'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

door
'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

Anderlecht hoopt donderdag zijn straffe Europese parcours verder te kunnen zetten. Het bleef in zijn laatste match wel verrassend steken op een gelijkspel tegen Rigas FS, maar met een tien op twaalf ligt het nog altijd op koers om zich te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League.

LEES OOK: 'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

Anderlecht-fans kregen al sancties

Met het bezoek van FC Porto wacht straks wel een stevige uitdaging. Anderlecht heeft wel het voordeel dat het in eigen stadion mag aantreden en dus zal kunnen rekenen op de volle steun van zijn achterban. Al is het voor Paars-Wit wel bidden dat zij zich zullen gedragen.

Het Anderlecht-legioen maakte de voorbije maanden in Europa immers maar weinig indruk. Vooral op bezoek bij Real Sociedad liep het helemaal fout. De rellen rond die wedstrijd zorgden ervoor dat Anderlecht-fans niet welkom waren in Riga en dat ze ook de volgende uitmatchen tegen Slavia Praag en Viktoria Plzen aan zich voorbij moeten laten gaan.

Sluiting van tribune dreigt bij nieuwe incidenten

Maar ook in eigen stadion dreigt Anderlecht nog met een sanctie geconfronteerd te worden. La Dernière Heure weet dat de club een sluiting van tribune 2 boven het hoofd hangt. De UEFA legde hen die sanctie voorwaardelijk op na ongeregeldheden in de match tegen Ludogorets.

Toen gooiden de thuissupporters bekers op het veld na de uiteindelijk afgekeurde gelijkmaker van de Bulgaarse bezoekers. Als ze zich nog eens misdragen, dan zal Anderlecht dus ook in zijn laatste match in de league phase niet kunnen rekenen op de steun van een deel van de supporters. Op 30 januari komt Hoffenheim daarvoor nog op bezoek.

Is dat een terechte sanctie voor Anderlecht?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

20
20
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

19
19
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

32
32
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

168
168
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

78
78
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

109
109
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

192
192
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

120
120
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

79
79
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

270
270
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

898
898
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

97
97
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

91
91
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

349
349
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

482
482
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

397
397
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

728
728
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

212
212
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

269
269
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

542
542
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

376
376
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

288
288

Meer sportnieuws