Courtois legt vinger op de wonde bij kwakkelend Real Madrid

door
Courtois legt vinger op de wonde bij kwakkelend Real Madrid

De Champions League heeft dit seizoen toch weer enkele verrassingen in petto, met als één van de negatieve uitschieters Real Madrid. De titelverdediger wist uit zijn eerste vijf wedstrijden amper zes punten te puren en staat daarmee momenteel op een magere 24ste plaats in de league phase van het kampioenenbal.

Rechtstreekse kwalificatie voor de achtste finales lijkt momenteel ver weg en de Koninklijke zal nog moeten knokken om überhaupt door te stoten. In de slotmatchen tegen Atalanta, Red Bull Salzburg en Brest zal het geen steken meer mogen laten vallen nadat het woensdag al zijn derde nederlaag leed.

LEES OOK: Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Courtois alweer onderuit met Real

Na eerdere verliespartijen tegen Lille en AC Milan bleek nu ook Liverpool te sterk. Real ging op Anfield met 2-0 de boot in. Daarbij kon Thibaut Courtois niets verweten worden. Hij pakte vooral in de eerste helft uit met weer enkele geweldige reddingen, waardoor Real nog tot de rust stand kon houden.

Onze landgenoot wist nadien ook perfect waar het fout liep bij zijn ploeg. "Uiteindelijk denk ik dat er in Europa maar weinig teams in een betere vorm zitten dan Liverpool", erkende hij bij Movistar. "We hebben in de eerste helft goed verdedigd, maar offensief maakten we weinig klaar."

Real maakte offensief niets klaar

De voorhoede van Real was onthoofd door de blessures van Vinicius Junior en Rodrygo en bovendien zit Kylian Mbappé helemaal niet in vorm. De Franse vedette speelde nog maar eens een tegenvallende partij en miste als klap op de vuurpijl ook nog eens een strafschop.

"We hadden het heel moeilijk om gevaar te creëren", zag Courtois. "We hadden enkele mogelijkheden op de counter, maar telkens was de laatste pass of de laatste loopbeweging niet goed. Met de penalty kregen we dan dé kans, maar die missen we. Daarna slikken we een tweede goal en dan wordt het wel heel erg moeilijk."

Denk je dat Mbappé zijn draai nog zal vinden bij Real Madrid?

Meest recent

Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

4
4
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

34
34
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

22
22
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

47
47
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

142
142
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

25
25
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

193
193
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

175
175
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

82
82
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

263
263
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

47
47
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

130
130
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

227
227
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

348
348
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

135
135
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

77
77
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

61
61
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

68
68
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

168
168
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

154
154
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

398
398
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

86
86
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

37
37
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

148
148

Meer sportnieuws