Kums velt oordeel over seizoen AA Gent tot dusver

246 stemmen
Kums velt oordeel over seizoen AA Gent tot dusver

AA Gent kreeg vorig weekend een zware klap door met 6-0 te gaan verliezen op Anderlecht. De Buffalo's hebben daardoor donderdag iets recht te zetten. Dan gaan ze voor hun vierde wedstrijd in de Conference League op bezoek bij Lugano.

Daarin hoopt Gent zijn goede vorm recht te zetten, want na een logische nederlaag op Chelsea wonnen ze hun twee volgende wedstrijden. Daarmee liggen ze op koers om zich te kwalificeren voor op zijn minst de play-offs.

LEES OOK: 'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Kums erkent wisselvallige prestaties

In de competitie loopt het dan weer moeizamer. Halfweg de reguliere competitie staat Gent pas op de zesde plaats en volgen ze al op twaalf punten van leider Genk. Bij nieuw puntenverlies kunnen ze bovendien snel uit de top zes tuimelen. Het wordt dus nog knokken om Play-Off I te halen.

Sven Kums kan niet anders dan vaststellen dat Gent wisselvallig presteert. "Maar dat is niet onlogisch als je heel veel nieuwe spelers en een nieuwe trainer moet inpassen", merkt hij wel op bij VTM Nieuws. "Natuurlijk willen wij altijd wel winnen en goed presteren. Daar kunnen we zeker nog in verbeteren."

Gent ligt nog op koers voor doelstellingen

Maar al bij al vindt de aanvoerder het seizoen niet zo slecht. "We hebben nu zes op negen in Europa, dus op zich doen we het daar goed. Er wachten wel nog enkele belangrijke wedstrijden, dus het is aan ons om te bewijzen dat we daar na de winter nog onze plaats hebben. Tot dit weekend stonden we vijfde in de competitie, dus daar deden we ook goed mee."

In Lugano kan Gent alvast een grote stap zetten richting het overleven van de league phase van de Conference League. Met negen punten zou kwalificatie hen dan in principe niet meer mogen ontglippen. Voorlopig staan ze op de dertiende plaats in het klassement. De top acht gaat meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen play-offs.

Zal AA Gent de league phase van de Conference League overleven?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

78
78
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

32
32
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

28
28
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

309
309
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

50
50
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

187
187
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

222
222
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

155
155
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

662
662
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

164
164
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

164
164
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1044
1044
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

665
665
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

832
832
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

826
826
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

134
134
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

487
487
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

393
393

Meer sportnieuws