Baro velt zijn oordeel over 'mislukte' mercato AA Gent

575 stemmen
Baro velt zijn oordeel over 'mislukte' mercato AA Gent

AA Gent gaat om 21u op bezoek bij Lugano in de Conference League. In Zwitserland moeten de Buffalo's revanche zien te nemen, want vorig weekend kregen ze in de Jupiler Pro League nog een enorme oplawaai. Van Anderlecht kregen ze een 6-0 om de oren.

Het tekent toch een beetje de wisselvalligheid van Gent dit seizoen. In Europa presteren ze naar verwachting met een zes op negen - enkel tegen Chelsea leden ze een logische nederlaag - maar in de Jupiler Pro League vallen de prestaties met een zesde plaats halfweg de reguliere competitie toch een beetje tegen.

LEES OOK: Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Gentse transfers overtuigen nog niet

Als één van de oorzaken voor de wisselvallige prestaties wijzen ze in Gent naar het inpassen van vele nieuwe spelers. Er streken in de zomer maar liefst acht aanwinsten neer in de Planet Group Arena, maar die kunnen vooralsnog lang niet allemaal voltreffers genoemd worden.

Enkel Mathias Delorge is op dit moment eigenlijk zonder discussie een meerwaarde. Max Dean liet al vlagen van zijn talent zien en Ito speelt ook vaak. Gudjohnsen blijft voorlopig echter onder de verwachtingen, terwijl jongens als Araujo, Varela, Vancsa en Omgba onder meer door blessures voorlopig amper of niet aan de bak kwamen.

Baro blijft optimistisch over aanwinsten en resultaten

Desondanks vindt Sam Baro niet dat er van een mislukte mercato gesproken kan worden. "De keuze om deze zomer jonge spelers met groeimarge aan te trekken, was de juiste. Daar twijfelen we niet aan. Wij geloven dat die spelers kwaliteiten hebben die er zúllen uitkomen", maakt de eigenaar zich sterk in Het Laatste Nieuws.

En ook de resultaten relativeert hij. "Als je alle factoren op een rij zet, dan zitten wij op schema. Ik ben tevreden met waar we op dit moment staan. Er waren teleurstellende resultaten. En misschien komen er nog aan. Maar ik blijf erin geloven dat niemand het beter had kunnen doen op minder dan een half jaar tijd. Bij Anderlecht en Club Brugge hebben ze ook moeten zwoegen na de overnames. Wij gaan onze koers niet wijzigen. Dit is pas het begin - geef ons tijd. De prijzen worden op het einde uitgedeeld."

Zal Baro op het einde van het seizoen gelijk krijgen?

Meest recent

Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

43
43
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

7
7
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

187
187
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

37
37
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

127
127
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

250
250
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

35
35
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

152
152
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

78
78
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

291
291
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

431
431
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

384
384
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

143
143
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

83
83
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

393
393
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

204
204
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

488
488
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

135
135
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

333
333
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

573
573
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

323
323
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

1015
1015
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

472
472
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

360
360

Meer sportnieuws