Miljoenenjackpot voor Club Brugge? "Beresterke diamant"

273 stemmen
Miljoenenjackpot voor Club Brugge?

Joel Ordonez (20) schittert dit seizoen in de Champions League en wekt interesse van topclubs als Chelsea, Liverpool en PSG. De Ecuadoriaanse verdediger blinkt uit met zijn positiespel, fysieke kracht en koelbloedig verdedigen.

Club Brugge ziet zijn marktwaarde, nu 9 miljoen euro, snel stijgen en mikt op een megadeal tussen 21 en 36,5 miljoen euro. Met een verbeterd contract tot 2028 lijkt de vraag niet of, maar wanneer een recordtransfer volgt.

LEES OOK: 'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Ordonez blinkt uit in de Champions League: beresterke diamant

Club Brugge presteert sterk in de huidige Champions League-campagne en heeft uitzicht op kwalificatie voor de volgende ronde. De ploeg van Nicky Hayen kent meerdere uitblinkers, onder wie ook Joel Ordonez (20) zich mag rekenen.

Zowel tegen Borussia Dortmund, Sturm Graz, AC Milan als Aston Villa speelde de Ecuadoriaan sterke wedstrijden. In Het Nieuwsblad noemde Hein Vanhaezebrouck hem “supersterk” na de wedstrijd tegen Aston Villa.

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, stelde dat Ollie Watkins - toch niet van de minste - in de broekzak van Ordonez zat, die hij omschreef als “een diamant.”

Ordonez vertrekt niet voor minder dan 20 miljoen euro

De amper 20-jarige blinkt uit in het positiespel, is fysiek beresterk, ‘clean’ in het verdedigen en ook heel degelijk aan de bal. Joel Ordonez scoort duidelijk punten in deze editie van de Champions League, waarin enkel Théophile-Catherine (25, Dinamo Zagreb) meer uitverdedigende acties telt dan hem.

Ordonez laat op het allerhoogste niveau zien wat voor een talent hij is: hij steekt er meermaals met kop en schouders bovenuit in het kampioenenbal. 

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, voorspelt reeds dat de Ecuadoriaan volgende zomer niet voor minder geld dan Abakar Sylla (20 miljoen euro) zal vertrekken.

Het maakt dat Ordonez' profiel geen spek voor de bek meer is voor Fulham, Stade Rennes en Frankfurt, die vorige zomer geïnteresseerd waren in hem.

Marktwaarde minstens verdubbeld: bij véél clubs op de radar

Niet toevallig brak Club Brugge vorige zomer het contract van Joel Ordonez open: de verdediger tekende een verbeterde overeenkomst tot 2028. Het vorige contract van Ordonez liep nog tot 2027.

Het Nieuwsblad stelde toen al dat Ordonez al minstens het dubbele waard is in vergelijking met zijn aankoopprijs van 3,9 miljoen euro. De marktwaarde van Ordonez bedraagt momenteel 9 miljoen euro, maar bij de volgende update zal die ongetwijfeld met meerdere miljoenen toenemen.

Vorige zomer was er bovendien al interesse voor Ordonez, volgens Tomas Taecke(Het Laatste Nieuws) staat hij bij véél clubs op de rader. Ordonez staat in principe open voor een vertrek, maar Club Brugge zag hem vorige zomer liever niet vertrekken. Volgende zomer wel?

Vraagprijs in de range van 21 tot 36,5 miljoen euro

Joel Ordonez staat vandaag immers in de belangstelling van Chelsea, Manchester United, Liverpool, Aston Villa, Newcastle, Wolverhampton, Brentford, Nottingham Forest, Brighton, Paris Saint-Germain en Borussia Dortmund.

 "De vraag is niet langer of de verdediger dit seizoen een grote transfer zal maken, de vraag is veeleer wanneer", schreef Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws.

Waar de initiële vraagprijs voor Ordonez oorspronkelijk rond 20 miljoen euro bepaald werd, de transferprijs van Abakar Sylla, heeft Club Brugge die ondertussen stevig opgetrokken.

Taecke stelt dat Club Brugge een som in de grootorde van Odilon Kossounou (23 miljoen euro), Antonio Nusa (21 miljoen euro) en zelfs Charles De Ketelaere (36,5 miljoen euro) in het achterhoofd heeft.

Is Ordonez 36,5 miljoen euro waard?

Meest recent

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

17
17
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

21
21
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

120
120
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

226
226
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

261
261
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

188
188
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

328
328
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

541
541
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

410
410
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

37
37
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

246
246
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

704
704
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

297
297
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

371
371
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

257
257
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

224
224
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

259
259
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

654
654
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

295
295
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

344
344
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

378
378
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

621
621
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

449
449

Meer sportnieuws