Union moet vertrek smaakmakers vrezen: "Volgende stap zetten"

door
Union moet vertrek smaakmakers vrezen:

Union is er donderdagavond in geslaagd om zijn laatste strohalm in de Europa League te grijpen. Na een tegenvallende twee op twaalf hebben ze immers eindelijk eens een wedstrijd gewonnen. Op bezoek bij FC Twente haalden de Brusselaars het met 0-1.

Het Europese verhaal van Union was dit seizoen tot dusver nog geen groot succes, maar in Enschede konden ze eindelijk overtuigen. Dat deden ze vooral voor rust, waar ze ook de basis legden voor de overwinning. Dat er opnieuw de nodige kansen gemist werden, kon voor één keer de feestvreugde niet drukken.

LEES OOK: Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

Sadiki en Vanhoutte blinken opnieuw uit

"Zo moeten we verder doen. Dit is de weg die we moeten inslaan", jubelde Noah Sadiki dan ook bij Het Nieuwsblad. "Tonen dat we er staan en niet bang zijn om uit te voetballen. De tweede helft was (voetballend) wat minder, maar we hebben volgehouden en geen kansen tegen gekregen."

De 19-jarige Congolees was op het middenveld alweer één van de uitblinkers bij Union. Daar vormt Sadiki een stevige tandem met Charles Vanhoutte, die doorgaans in de schaduw blijft maar zich ook alsmaar meer in de kijker aan het spelen is. De voorbije maanden opperden Hein Vanhaezebrouck en Philippe Albert hem bijvoorbeeld al dat hij Rode Duivel zou moeten worden.

Snel stap hogerop?

Het zal voor Union na dit seizoen wellicht niet makkelijk worden om hen te houden. "Het is fijn om een motor achter mij te hebben. Ik weet dat als ik balverlies heb, hij er is om het op te lossen. Ik ben heel blij dat ik met hem kan spelen", steekt ook Sadiki de loftrompet op. "Hopelijk kunnen we snel een volgende stap in onze carrière zetten. We zullen zien wat de toekomst brengt."

Sadiki lijkt dus alvast op een transfer te azen. Er was in de zomer al de nodige interesse voor de tiener, die toen het hof gemaakt werd door Union Berlin en vooral Olympique Lyon, dat eind augustus zelfs op weg leek om hem binnen te halen. 

Wie is het meest klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

9
9
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

28
28
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

546
546
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

184
184
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

285
285
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

93
93
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

271
271
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

32
32
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

99
99
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

38
38
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

46
46
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

61
61
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

291
291
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

413
413
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

214
214
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

153
153
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

610
610
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

949
949
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

76
76
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

312
312
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

600
600
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

455
455
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

607
607

Meer sportnieuws