Kompany doet opvallende bekentenis: "Ik begrijp het niet"

108 stemmen
Kompany doet opvallende bekentenis:

Vincent Kompany slaagde er dinsdagavond eindelijk in om een absolute topwedstrijd naar zijn hand te zetten. Hij zag zijn Bayern München in de Champions League immers Paris Saint-Germain verdiend met 1-0 kloppen. Daarmee deed de Duitse grootmacht ook een uitstekende zaak met het oog op kwalificatie.

Bayern telt na vijf wedstrijden nu immers negen punten. Daarmee staan ze voorlopig op de elfde plaats in de league phase en krijgen ze de top acht in het vizier. Dat is belangrijk, want die eerste acht mogen rechtstreeks naar de achtste finales en slaan dus de play-offs over.

LEES OOK: 'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Kompany begrijpt nieuwe format CL nog niet

Met Shakhtar Donetsk, Feyenoord en Slovan Bratislava als resterende tegenstanders zou die top acht Bayern in principe niet meer mogen ontglippen. Maar daar wou Kompany nog niet aan denken en daar had hij een zeer opmerkelijke reden voor.

"Ik kijk niet naar de tabel. Want eerlijk: ik begrijp het nog niet volledig", bekende hij volgens Het Laatste Nieuws immers op zijn persconferentie. "Ja, ik ben eerlijk. Maar ik hoop dat het er goed zal uitzien als we nog een paar matchen winnen."

Meningen zijn nog verdeeld

Het format van de Champions League werd dit seizoen helemaal op de schop gegooid, waarbij de traditionele groepsfase vervangen werd door een league phase, waarbij alle 36 deelnemers in één groot klassement gegooid worden. De eerste acht gaan op het einde van de rit dus meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen een play-off.

Nog niet iedereen is echter overtuigd van de meerwaarde van het format en Kompany lijkt dus eerder één van de koele minnaars. Het format levert vooral meer wedstrijden op met acht speeldagen in plaats van zes, maar anderzijds lijkt er voorlopig ook wel meer spektakel én spanning te zijn.

Is het nieuwe format in de Champions League een verbetering?

Meest recent

Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

2
2
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

38
38
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

140
140
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

62
62
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

132
132
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

126
126
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

21
21
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

185
185
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

89
89
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

155
155
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

113
113
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

257
257
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

36
36
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

164
164
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

105
105
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

226
226
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1202
1202
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

109
109
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

303
303
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

390
390
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

30
30
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

60
60
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

356
356
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

170
170

Meer sportnieuws