‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

324
‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

Lars Montegnies maakte in 2023 de overstap van KV Kortrijk naar RSC Anderlecht, waar hij werd gezien als de 'nieuwe Arthur Vermeeren'. Ondanks zijn veelbelovende start bij de RSCA Futures, kreeg het talent steeds minder kansen en verdween volledig uit beeld. Nu, op 19-jarige leeftijd, lijkt een exit onvermijdelijk, maar concrete transferplannen ontbreken nog. Een droomtransfer die uitliep op een nachtmerrie.

LEES OOK: 'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Een transfer die stof deed opwaaien in Kortrijk

In de zomer van 2023 tekende Lars Montegnies een vierjarig contract bij RSC Anderlecht. De veelbelovende 17-jarige middenvelder kwam vroeg in het seizoen al drie wedstrijden uit voor de eerste ploeg van KV Kortrijk.

Het vertrek van het toptalent kwam hard aan in de Leiestreek. “Een transfer die wel wat stof doet opwaaien in Kortrijk”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld. “Hij was de beste man in de voorbereiding en iedereen zag dat hij talent had”, zei de toenmalige coach Edward Still aan de krant.

Kortrijk werd duidelijk gepakt door de snelheid van de transfer. KV Kortrijk had grote plannen met Montegnies. De club wilde het jeugdtalent graag langer aan zich binden en bood hem voor de eerste wedstrijd van het seizoen tegen AA Gent - eind juli - een eerste profcontract aan.

Helaas was het aanbod van de club te laat, en bovendien stemde de entourage van de speler niet meteen in met dat voorstel.

Kortrijk betreurde het vertrek van Montegnies

Lars Montegnies had verschillende opties maar hij koos voor Anderlecht wegens het aangeboden sportief project en voor de beste ontwikkelingsomgeving van de jonge speler, die in Brussel interessanter was dan wat hem in het Guldensporenstadion stond te wachten.

KV Kortrijk haalde toen bovendien twee rechtstreekse concurrenten voor Montegnies' positie binnen met Kristijan Malinov en Abdoulaye Sissako. In West-Vlaanderen betreurde men wel dat de entourage van Montegnies geen tegenvoorstel had gedaan.

Aangezien Montegnies geen profcontract had bij KV Kortrijk, kreeg de club alleen een opleidingsvergoeding voor de speler. Het feit dat er sinds Brecht Dejaegere in 2011 geen enkele jeugdspeler volledig is doorgebroken bij de club, deed ongetwijfeld ook pijn voor Veekaa.

Montegnies was de nieuwe Arthur Vermeeren

Anderzijds keek Anderlecht hard uit naar de komst van Lars Montegnies, die door sommigen werd gezien als de nieuwe Arthur Vermeeren. “Op het veld heb ik nog maar zelden iemand gezien met zo’n hoog voetbal-IQ”, zei Benjamin Bonte, U18 coach van KV Kortrijk, bij Krant van West-Vlaanderen.

Montegnies staat erom bekend snel situaties te kunnen lezen en deze zeer snel te kunnen oplossen. “Hij denkt veel sneller dan anderen en hij kan heel snel handelen”, voegde Bonte toe. 

Rik Foulon, de sportief manager van KV Kortrijk, merkte dezelfde kwaliteit op bij het jonge talent. “Wat Lars heel goed doet, is de omgeving inschatten, zowel met als zonder bal”, aldus Foulon.

“Hij is steeds aan het kijken, voor, achter en naast zich en weet op voorhand wat hij kan doen.” Naast zijn aanzienlijke voetbal-IQ beschikt Montegnies ook over indrukwekkend loopvermogen, wat duidelijk blijkt uit het feit dat hij tijdens de wedstrijd tegen AA Gent 13,8 kilometer aflegde - het op een na hoogste cijfer in de ploeg.

Bestuur beslist: Montegnies krijgt weinig kansen

Lars Montegnies startte bij de RSCA Futures, waar hij in alle rust kon toewerken naar een plek in de A-kern. Vorig seizoen kreeg hij geregeld speelminuten, vooral via invalbeurten, maar richting het einde van het jaar verdween hij volledig uit beeld.

Tijdens de zomer leek Montegnies - samen met Antoine Colassin - op weg naar Beerschot, maar uiteindelijk bleef hij toch in Brussel. Dit seizoen hoopte Montegnies om meer kansen te krijgen, maar is de situatie nog schrijnender: hij werd zelfs geen enkele keer geselecteerd voor de RSCA Futures.

