'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

door
'Voetbalbond hakt knoop over ontslag Tedesco snel door'

De Rode Duivels blikken terug op een zeer ontgoochelende campagne in de Nations League, waarin ze amper vier op achttien wisten te sprokkelen tegen Frankrijk, Italië en Israël. Met een nederlaag tegen dat laatste land eindigde de groepsfase eerder deze maand ook met een flinke sisser.

Het zorgt ervoor dat de voorbije maanden de roep om een ontslag van Domenico Tedesco de voorbije maanden alsmaar luider werd bij pers en publiek. De bondscoach stond al onder druk na een tegenvallend EK en sindsdien scoorde hij geen punten. Zijn keuzes qua selecties en tactiek worden steeds meer op de korrel genomen.

LEES OOK: Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Donderdag definitieve beslissing over Tedesco

Velen zien dan ook liefst een andere bondscoach wanneer de Duivels in maart tegen Oekraïne het behoud in Divisie A van de Nations League proberen af te dwingen. De bal ligt daarvoor echter in het kamp van de voetbalbond. Zelf lijkt Tedesco niet zinnens om op te stappen.

De knoop zou echter zeer snel doorgehakt kunnen worden. Sacha Tavolieri meldt dat er donderdag een vergaderin van de Raad van Bestuur op het programma staat waarop de knoop over Tedesco definitief doorgehakt moeten worden. De Duitser zou niet langer de steun genieten van de volledige spelersgroep, waardoor de deur wellicht wat meer open staat voor een ontslag.

Mannaert volgende week aan de slag

Volgende week zou er nog een tweede vergadering gepland staan om het sportieve beleid uit te stippelen. Dan is ook Vincent Mannaert immers in functie getreden, want de nieuwe technisch directeur gaat officieel vanaf 1 december aan de slag. Hij mag dan zijn plannen gaan toelichten.

Het wordt dus uitkijken naar het resultaat van die vergaderingen. Al hoeft dat niet noodzakelijk te betekenen dat het ontslag van Tedesco meteen aangekondigd zou worden, als dat er zou komen. Er gingen immers al geluiden dat de bond zou willen wachten tot januari om zo de ontslagvergoeding wat te kunnen drukken.

Moet Tedesco ontslagen worden?

Meest recent

'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

102
102
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

77
77
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

103
103
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

350
350
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

221
221
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

298
298
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

81
81
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

155
155
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

203
203
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

237
237
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

49
49
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

341
341
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

88
88
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

64
64
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

26
26
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

230
230
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

482
482
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

158
158
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

168
168
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

90
90
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

155
155
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

541
541
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

193
193
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

113
113
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

703
703

Meer sportnieuws