Hubert verrast met 'verbanneling': "Hij is selecteerbaar"

400
Hubert verrast met 'verbanneling':

RSC Anderlecht speelt morgenavond in een alweer uitverkocht Lotto Park tegen FC Porto. Opvallend: een 'persona non grata' bij Anderlecht traint weer mee met de groep. Zit hij in de selectie voor het treffen in de Europa League?

Anderlecht wil al enkele mercato's af van Amadou Diawara. De middenvelder werd door Peter Verbeke en zijn team indertijd naar Brussel gehaald, maar hij flopte compleet. Hij zit al maanden niet meer bij de A-kern, maar plots traint hij dus weer mee.

LEES OOK: Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Diawara traint mee met de A-kern

"Diawara staat onder contract bij Anderlecht. Hij doet mee op training en kan geselecteerd worden. Ik deel geen cadeaus uit, maar spelers kunnen zich altijd bewijzen op training. Voor mij staat hij op dezelfde hoogte als alle andere spelers", vertelde Hubert op zijn persbabbel.

Het zou heel vreemd zijn als Diawara weer bij de selectie zou zitten. Hij speelde op 12 december 2023 zijn laatste minuten in een officiële wedstrijd voor Anderlecht. Toen mocht hij vijf minuten invallen op het veld van Royal Antwerp FC.

In januari weg?

Diawara is een grootverdiener en Jesper Fredberg had afgelopen zomer voor hem een oplossing gevonden in Griekenland. Anderlecht kreeg zelfs nog een bescheiden transfersom, maar Diawara zei 'neen' tegen een transfer. Hij wilde graag terug naar Italië, maar daar hapte niemand.

De ex-speler van AS Roma en Napoli is in de zomer einde contract bij Paars-Wit, waar ze dan eindelijk verlost zijn van een speler die zwaar doorweegt op het loonbudget. Centraal op het middenveld is er meer dan genoeg weelde bij Anderlecht, dus een terugkeer lijkt weinig waarschijnlijk. In een ideaal scenario kan hij in januari al een nieuwe club vinden.

Zal Diawara nog minuten maken voor Anderlecht?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

50
50
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

84
84
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

48
48
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

98
98
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

61
61
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

22
22
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

399
399
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

81
81
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

63
63
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

163
163
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

297
297
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

339
339
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

158
158
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws