‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

324 stemmen
‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

Lars Montegnies maakte in 2023 de overstap van KV Kortrijk naar RSC Anderlecht, waar hij werd gezien als de 'nieuwe Arthur Vermeeren'. Ondanks zijn veelbelovende start bij de RSCA Futures, kreeg het talent steeds minder kansen en verdween volledig uit beeld. Nu, op 19-jarige leeftijd, lijkt een exit onvermijdelijk, maar concrete transferplannen ontbreken nog. Een droomtransfer die uitliep op een nachtmerrie.

LEES OOK: Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Een transfer die stof deed opwaaien in Kortrijk

In de zomer van 2023 tekende Lars Montegnies een vierjarig contract bij RSC Anderlecht. De veelbelovende 17-jarige middenvelder kwam vroeg in het seizoen al drie wedstrijden uit voor de eerste ploeg van KV Kortrijk.

Het vertrek van het toptalent kwam hard aan in de Leiestreek. “Een transfer die wel wat stof doet opwaaien in Kortrijk”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld. “Hij was de beste man in de voorbereiding en iedereen zag dat hij talent had”, zei de toenmalige coach Edward Still aan de krant.

Kortrijk werd duidelijk gepakt door de snelheid van de transfer. KV Kortrijk had grote plannen met Montegnies. De club wilde het jeugdtalent graag langer aan zich binden en bood hem voor de eerste wedstrijd van het seizoen tegen AA Gent - eind juli - een eerste profcontract aan.

Helaas was het aanbod van de club te laat, en bovendien stemde de entourage van de speler niet meteen in met dat voorstel.

Kortrijk betreurde het vertrek van Montegnies

Lars Montegnies had verschillende opties maar hij koos voor Anderlecht wegens het aangeboden sportief project en voor de beste ontwikkelingsomgeving van de jonge speler, die in Brussel interessanter was dan wat hem in het Guldensporenstadion stond te wachten.

KV Kortrijk haalde toen bovendien twee rechtstreekse concurrenten voor Montegnies' positie binnen met Kristijan Malinov en Abdoulaye Sissako. In West-Vlaanderen betreurde men wel dat de entourage van Montegnies geen tegenvoorstel had gedaan.

Aangezien Montegnies geen profcontract had bij KV Kortrijk, kreeg de club alleen een opleidingsvergoeding voor de speler. Het feit dat er sinds Brecht Dejaegere in 2011 geen enkele jeugdspeler volledig is doorgebroken bij de club, deed ongetwijfeld ook pijn voor Veekaa.

Montegnies was de nieuwe Arthur Vermeeren

Anderzijds keek Anderlecht hard uit naar de komst van Lars Montegnies, die door sommigen werd gezien als de nieuwe Arthur Vermeeren. “Op het veld heb ik nog maar zelden iemand gezien met zo’n hoog voetbal-IQ”, zei Benjamin Bonte, U18 coach van KV Kortrijk, bij Krant van West-Vlaanderen.

Montegnies staat erom bekend snel situaties te kunnen lezen en deze zeer snel te kunnen oplossen. “Hij denkt veel sneller dan anderen en hij kan heel snel handelen”, voegde Bonte toe. 

Rik Foulon, de sportief manager van KV Kortrijk, merkte dezelfde kwaliteit op bij het jonge talent. “Wat Lars heel goed doet, is de omgeving inschatten, zowel met als zonder bal”, aldus Foulon.

“Hij is steeds aan het kijken, voor, achter en naast zich en weet op voorhand wat hij kan doen.” Naast zijn aanzienlijke voetbal-IQ beschikt Montegnies ook over indrukwekkend loopvermogen, wat duidelijk blijkt uit het feit dat hij tijdens de wedstrijd tegen AA Gent 13,8 kilometer aflegde - het op een na hoogste cijfer in de ploeg.

Bestuur beslist: Montegnies krijgt weinig kansen

Lars Montegnies startte bij de RSCA Futures, waar hij in alle rust kon toewerken naar een plek in de A-kern. Vorig seizoen kreeg hij geregeld speelminuten, vooral via invalbeurten, maar richting het einde van het jaar verdween hij volledig uit beeld.

Tijdens de zomer leek Montegnies - samen met Antoine Colassin - op weg naar Beerschot, maar uiteindelijk bleef hij toch in Brussel. Dit seizoen hoopte Montegnies om meer kansen te krijgen, maar is de situatie nog schrijnender: hij werd zelfs geen enkele keer geselecteerd voor de RSCA Futures.

“Geen idee hoe dat precies is gegaan, maar op bestuursniveau werd er beslist dat ik dit seizoen weinig kansen zou krijgen”, zei de ondertussen 19-jarige aan Krant van West-Vlaanderen.

Een exit in mineur dringt zich op voor Montegnies, al speelt er momenteel nog niets concreet op de transfermarkt voor hem.

Montegnies was beter bij KV Kortrijk gebleven

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

34
34
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

32
32
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

59
59
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

43
43
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

47
47
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

134
134
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

262
262
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

923
923
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

209
209
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

202
202
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

580
580
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

586
586
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

435
435
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1024
1024
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

486
486
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws