Kompany doet opvallende bekentenis: "Ik begrijp het niet"

108
Kompany doet opvallende bekentenis:

Vincent Kompany slaagde er dinsdagavond eindelijk in om een absolute topwedstrijd naar zijn hand te zetten. Hij zag zijn Bayern München in de Champions League immers Paris Saint-Germain verdiend met 1-0 kloppen. Daarmee deed de Duitse grootmacht ook een uitstekende zaak met het oog op kwalificatie.

Bayern telt na vijf wedstrijden nu immers negen punten. Daarmee staan ze voorlopig op de elfde plaats in de league phase en krijgen ze de top acht in het vizier. Dat is belangrijk, want die eerste acht mogen rechtstreeks naar de achtste finales en slaan dus de play-offs over.

LEES OOK: Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

Kompany begrijpt nieuwe format CL nog niet

Met Shakhtar Donetsk, Feyenoord en Slovan Bratislava als resterende tegenstanders zou die top acht Bayern in principe niet meer mogen ontglippen. Maar daar wou Kompany nog niet aan denken en daar had hij een zeer opmerkelijke reden voor.

"Ik kijk niet naar de tabel. Want eerlijk: ik begrijp het nog niet volledig", bekende hij volgens Het Laatste Nieuws immers op zijn persconferentie. "Ja, ik ben eerlijk. Maar ik hoop dat het er goed zal uitzien als we nog een paar matchen winnen."

Meningen zijn nog verdeeld

Het format van de Champions League werd dit seizoen helemaal op de schop gegooid, waarbij de traditionele groepsfase vervangen werd door een league phase, waarbij alle 36 deelnemers in één groot klassement gegooid worden. De eerste acht gaan op het einde van de rit dus meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen een play-off.

Nog niet iedereen is echter overtuigd van de meerwaarde van het format en Kompany lijkt dus eerder één van de koele minnaars. Het format levert vooral meer wedstrijden op met acht speeldagen in plaats van zes, maar anderzijds lijkt er voorlopig ook wel meer spektakel én spanning te zijn.

Is het nieuwe format in de Champions League een verbetering?

Meest recent

Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

4
4
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

38
38
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

6
6
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

28
28
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

20
20
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

175
175
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

73
73
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

38
38
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

24
24
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

17
17
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

64
64
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

150
150
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

35
35
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

112
112
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

59
59
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

215
215
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16

Meer sportnieuws