Baro velt zijn oordeel over 'mislukte' mercato AA Gent

575
Baro velt zijn oordeel over 'mislukte' mercato AA Gent

AA Gent gaat om 21u op bezoek bij Lugano in de Conference League. In Zwitserland moeten de Buffalo's revanche zien te nemen, want vorig weekend kregen ze in de Jupiler Pro League nog een enorme oplawaai. Van Anderlecht kregen ze een 6-0 om de oren.

Het tekent toch een beetje de wisselvalligheid van Gent dit seizoen. In Europa presteren ze naar verwachting met een zes op negen - enkel tegen Chelsea leden ze een logische nederlaag - maar in de Jupiler Pro League vallen de prestaties met een zesde plaats halfweg de reguliere competitie toch een beetje tegen.

LEES OOK: Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Gentse transfers overtuigen nog niet

Als één van de oorzaken voor de wisselvallige prestaties wijzen ze in Gent naar het inpassen van vele nieuwe spelers. Er streken in de zomer maar liefst acht aanwinsten neer in de Planet Group Arena, maar die kunnen vooralsnog lang niet allemaal voltreffers genoemd worden.

Enkel Mathias Delorge is op dit moment eigenlijk zonder discussie een meerwaarde. Max Dean liet al vlagen van zijn talent zien en Ito speelt ook vaak. Gudjohnsen blijft voorlopig echter onder de verwachtingen, terwijl jongens als Araujo, Varela, Vancsa en Omgba onder meer door blessures voorlopig amper of niet aan de bak kwamen.

Baro blijft optimistisch over aanwinsten en resultaten

Desondanks vindt Sam Baro niet dat er van een mislukte mercato gesproken kan worden. "De keuze om deze zomer jonge spelers met groeimarge aan te trekken, was de juiste. Daar twijfelen we niet aan. Wij geloven dat die spelers kwaliteiten hebben die er zúllen uitkomen", maakt de eigenaar zich sterk in Het Laatste Nieuws.

En ook de resultaten relativeert hij. "Als je alle factoren op een rij zet, dan zitten wij op schema. Ik ben tevreden met waar we op dit moment staan. Er waren teleurstellende resultaten. En misschien komen er nog aan. Maar ik blijf erin geloven dat niemand het beter had kunnen doen op minder dan een half jaar tijd. Bij Anderlecht en Club Brugge hebben ze ook moeten zwoegen na de overnames. Wij gaan onze koers niet wijzigen. Dit is pas het begin - geef ons tijd. De prijzen worden op het einde uitgedeeld."

Zal Baro op het einde van het seizoen gelijk krijgen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

18
18
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

128
128
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

93
93
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

180
180
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

173
173
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

911
911
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

158
158
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

883
883
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

296
296
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws