Smaakmaker Anderlecht: "Voel me klaar voor Rode Duivels"

door
Smaakmaker Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn er een aantal spelers die dit seizoen een zeer goede evolutie doormaken. Er lopen een aantal potentiële Rode Duivels rond in de kern. Eén van hen wil in de nabije toekomst dolgraag zijn debuut maken bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco had een bijzonder vreemd selectiebeleid de afgelopen maanden. Jongens die amper speelden werden opgeroepen, de beloften werden leeggeplukt en die spelers kwamen dan amper aan de bak... Uit de Jupiler Pro League liet Tedesco dan weer spelers als Hans Vanaken en ook Mario Stroeykens links liggen. Twee smaakmakers.

LEES OOK: Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

Hallo, Tedesco?

Stroeykens sprak vandaag over de Rode Duivels. "De Rode Duivels? Daar denk ik sowieso aan. Ik ben daar wel klaar voor denk ik, maar in het voetbal heb je niet altijd alles in de hand. Ik focus mij volop op Anderlecht en dan is het aan de bondscoach om te beslissen of ik een selectie verdien", vertelde hij.

David Hubert had veel lof voor 'Super Mario'. "Ik zie elke dag op training en in de matchen dat hij een hoog niveau haalt. Hij heeft een grote honger en drang om beter te worden. Mario is een leider, misschien niet vocaal, maar iemand die op het veld de leiding neemt. Hij komt steeds dichter bij een selectie voor de Rode Duivels. Hij moet nu vooral op dit niveau verder blijven spelen en tegen FC Porto krijgt hij een mooi platform om zich te tonen."

Belangrijke pion onder Hubert en Riemer

Stroeykens is al sinds de komst van Brian Riemer aan een zeer goede ontwikkeling bezig. Vorig jaar mocht hij onder Riemer al meespelen in 40 wedstrijden, waarin hij 6 keer scoorde en 7 assists uitdeelde. Dit seizoen zat hij al enkele keren op de bank. Dat komt omwille van het feit dat zowel Riemer als Hubert hem willen gebruiken voor de belangrijke momenten. Stroeykens is voor de grote matchen een van de eerste op de spelerslijst. Riemer zette hem dit seizoen in negen matchen drie keer op de bank, Hubert deed dit twee keer in dertien duels.

Zijn teller staat dit seizoen al op 21 duels, met daarin 4 goals en 6 assists. Hij wil nu vooral zijn statistieken opkrikken. Dat vertelde hij ook op zijn persbabbel.

"Ik speel onder de huidige trainer een beetje hoger op het veld en heb een iets andere rol op het veld. We denken offensiever en dat zie je ook aan mijn spel. Voor mij was dat een goede aanpassing, want ik kom nu hoger op het veld aan de bal. Dat zie je ook aan mijn cijfers. Al ben ik niet helemaal tevreden, maar ik ben wel op weg om mijn doelen te halen. Ik wil nog meer scoren de komende maanden."

Verdient Stroeykens een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

1
1
'Transferfiasco Anderlecht: januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

14
14
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

305
305
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

55
55
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

117
117
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

189
189
Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

49
49
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

547
547
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

318
318
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

317
317
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

470
470
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

242
242
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1190
1190
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

342
342
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

355
355
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

135
135
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

313
313
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

174
174
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

81
81
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

83
83
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

831
831
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

162
162
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

497
497
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

119
119
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

568
568

Meer sportnieuws