'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

278 stemmen
'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

Anderlecht hoopt donderdag zijn straffe Europese parcours verder te kunnen zetten. Het bleef in zijn laatste match wel verrassend steken op een gelijkspel tegen Rigas FS, maar met een tien op twaalf ligt het nog altijd op koers om zich te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League.

LEES OOK: Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht-fans kregen al sancties

Met het bezoek van FC Porto wacht straks wel een stevige uitdaging. Anderlecht heeft wel het voordeel dat het in eigen stadion mag aantreden en dus zal kunnen rekenen op de volle steun van zijn achterban. Al is het voor Paars-Wit wel bidden dat zij zich zullen gedragen.

Het Anderlecht-legioen maakte de voorbije maanden in Europa immers maar weinig indruk. Vooral op bezoek bij Real Sociedad liep het helemaal fout. De rellen rond die wedstrijd zorgden ervoor dat Anderlecht-fans niet welkom waren in Riga en dat ze ook de volgende uitmatchen tegen Slavia Praag en Viktoria Plzen aan zich voorbij moeten laten gaan.

Sluiting van tribune dreigt bij nieuwe incidenten

Maar ook in eigen stadion dreigt Anderlecht nog met een sanctie geconfronteerd te worden. La Dernière Heure weet dat de club een sluiting van tribune 2 boven het hoofd hangt. De UEFA legde hen die sanctie voorwaardelijk op na ongeregeldheden in de match tegen Ludogorets.

Toen gooiden de thuissupporters bekers op het veld na de uiteindelijk afgekeurde gelijkmaker van de Bulgaarse bezoekers. Als ze zich nog eens misdragen, dan zal Anderlecht dus ook in zijn laatste match in de league phase niet kunnen rekenen op de steun van een deel van de supporters. Op 30 januari komt Hoffenheim daarvoor nog op bezoek.

Is dat een terechte sanctie voor Anderlecht?

Meest recent

Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

7
7
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

127
127
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

411
411
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

523
523
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

70
70
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

489
489
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

46
46
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

74
74
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

109
109
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

80
80
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

125
125
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

318
318
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

635
635
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

247
247
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

452
452
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

377
377
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

211
211
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

95
95
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

94
94
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

181
181
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

366
366
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

372
372
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

301
301
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

537
537

Meer sportnieuws