Kompany doet opvallende bekentenis: "Ik begrijp het niet"

door
Kompany doet opvallende bekentenis:

Vincent Kompany slaagde er dinsdagavond eindelijk in om een absolute topwedstrijd naar zijn hand te zetten. Hij zag zijn Bayern München in de Champions League immers Paris Saint-Germain verdiend met 1-0 kloppen. Daarmee deed de Duitse grootmacht ook een uitstekende zaak met het oog op kwalificatie.

Bayern telt na vijf wedstrijden nu immers negen punten. Daarmee staan ze voorlopig op de elfde plaats in de league phase en krijgen ze de top acht in het vizier. Dat is belangrijk, want die eerste acht mogen rechtstreeks naar de achtste finales en slaan dus de play-offs over.

LEES OOK: Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Kompany begrijpt nieuwe format CL nog niet

Met Shakhtar Donetsk, Feyenoord en Slovan Bratislava als resterende tegenstanders zou die top acht Bayern in principe niet meer mogen ontglippen. Maar daar wou Kompany nog niet aan denken en daar had hij een zeer opmerkelijke reden voor.

"Ik kijk niet naar de tabel. Want eerlijk: ik begrijp het nog niet volledig", bekende hij volgens Het Laatste Nieuws immers op zijn persconferentie. "Ja, ik ben eerlijk. Maar ik hoop dat het er goed zal uitzien als we nog een paar matchen winnen."

Meningen zijn nog verdeeld

Het format van de Champions League werd dit seizoen helemaal op de schop gegooid, waarbij de traditionele groepsfase vervangen werd door een league phase, waarbij alle 36 deelnemers in één groot klassement gegooid worden. De eerste acht gaan op het einde van de rit dus meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen een play-off.

Nog niet iedereen is echter overtuigd van de meerwaarde van het format en Kompany lijkt dus eerder één van de koele minnaars. Het format levert vooral meer wedstrijden op met acht speeldagen in plaats van zes, maar anderzijds lijkt er voorlopig ook wel meer spektakel én spanning te zijn.

Is het nieuwe format in de Champions League een verbetering?

Meest recent

Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

51
51
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

86
86
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

30
30
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

148
148
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

120
120
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

37
37
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

49
49
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

696
696
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

437
437
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

159
159
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

84
84
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

163
163
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

319
319
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

85
85
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

288
288
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

141
141
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

261
261
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

275
275
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

223
223
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

117
117
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

59
59
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

108
108
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

385
385
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

219
219

Meer sportnieuws