Degreef spreekt duidelijke taal over penaltyfase

door
Degreef spreekt duidelijke taal over penaltyfase

Anderlecht gaf donderdagavond opnieuw zijn visitekaartje af in de Europa League, want nu wist het ook FC Porto in bedwang te houden. De Portugese grootmacht werd in het Lotto Park op 2-2 gehouden nadat Paars-Wit twee keer een achterstand wist op te halen. Daarbij stond een verrassende hoofdrolspeler op.

De figuur van de avond was immers Tristan Degreef. De 19-jarige flankaanvaller kreeg verrassend een basisplaats van David Hubert en liet weer flitsen van zijn kwaliteiten zien. Hij tekende voor de 1-1 met een gekruist schot, na uitstekend stoorwerk van Rits. Het was meteen zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van Anderlecht.

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Degreef vond het geen penalty

Nochtans leek Degreef tot dan op weg om de antiheld te worden. Voor rust was Anderlecht immers op achterstand gekomen na een strafschop die door hem veroorzaakt was. Hij wou een bal wegtrappen, maar Moura zat er eerst met zijn hoofd bij. De VAR kwam tussen en de bal ging op de stip.

Zelf was Degreef het echter niet met die beslissing eens. "Het was geen penalty", maakte hij achteraf duidelijk aan La Dernière Heure. "Maar ik heb snel de knop omgedraaid."

Steun van Vanhaezebrouck

Degreef werd daarin overigens ook bijgetreden door Hein Vanhaezebrouck. De oud-trainer van Anderlecht snapte als analist bij Play Sports ook maar weinig van de beslissing om de bal op de stip te leggen.

"Dit is te belachelijk voor woorden. Degreef trapt zelfs niet. Hij houdt zich duidelijk in", oordeelde hij. "Dit is niet waarvoor de VAR in het leven werd geroepen. Daarvoor moet je als VAR niet tussenkomen."

Was het een terechte penalty?

Meest recent

'Bommetje bij Club Brugge: bliksemtransfer op til'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

0
0
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

133
133
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit?'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

204
204
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

243
243
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

64
64
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

41
41
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

66
66
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

167
167
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

67
67
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

278
278
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

169
169
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

54
54
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

135
135
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

179
179
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

76
76
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

142
142
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

425
425
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

126
126
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

116
116
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

105
105
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

196
196
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

150
150
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

242
242
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

117
117
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

781
781

Meer sportnieuws