Kums velt oordeel over seizoen AA Gent tot dusver

door
Kums velt oordeel over seizoen AA Gent tot dusver

AA Gent kreeg vorig weekend een zware klap door met 6-0 te gaan verliezen op Anderlecht. De Buffalo's hebben daardoor donderdag iets recht te zetten. Dan gaan ze voor hun vierde wedstrijd in de Conference League op bezoek bij Lugano.

Daarin hoopt Gent zijn goede vorm recht te zetten, want na een logische nederlaag op Chelsea wonnen ze hun twee volgende wedstrijden. Daarmee liggen ze op koers om zich te kwalificeren voor op zijn minst de play-offs.

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Kums erkent wisselvallige prestaties

In de competitie loopt het dan weer moeizamer. Halfweg de reguliere competitie staat Gent pas op de zesde plaats en volgen ze al op twaalf punten van leider Genk. Bij nieuw puntenverlies kunnen ze bovendien snel uit de top zes tuimelen. Het wordt dus nog knokken om Play-Off I te halen.

Sven Kums kan niet anders dan vaststellen dat Gent wisselvallig presteert. "Maar dat is niet onlogisch als je heel veel nieuwe spelers en een nieuwe trainer moet inpassen", merkt hij wel op bij VTM Nieuws. "Natuurlijk willen wij altijd wel winnen en goed presteren. Daar kunnen we zeker nog in verbeteren."

Gent ligt nog op koers voor doelstellingen

Maar al bij al vindt de aanvoerder het seizoen niet zo slecht. "We hebben nu zes op negen in Europa, dus op zich doen we het daar goed. Er wachten wel nog enkele belangrijke wedstrijden, dus het is aan ons om te bewijzen dat we daar na de winter nog onze plaats hebben. Tot dit weekend stonden we vijfde in de competitie, dus daar deden we ook goed mee."

In Lugano kan Gent alvast een grote stap zetten richting het overleven van de league phase van de Conference League. Met negen punten zou kwalificatie hen dan in principe niet meer mogen ontglippen. Voorlopig staan ze op de dertiende plaats in het klassement. De top acht gaat meteen naar de achtste finales, de nummers negen tot en met 24 spelen play-offs.

🚀

Zal AA Gent de league phase van de Conference League overleven?

Meest recent

Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

5
5
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

39
39
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

20
20
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

153
153
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

142
142
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

51
51
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

94
94
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

164
164
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

69
69
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

58
58
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

106
106
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

32
32
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

85
85
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

310
310
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

115
115
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

411
411
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

124
124
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

201
201
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

306
306
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

411
411
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

81
81
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

147
147
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

582
582
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36

Meer sportnieuws