Smaakmaker Anderlecht: "Voel me klaar voor Rode Duivels"

161 stemmen
Smaakmaker Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn er een aantal spelers die dit seizoen een zeer goede evolutie doormaken. Er lopen een aantal potentiële Rode Duivels rond in de kern. Eén van hen wil in de nabije toekomst dolgraag zijn debuut maken bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco had een bijzonder vreemd selectiebeleid de afgelopen maanden. Jongens die amper speelden werden opgeroepen, de beloften werden leeggeplukt en die spelers kwamen dan amper aan de bak... Uit de Jupiler Pro League liet Tedesco dan weer spelers als Hans Vanaken en ook Mario Stroeykens links liggen. Twee smaakmakers.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

Hallo, Tedesco?

Stroeykens sprak vandaag over de Rode Duivels. "De Rode Duivels? Daar denk ik sowieso aan. Ik ben daar wel klaar voor denk ik, maar in het voetbal heb je niet altijd alles in de hand. Ik focus mij volop op Anderlecht en dan is het aan de bondscoach om te beslissen of ik een selectie verdien", vertelde hij.

David Hubert had veel lof voor 'Super Mario'. "Ik zie elke dag op training en in de matchen dat hij een hoog niveau haalt. Hij heeft een grote honger en drang om beter te worden. Mario is een leider, misschien niet vocaal, maar iemand die op het veld de leiding neemt. Hij komt steeds dichter bij een selectie voor de Rode Duivels. Hij moet nu vooral op dit niveau verder blijven spelen en tegen FC Porto krijgt hij een mooi platform om zich te tonen."

Belangrijke pion onder Hubert en Riemer

Stroeykens is al sinds de komst van Brian Riemer aan een zeer goede ontwikkeling bezig. Vorig jaar mocht hij onder Riemer al meespelen in 40 wedstrijden, waarin hij 6 keer scoorde en 7 assists uitdeelde. Dit seizoen zat hij al enkele keren op de bank. Dat komt omwille van het feit dat zowel Riemer als Hubert hem willen gebruiken voor de belangrijke momenten. Stroeykens is voor de grote matchen een van de eerste op de spelerslijst. Riemer zette hem dit seizoen in negen matchen drie keer op de bank, Hubert deed dit twee keer in dertien duels.

Zijn teller staat dit seizoen al op 21 duels, met daarin 4 goals en 6 assists. Hij wil nu vooral zijn statistieken opkrikken. Dat vertelde hij ook op zijn persbabbel.

"Ik speel onder de huidige trainer een beetje hoger op het veld en heb een iets andere rol op het veld. We denken offensiever en dat zie je ook aan mijn spel. Voor mij was dat een goede aanpassing, want ik kom nu hoger op het veld aan de bal. Dat zie je ook aan mijn cijfers. Al ben ik niet helemaal tevreden, maar ik ben wel op weg om mijn doelen te halen. Ik wil nog meer scoren de komende maanden."

Verdient Stroeykens een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

13
13
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

37
37
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

16
16
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

35
35
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

257
257
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

309
309
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

362
362
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

322
322
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

140
140
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

77
77
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

87
87
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

468
468
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

111
111
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

106
106
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

77
77
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

78
78
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

246
246
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

240
240
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

734
734
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

333
333
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

172
172
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

176
176
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

162
162

Meer sportnieuws