'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

door
'Anderlecht smeekt fans: nieuwe sanctie dreigt'

Anderlecht hoopt donderdag zijn straffe Europese parcours verder te kunnen zetten. Het bleef in zijn laatste match wel verrassend steken op een gelijkspel tegen Rigas FS, maar met een tien op twaalf ligt het nog altijd op koers om zich te plaatsen voor de achtste finales van de Europa League.

LEES OOK: Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

Anderlecht-fans kregen al sancties

Met het bezoek van FC Porto wacht straks wel een stevige uitdaging. Anderlecht heeft wel het voordeel dat het in eigen stadion mag aantreden en dus zal kunnen rekenen op de volle steun van zijn achterban. Al is het voor Paars-Wit wel bidden dat zij zich zullen gedragen.

Het Anderlecht-legioen maakte de voorbije maanden in Europa immers maar weinig indruk. Vooral op bezoek bij Real Sociedad liep het helemaal fout. De rellen rond die wedstrijd zorgden ervoor dat Anderlecht-fans niet welkom waren in Riga en dat ze ook de volgende uitmatchen tegen Slavia Praag en Viktoria Plzen aan zich voorbij moeten laten gaan.

Sluiting van tribune dreigt bij nieuwe incidenten

Maar ook in eigen stadion dreigt Anderlecht nog met een sanctie geconfronteerd te worden. La Dernière Heure weet dat de club een sluiting van tribune 2 boven het hoofd hangt. De UEFA legde hen die sanctie voorwaardelijk op na ongeregeldheden in de match tegen Ludogorets.

Toen gooiden de thuissupporters bekers op het veld na de uiteindelijk afgekeurde gelijkmaker van de Bulgaarse bezoekers. Als ze zich nog eens misdragen, dan zal Anderlecht dus ook in zijn laatste match in de league phase niet kunnen rekenen op de steun van een deel van de supporters. Op 30 januari komt Hoffenheim daarvoor nog op bezoek.

Is dat een terechte sanctie voor Anderlecht?

Meest recent

CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

5
5
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

19
19
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

127
127
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

22
22
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

271
271
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

245
245
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

285
285
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

13
13
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

29
29
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

53
53
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

89
89
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

89
89
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

60
60
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

376
376
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

306
306
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

461
461
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

272
272
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

215
215
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

169
169
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

245
245
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

68
68
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

735
735
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59

Meer sportnieuws