Hubert verrast met 'verbanneling': "Hij is selecteerbaar"

door
Hubert verrast met 'verbanneling':

RSC Anderlecht speelt morgenavond in een alweer uitverkocht Lotto Park tegen FC Porto. Opvallend: een 'persona non grata' bij Anderlecht traint weer mee met de groep. Zit hij in de selectie voor het treffen in de Europa League?

Anderlecht wil al enkele mercato's af van Amadou Diawara. De middenvelder werd door Peter Verbeke en zijn team indertijd naar Brussel gehaald, maar hij flopte compleet. Hij zit al maanden niet meer bij de A-kern, maar plots traint hij dus weer mee.

LEES OOK: Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Diawara traint mee met de A-kern

"Diawara staat onder contract bij Anderlecht. Hij doet mee op training en kan geselecteerd worden. Ik deel geen cadeaus uit, maar spelers kunnen zich altijd bewijzen op training. Voor mij staat hij op dezelfde hoogte als alle andere spelers", vertelde Hubert op zijn persbabbel.

Het zou heel vreemd zijn als Diawara weer bij de selectie zou zitten. Hij speelde op 12 december 2023 zijn laatste minuten in een officiële wedstrijd voor Anderlecht. Toen mocht hij vijf minuten invallen op het veld van Royal Antwerp FC.

In januari weg?

Diawara is een grootverdiener en Jesper Fredberg had afgelopen zomer voor hem een oplossing gevonden in Griekenland. Anderlecht kreeg zelfs nog een bescheiden transfersom, maar Diawara zei 'neen' tegen een transfer. Hij wilde graag terug naar Italië, maar daar hapte niemand.

De ex-speler van AS Roma en Napoli is in de zomer einde contract bij Paars-Wit, waar ze dan eindelijk verlost zijn van een speler die zwaar doorweegt op het loonbudget. Centraal op het middenveld is er meer dan genoeg weelde bij Anderlecht, dus een terugkeer lijkt weinig waarschijnlijk. In een ideaal scenario kan hij in januari al een nieuwe club vinden.

Zal Diawara nog minuten maken voor Anderlecht?

Meest recent

Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

0
0
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

106
106
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

26
26
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

72
72
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

73
73
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

101
101
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

56
56
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

190
190
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

25
25
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

430
430
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

55
55
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

89
89
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

176
176
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

296
296
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

91
91
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

95
95
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

280
280
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

506
506
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

158
158
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

115
115
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

555
555
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

163
163
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

262
262

Meer sportnieuws