Hubert verrast met 'verbanneling': "Hij is selecteerbaar"

door
Hubert verrast met 'verbanneling':

RSC Anderlecht speelt morgenavond in een alweer uitverkocht Lotto Park tegen FC Porto. Opvallend: een 'persona non grata' bij Anderlecht traint weer mee met de groep. Zit hij in de selectie voor het treffen in de Europa League?

Anderlecht wil al enkele mercato's af van Amadou Diawara. De middenvelder werd door Peter Verbeke en zijn team indertijd naar Brussel gehaald, maar hij flopte compleet. Hij zit al maanden niet meer bij de A-kern, maar plots traint hij dus weer mee.

LEES OOK: Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Diawara traint mee met de A-kern

"Diawara staat onder contract bij Anderlecht. Hij doet mee op training en kan geselecteerd worden. Ik deel geen cadeaus uit, maar spelers kunnen zich altijd bewijzen op training. Voor mij staat hij op dezelfde hoogte als alle andere spelers", vertelde Hubert op zijn persbabbel.

Het zou heel vreemd zijn als Diawara weer bij de selectie zou zitten. Hij speelde op 12 december 2023 zijn laatste minuten in een officiële wedstrijd voor Anderlecht. Toen mocht hij vijf minuten invallen op het veld van Royal Antwerp FC.

In januari weg?

Diawara is een grootverdiener en Jesper Fredberg had afgelopen zomer voor hem een oplossing gevonden in Griekenland. Anderlecht kreeg zelfs nog een bescheiden transfersom, maar Diawara zei 'neen' tegen een transfer. Hij wilde graag terug naar Italië, maar daar hapte niemand.

De ex-speler van AS Roma en Napoli is in de zomer einde contract bij Paars-Wit, waar ze dan eindelijk verlost zijn van een speler die zwaar doorweegt op het loonbudget. Centraal op het middenveld is er meer dan genoeg weelde bij Anderlecht, dus een terugkeer lijkt weinig waarschijnlijk. In een ideaal scenario kan hij in januari al een nieuwe club vinden.

Zal Diawara nog minuten maken voor Anderlecht?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

50
50
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

137
137
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

116
116
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

136
136
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

246
246
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

71
71
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

579
579
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

293
293
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

146
146
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

305
305
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

211
211
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

373
373
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

354
354
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

478
478
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

214
214
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

105
105
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

413
413
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

381
381
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

293
293
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

300
300
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws