'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

897 stemmen
'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

De Rode Duivels blikken terug op een zeer ontgoochelende campagne in de Nations League, waarin ze amper vier op achttien wisten te sprokkelen tegen Frankrijk, Italië en Israël. Met een nederlaag tegen dat laatste land eindigde de groepsfase eerder deze maand ook met een flinke sisser.

Het zorgt ervoor dat de voorbije maanden de roep om een ontslag van Domenico Tedesco de voorbije maanden alsmaar luider werd bij pers en publiek. De bondscoach stond al onder druk na een tegenvallend EK en sindsdien scoorde hij geen punten. Zijn keuzes qua selecties en tactiek worden steeds meer op de korrel genomen.

LEES OOK: 'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Donderdag definitieve beslissing over Tedesco

Velen zien dan ook liefst een andere bondscoach wanneer de Duivels in maart tegen Oekraïne het behoud in Divisie A van de Nations League proberen af te dwingen. De bal ligt daarvoor echter in het kamp van de voetbalbond. Zelf lijkt Tedesco niet zinnens om op te stappen.

De knoop zou echter zeer snel doorgehakt kunnen worden. Sacha Tavolieri meldt dat er donderdag een vergaderin van de Raad van Bestuur op het programma staat waarop de knoop over Tedesco definitief doorgehakt moeten worden. De Duitser zou niet langer de steun genieten van de volledige spelersgroep, waardoor de deur wellicht wat meer open staat voor een ontslag.

Mannaert volgende week aan de slag

Volgende week zou er nog een tweede vergadering gepland staan om het sportieve beleid uit te stippelen. Dan is ook Vincent Mannaert immers in functie getreden, want de nieuwe technisch directeur gaat officieel vanaf 1 december aan de slag. Hij mag dan zijn plannen gaan toelichten.

Het wordt dus uitkijken naar het resultaat van die vergaderingen. Al hoeft dat niet noodzakelijk te betekenen dat het ontslag van Tedesco meteen aangekondigd zou worden, als dat er zou komen. Er gingen immers al geluiden dat de bond zou willen wachten tot januari om zo de ontslagvergoeding wat te kunnen drukken.

Moet Tedesco ontslagen worden?

Meest recent

'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

6
6
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

13
13
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

32
32
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

153
153
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

82
82
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

103
103
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

42
42
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

62
62
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

49
49
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

198
198
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

108
108
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

35
35
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

276
276
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

178
178
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

47
47
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

317
317
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

247
247
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

797
797

Meer sportnieuws