'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

278 stemmen
'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

Anderlecht hoopt donderdag zijn straffe Europese parcours verder te kunnen zetten. Het bleef in zijn laatste match wel verrassend steken op een gelijkspel tegen Rigas FS, maar met een tien op twaalf ligt het nog altijd op koers om zich te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League.

LEES OOK: 'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Anderlecht-fans kregen al sancties

Met het bezoek van FC Porto wacht straks wel een stevige uitdaging. Anderlecht heeft wel het voordeel dat het in eigen stadion mag aantreden en dus zal kunnen rekenen op de volle steun van zijn achterban. Al is het voor Paars-Wit wel bidden dat zij zich zullen gedragen.

Het Anderlecht-legioen maakte de voorbije maanden in Europa immers maar weinig indruk. Vooral op bezoek bij Real Sociedad liep het helemaal fout. De rellen rond die wedstrijd zorgden ervoor dat Anderlecht-fans niet welkom waren in Riga en dat ze ook de volgende uitmatchen tegen Slavia Praag en Viktoria Plzen aan zich voorbij moeten laten gaan.

Sluiting van tribune dreigt bij nieuwe incidenten

Maar ook in eigen stadion dreigt Anderlecht nog met een sanctie geconfronteerd te worden. La Dernière Heure weet dat de club een sluiting van tribune 2 boven het hoofd hangt. De UEFA legde hen die sanctie voorwaardelijk op na ongeregeldheden in de match tegen Ludogorets.

Toen gooiden de thuissupporters bekers op het veld na de uiteindelijk afgekeurde gelijkmaker van de Bulgaarse bezoekers. Als ze zich nog eens misdragen, dan zal Anderlecht dus ook in zijn laatste match in de league phase niet kunnen rekenen op de steun van een deel van de supporters. Op 30 januari komt Hoffenheim daarvoor nog op bezoek.

Is dat een terechte sanctie voor Anderlecht?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

12
12
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

54
54
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

171
171
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

118
118
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

61
61
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

205
205
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

247
247
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

92
92
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

481
481
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

228
228
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

414
414
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws