'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

897 stemmen
'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

De Rode Duivels blikken terug op een zeer ontgoochelende campagne in de Nations League, waarin ze amper vier op achttien wisten te sprokkelen tegen Frankrijk, Italië en Israël. Met een nederlaag tegen dat laatste land eindigde de groepsfase eerder deze maand ook met een flinke sisser.

Het zorgt ervoor dat de voorbije maanden de roep om een ontslag van Domenico Tedesco de voorbije maanden alsmaar luider werd bij pers en publiek. De bondscoach stond al onder druk na een tegenvallend EK en sindsdien scoorde hij geen punten. Zijn keuzes qua selecties en tactiek worden steeds meer op de korrel genomen.

LEES OOK: 'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Donderdag definitieve beslissing over Tedesco

Velen zien dan ook liefst een andere bondscoach wanneer de Duivels in maart tegen Oekraïne het behoud in Divisie A van de Nations League proberen af te dwingen. De bal ligt daarvoor echter in het kamp van de voetbalbond. Zelf lijkt Tedesco niet zinnens om op te stappen.

De knoop zou echter zeer snel doorgehakt kunnen worden. Sacha Tavolieri meldt dat er donderdag een vergaderin van de Raad van Bestuur op het programma staat waarop de knoop over Tedesco definitief doorgehakt moeten worden. De Duitser zou niet langer de steun genieten van de volledige spelersgroep, waardoor de deur wellicht wat meer open staat voor een ontslag.

Mannaert volgende week aan de slag

Volgende week zou er nog een tweede vergadering gepland staan om het sportieve beleid uit te stippelen. Dan is ook Vincent Mannaert immers in functie getreden, want de nieuwe technisch directeur gaat officieel vanaf 1 december aan de slag. Hij mag dan zijn plannen gaan toelichten.

Het wordt dus uitkijken naar het resultaat van die vergaderingen. Al hoeft dat niet noodzakelijk te betekenen dat het ontslag van Tedesco meteen aangekondigd zou worden, als dat er zou komen. Er gingen immers al geluiden dat de bond zou willen wachten tot januari om zo de ontslagvergoeding wat te kunnen drukken.

Moet Tedesco ontslagen worden?

Meest recent

'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

8
8
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

126
126
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

61
61
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

34
34
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

298
298
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

35
35
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

235
235
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

583
583
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

382
382
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

120
120
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

933
933
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

171
171
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

72
72
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

578
578
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

214
214
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

466
466
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

228
228
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

265
265
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1171
1171
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

607
607
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

329
329
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

287
287
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

151
151
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

168
168
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

662
662

Meer sportnieuws