‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

door
‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

Lars Montegnies maakte in 2023 de overstap van KV Kortrijk naar RSC Anderlecht, waar hij werd gezien als de 'nieuwe Arthur Vermeeren'. Ondanks zijn veelbelovende start bij de RSCA Futures, kreeg het talent steeds minder kansen en verdween volledig uit beeld. Nu, op 19-jarige leeftijd, lijkt een exit onvermijdelijk, maar concrete transferplannen ontbreken nog. Een droomtransfer die uitliep op een nachtmerrie.

LEES OOK: Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Een transfer die stof deed opwaaien in Kortrijk

In de zomer van 2023 tekende Lars Montegnies een vierjarig contract bij RSC Anderlecht. De veelbelovende 17-jarige middenvelder kwam vroeg in het seizoen al drie wedstrijden uit voor de eerste ploeg van KV Kortrijk.

Het vertrek van het toptalent kwam hard aan in de Leiestreek. “Een transfer die wel wat stof doet opwaaien in Kortrijk”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld. “Hij was de beste man in de voorbereiding en iedereen zag dat hij talent had”, zei de toenmalige coach Edward Still aan de krant.

Kortrijk werd duidelijk gepakt door de snelheid van de transfer. KV Kortrijk had grote plannen met Montegnies. De club wilde het jeugdtalent graag langer aan zich binden en bood hem voor de eerste wedstrijd van het seizoen tegen AA Gent - eind juli - een eerste profcontract aan.

Helaas was het aanbod van de club te laat, en bovendien stemde de entourage van de speler niet meteen in met dat voorstel.

Kortrijk betreurde het vertrek van Montegnies

Lars Montegnies had verschillende opties maar hij koos voor Anderlecht wegens het aangeboden sportief project en voor de beste ontwikkelingsomgeving van de jonge speler, die in Brussel interessanter was dan wat hem in het Guldensporenstadion stond te wachten.

KV Kortrijk haalde toen bovendien twee rechtstreekse concurrenten voor Montegnies' positie binnen met Kristijan Malinov en Abdoulaye Sissako. In West-Vlaanderen betreurde men wel dat de entourage van Montegnies geen tegenvoorstel had gedaan.

Aangezien Montegnies geen profcontract had bij KV Kortrijk, kreeg de club alleen een opleidingsvergoeding voor de speler. Het feit dat er sinds Brecht Dejaegere in 2011 geen enkele jeugdspeler volledig is doorgebroken bij de club, deed ongetwijfeld ook pijn voor Veekaa.

Montegnies was de nieuwe Arthur Vermeeren

Anderzijds keek Anderlecht hard uit naar de komst van Lars Montegnies, die door sommigen werd gezien als de nieuwe Arthur Vermeeren. “Op het veld heb ik nog maar zelden iemand gezien met zo’n hoog voetbal-IQ”, zei Benjamin Bonte, U18 coach van KV Kortrijk, bij Krant van West-Vlaanderen.

Montegnies staat erom bekend snel situaties te kunnen lezen en deze zeer snel te kunnen oplossen. “Hij denkt veel sneller dan anderen en hij kan heel snel handelen”, voegde Bonte toe. 

Rik Foulon, de sportief manager van KV Kortrijk, merkte dezelfde kwaliteit op bij het jonge talent. “Wat Lars heel goed doet, is de omgeving inschatten, zowel met als zonder bal”, aldus Foulon.

“Hij is steeds aan het kijken, voor, achter en naast zich en weet op voorhand wat hij kan doen.” Naast zijn aanzienlijke voetbal-IQ beschikt Montegnies ook over indrukwekkend loopvermogen, wat duidelijk blijkt uit het feit dat hij tijdens de wedstrijd tegen AA Gent 13,8 kilometer aflegde - het op een na hoogste cijfer in de ploeg.

Bestuur beslist: Montegnies krijgt weinig kansen

Lars Montegnies startte bij de RSCA Futures, waar hij in alle rust kon toewerken naar een plek in de A-kern. Vorig seizoen kreeg hij geregeld speelminuten, vooral via invalbeurten, maar richting het einde van het jaar verdween hij volledig uit beeld.

Tijdens de zomer leek Montegnies - samen met Antoine Colassin - op weg naar Beerschot, maar uiteindelijk bleef hij toch in Brussel. Dit seizoen hoopte Montegnies om meer kansen te krijgen, maar is de situatie nog schrijnender: hij werd zelfs geen enkele keer geselecteerd voor de RSCA Futures.

“Geen idee hoe dat precies is gegaan, maar op bestuursniveau werd er beslist dat ik dit seizoen weinig kansen zou krijgen”, zei de ondertussen 19-jarige aan Krant van West-Vlaanderen.

Een exit in mineur dringt zich op voor Montegnies, al speelt er momenteel nog niets concreet op de transfermarkt voor hem.

Montegnies was beter bij KV Kortrijk gebleven

Meest recent

Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

77
77
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

117
117
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

34
34
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

68
68
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

43
43
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

274
274
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

272
272
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

150
150
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

66
66
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

223
223
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

142
142
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

437
437
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

75
75
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

61
61
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

69
69
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

305
305
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

288
288
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

46
46
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

246
246
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

153
153
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

455
455
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

71
71
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

291
291
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1494
1494
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

462
462

Meer sportnieuws