Hubert verrast met 'verbanneling': "Hij is selecteerbaar"

door
Hubert verrast met 'verbanneling':

RSC Anderlecht speelt morgenavond in een alweer uitverkocht Lotto Park tegen FC Porto. Opvallend: een 'persona non grata' bij Anderlecht traint weer mee met de groep. Zit hij in de selectie voor het treffen in de Europa League?

Anderlecht wil al enkele mercato's af van Amadou Diawara. De middenvelder werd door Peter Verbeke en zijn team indertijd naar Brussel gehaald, maar hij flopte compleet. Hij zit al maanden niet meer bij de A-kern, maar plots traint hij dus weer mee.

LEES OOK: Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Diawara traint mee met de A-kern

"Diawara staat onder contract bij Anderlecht. Hij doet mee op training en kan geselecteerd worden. Ik deel geen cadeaus uit, maar spelers kunnen zich altijd bewijzen op training. Voor mij staat hij op dezelfde hoogte als alle andere spelers", vertelde Hubert op zijn persbabbel.

Het zou heel vreemd zijn als Diawara weer bij de selectie zou zitten. Hij speelde op 12 december 2023 zijn laatste minuten in een officiële wedstrijd voor Anderlecht. Toen mocht hij vijf minuten invallen op het veld van Royal Antwerp FC.

In januari weg?

Diawara is een grootverdiener en Jesper Fredberg had afgelopen zomer voor hem een oplossing gevonden in Griekenland. Anderlecht kreeg zelfs nog een bescheiden transfersom, maar Diawara zei 'neen' tegen een transfer. Hij wilde graag terug naar Italië, maar daar hapte niemand.

De ex-speler van AS Roma en Napoli is in de zomer einde contract bij Paars-Wit, waar ze dan eindelijk verlost zijn van een speler die zwaar doorweegt op het loonbudget. Centraal op het middenveld is er meer dan genoeg weelde bij Anderlecht, dus een terugkeer lijkt weinig waarschijnlijk. In een ideaal scenario kan hij in januari al een nieuwe club vinden.

Zal Diawara nog minuten maken voor Anderlecht?

Meest recent

Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

1
1
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

42
42
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

100
100
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

16
16
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

138
138
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

105
105
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

192
192
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

124
124
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

175
175
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

681
681
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

135
135
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

614
614
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

414
414
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

435
435
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

245
245
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

316
316
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

631
631
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

701
701
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

531
531
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

274
274
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

543
543
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

528
528
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

454
454
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

549
549
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

512
512

Meer sportnieuws