‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

door
‘JPL-toptransfer’ Anderlecht draait uit op nachtmerrie

Lars Montegnies maakte in 2023 de overstap van KV Kortrijk naar RSC Anderlecht, waar hij werd gezien als de 'nieuwe Arthur Vermeeren'. Ondanks zijn veelbelovende start bij de RSCA Futures, kreeg het talent steeds minder kansen en verdween volledig uit beeld. Nu, op 19-jarige leeftijd, lijkt een exit onvermijdelijk, maar concrete transferplannen ontbreken nog. Een droomtransfer die uitliep op een nachtmerrie.

LEES OOK: Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

Een transfer die stof deed opwaaien in Kortrijk

In de zomer van 2023 tekende Lars Montegnies een vierjarig contract bij RSC Anderlecht. De veelbelovende 17-jarige middenvelder kwam vroeg in het seizoen al drie wedstrijden uit voor de eerste ploeg van KV Kortrijk.

Het vertrek van het toptalent kwam hard aan in de Leiestreek. “Een transfer die wel wat stof doet opwaaien in Kortrijk”, schreef Het Nieuwsblad bijvoorbeeld. “Hij was de beste man in de voorbereiding en iedereen zag dat hij talent had”, zei de toenmalige coach Edward Still aan de krant.

Kortrijk werd duidelijk gepakt door de snelheid van de transfer. KV Kortrijk had grote plannen met Montegnies. De club wilde het jeugdtalent graag langer aan zich binden en bood hem voor de eerste wedstrijd van het seizoen tegen AA Gent - eind juli - een eerste profcontract aan.

Helaas was het aanbod van de club te laat, en bovendien stemde de entourage van de speler niet meteen in met dat voorstel.

Kortrijk betreurde het vertrek van Montegnies

Lars Montegnies had verschillende opties maar hij koos voor Anderlecht wegens het aangeboden sportief project en voor de beste ontwikkelingsomgeving van de jonge speler, die in Brussel interessanter was dan wat hem in het Guldensporenstadion stond te wachten.

KV Kortrijk haalde toen bovendien twee rechtstreekse concurrenten voor Montegnies' positie binnen met Kristijan Malinov en Abdoulaye Sissako. In West-Vlaanderen betreurde men wel dat de entourage van Montegnies geen tegenvoorstel had gedaan.

Aangezien Montegnies geen profcontract had bij KV Kortrijk, kreeg de club alleen een opleidingsvergoeding voor de speler. Het feit dat er sinds Brecht Dejaegere in 2011 geen enkele jeugdspeler volledig is doorgebroken bij de club, deed ongetwijfeld ook pijn voor Veekaa.

Montegnies was de nieuwe Arthur Vermeeren

Anderzijds keek Anderlecht hard uit naar de komst van Lars Montegnies, die door sommigen werd gezien als de nieuwe Arthur Vermeeren. “Op het veld heb ik nog maar zelden iemand gezien met zo’n hoog voetbal-IQ”, zei Benjamin Bonte, U18 coach van KV Kortrijk, bij Krant van West-Vlaanderen.

Montegnies staat erom bekend snel situaties te kunnen lezen en deze zeer snel te kunnen oplossen. “Hij denkt veel sneller dan anderen en hij kan heel snel handelen”, voegde Bonte toe. 

Rik Foulon, de sportief manager van KV Kortrijk, merkte dezelfde kwaliteit op bij het jonge talent. “Wat Lars heel goed doet, is de omgeving inschatten, zowel met als zonder bal”, aldus Foulon.

“Hij is steeds aan het kijken, voor, achter en naast zich en weet op voorhand wat hij kan doen.” Naast zijn aanzienlijke voetbal-IQ beschikt Montegnies ook over indrukwekkend loopvermogen, wat duidelijk blijkt uit het feit dat hij tijdens de wedstrijd tegen AA Gent 13,8 kilometer aflegde - het op een na hoogste cijfer in de ploeg.

Bestuur beslist: Montegnies krijgt weinig kansen

Lars Montegnies startte bij de RSCA Futures, waar hij in alle rust kon toewerken naar een plek in de A-kern. Vorig seizoen kreeg hij geregeld speelminuten, vooral via invalbeurten, maar richting het einde van het jaar verdween hij volledig uit beeld.

Tijdens de zomer leek Montegnies - samen met Antoine Colassin - op weg naar Beerschot, maar uiteindelijk bleef hij toch in Brussel. Dit seizoen hoopte Montegnies om meer kansen te krijgen, maar is de situatie nog schrijnender: hij werd zelfs geen enkele keer geselecteerd voor de RSCA Futures.

“Geen idee hoe dat precies is gegaan, maar op bestuursniveau werd er beslist dat ik dit seizoen weinig kansen zou krijgen”, zei de ondertussen 19-jarige aan Krant van West-Vlaanderen.

Een exit in mineur dringt zich op voor Montegnies, al speelt er momenteel nog niets concreet op de transfermarkt voor hem.

Montegnies was beter bij KV Kortrijk gebleven

Meest recent

Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

54
54
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

64
64
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

19
19
'Van hemel naar hel: enorme klap Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

341
341
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

261
261
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

321
321
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

279
279
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

208
208
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

251
251
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

347
347
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

226
226
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

124
124
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

206
206
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

86
86
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

2179
2179
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

66
66
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

116
116
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

206
206
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

45
45
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

658
658
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

96
96
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

329
329
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

123
123
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

122
122
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

66
66

Meer sportnieuws