Smaakmaker Anderlecht: "Voel me klaar voor Rode Duivels"

161 stemmen
Smaakmaker Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn er een aantal spelers die dit seizoen een zeer goede evolutie doormaken. Er lopen een aantal potentiële Rode Duivels rond in de kern. Eén van hen wil in de nabije toekomst dolgraag zijn debuut maken bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco had een bijzonder vreemd selectiebeleid de afgelopen maanden. Jongens die amper speelden werden opgeroepen, de beloften werden leeggeplukt en die spelers kwamen dan amper aan de bak... Uit de Jupiler Pro League liet Tedesco dan weer spelers als Hans Vanaken en ook Mario Stroeykens links liggen. Twee smaakmakers.

LEES OOK: Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Hallo, Tedesco?

Stroeykens sprak vandaag over de Rode Duivels. "De Rode Duivels? Daar denk ik sowieso aan. Ik ben daar wel klaar voor denk ik, maar in het voetbal heb je niet altijd alles in de hand. Ik focus mij volop op Anderlecht en dan is het aan de bondscoach om te beslissen of ik een selectie verdien", vertelde hij.

David Hubert had veel lof voor 'Super Mario'. "Ik zie elke dag op training en in de matchen dat hij een hoog niveau haalt. Hij heeft een grote honger en drang om beter te worden. Mario is een leider, misschien niet vocaal, maar iemand die op het veld de leiding neemt. Hij komt steeds dichter bij een selectie voor de Rode Duivels. Hij moet nu vooral op dit niveau verder blijven spelen en tegen FC Porto krijgt hij een mooi platform om zich te tonen."

Belangrijke pion onder Hubert en Riemer

Stroeykens is al sinds de komst van Brian Riemer aan een zeer goede ontwikkeling bezig. Vorig jaar mocht hij onder Riemer al meespelen in 40 wedstrijden, waarin hij 6 keer scoorde en 7 assists uitdeelde. Dit seizoen zat hij al enkele keren op de bank. Dat komt omwille van het feit dat zowel Riemer als Hubert hem willen gebruiken voor de belangrijke momenten. Stroeykens is voor de grote matchen een van de eerste op de spelerslijst. Riemer zette hem dit seizoen in negen matchen drie keer op de bank, Hubert deed dit twee keer in dertien duels.

Zijn teller staat dit seizoen al op 21 duels, met daarin 4 goals en 6 assists. Hij wil nu vooral zijn statistieken opkrikken. Dat vertelde hij ook op zijn persbabbel.

"Ik speel onder de huidige trainer een beetje hoger op het veld en heb een iets andere rol op het veld. We denken offensiever en dat zie je ook aan mijn spel. Voor mij was dat een goede aanpassing, want ik kom nu hoger op het veld aan de bal. Dat zie je ook aan mijn cijfers. Al ben ik niet helemaal tevreden, maar ik ben wel op weg om mijn doelen te halen. Ik wil nog meer scoren de komende maanden."

Verdient Stroeykens een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

42
42
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

308
308
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

46
46
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

196
196
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

28
28
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

31
31
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

38
38
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

89
89
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

118
118
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

93
93
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

127
127
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

493
493
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

310
310
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

82
82
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

400
400
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

138
138
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

815
815
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

127
127
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

111
111
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

95
95
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

223
223
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

415
415
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

372
372

Meer sportnieuws