Kan Anderlecht gloriejaren herbeleven? Defour weet hoe

door
Kan Anderlecht gloriejaren herbeleven? Defour weet hoe

Steven Defour is vanavond niet te gast bij RSC Anderlecht – FC Porto, maar hij zal de partij wel met argusogen volgen. Hij speelde in het verleden bij de twee ploegen, maar dat was geen geweldig succes. De ex-middenvelder sprak in de Portugese pers over het treffen tussen zijn twee ex-clubs.

LEES OOK: Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Opletten voor Dolberg

Defour verklaart in het artikel dat hij toch iets meer naar FC Porto leunt als voorkeursclub. Hij verwacht dat de Portugezen gaan winnen in het Lotto Park. Hij vertelde waar het grote gevaar ligt bij Anderlecht.

"Kasper Dolberg is een spits waarvoor FC Porto moet opletten. Hij is een uitstekende spits die zeer gemakkelijk scoort. Volgens mij is FC Porto echter beter en gaan ze met 0-2 winnen”, voorspelt Defour. 

Transfertip van Defour

De ex-Rode Duivel laat echter weten dat Anderlecht wel in een goed momentum zit en dat het zeker opletten is. Defour ziet ook dat Anderlecht stabieler is geworden. Mede dankzij de kern die Jesper Fredberg samenstelde, al geeft Defour Olivier Renard goede raad.

"Anderlecht heeft nood aan een stabiel beleid en een goede transferstrategie door bijvoorbeeld jonge spelers met potentieel aan te trekken. Op dit moment hebben ze naar mijn mening een goed team, maar ze moeten nog constanter worden in wedstrijd", aldus Defour. 

Hij ziet RSCA wel een goed seizoen doormaken. "Dit seizoen zijn ze op de goede weg, maar ze hebben enkele goede jaren nodig om terug te kunnen keren naar de jaren van weleer toen Anderlecht garant stond voor het winnen van prijzen."

Gaat RSCA dit jaar een prijs pakken?

Meest recent

'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

12
12
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

38
38
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

192
192
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

311
311
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

66
66
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

337
337
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

316
316
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

118
118
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

406
406
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

230
230
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

429
429
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

474
474
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

408
408
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

177
177
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

256
256
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

323
323
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

217
217
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

88
88
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

215
215
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

61
61
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

676
676
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

123
123
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

652
652
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

272
272

Meer sportnieuws