'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

897
'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

De Rode Duivels blikken terug op een zeer ontgoochelende campagne in de Nations League, waarin ze amper vier op achttien wisten te sprokkelen tegen Frankrijk, Italië en Israël. Met een nederlaag tegen dat laatste land eindigde de groepsfase eerder deze maand ook met een flinke sisser.

Het zorgt ervoor dat de voorbije maanden de roep om een ontslag van Domenico Tedesco de voorbije maanden alsmaar luider werd bij pers en publiek. De bondscoach stond al onder druk na een tegenvallend EK en sindsdien scoorde hij geen punten. Zijn keuzes qua selecties en tactiek worden steeds meer op de korrel genomen.

LEES OOK: Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Donderdag definitieve beslissing over Tedesco

Velen zien dan ook liefst een andere bondscoach wanneer de Duivels in maart tegen Oekraïne het behoud in Divisie A van de Nations League proberen af te dwingen. De bal ligt daarvoor echter in het kamp van de voetbalbond. Zelf lijkt Tedesco niet zinnens om op te stappen.

De knoop zou echter zeer snel doorgehakt kunnen worden. Sacha Tavolieri meldt dat er donderdag een vergaderin van de Raad van Bestuur op het programma staat waarop de knoop over Tedesco definitief doorgehakt moeten worden. De Duitser zou niet langer de steun genieten van de volledige spelersgroep, waardoor de deur wellicht wat meer open staat voor een ontslag.

Mannaert volgende week aan de slag

Volgende week zou er nog een tweede vergadering gepland staan om het sportieve beleid uit te stippelen. Dan is ook Vincent Mannaert immers in functie getreden, want de nieuwe technisch directeur gaat officieel vanaf 1 december aan de slag. Hij mag dan zijn plannen gaan toelichten.

Het wordt dus uitkijken naar het resultaat van die vergaderingen. Al hoeft dat niet noodzakelijk te betekenen dat het ontslag van Tedesco meteen aangekondigd zou worden, als dat er zou komen. Er gingen immers al geluiden dat de bond zou willen wachten tot januari om zo de ontslagvergoeding wat te kunnen drukken.

Moet Tedesco ontslagen worden?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

8
8
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

30
30
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

89
89
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

23
23
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

26
26
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

41
41
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

60
60
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

93
93
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

114
114
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

281
281
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

596
596
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

74
74
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

147
147
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

150
150
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

182
182
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

333
333
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

646
646
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

242
242
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

196
196
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

582
582
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws