dit seizoen tot dusver nog geen groot succes, maar in Enschede konden ze eindelijk overtuigen. Dat deden ze vooral voor rust, waar ze ook de basis legden voor de overwinning. Dat er opnieuw de nodige kansen gemist werden, kon voor één keer de feestvreugde niet drukken.

LEES OOK: 'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Sadiki en Vanhoutte blinken opnieuw uit

"Zo moeten we verder doen. Dit is de weg die we moeten inslaan", jubelde Noah Sadiki dan ook bij Het Nieuwsblad. "Tonen dat we er staan en niet bang zijn om uit te voetballen. De tweede helft was (voetballend) wat minder, maar we hebben volgehouden en geen kansen tegen gekregen."

De 19-jarige Congolees was op het middenveld alweer één van de uitblinkers bij Union. Daar vormt Sadiki een stevige tandem met Charles Vanhoutte, die doorgaans in de schaduw blijft maar zich ook alsmaar meer in de kijker aan het spelen is. De voorbije maanden opperden Hein Vanhaezebrouck en Philippe Albert hem bijvoorbeeld al dat hij Rode Duivel zou moeten worden.

Snel stap hogerop?

Het zal voor Union na dit seizoen wellicht niet makkelijk worden om hen te houden. "Het is fijn om een motor achter mij te hebben. Ik weet dat als ik balverlies heb, hij er is om het op te lossen. Ik ben heel blij dat ik met hem kan spelen", steekt ook Sadiki de loftrompet op. "Hopelijk kunnen we snel een volgende stap in onze carrière zetten. We zullen zien wat de toekomst brengt."

Sadiki lijkt dus alvast op een transfer te azen. Er was in de zomer al de nodige interesse voor de tiener, die toen het hof gemaakt werd door Union Berlin en vooral Olympique Lyon, dat eind augustus zelfs op weg leek om hem binnen te halen. 

Wie is het meest klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

6
6
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

40
40
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

20
20
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

156
156
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

143
143
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

53
53
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

94
94
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

164
164
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

69
69
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

58
58
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

106
106
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

32
32
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

85
85
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

310
310
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

115
115
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

411
411
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

124
124
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

201
201
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

306
306
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

411
411
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

81
81
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

147
147
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

583
583
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36

Meer sportnieuws