Kompany doet opvallende bekentenis: "Ik begrijp het niet"

door
Kompany doet opvallende bekentenis:

Vincent Kompany slaagde er dinsdagavond eindelijk in om een absolute topwedstrijd naar zijn hand te zetten. Hij zag zijn Bayern München in de Champions League immers Paris Saint-Germain verdiend met 1-0 kloppen. Daarmee deed de Duitse grootmacht ook een uitstekende zaak met het oog op kwalificatie.

Bayern telt na vijf wedstrijden nu immers negen punten. Daarmee staan ze voorlopig op de elfde plaats in de league phase en krijgen ze de top acht in het vizier. Dat is belangrijk, want die eerste acht mogen rechtstreeks naar de achtste finales en slaan dus de play-offs over.

LEES OOK: Bayern-sterren trekken grote ogen: 'geheim wapen' Kompany onthuld

Kompany begrijpt nieuwe format CL nog niet

Met Shakhtar Donetsk, Feyenoord en Slovan Bratislava als resterende tegenstanders zou die top acht Bayern in principe niet meer mogen ontglippen. Maar daar wou Kompany nog niet aan denken en daar had hij een zeer opmerkelijke reden voor.

"Ik kijk niet naar de tabel. Want eerlijk: ik begrijp het nog niet volledig", bekende hij volgens Het Laatste Nieuws immers op zijn persconferentie. "Ja, ik ben eerlijk. Maar ik hoop dat het er goed zal uitzien als we nog een paar matchen winnen."

Meningen zijn nog verdeeld

Het format van de Champions League werd dit seizoen helemaal op de schop gegooid, waarbij de traditionele groepsfase vervangen werd door een league phase, waarbij alle 36 deelnemers in één groot klassement gegooid worden. De eerste acht gaan op het einde van de rit dus meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen een play-off.

Nog niet iedereen is echter overtuigd van de meerwaarde van het format en Kompany lijkt dus eerder één van de koele minnaars. Het format levert vooral meer wedstrijden op met acht speeldagen in plaats van zes, maar anderzijds lijkt er voorlopig ook wel meer spektakel én spanning te zijn.

Is het nieuwe format in de Champions League een verbetering?

Meest recent

Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

18
18
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

22
22
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

40
40
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

114
114
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

45
45
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

81
81
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

928
928
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

47
47
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

61
61
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

386
386
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

193
193
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

108
108
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

127
127
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

124
124
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

958
958
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

116
116
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

55
55
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

357
357
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

812
812
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

125
125
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

414
414
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

629
629
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

275
275

Meer sportnieuws