Kums velt oordeel over seizoen AA Gent tot dusver

door
Kums velt oordeel over seizoen AA Gent tot dusver

AA Gent kreeg vorig weekend een zware klap door met 6-0 te gaan verliezen op Anderlecht. De Buffalo's hebben daardoor donderdag iets recht te zetten. Dan gaan ze voor hun vierde wedstrijd in de Conference League op bezoek bij Lugano.

Daarin hoopt Gent zijn goede vorm recht te zetten, want na een logische nederlaag op Chelsea wonnen ze hun twee volgende wedstrijden. Daarmee liggen ze op koers om zich te kwalificeren voor op zijn minst de play-offs.

LEES OOK: AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

Kums erkent wisselvallige prestaties

In de competitie loopt het dan weer moeizamer. Halfweg de reguliere competitie staat Gent pas op de zesde plaats en volgen ze al op twaalf punten van leider Genk. Bij nieuw puntenverlies kunnen ze bovendien snel uit de top zes tuimelen. Het wordt dus nog knokken om Play-Off I te halen.

Sven Kums kan niet anders dan vaststellen dat Gent wisselvallig presteert. "Maar dat is niet onlogisch als je heel veel nieuwe spelers en een nieuwe trainer moet inpassen", merkt hij wel op bij VTM Nieuws. "Natuurlijk willen wij altijd wel winnen en goed presteren. Daar kunnen we zeker nog in verbeteren."

Gent ligt nog op koers voor doelstellingen

Maar al bij al vindt de aanvoerder het seizoen niet zo slecht. "We hebben nu zes op negen in Europa, dus op zich doen we het daar goed. Er wachten wel nog enkele belangrijke wedstrijden, dus het is aan ons om te bewijzen dat we daar na de winter nog onze plaats hebben. Tot dit weekend stonden we vijfde in de competitie, dus daar deden we ook goed mee."

In Lugano kan Gent alvast een grote stap zetten richting het overleven van de league phase van de Conference League. Met negen punten zou kwalificatie hen dan in principe niet meer mogen ontglippen. Voorlopig staan ze op de dertiende plaats in het klassement. De top acht gaat meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen play-offs.

🚀

Zal AA Gent de league phase van de Conference League overleven?

Meest recent

'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

53
53
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

52
52
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

51
51
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

102
102
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

151
151
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

327
327
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

51
51
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

153
153
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

83
83
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

191
191
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

57
57
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

40
40
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

184
184
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

147
147
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

67
67
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

59
59
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

154
154
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

169
169
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

52
52
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

327
327
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

237
237
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

319
319
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

158
158
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

80
80
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

304
304

Meer sportnieuws