'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

door
'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

De Rode Duivels blikken terug op een zeer ontgoochelende campagne in de Nations League, waarin ze amper vier op achttien wisten te sprokkelen tegen Frankrijk, Italië en Israël. Met een nederlaag tegen dat laatste land eindigde de groepsfase eerder deze maand ook met een flinke sisser.

Het zorgt ervoor dat de voorbije maanden de roep om een ontslag van Domenico Tedesco de voorbije maanden alsmaar luider werd bij pers en publiek. De bondscoach stond al onder druk na een tegenvallend EK en sindsdien scoorde hij geen punten. Zijn keuzes qua selecties en tactiek worden steeds meer op de korrel genomen.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Donderdag definitieve beslissing over Tedesco

Velen zien dan ook liefst een andere bondscoach wanneer de Duivels in maart tegen Oekraïne het behoud in Divisie A van de Nations League proberen af te dwingen. De bal ligt daarvoor echter in het kamp van de voetbalbond. Zelf lijkt Tedesco niet zinnens om op te stappen.

De knoop zou echter zeer snel doorgehakt kunnen worden. Sacha Tavolieri meldt dat er donderdag een vergaderin van de Raad van Bestuur op het programma staat waarop de knoop over Tedesco definitief doorgehakt moeten worden. De Duitser zou niet langer de steun genieten van de volledige spelersgroep, waardoor de deur wellicht wat meer open staat voor een ontslag.

Mannaert volgende week aan de slag

Volgende week zou er nog een tweede vergadering gepland staan om het sportieve beleid uit te stippelen. Dan is ook Vincent Mannaert immers in functie getreden, want de nieuwe technisch directeur gaat officieel vanaf 1 december aan de slag. Hij mag dan zijn plannen gaan toelichten.

Het wordt dus uitkijken naar het resultaat van die vergaderingen. Al hoeft dat niet noodzakelijk te betekenen dat het ontslag van Tedesco meteen aangekondigd zou worden, als dat er zou komen. Er gingen immers al geluiden dat de bond zou willen wachten tot januari om zo de ontslagvergoeding wat te kunnen drukken.

Moet Tedesco ontslagen worden?

Meest recent

'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

75
75
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

122
122
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

100
100
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

207
207
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

99
99
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

349
349
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

209
209
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

78
78
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

285
285
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

301
301
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

120
120
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

233
233
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

189
189
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

242
242
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

132
132
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

432
432
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

171
171
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

153
153
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

71
71
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

73
73
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

172
172
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

274
274
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

78
78
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

439
439

Meer sportnieuws