Club NXT uitgeschakeld in Youth League, ook Jong Genk baalt

181 stemmen
Club NXT uitgeschakeld in Youth League, ook Jong Genk baalt

Er staat voor de Belgische clubs een belangrijke Europese week voor de deur. Voor het de beurt is aan de grote jongens, kwamen woensdagnamiddag Club NXT en Jong Genk al in actie in de UEFA Youth League. Het werd voor beide teams echter een tegenvaller.

Club NXT kwam net als de A-ploeg later op de avond in actie op het veld van Celtic. Ze konden die wedstrijd echter amper slechter beginnen: na acht minuten bracht Cummings de thuisploeg al op voorsprong. Daarna ging Club wel op zoek naar de gelijkmaker, maar echt groot gevaar bleef uit.

LEES OOK: Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club NXT na nederlaag uitgeschakeld

Dat was ook na rust het geval en daardoor bleef de 1-0 tot het einde op het scorebord achter. Dat betekent dat NXT na vijf matchen nog geen enkele keer gewonnen heeft en achterblijft met een magere drie op vijftien. Dat betekent dat ze ook al meteen uitgeschakeld zijn.

In het nieuwe format van de Youth League worden er in de league phase immers slechts zes wedstrijden gespeeld in plaats van acht en gaan slechts de eerste 22 door naar de zestiende finales. Club heeft met één wedstrijd te gaan echter al vier punten achterstand op de 22ste plaats.

Jong Genk moet nog vol aan de bak

Jong Genk treedt dan weer aan in het kampioenenspoor, waarin ze eerder al CSKA Sofia uitschakelden. In de laatste ronde voor de zestiende finales kregen ze het Hongaarse Puskas Akademia voorgeschoteld als tegenstander. De heenwedstrijd ging echter met 1-0 verloren.

Het enige doelpunt viel kort voor het halfuur. Mondovics zette een strafschop om na een overtreding van Mbavu. Genk heeft dus nog heel wat werk voor de boeg in de terugwedstrijd, die op 17 december in Limburg gespeeld wordt.

Zal Jong Genk nog verder raken in de Youth League?

Meest recent

'Done deal: Burgess legt medische testen af in Gent'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

3
3
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

152
152
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

244
244
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

97
97
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

105
105
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

237
237
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

30
30
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

146
146
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

408
408
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

574
574
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

52
52
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

110
110
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

300
300
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

51
51
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

46
46
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

127
127
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

606
606
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

486
486
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

196
196
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

95
95
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

102
102
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

228
228

Meer sportnieuws