“Geen idee hoe dat precies is gegaan, maar op bestuursniveau werd er beslist dat ik dit seizoen weinig kansen zou krijgen”, zei de ondertussen 19-jarige aan Krant van West-Vlaanderen.

Een exit in mineur dringt zich op voor Montegnies, al speelt er momenteel nog niets concreet op de transfermarkt voor hem.

Montegnies was beter bij KV Kortrijk gebleven

Meest recent

Man Utd toont vertrouwen in Lammens met nieuwigheid

Manchester United zet dezer dagen volop in op zijn Belgen. Met Youri Tielemans haalden ze deze zomer ...

8
8
'Zulte Waregem verrast met nog defensieve aanwinst'

Zulte Waregem heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want Essevee boekte op de openingsspeeldag ...

22
22
Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

117
117
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

56
56
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

405
405
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

100
100
Talent toont zich aan Van Bommel: "Weldra Rode Duivels?"

Mark van Bommel zal ongetwijfeld naar de Nederlandse competitie kijken voor eventuele Rode Duivels ...

242
242
Bormans verrast met transferplannen Union SG

De uitschakeling in de Champions League verandert voorlopig weinig aan het transferbeleid van Union ...

155
155
Euvrard brengt verrassend transfernieuws bij Standard

Standard hoopt dit seizoen een Europees ticket te kunnen pakken, maar het zal daarvoor toch uit een ...

150
150
'Nieuwe wending Oranje: geen Martinez, wel andere klepper'

Terwijl de Rode Duivels met Mark van Bommel al een tijdje hun nieuwe bondscoach beet hebben, is in ...

135
135
Anderlecht krijgt opsteker uit ziekenboeg, domper voor Gent

Donderdag wordt weer een belangrijke avond voor de Belgische coëfficiënt in het algemeen ...

222
222
'Vermeeren krijgt keiharde transferboodschap te horen'

Bij RB Leipzig waait er deze zomer een nieuwe wind, want met Martin Demichelis kwam er een nieuwe ...

237
237
'Standard houdt been stijf en eist miljoenen'

Standard begon zijn seizoen met een tegenvaller, door op de valreep nog een zege tegen Cercle Brugge ...

171
171
'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

De zomermercato gaat nog zijn laatste weken in en voor een aantal Rode Duivels lijkt er nog een ...

71
71
'Zwaar verlies: Club vangt deze som voor Meijer'

Bij Club Brugge lijkt de kern grotendeels op punt te staan na het transferoffensief van de voorbije ...

730
730
Westerlo pakt weer uit met transfer bij Tottenham

Westerlo moest deze zomer vrijwel zijn hele elftal opnieuw opbouwen, nadat het een waslijst aan ...

35
35
'Toch nog vertrekker in de maak: Club moet mercato op'

Door het WK duurde het even voor de mercato van Club Brugge op gang kwam, maar de laatste weken ...

464
464
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren heeft nieuwe club, tabula rasa in Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

305
305
Corinthians dumpt Memphis, Nederlander reageert woedend

Memphis Depay leek op weg naar een contractverlenging bij Corinthians, maar door financiële ...

155
155
'Nieuwe wind op komst? OHL staat plots te koop'

Oud-Heverlee Leuven maakt al een tijdje uit van de investeringsgroep King Power International van de ...

174
174
Cercle Brugge stunt op zomermercato met toptransfer

Cercle Brugge greep naast Thorvaldsen, maar de Vereniging heeft nu alsnog uitgepakt op de ...

117
117
Ruben Van Gucht slaat opnieuw drie vrouwen aan de haak

Er gaat quasi geen dag voorbij, of de naam Ruben van Gucht beheerst het medialandschap. De man is ...

85
85
SK Beveren pakt uit met nieuwe topaanwinst

SK Beveren heeft een nieuwe speler voorgesteld aan pers en publiek. De Waaslanders, die een goede ...

201
201
'Anderlecht hakt zware transferknoop door'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. Dat is geen geheim. Volgens La ...

875
875
Keert Ito weldra terug naar de Jupiler Pro League?

Ryotaro Ito heeft vreemd genoeg nog steeds geen nieuwe club. De Japanner was vorig jaar nog een ...

546
546

Meer sportnieuws