Kums velt oordeel over seizoen AA Gent tot dusver

door
Kums velt oordeel over seizoen AA Gent tot dusver

AA Gent kreeg vorig weekend een zware klap door met 6-0 te gaan verliezen op Anderlecht. De Buffalo's hebben daardoor donderdag iets recht te zetten. Dan gaan ze voor hun vierde wedstrijd in de Conference League op bezoek bij Lugano.

Daarin hoopt Gent zijn goede vorm recht te zetten, want na een logische nederlaag op Chelsea wonnen ze hun twee volgende wedstrijden. Daarmee liggen ze op koers om zich te kwalificeren voor op zijn minst de play-offs.

LEES OOK: "Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Kums erkent wisselvallige prestaties

In de competitie loopt het dan weer moeizamer. Halfweg de reguliere competitie staat Gent pas op de zesde plaats en volgen ze al op twaalf punten van leider Genk. Bij nieuw puntenverlies kunnen ze bovendien snel uit de top zes tuimelen. Het wordt dus nog knokken om Play-Off I te halen.

Sven Kums kan niet anders dan vaststellen dat Gent wisselvallig presteert. "Maar dat is niet onlogisch als je heel veel nieuwe spelers en een nieuwe trainer moet inpassen", merkt hij wel op bij VTM Nieuws. "Natuurlijk willen wij altijd wel winnen en goed presteren. Daar kunnen we zeker nog in verbeteren."

Gent ligt nog op koers voor doelstellingen

Maar al bij al vindt de aanvoerder het seizoen niet zo slecht. "We hebben nu zes op negen in Europa, dus op zich doen we het daar goed. Er wachten wel nog enkele belangrijke wedstrijden, dus het is aan ons om te bewijzen dat we daar na de winter nog onze plaats hebben. Tot dit weekend stonden we vijfde in de competitie, dus daar deden we ook goed mee."

In Lugano kan Gent alvast een grote stap zetten richting het overleven van de league phase van de Conference League. Met negen punten zou kwalificatie hen dan in principe niet meer mogen ontglippen. Voorlopig staan ze op de dertiende plaats in het klassement. De top acht gaat meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen play-offs.

Zal AA Gent de league phase van de Conference League overleven?

Meest recent

"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

10
10
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

23
23
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

22
22
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

49
49
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

61
61
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

52
52
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

247
247
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

171
171
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

248
248
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

71
71
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

238
238
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

556
556
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

43
43
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

376
376
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

471
471
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

415
415
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

65
65
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

67
67
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

100
100
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

132
132
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

59
59
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

235
235
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

555
555
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

141
141
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

174
174

Meer sportnieuws