‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

door
‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

Lars Montegnies maakte in 2023 de overstap van KV Kortrijk naar RSC Anderlecht, waar hij werd gezien als de 'nieuwe Arthur Vermeeren'. Ondanks zijn veelbelovende start bij de RSCA Futures, kreeg het talent steeds minder kansen en verdween volledig uit beeld. Nu, op 19-jarige leeftijd, lijkt een exit onvermijdelijk, maar concrete transferplannen ontbreken nog. Een droomtransfer die uitliep op een nachtmerrie.

LEES OOK: Vermeeren in oog van de storm bij OM

Een transfer die stof deed opwaaien in Kortrijk

In de zomer van 2023 tekende Lars Montegnies een vierjarig contract bij RSC Anderlecht. De veelbelovende 17-jarige middenvelder kwam vroeg in het seizoen al drie wedstrijden uit voor de eerste ploeg van KV Kortrijk.

Het vertrek van het toptalent kwam hard aan in de Leiestreek. “Een transfer die wel wat stof doet opwaaien in Kortrijk”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld. “Hij was de beste man in de voorbereiding en iedereen zag dat hij talent had”, zei de toenmalige coach Edward Still aan de krant.

Kortrijk werd duidelijk gepakt door de snelheid van de transfer. KV Kortrijk had grote plannen met Montegnies. De club wilde het jeugdtalent graag langer aan zich binden en bood hem voor de eerste wedstrijd van het seizoen tegen AA Gent - eind juli - een eerste profcontract aan.

Helaas was het aanbod van de club te laat, en bovendien stemde de entourage van de speler niet meteen in met dat voorstel.

Kortrijk betreurde het vertrek van Montegnies

Lars Montegnies had verschillende opties maar hij koos voor Anderlecht wegens het aangeboden sportief project en voor de beste ontwikkelingsomgeving van de jonge speler, die in Brussel interessanter was dan wat hem in het Guldensporenstadion stond te wachten.

KV Kortrijk haalde toen bovendien twee rechtstreekse concurrenten voor Montegnies' positie binnen met Kristijan Malinov en Abdoulaye Sissako. In West-Vlaanderen betreurde men wel dat de entourage van Montegnies geen tegenvoorstel had gedaan.

Aangezien Montegnies geen profcontract had bij KV Kortrijk, kreeg de club alleen een opleidingsvergoeding voor de speler. Het feit dat er sinds Brecht Dejaegere in 2011 geen enkele jeugdspeler volledig is doorgebroken bij de club, deed ongetwijfeld ook pijn voor Veekaa.

Montegnies was de nieuwe Arthur Vermeeren

Anderzijds keek Anderlecht hard uit naar de komst van Lars Montegnies, die door sommigen werd gezien als de nieuwe Arthur Vermeeren. “Op het veld heb ik nog maar zelden iemand gezien met zo’n hoog voetbal-IQ”, zei Benjamin Bonte, U18 coach van KV Kortrijk, bij Krant van West-Vlaanderen.

Montegnies staat erom bekend snel situaties te kunnen lezen en deze zeer snel te kunnen oplossen. “Hij denkt veel sneller dan anderen en hij kan heel snel handelen”, voegde Bonte toe. 

Rik Foulon, de sportief manager van KV Kortrijk, merkte dezelfde kwaliteit op bij het jonge talent. “Wat Lars heel goed doet, is de omgeving inschatten, zowel met als zonder bal”, aldus Foulon.

“Hij is steeds aan het kijken, voor, achter en naast zich en weet op voorhand wat hij kan doen.” Naast zijn aanzienlijke voetbal-IQ beschikt Montegnies ook over indrukwekkend loopvermogen, wat duidelijk blijkt uit het feit dat hij tijdens de wedstrijd tegen AA Gent 13,8 kilometer aflegde - het op een na hoogste cijfer in de ploeg.

Bestuur beslist: Montegnies krijgt weinig kansen

Lars Montegnies startte bij de RSCA Futures, waar hij in alle rust kon toewerken naar een plek in de A-kern. Vorig seizoen kreeg hij geregeld speelminuten, vooral via invalbeurten, maar richting het einde van het jaar verdween hij volledig uit beeld.

Tijdens de zomer leek Montegnies - samen met Antoine Colassin - op weg naar Beerschot, maar uiteindelijk bleef hij toch in Brussel. Dit seizoen hoopte Montegnies om meer kansen te krijgen, maar is de situatie nog schrijnender: hij werd zelfs geen enkele keer geselecteerd voor de RSCA Futures.

“Geen idee hoe dat precies is gegaan, maar op bestuursniveau werd er beslist dat ik dit seizoen weinig kansen zou krijgen”, zei de ondertussen 19-jarige aan Krant van West-Vlaanderen.

Een exit in mineur dringt zich op voor Montegnies, al speelt er momenteel nog niets concreet op de transfermarkt voor hem.

Montegnies was beter bij KV Kortrijk gebleven

Meest recent

Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

32
32
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

32
32
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

201
201
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

73
73
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

288
288
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

119
119
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

238
238
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

393
393
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

154
154
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

124
124
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

222
222
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

50
50
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

360
360
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

330
330
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

62
62
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

350
350
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

167
167
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

174
174
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

100
100
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

253
253
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

102
102
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

194
194
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1474
1474
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

76
76
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

99
99

Meer sportnieuws