Hubert roteert: karrenvracht wissels bij Anderlecht'

door
Hubert roteert: karrenvracht wissels bij Anderlecht'

In de Europa League krijgt Anderlecht straks FC Porto over de vloer. Na de fraaie 10 op 12 kunnen de Brusselaars zich nagenoeg verzekeren van kwalificatie voor de knock-outs, die nu al binnen handbereik liggen. Het sein voor David Hubert om te sleutelen aan zijn elftal?

De coach van Paars-Wit moet al sowieso één noodgedwongen wijziging doorvoeren, want Killian Sardella ligt in de lappenmand. Thomas Foket is zijn logische vervanger rechts achterin. Hij vervoegt het drietal Moussa N'Diaye, Jan-Carlo Simic en Mathias Zanka Jorgensen, die allen al min of meer zeker zijn van een basisplaats.

LEES OOK: 'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Dendoncker in, Leoni out?

Op het middenveld daarentegen heeft Hubert meer opties voorhanden. Zo staat het zo goed als vast dat Leander Dendoncker opnieuw aan de aftrap zal verschijnen. De vraag is echter wie er dan zal moet wijken. La Dernière Heure gokt op Mats Rits, die volgens Het Nieuwsblad en Het Laatste Nieuws dan weer gewoon blijft staan.

Zij denken tenslotte dat Théo Leoni plaats moet ruimen voor Dendoncker, die dan samen met Rits en Mario Stroeykens een trio zou vormen. Ook voorin heeft Hubert nog knopen door te hakken. Op de flanken bijvoorbeeld komen Francis Amuzu, Yari Verschaeren, Anders Dreyer en Samuel Edozie allen in aanmerking om te starten.

Dolberg op de bank?

Het Nieuwsblad denkt dat het eerste duo dit keer nog eens de voorkeur krijgt, een optie die ook volgens LDH op tafel ligt. Sowieso verwacht de krant wijzigingen op de vleugels, waar HLN ook nog Tristan Degreef naar voren schuift als een potentiële titularis. De jonkie kreeg eerder ook reeds tegen Real Sociedad en RFS zijn kans.

Tot slot gunde Hubert, die in Europa wel vaker roteert, diep in de punt Luis Vazquez al tweemaal een basisplaats ten koste van Kasper Dolberg. Hoewel de spits tegenwoordig in bloedvorm verkeert sluit LDH niet uit dat hij moet wijken om hem met het oog op de drukke kalender tot nieuwjaar wat rust te geven. Afspraak om 18u45.

Dolberg moet sowieso starten

Meest recent

Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

2
2
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

99
99
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

41
41
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

18
18
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

57
57
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

152
152
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

48
48
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

242
242
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

760
760
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

37
37
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

239
239
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

49
49
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

239
239
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

73
73
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

219
219
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

83
83
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

146
146
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

383
383
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

236
236
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

76
76
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

96
96
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

49
49
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

488
488

Meer sportnieuws