Miljoenenjackpot voor Club Brugge? "Beresterke diamant"

273
Miljoenenjackpot voor Club Brugge?

Joel Ordonez (20) schittert dit seizoen in de Champions League en wekt interesse van topclubs als Chelsea, Liverpool en PSG. De Ecuadoriaanse verdediger blinkt uit met zijn positiespel, fysieke kracht en koelbloedig verdedigen.

Club Brugge ziet zijn marktwaarde, nu 9 miljoen euro, snel stijgen en mikt op een megadeal tussen 21 en 36,5 miljoen euro. Met een verbeterd contract tot 2028 lijkt de vraag niet of, maar wanneer een recordtransfer volgt.

LEES OOK: Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Ordonez blinkt uit in de Champions League: beresterke diamant

Club Brugge presteert sterk in de huidige Champions League-campagne en heeft uitzicht op kwalificatie voor de volgende ronde. De ploeg van Nicky Hayen kent meerdere uitblinkers, onder wie ook Joel Ordonez (20) zich mag rekenen.

Zowel tegen Borussia Dortmund, Sturm Graz, AC Milan als Aston Villa speelde de Ecuadoriaan sterke wedstrijden. In Het Nieuwsblad noemde Hein Vanhaezebrouck hem “supersterk” na de wedstrijd tegen Aston Villa.

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, stelde dat Ollie Watkins - toch niet van de minste - in de broekzak van Ordonez zat, die hij omschreef als “een diamant.”

Ordonez vertrekt niet voor minder dan 20 miljoen euro

De amper 20-jarige blinkt uit in het positiespel, is fysiek beresterk, ‘clean’ in het verdedigen en ook heel degelijk aan de bal. Joel Ordonez scoort duidelijk punten in deze editie van de Champions League, waarin enkel Théophile-Catherine (25, Dinamo Zagreb) meer uitverdedigende acties telt dan hem.

Ordonez laat op het allerhoogste niveau zien wat voor een talent hij is: hij steekt er meermaals met kop en schouders bovenuit in het kampioenenbal. 

Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, voorspelt reeds dat de Ecuadoriaan volgende zomer niet voor minder geld dan Abakar Sylla (20 miljoen euro) zal vertrekken.

Het maakt dat Ordonez' profiel geen spek voor de bek meer is voor Fulham, Stade Rennes en Frankfurt, die vorige zomer geïnteresseerd waren in hem.

Marktwaarde minstens verdubbeld: bij véél clubs op de radar

Niet toevallig brak Club Brugge vorige zomer het contract van Joel Ordonez open: de verdediger tekende een verbeterde overeenkomst tot 2028. Het vorige contract van Ordonez liep nog tot 2027.

Het Nieuwsblad stelde toen al dat Ordonez al minstens het dubbele waard is in vergelijking met zijn aankoopprijs van 3,9 miljoen euro. De marktwaarde van Ordonez bedraagt momenteel 9 miljoen euro, maar bij de volgende update zal die ongetwijfeld met meerdere miljoenen toenemen.

Vorige zomer was er bovendien al interesse voor Ordonez, volgens Tomas Taecke(Het Laatste Nieuws) staat hij bij véél clubs op de rader. Ordonez staat in principe open voor een vertrek, maar Club Brugge zag hem vorige zomer liever niet vertrekken. Volgende zomer wel?

Vraagprijs in de range van 21 tot 36,5 miljoen euro

Joel Ordonez staat vandaag immers in de belangstelling van Chelsea, Manchester United, Liverpool, Aston Villa, Newcastle, Wolverhampton, Brentford, Nottingham Forest, Brighton, Paris Saint-Germain en Borussia Dortmund.

 "De vraag is niet langer of de verdediger dit seizoen een grote transfer zal maken, de vraag is veeleer wanneer", schreef Tomas Taecke, clubwatcher van Het Laatste Nieuws.

Waar de initiële vraagprijs voor Ordonez oorspronkelijk rond 20 miljoen euro bepaald werd, de transferprijs van Abakar Sylla, heeft Club Brugge die ondertussen stevig opgetrokken.

Taecke stelt dat Club Brugge een som in de grootorde van Odilon Kossounou (23 miljoen euro), Antonio Nusa (21 miljoen euro) en zelfs Charles De Ketelaere (36,5 miljoen euro) in het achterhoofd heeft.

Is Ordonez 36,5 miljoen euro waard?

Meest recent

Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

5
5
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

60
60
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

79
79
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

51
51
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

225
225
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

35
35
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

8
8
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

112
112
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

380
380
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

23
23
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

136
136
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

112
112
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

97
97
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

62
62
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

125
125
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

20
20
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

264
264
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

68
68
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

45
45
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

283
283
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

102
102
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

134
134
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

159
159
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

38
38

Meer sportnieuws