Kompany doet opvallende bekentenis: "Ik begrijp het niet"

door
Kompany doet opvallende bekentenis:

Vincent Kompany slaagde er dinsdagavond eindelijk in om een absolute topwedstrijd naar zijn hand te zetten. Hij zag zijn Bayern München in de Champions League immers Paris Saint-Germain verdiend met 1-0 kloppen. Daarmee deed de Duitse grootmacht ook een uitstekende zaak met het oog op kwalificatie.

Bayern telt na vijf wedstrijden nu immers negen punten. Daarmee staan ze voorlopig op de elfde plaats in de league phase en krijgen ze de top acht in het vizier. Dat is belangrijk, want die eerste acht mogen rechtstreeks naar de achtste finales en slaan dus de play-offs over.

LEES OOK: Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

Kompany begrijpt nieuwe format CL nog niet

Met Shakhtar Donetsk, Feyenoord en Slovan Bratislava als resterende tegenstanders zou die top acht Bayern in principe niet meer mogen ontglippen. Maar daar wou Kompany nog niet aan denken en daar had hij een zeer opmerkelijke reden voor.

"Ik kijk niet naar de tabel. Want eerlijk: ik begrijp het nog niet volledig", bekende hij volgens Het Laatste Nieuws immers op zijn persconferentie. "Ja, ik ben eerlijk. Maar ik hoop dat het er goed zal uitzien als we nog een paar matchen winnen."

Meningen zijn nog verdeeld

Het format van de Champions League werd dit seizoen helemaal op de schop gegooid, waarbij de traditionele groepsfase vervangen werd door een league phase, waarbij alle 36 deelnemers in één groot klassement gegooid worden. De eerste acht gaan op het einde van de rit dus meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen een play-off.

Nog niet iedereen is echter overtuigd van de meerwaarde van het format en Kompany lijkt dus eerder één van de koele minnaars. Het format levert vooral meer wedstrijden op met acht speeldagen in plaats van zes, maar anderzijds lijkt er voorlopig ook wel meer spektakel én spanning te zijn.

🚀

Is het nieuwe format in de Champions League een verbetering?

Meest recent

'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

60
60
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

55
55
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

159
159
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

123
123
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

72
72
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

53
53
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

69
69
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

86
86
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

55
55
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

165
165
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

77
77
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

130
130
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

130
130
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

399
399
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

321
321
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

464
464
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

396
396
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

324
324
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

365
365
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

103
103
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

223
223
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

323
323
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

76
76
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

134
134
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

196
196

Meer sportnieuws