Smaakmaker Anderlecht: "Voel me klaar voor Rode Duivels"

door
Smaakmaker Anderlecht:

Bij RSC Anderlecht zijn er een aantal spelers die dit seizoen een zeer goede evolutie doormaken. Er lopen een aantal potentiële Rode Duivels rond in de kern. Eén van hen wil in de nabije toekomst dolgraag zijn debuut maken bij de Rode Duivels.

Domenico Tedesco had een bijzonder vreemd selectiebeleid de afgelopen maanden. Jongens die amper speelden werden opgeroepen, de beloften werden leeggeplukt en die spelers kwamen dan amper aan de bak... Uit de Jupiler Pro League liet Tedesco dan weer spelers als Hans Vanaken en ook Mario Stroeykens links liggen. Twee smaakmakers.

LEES OOK: ‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Hallo, Tedesco?

Stroeykens sprak vandaag over de Rode Duivels. "De Rode Duivels? Daar denk ik sowieso aan. Ik ben daar wel klaar voor denk ik, maar in het voetbal heb je niet altijd alles in de hand. Ik focus mij volop op Anderlecht en dan is het aan de bondscoach om te beslissen of ik een selectie verdien", vertelde hij.

David Hubert had veel lof voor 'Super Mario'. "Ik zie elke dag op training en in de matchen dat hij een hoog niveau haalt. Hij heeft een grote honger en drang om beter te worden. Mario is een leider, misschien niet vocaal, maar iemand die op het veld de leiding neemt. Hij komt steeds dichter bij een selectie voor de Rode Duivels. Hij moet nu vooral op dit niveau verder blijven spelen en tegen FC Porto krijgt hij een mooi platform om zich te tonen."

Belangrijke pion onder Hubert en Riemer

Stroeykens is al sinds de komst van Brian Riemer aan een zeer goede ontwikkeling bezig. Vorig jaar mocht hij onder Riemer al meespelen in 40 wedstrijden, waarin hij 6 keer scoorde en 7 assists uitdeelde. Dit seizoen zat hij al enkele keren op de bank. Dat komt omwille van het feit dat zowel Riemer als Hubert hem willen gebruiken voor de belangrijke momenten. Stroeykens is voor de grote matchen een van de eerste op de spelerslijst. Riemer zette hem dit seizoen in negen matchen drie keer op de bank, Hubert deed dit twee keer in dertien duels.

Zijn teller staat dit seizoen al op 21 duels, met daarin 4 goals en 6 assists. Hij wil nu vooral zijn statistieken opkrikken. Dat vertelde hij ook op zijn persbabbel.

"Ik speel onder de huidige trainer een beetje hoger op het veld en heb een iets andere rol op het veld. We denken offensiever en dat zie je ook aan mijn spel. Voor mij was dat een goede aanpassing, want ik kom nu hoger op het veld aan de bal. Dat zie je ook aan mijn cijfers. Al ben ik niet helemaal tevreden, maar ik ben wel op weg om mijn doelen te halen. Ik wil nog meer scoren de komende maanden."

Verdient Stroeykens een selectie voor de Rode Duivels?

Meest recent

Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

38
38
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

596
596
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

65
65
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

189
189
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

100
100
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

176
176
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

209
209
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

28
28
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

204
204
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

275
275
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

96
96
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

168
168
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

134
134
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

308
308
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

73
73
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

172
172
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

200
200
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

220
220
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

93
93
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

252
252
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

330
330
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

178
178
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

245
245
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

196
196
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

36
36

Meer sportnieuws