'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

278 stemmen
'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

Anderlecht hoopt donderdag zijn straffe Europese parcours verder te kunnen zetten. Het bleef in zijn laatste match wel verrassend steken op een gelijkspel tegen Rigas FS, maar met een tien op twaalf ligt het nog altijd op koers om zich te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League.

LEES OOK: 'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Anderlecht-fans kregen al sancties

Met het bezoek van FC Porto wacht straks wel een stevige uitdaging. Anderlecht heeft wel het voordeel dat het in eigen stadion mag aantreden en dus zal kunnen rekenen op de volle steun van zijn achterban. Al is het voor Paars-Wit wel bidden dat zij zich zullen gedragen.

Het Anderlecht-legioen maakte de voorbije maanden in Europa immers maar weinig indruk. Vooral op bezoek bij Real Sociedad liep het helemaal fout. De rellen rond die wedstrijd zorgden ervoor dat Anderlecht-fans niet welkom waren in Riga en dat ze ook de volgende uitmatchen tegen Slavia Praag en Viktoria Plzen aan zich voorbij moeten laten gaan.

Sluiting van tribune dreigt bij nieuwe incidenten

Maar ook in eigen stadion dreigt Anderlecht nog met een sanctie geconfronteerd te worden. La Dernière Heure weet dat de club een sluiting van tribune 2 boven het hoofd hangt. De UEFA legde hen die sanctie voorwaardelijk op na ongeregeldheden in de match tegen Ludogorets.

Toen gooiden de thuissupporters bekers op het veld na de uiteindelijk afgekeurde gelijkmaker van de Bulgaarse bezoekers. Als ze zich nog eens misdragen, dan zal Anderlecht dus ook in zijn laatste match in de league phase niet kunnen rekenen op de steun van een deel van de supporters. Op 30 januari komt Hoffenheim daarvoor nog op bezoek.

Is dat een terechte sanctie voor Anderlecht?

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

1
1
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

17
17
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

67
67
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

53
53
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

35
35
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

52
52
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

256
256
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

156
156
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

233
233
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

246
246
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

850
850
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

284
284
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

319
319
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

426
426
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

137
137
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

100
100
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

166
166
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

263
263
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

362
362
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws